Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
wok-pann
 
vapper jänku 06. aprill 2002, kl 13.36
tahax endale kööki uut looma soetada, aga ei tea, milline suurest pakutavast valikust kõige parem olla võix - mis hinnaklassist alates on vastupidavad (või kas sel, st hinnal üldse on tähtsust) ja millist osta ei tohix, millise kattega (mulle tundub, et olen näinud terasest ja teflonpõhjaga) parem on jne?
ette tänan.
 
ehee 06. aprill 2002, kl 16.18
kui tahad ehtsat asja osta selline raskemat sorti wok. teflonkattega asjad on jamad...ise ostsin roostevaba, maksis 900 krooni raha ja hackmann ja puha...aga kõrvetab põhja:( nyyd on rohkem serveerimisnõu eest ja plaanin ikka korraliku söögitegemise panni soetada...selise musta raudpanni...
 
Lynn 07. aprill 2002, kl 13.43
"must raudpann" igati hea. kasutame nüüd juba vist 3 aastat teist ja probleeme pole olnud. abix!
 
zoocoll 08. aprill 2002, kl 11.19
Malmist, raske ja mõnus köögirelv. Ostsin KiikaKööki poest, olen igati rahul, vokib täiega!
 
kkk 08. aprill 2002, kl 12.34
Hackmanni oma on ka täitsa OK.
 
Cat 08. aprill 2002, kl 14.17
Süsinkterasest wok on hea: ei pea pidevalt hirmul olema tefloni vigastamise pärast ja minu kogemus on, et põhja ei võta. Mulle kingiti, ~300.- kanti oli maksnud ja mingi hiinlase-onu nägu on peal, et tema soovitab. Igati hea pann.
Hiina vanasõna tead ikka, et mida mustem wok, seda parem kokk? ;)
 
elevant 08. aprill 2002, kl 15.09
aga kuidas need pannid sobivad keraamilise pliidiga? tahaks ka osta, aga ei tea, millist...
 
uma 08. aprill 2002, kl 15.09
Seoses selle teemaga tekkis mul küsimus, et kas wok-panni jaoks peab olema gaasipliit või saab ka elektripliidi peal kasutada?
 
Sippsikk 08. aprill 2002, kl 15.45
Vastake palun, see huvitab mind ka !!
 
Nähvits 08. aprill 2002, kl 18.38
Soovitatakse ikka elavat tuld, seega ilmselt gaasipliit sobib. Muidugi on ka võimalus elektripliidile lihtsalt lõke teha:)
Woki eripära ongi see, et teda valmistatakse elaval tulel, siis kypseb toit paremini ja kiiremini läbi ja on Woki maitsega ikka ka, muidu ju vahet pole, kas tavaline või wok-pann:)
 
Pipi 08. aprill 2002, kl 22.14
tegelikult hiinlased ise kasutavad ju sellist suht õhukest musta plekkpanni...a just nimelt elaval tulel, see liigub ka mööda panni kylgi nö ja nõu soojeneb yhtlaselt. kui aga on kasutada elektripliit ainult, peaks teoreetiliselt siis nõu ise olema suurema soojamahutavusega (see raske raudpann siis) et ka nõu kyljed oleks kuumad
 
Sippsikk 09. aprill 2002, kl 08.20
thanks Pipi
 
Minake 09. aprill 2002, kl 10.33
kasutame juba ca 3 aastat wok-panni elektripliidi peal (tuppa ei taha lõket teha), viimasel aastal keraamilisel el.pliidil. Pole küll mingit probleemi olnud. ja pann on see ca 300 kroonine.
 
Cat 09. aprill 2002, kl 12.25
Mina olen kasutanud nii elektripliidil kui ka puudega köetaval pliidil, aga ikka pliidiraual, mitte elaval tulel.
Keraamilise pliidi kohta olen mõnelt tuttavalt kuulnud kommentaari, et keraamiline plaat ei lähe nii kuumaks kui wokile vaja oleks.
 
Yvy 09. aprill 2002, kl 12.33
Mis ma siis nüüd tegema pean, just tahtsin osta rasket malmist wok-panni, aga mul on keraamiline el.pliit? Aidake!!!
 
Sippsikk 09. aprill 2002, kl 15.39
Soh, käisin poes ja ostmine jääb vist katki.
Valida oli malm-ja teflonpõhjaga panni vahel ja veel mingi hiinlaste oma valge metall(meenutas alumiiniumi), mis tundus kangesti põhjakõrvetajana, ja siis veel must metall (vist raudplekk). Kõik kena, ostnud oleksin selle viimase mustast plekist panni aga see pagan vaid 28 cm diameetriga. Ja meie elame vaid mehega kahekesi ning mingit nuumamiskuuri ette ei plaanitse. Mida teha? Kas olete näinud ka väiksemaid nii 22- 24 cm diameetriga panne.
 
V.v. 09. aprill 2002, kl 15.51
Vok pann ei ole elektri pliidi jaoks, võib muidugi võib, võib igasuguseid totrusi teha. Tehke sellesama vok panniga vabas õhus kord üks korralik toit ja saate aru milleks ta mõeldud on.
 
zoocoll 09. aprill 2002, kl 16.33
Wokid ongi üsna mahukad. Eeskätt just kuumuse akumuleerimise eesmärgil ning ka selleks, et kuuma küpsemispinda jaguks igale viimsele kui tükikesele toidust. Ka suures pannis võib valmistada väiksemat kogust toitu. Liiga suurt panni ei maksa küll karta - isegi siis, kui olete ainult kahekesi.
 
. 10. aprill 2002, kl 14.22
selveris on iga mööduga panne
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!