Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Mikrouuni kahjulikkusest.
 
Kasutaja 27. september 2007, kl 09.52
Ajendatuna ühest eelmisest teemast esitan küsimuse mikrolaineahjude vastastele.
Palun põhjendage koos faktidega ära (mis ei oleks naabri Maali tasemel), miks mikrouun on kahjulik, milline on siis mikrouuni osa vähi tekkel ja mismoodi ta siis veel kahjustab tervist. Mingit ingliskeelset, saksakeelset copit pole siia vaja panna, seda nagunii ei viitsi keegi võõrkeeles lugeda (ja ega paljud ei oskagi nii hästi keelt, et asi endale arusaadavaks teha)
 
toidu maitse pole see 27. september 2007, kl 10.01
Vähi kohta ei tea, aga ajule mõjub kahjulikult küll. Fakt. Sest see üks eelmine teema on neli teemat allpool. Miks oli vaja uus teema teha?
 
ah, müüt 27. september 2007, kl 10.10
kui ta oleks nii kahjulik, siis neid ei müüdakski. elamine on üldse kahjulik ja lõpeb surmaga:D
 
hmm 27. september 2007, kl 10.20
see on küll naiivne arusaam, et kahjulikke asju ei müüdagi! :DDD
 
ah, müüt 27. september 2007, kl 10.54
seda ma pole öelnud:D puust ja punaseks: kui oleks tõestatud tema vähkitekitav mõju, siis keelataks tema müümine. nagu korjati müügilt ära näiteks mürgised mänguasjad hiljuti etc.
 
ah, müüt 27. september 2007, kl 11.04
ehk järelikult: ta pole sel määral kahjulik, et siinsetel paanikaosakonna töötajatel oleks mõtet väga kiledahäälselt tuure üles võtta :)
 
to ah, müüt 27. september 2007, kl 11.09
tooks näiteks sellise materjali nagu asbest. Nüüd üks küsimus Sulle: mitu aastat seda materjali kasutati ennem kui tema kahjulikkusest aru saadi? Või mil määral ta kahjulik on?
Veel võiksid mõelda tefloni teemadel.
 
mida 27. september 2007, kl 11.42
isegi rotimürki müüakse.
 
ah, müüt 27. september 2007, kl 11.48
eksole! telefon on hea näide. vaevalt et telefonid kunagi nende pisukese kahjuliku kaasmõju pärast (kasuliku kõrval!) kasutusest kaovad :)) elu on elu. me ei saa ürgaega tagasi kahjuks minna. ja kui kuulata, mida kõike süüa ei tohi, sest et... siis ei tohikski midagi süüa:D
 
:S 27. september 2007, kl 11.51
rotimürk on kasulik, sest hävitab haigusi levitavad rotid. toru.
 
to ah, müüt 27. september 2007, kl 12.05
Su aju tundub sellest mikrouunist päris läbiküpsetatud olevat, kui sul just teflonist telefoni ei ole.
 
k 27. september 2007, kl 12.05
peaasi et ise mikrouuni ei roni (enne kütteperioodi algust sooja saamiseks nt). toidu soojendamisel ta kahjulik pole, kui üle ei kärsata.
 
to 12:05 27. september 2007, kl 13.07
Kuule, kodukana, müüt räägi igal juhul õigemat juttu ja näeb maailma laiemalt. Sa oled ühte kusagilt loetud fraasi kinni jäänud. Nagu kana takus:P
 
to kuule 27. september 2007, kl 13.16
müüt ajab täieliku pläma ja ajab telefoni tefloniga segamini. Kas Sina ikka saad vahest aru???
Kui väidad et mikrouun on tervisele lausa kasulik ja toiduained säilitavad oma normaaalsed omadused, siis vaata milliseid erinevusi Sa märkad, kui näiteks viinamarja paned ahju või mikrouuni. Kui ei viitsi siis vaaata videot mis juhtub viinamarjaga mikrouunis. Normaalne???
http://www.youtube.com/watch?v=RqI8RpJnwik
 
juhe 27. september 2007, kl 13.25
Teemaalgatajale paneks siia postituse ühest teisest foorumist
http://silmaring.pri.ee/viewtopic.php?t=146&postdays=0&postorder=asc&start=0
Lisaks veel, et kui võõrkeelt lugeda ei viitsi/ei oska siis tihti ei pruugi naabrimaali jutust palju targemat kuuldagi:)
 
paks kass 27. september 2007, kl 14.07
ajule mõjub kindlasti kahjulikult, kui pea töötavasse ahju pista... John Varley'l oli üks novell päris võika sellise stseeniga...

