Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
leib?
 
maigi 04. aprill 2002, kl 11.18
kas on tõsi et 1 täistera leivakäärd ja teraröstsai annab umbes 50 kcal-i
 
täpi 04. aprill 2002, kl 11.44
saiaviil oli minuteada ikka 80. leivast ei tea täpselt, aga paljudel on ju pakendi peal kalorsus kirjas, loe viilud ära ja arvuta välja.
 
maigi 04. aprill 2002, kl 12.21
seda ma just tegingi ja nüüd imestan, lihtsalt arvasin, et leib on ikka lahja värk
 
Sippsikk 04. aprill 2002, kl 12.40
Täisteraleivad on kõikidest leibadest kõige kõrgema rasvasisaldusega. Kõige madalamaks osutus Eilne leib, natuke puine, kuid pole paha. Kasuta näkileibu ja riisi-, riisinisu- nisu- või tatrakettaid. Iga stoiduainete poes peaks olema saadaval. Mõnusad ja iga ketas on vaid 2 punkti. Krõbistajatele ja näkitsejatele just paras.
 
elevant 04. aprill 2002, kl 12.53
täisteraleivad on üldiselt madalama kalorsusega, kui muidu leivad. vôrdle poes, kui ei usu. madalaim, mida mina olen leidnud, on fazeri terve leib, alla 200 kalori 100 g kohta. teised leivad on enamasti 250-300 100 g kohta.

nagu vôileivaks on neid näksimise värke natuke paha teha lihtsalt.
 
Sippsikk 04. aprill 2002, kl 12.58
Tuhat vabandust - mitte Eilne vaid Homne leib.
 
kah leivasõber 04. aprill 2002, kl 13.09
Muide nüüd on ilmunud müügile uus leib,reklaamitakse ka ajakirjanduses."Teraleib"vms.oli nimi.Rohelises kiles.Paksud viilud.Ainult 170kalorit 100g.Mulle eriti maitseb.
 
Nele 04. aprill 2002, kl 15.31
Kuulge, mul siia juurde üks küsimus. Olen kuulnud, et kui masin leibasid viilutab, on terad õliga kokku määritud. On ju vahel need täisteraleivad (viilutatud) lausa pealt rasvased. Eriti Homne leib. Aga siis ei ole see kalorsus õige! Kas on siin kedagi, kes tõepoolest teab, kuidas see viilutamine käib?
 
Paaniker 04. aprill 2002, kl 15.44
Nele, exid, Homne leib on just väääääga rasvavaene, palun tsekka.
Võeh, pagan, oled sa ikka Nele, et jama ajad.
 
täpi 04. aprill 2002, kl 17.41
ma vaatasin poes oma lemmmikleiba, Ela teraleiba siis. kui nüüd õieti mäletan siis 270 kcal 100 gr ja pakk 10 viiluga oli 420 gr. seega 113 kcal viil...õudne! aga jube hea..
 
elevant 04. aprill 2002, kl 18.17
fazeri terve-nimeline leib on 190 kcal/ 100g.
 
ketu 04. aprill 2002, kl 23.18
Nelel on õigus, nuga tehakse õliga, et lõikaks. Seetõttu on ka sama sordi viilutatud kaloorsem kui viilutamata. Aga saiaviilus on ikka vähem kaloreid kui leivas. Üks lahjemaid leibu on Pööripäeva, mille ühe viilus on u 45 kcal, söön aint seda!
 
zoocoll 05. aprill 2002, kl 10.55
Kust saaks osta viilutamata leiba? Lähen poodi otsima - aga seal kõik peeneks hakitud juba... Ühest küljest muidugi ju igati mõnus, aga vahel oleks vaja ka tervet leiba-saia, näiteks võileivatordi tegemiseks. Vahel muidugi leiab, aga on küll juhtunud, et ei olegi midagi peale viilude (ja paljusid leivasorte pole viilutamata üldse müügil).
 
helen 05. aprill 2002, kl 14.43
Minumeelest on leiva rasvasisaldus tähtsam kui kalorsus. Ise söön leiasid, kus on rasva 100-s grammis vähem kui 1 gr. Nimesid eriti ei mäleta. Aga ühes Vändra leivas on rasva ainult 0,6 gr. 100 gr. kohta. Väga maitsev, muide.
 
arvamus 05. aprill 2002, kl 15.55
kuulge, minu arust kalorsus 100 g kohta ei ole see kõige "näitajam" - kui madalakaloriline viil on raske, siis on seal tavaliselt kõrgekalorilisest, aga kergemast viilust rohkem kaloreid. arvutage ja võrrelge...
 
elevant 05. aprill 2002, kl 18.27
kes alla vôtta tahab, peaks ikka kaloreid järgima. otseselt rasva saad vôibolla tiba vähem, aga energia tuleb ju muust ka, leiva puhul ntx süsivesikutest pôhiliselt.

see raskem viil ju ka täidab kôhtu rohkem, niiet ei peagi äkki mitut sööma. ega siis eesmärgiks pole tatud arv viile nahka pista...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!