Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Hakklihakaste maitsvamaks?
 
Annika 07. märts 2007, kl 10.03
Tere
Olen siiani teinud koguaeg klassikalist hakklihakastet (sibul, hakkliha, jahu, hapukoor + maitseained). Hakkab ära tüütama ja sooviks nüüd muuta seda retsepti natuke. Olen kuulnud, et lisatakse seeni ja maisi näiteks. Ootan teilt nõu, mida ja kuidas lisada.
Aitäh!
 
juta 07. märts 2007, kl 10.08
mina jahu ja hapukoort ei kasuta;kasutan vahukoort(pakseneb ilusti);

võib lisada veel peeneks hakitud paprikat,peterselli-tilli,
teha tomatokonserviga punane hakklihakaste-lisada värskeid ürte basiilikat...

porgandit sisse riivida....
 
pisi 07. märts 2007, kl 10.10
no teen krehvtisema kastme näiteks ja lisan purgi nõrutatud punaseid ube. päris huvitav kaste tuleb kui sellele tavapärastele soustile lisada üks hakitud heeringas. olen paar korda söönud, täitsa hea.
 
xxx 07. märts 2007, kl 10.12
Veel saab maitsvam,kui lisada värvilised paprika ribad(annab väga maitsva tulemuse)Ka riivitud porgand väga maitsev lisamiseks.Ning hakklihakaste peekoniga.
Head isu!
 
xyz 07. märts 2007, kl 10.13
Mina lisan hapukurgitükke ja sortsu kurgivett, koore asemel panen vahel naturaalset jogurtit või ka natuke keefiri. Olen pannud ka riivitud porgandit, selle praen koos hakkliha ja sibulaga läbi.
 
karvapea 07. märts 2007, kl 10.21
Soovitan seentega proovida!
 
mis 07. märts 2007, kl 10.26
heerigaga?? Kuidas liha ja kala küll kokku sobivad..
 
mannike 07. märts 2007, kl 10.28
kõige lihtsam maitsestada hakkliha liha üldmaitseainega ja muu nagu tavaliselt - jääb ka hoopis teistsugune ;)
 
kata 07. märts 2007, kl 10.36
aga sa proovi vahelduse mõttes teha kastet röösa koorega, toimi nii nagu ikka prae sibul, hakkliha ja jahu ning lisa röösk koor, mitsesta kindlasti suhkru, sibula ja sidrunipipraga.
 
k 07. märts 2007, kl 10.43
Mina panen koore asemel merevaiku. Sisse sibul, küüslauk, vahest hulka ka venkolit (apteegitill), sojakastet. Kui tuju tuleb paprikapulbrit või seeni, ohtralt värsket maitserohelist, külmutatud spinatikuubik (sel nii tagasihoidlik maitse, et keegi ei hakka virisema, aga väga hea raua allikas). Eriti hea on siis, kui mitte teha hakklihakaste, vaid enne teha hakkilhapallid valmis kotletitaigna põhimõttel, panna sekka ka läbikasvanud suitsuribi tükeldatuna, laotada pallikesed kõik küpsetuspaberiga vooderdatud ahjuplaadile ja küpsetada 180c ahjus 15-20 minutit. Sel ajal valmistada ette kaste. panna valmis hakklihapallid kuumakindlasse ahjuvormi, valada peale kaste ja panna veel mõneks minutiks ahju. Enne serveerimist kergelt alt üles liigutusega läbi segada. Väga maitsev.
 
üx 07. märts 2007, kl 10.55
Väga hea on koos punapeediga praetud hakklihast kaste .
 
mari 07. märts 2007, kl 11.03
seentega,paprikaga,kurgiga,porgandiga,juustuga,oad,suitsuvorstiga..kõike kõike võid proovida ja väga hea tuleb...anna aga minna!..head isu.
 
pisi 07. märts 2007, kl 11.52
to mis
hakklihakaste heeringaga pidi olema hakkihakaste islandi moodi. islandil seda söönud ei ole, seega ei tea, kas on tõepõhi all jutul.
 
olli 07. märts 2007, kl 12.39
lisaksin šampinjone ja vahukoort hapukoore asemel ning soola asemel vegetat.
 
piia 07. märts 2007, kl 12.43
mina teen pizzamaitseainega.
 
Annika 07. märts 2007, kl 14.13
Esimene katsetus sai täna tehtud tomatipasta ja marineeritud kurgiga. Kokkuvõttes jäin rahule. Hea vaheldus oli.
Tänud vastuste eest. Ma hoian edaspidi ka sellel teemal silma peal, nii et võite veel lisada soovitusi.
 
ghth 07. märts 2007, kl 14.30
H-kurki, maksatükikesi natuke, seeni, makrat jne. Katseta, pane alguses vähem või tõsta h-liha põhikastet natuke eraldi ja sega katseks midagi hulka.
 