mis muusse puutub, siis selle alusel, mis senini teada on, olen veendunud, et lainetatud toit ei tapa, kuid selline kuumutamisviis _rikub_ toidu maitseomadused, vähemalt mõnede inimeste jaoks, kes on võimelised seda erinevust tundma. mina olen, ja mulle sellest piisab. toit, mis ei maitse, ei saa olla ka eriti kasulik. seetõttu mulle laineahjud ei meeldi.

toto kuule:

jah, see on normaalne reaktsioon antud olukorras. huvitav eksperiment muidugi. võiks kuuluda füüsikatundide repertuaari.

samas seda viinamarjatrikki soovitan tungivalt kodus mitte proovida, kui te pole just valmis uut laineahju ostma. üks viinamari on liiga väike asi töötava laineahju jaoks. kui sa oled tutvunud ahju kasutusjuhendiga, siis tead, et tühja laineahju ei tohi käima panna.

kes siiski soovib ise viinamarjadest plasmat teha ja võimalik ka, et oma laineahi ära lõhkuda, tutvunegu nähtuse teadusliku kirjeldusega siin http://www.madsci.org/posts/archives/1997-12/882909591.Ph.r.html

jah, see on võõrkeeles. ja kasutab füüsikatermineid. hirmus ju, eks ole.
 
mure 27. september 2007, kl 15.27
Ei tea, kas rotimürgil on säilitusaineid sees?
 
pr guru 27. september 2007, kl 15.45
suhkrutootjad levitavad materjale, mis väidavad, et aspartaam põhjustab vähki. võitootjad levitavad materjale, mille kohaselt margariin tekitab vähki. toidulisandite müüjad levitavad materjale, mille kohaselt ravimid tapavad. plekk-katuste valmistajad levitavad materjale eterniidis sisalduva asbesti surmohtlikkuse kohta. elavhõbedavabade hambaplommide ja vaktsiinide tootjad levitavad materjale, mille kohaselt elavhõbe on enamiku inimesi tabavate haiguste põhjustaja alates unetusest ja lõpetades aidsiga. tavaahjude tootjad levitvad materjale, mis väidavad, et mikrolaineahjud tekitavad vähki. kuigi kõige ägedam väide, mis ma olen lugenud, oli, et mikrolaineahjude kiirguse kaudu salajased maailmavalitsejad juhivad inimeste mõtteid :))
 
ähähää 27. september 2007, kl 17.05
mikrolainetega kuumutamisel toiduained ei pruunistu ja teatavasti just pruunistumisel tekivad kantserogeensed ühendid
 
t2pp 27. september 2007, kl 20.18
Arvamused ja uuringud mikrolaineahju kahjulikkusest on väga vastakad. Maailma Tervishoiuorganisatsiooni poolt tehtud uuringu järgi ei ole selles valmistatud toidud tervisele kahjulikud. Kuid samas mõned uuringud väidavad, et seal toitu valmistades leiavad toidus aset muutused, mis võivad meie tervisele ohtlikud olla. Kindlaks on tehtud see, et mikrouunis kaovad toidust näiteks B-grupi vitamiinid.
Mikrolained kindlasti mõjutavad inimesi, aga seda pole veel küll siiani kindlaks tehtud, et see vähki tekitaks vms. Ma usun, et mikrouuni kasutamine pole kahjulik, kui seda mõõdukalt teha- et kogu päevas söödavat toitu poleks mõtet seal valmistada ja imikutoitu ei soovitata ka seal eriti valmistada või soojendada.
Kuid samas inimeste tundlikkus mikrolainete suhtes on erinev- mõned on tundlikumad, kui teised.

Seda ka veel, et mikrolaineahjult saadav kiirgusdoos on võrreldes näiteks mobiiliga palju suurem, aga mikrouuni ustel on tihendid, mis ei lase seda kiirgust sealt välja. Seetõttu ei soovitata kasutada siis vananenud tihenditega ahjusid.
 
mida 28. september 2007, kl 08.37
tuleb vaadata,millised E-d rotimürgi pakendil on.
 
mikro 28. september 2007, kl 12.35
mikroahju kahjulikkusest liigub palju linnalegende, aga päris kindlat teaduslikku tõestust ei ole. Mis puutub toidu maitsesse, siis sõltub ahjust - olen proovinud mitmeid mudeleid, ja vahe on ikka hästi suur (minu parim kogemus on Whirlpooli ahjuga). Samamoodi saab erineva toidu erinevate pannide-kastrulitega tehes, nii et mikro pole siin mingi erand.
 
keegi 28. september 2007, kl 18.47
Miks teie arust Kanadas on mikroahjud keelatud? Uurige veidi. Mul sugulane elab seal, seega tean.
Tom Tom 19. aprill 2022, kl 18.07
Nii rumalat mula ajada võib ainult ilma ajuta olend!!!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!