Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Kakao
 
Hanna 04. detsember 2008, kl 16.10
Tere.
Mul selline probleem, et tahaks teha head kakaod, aga siiamaani pole õnnestunud. Muidugi on võimatu teha kodus sama head kakaod, kui masinakakaod seda on. Sellised mikrolaines soojaks lastud piimaga kakaod pole ka päris nauditavad.
Ehk keegi oskab soovitusi anda või linke, kus on kirjas, kuidas teha head kakaod.
 
Star 04. detsember 2008, kl 16.20
Mina teen nii:
Lasen piima kuni keemiseni, sisse panen seda kõige tavalisemat kakaopulbrit (mitte mingeid magusaid läilasid), fariinisuhkrut ja peale raputan kaneeli- ülimaitsev :)
 
to Star 04. detsember 2008, kl 17.39
Millist kakaopulbrit sa kasutad?
"Meie mark" pidi olema ka vist üks hea tavaline kakaopulber.
 
t 04. detsember 2008, kl 18.04
meie marki kasutan mina
 
brrr 04. detsember 2008, kl 19.38
brrr meie mark ei kõlba kuskile.
kui üldse 100% kakao, siis fazer, vähemalt on kvaliteetne

aga joomiseks parim on selverist "whittard of chelsea" hot luxury chocolate, kui seda muidugi sta raatsid
 
mumm 04. detsember 2008, kl 19.46
mina teen nii: poti põhja sutsuke vett, siis kakaod ja maitse järgi suhkrut, segu lasta keemiseni kuumaks ja siis lisan piima. Kakaole võib veel lisada vaniljelahust natuke, vahel on paari tera soola lisamine ka hea.
 
Ave 05. detsember 2008, kl 09.27
Kusjuures, see "whittard of chelsea" hot luxury chocolate on praegu partnerkaardiga 85 krooni asemel 59,90 purk.
 
abc 05. detsember 2008, kl 11.22
Minu lapsele meeldib Sõõrikukohvikus pakutav piparmündikakao, eeldan, et sinna on lisatud piparmündi siirupit. Sooviks sama ka kodus teha, aga ei ole kusagil sellist siirupit müügil näinud. Äkki keegi teab kust seda saada?
 
erinevad siirupid 05. detsember 2008, kl 11.35
on müügil spets tee/kohvipoodides. ei tule täpselt nimed meelde, aga mõtlen neid, mis nii rocca, järve ja viru keskustes jms kohtades.
 
mina 05. detsember 2008, kl 19.21
Mina lisan külmale piimale Meie mark kakaod ja suhkrut, ning vahustan mikseriga ja soojendan mikrolaineahjus! Tuleb ainult jälgida, et kakao üle kruusiääre voolama ei hakka. saab mõnus vahune ja õhuline kakao :o)
 
vanaaegne 05. detsember 2008, kl 20.03
Pane kastruliga tulele 0,5 l piima. Tavaline Meie Mark kakaopulber (ütleme 3 tl pulbrit) sega klaasis või tassis läbi paari tl suhkruga, siis lisakülma piima ja sega kokku selline pudrutaoline mass, siis vedeldaveel vähese piimaga, lisa kuumale piimale ja kuumuta keemiseni. See on õige kakao, see päris.
 
? 06. detsember 2008, kl 09.53
Kust seda Meie Marki saab? Olen mitmeid kordi otsinud, a pole leidnud...ju siis on koht vale olnud... Äkki keegi ütleb õige koha?:)
 
meie mark 06. detsember 2008, kl 13.04
peaks ikka seal kohvide ja teede ja kakaode juures olema. veidi teistsugune pakike on nüüd.
 
Märt 21. mai 2010, kl 21.39
Kuna pole Nesquickiga rahul proovisin Meie Mark stiilis lahendust.

3tl kuhjaga kakaopulbrit
4tl suhkrut, 1tl fariinisuhkrut
10 ml brändit
10 ml vahukoort
3 kruusitäit piima

Segasin tassi põhjas kokku kakao + suhkur + brändi + koor. Tekkis selline mõnus mõruda sokolaadi moodi asi.

2 kruusitäit piima lasin keema. Keevale piimale vispeldasin sisse kakaomöksi.

Viimase tassi piima lisasin jahutamiseks, sest mulle ei meeldi kui kakao peale tekib piima kile.

Muidu täitsa huvitav kakaojook tuli aga probleem selles, et kuidagi nagu tükiline tundub juues - olen seda ka varem pannud tähele Meie Margi stiilis kakaode puhul. Ehk keegi oskab pakkuda lahendust? Võibolla peab keetma veidi pikemalt ja siis veel saumiksriga peenestama korralikult? Hetkel keetsin vispeldades ca minuti.
 
me 24. mai 2010, kl 14.44
piim tuleb vahustada, selles ongi masinakakao saladus ;)
 
Märt 24. mai 2010, kl 15.11
hmm... katsetan täna õhta miskit teistsugust lahendust. Üldiselt see piim läks keedes üsna vahtu...
 
a 26. mai 2010, kl 13.24
sega kaoko ja vedelik ning klopi korralikult läbi nii ei jää tükki
 
Märt 26. mai 2010, kl 13.31
Tegin eile õhta veel.

Nüüd sain aru, milles asi. Piim keedes jääb veidi kastruli põhja mingil põhjusel ja kui vispliga segada, siis tekivad pisikesed piima tükid sellest põhja jäänud piimast.

Võibolla on abiks, kui keeta madalamal kuumusel. Eks peab katsetamist jätkama. Eilne tulemus tundus igatahes juba parem.
 
nats aitab 26. mai 2010, kl 16.12
tee pott enne piima kallamist külma veega üle.
 
alati 27. mai 2010, kl 21.45
lasen alati väheke vett keema poti põhjas, enne kui piima kallan
 
54 09. juuli 2012, kl 19.17
minule meeldib koore kakao
 
Mond 10. juuli 2012, kl 15.41
Star kirjutab, et paneb kuuma piima sisse kakaopulbrit, minu meelest see on ilmvõimatu, siis läheb ju pulber tükki. Hõõrun väikses kausis enne suhkruga kakao ära ja siis natukesehaaval tirtsutan piima juurde ja segan ühtlaseks kreemiks ja alles siis lisan kuumale piimale.
 
kakaosõber 21. november 2019, kl 21.25
Kui palju huvitavaid, erinevaid lahendusi! Tegin ühte---super! Ammu pole ju õnnestunud, eriti välismaiste värkidega, nood on imalad ja lääged oma tehissuhkrugaa!
 
kakaosõber-le 23. august 2020, kl 00.06
Nõus. Imal ja lääge see välismaine jura. Aga endal ka enam ei tule nii hästi välja kui vanasti see kakaotegemine Meie Margiga. Märdi moodi: peab muudkui katsetama!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!