Kai 07. märts 2007, kl 14.40
Teen ka mitut erinevat varianti - 1.lisan jämedalt riivitud värskeid šampinjone ( keegi ei saanudki aru, et seened ka olid :))2. riivitud porgandiga 3. Natuke tomatikastet või ketšupit. Mina pean hea hakklihakastme aluseks seda, et peale hakkliha praadimist lisan sinna natuke vett ( et hakkliha oleks kaetud) ja hautan hakkliha 15-20 min kaane all . Jahu panen pärast veega segatult kastmesse. Tavaliselt teen kastet hapukoorega, aga kui panen seeni siis kasutan ka rõõskakoort.
 
öäkk 07. märts 2007, kl 14.44
ma ei kujuta ette, et hakklihakastme sees on makra, heeringa- või maksatükid. mis te solgite sööki!
 
skjdhf 07. märts 2007, kl 14.53
sa ei peagi seda ette kijutama.
Vene ajal olid targad, kes rääkisid, et ainus õige tee on must hiina tee ja kohvi juuakse ainult mustalt ja suhkruta. Tegelikult on aga maailmas SADU tee- ja kohviretepte.

Sama ka muu toiduga - öögib ainult see, kellel pole maitset ega fantaasiat ja kes lepib väga igava toidulauaga.
Alati on mingi toidu põhi, olgu see salat või soe toit - ja seda siis mitmekesistatakse erinevate lisanditega.

Aga, öäkk muidugi - söö aga vanamoodi edasi ja ära midagi ette kujutama hakka, jumala pärast. Pärast veel meie pärast hullaris.
 
Pipa 07. märts 2007, kl 14.55
Ei maksa öäkitada midagi. Maitseid on erinevaid. Ise ei ole heeringaga proovinud, kuid mõte tundub hea. Nii mõnegi klassikalise lihatoidu maitse 'katalüsaatorina' kasutatakse nt anshooviseid. Maks ja liha sobivad muide ideaalselt kokku.

Ei puutu küll teemasse, kuid üks hästi hea ahjusöök maal peale seatappu oli:

Malmist haudepotti panna kihiti ohtralt jämedalt riivitud porgandit ja hakitud sibulat. Peale kergelt pruunistatud maksa- ja lihatükid. Törtsuke vett, soola ja pipart. See siis haudus ahjus seni, kui siga sai lõplikult 'detailideks' lahutatud. Keedukartuliga maitses oi kui hea.
 
ilus 07. märts 2007, kl 14.59
vaata googlest. minule maitseb ka see kõige tavalisem
 
jorg 07. märts 2007, kl 15.21
Lõhet küpsetatakse peekoniviiludega, tehakse lõherulle jms.
Sama ka tai ja hiina köögis.
 
kastja 07. märts 2007, kl 15.31
mina panen hakklihakastme ja ka teiste kastmete sisse natukene kanget sinepit, annab ka hea maitse
 
vaatleja 07. märts 2007, kl 15.36
hakklihakastmega saab siin alati nalja, mitte kaua tagasi oli ka üks huvitav poleemika.Küsisin et miks peab kastet alati koorega tegema, et piimaga saab ju sama hea ja leidsin isegi toetajaid.
Ja ega tõesti ei kujutaks makrat lihakastmes ette, minust jääks see kaste küll puutumata. Lisan oma jahuga pruunistatud piimaga kastmele vahel konservsampinjone või tomatikuubikuid, muidu klassikaline maitse. Liha üldmaitseaines on need kõik olemas. Kõrvale ilus värviline salat ja kena kiire kodutoit on valmis, mida igaüks teeb loomulikult omamoodi.
 
veel 1 07. märts 2007, kl 16.14
mina panen kokku hakkliha, toorest porgandit imeõhukesed lõigud, küüslauku, tomateid külluslikult, pipart, soola ja kõige lõpus tunde järgi veini. Eriti hea tuleb selline kaste just suviste tomatitega.
 
öö 07. märts 2007, kl 17.24
lisa sekka magushaput hiina kastet :)
 
sips 07. märts 2007, kl 19.45
Mina kasutan lihaüldmaitseainet ja vee asemel panen köögiviljapuljongit. Jube hea mu meelest.
 
. 07. märts 2007, kl 20.35
lisanud päikesekuivatatud tomateid, või teinud porru ja sojaga et siis sibula asemel porru ja soola asemel sojat. kastme tavaliselt jahuga kas siis piima või koorega või hapukoorega
 
mammi 07. märts 2007, kl 21.04
Lihtne nipp: prae hakkliha, sibul nagu ikka, maitsesta tavakogusest vähema soola ja pipraga, vee asemel lisa hoopis kartulite pealt keeduvett, annab hea pehme maitse, siis piima või koort nagu ikka.
kui midagi peenemat soovid, siis tee bologneset
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!