Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
kohupiima korp
 
Tree 13. märts 2002, kl 15.10
Kuidas teha head mahlast kohupiima korpi? Mul tuleb ise tehes selline kuiv. Oskate ehk soovitada?!
 
Pipi 13. märts 2002, kl 15.20
kas kohupiim jääb kuiv või taigen või mismoodi?
 
Tree 13. märts 2002, kl 15.25
kohupiim jääb kuiv!
 
Pipi 13. märts 2002, kl 15.54
ega ei oska öelda jah miks, a mina teen nii ja ei jää kuiv:
2 pk kohupiima
2 muna
3-4 spl suhkrut (no see läheb maitse järgi tegelt)
3-4 spl hapukoort või rõõska koort
1-2 spl mannat

kõik selle segan kokku, peaaegu voolav peaks see mass olema, kui on paks, lisan veel piima.
 
Tree 13. märts 2002, kl 16.12
Aitäh! Proovin järgi! Aga kirjuta siis juba ka põhja retsept, palun!
 
Pipi 13. märts 2002, kl 16.21
No heakene küll:)

3 dl piima
25 g pärmi
1 muna
2-3 spl suhkrut
1 tl soola
50 g sulatatud margariini või õli

jahu kohust ei oska nyyd öelda küll...ehk nii 6 dl...

teha kui tavaline pärmitaigen ikka, mina eelkergitusega jännata ei viitsi ja kergituse teen ka mikros (10 min 90 W ja siis jätan mikrosse seisma veel 20 minutiks, ust ei maks vahepeal lahti tehagi, siis püsib soojus kenasti sees.)

ja kui korp (korbikesed) tainast välja rullitud on, lasta enne korralikult kerkida kui kohupiim peale panna.
 
Tree 13. märts 2002, kl 16.36
Suur tänu! Proovin kohe täna järele!
 
Pipi 13. märts 2002, kl 16.40
anna siis teada, kas õnnestus:)
 
Tree 14. märts 2002, kl 09.04
Proovisin siis järgi! Päris hea tuli! Aga ükskord ma sain mingit "poe oma". See oli tõeliselt hea, mahlane. Kahjuks ma ei tea, mis firma oma see oli. Äkki peaks kohupiimapastaga proovima?!
 
Pipi 14. märts 2002, kl 09.31
kui ma nyyd järele mõtlen;) siis on jah need poe omad märkimisväärselt mahlased (mõned) a on mingi pagari kohupiimapasta ju olemas isegi...a muidu need kondiitrid neilon ju mingid erilised emulgaatorid ja maiteamis pulbrid....ma katsetan nädalavahetusel, eks siis vahetame kogemusi:))
 
Nele 14. märts 2002, kl 10.35
Tere! Ma teen peaaegu täpselt nii nagu Pipi õpetas, aga mannat panen vähem, selle koguse peale mitte üle 1 spl. Ja teen kindlasti tavalisest kohupiimast, just pasta vajub liiga tihedaks kokku, aga kohupiim jääb struktuursem ja mahlasem.
 
Ane 14. märts 2002, kl 18.46
Viimases Kodukirjas on ka heade kohupiimakorpide retsept.Proovisin järele, seal on küll ka rosinad sees, aga kui ei meeldi, võib need ju välja jätta.
 
Minake 15. märts 2002, kl 15.07
Viimasel korral panin taigna peale purgitäie ananassitükke ja siis valasin kohupiimasegu peale. Huvitava maitsega tuli.
 
sille 16. märts 2002, kl 19.08
Mina panen rohkem muna ja vahustan munad eraldi ära, siis segan alles kohupiimamassile juurde. Tuleb õhulisema, veidi sametise moega. Vanillisuhkrut lisan ka. Kui on, siis veidi sukaadi ka.
 
Pipi 17. märts 2002, kl 08.49
tarkus selline: kui munavahustatult kohupiimasse panna,pidada pärast ahjustvötmist kook rohkem koku vajuma (et ahjus kerkib kyll uhkesti
 
Piggy 17. märts 2002, kl 11.07
Pane kohupiima massile 1-1.5 supilusika täit sulatatud võid või margariini juurd.
 
Pipi 17. märts 2002, kl 20.08
testisin;). ja töesti sai hästi mahlane sel moel:
1 pk pagari tuubikohupiima
2 muna
2-3 spl suhkrut
0,5 dl piima

aga seda panin vormi ja muretaigna peale, vahele veel virsikupoolikud.
läks nigu soe sai :))
 
mirr 20. märts 2002, kl 14.53
kui kohupiimale hapukoort lisada, tuleb ka pehme ja mahlane.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!