Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
maiasmokk
 
juba vanem 18. märts 2003, kl 15.15
kas keegi mäletab veneajal sellises topsikus magustoitu, nagu sulatatud juust "merevaik" aga pruunikas ja magus. ise olin siis veel väike, aga mäletan, et midagi sellist oli, kõik minu tutvusringkonnas aga ei tea asjast midagi.
 
eit 18. märts 2003, kl 15.23
Mul tuli sellega seoses meelde kakaokreem. Oli magus ja pruun ja eriti hea, sest seda sai vääääääggga harva.
 
M 18. märts 2003, kl 15.46
mul tuli see esimene asi ka meelde :) oli küll olemas jah :)
 
heli 18. märts 2003, kl 15.49
Midagi mulle meenub küll, selle maise täitsa meenub. Ei mäleta mis see täpselt oli, aga mulle ta väga ei maitsenud.
 
Boska 18. märts 2003, kl 15.57
Mulle see üldse ei maitsenud..... aga lapsepõlv tuleb sellega seoses meelde küll....
 
L. 18. märts 2003, kl 16.04
Oli jah, aga mulle eriti ei maitsenud.
 
mips 18. märts 2003, kl 16.38
Tuleb meelde, et maitses väga vastik...
 
mips 18. märts 2003, kl 16.40
Ostsin hiljuti Tolko? rummi ja pähklitega määrdejuustu ja sellest saadud maitseelamus oli umbes sama, et on nagu määrdejuust aga magus ja imal. Poole viskasin minema.
 
piret 19. märts 2003, kl 09.16
Mulle meenub seoses sellega kakao-kohupiima kreem seoses sellega. JA siis oli veel Lumivalguke (kah kohupiim, aga ilma kakaota)
 
Kiki 19. märts 2003, kl 10.49
Praegu on vist sarnane võidekreem Põpi.
 
kelli 19. märts 2003, kl 12.47
Meenub küll!!! Hiljuti käisin rootsis ares ja seal oli saada mingi talumehe omatehtud juustu + veel piimarasva, mis oli selline pruun (iiriskommi moodi) ja kui ma seda maitsesin (näkileivaga ülihea!) tuli mul mingi asi meelde lapsepõlvest ja ma ei suutnud meenutada, mis see on, mis selle pruuni olluse maitsega seoses meenub :)
Nüüd tänu sulle "juba vanem" meenus, et see lapsepõlvemaitse oli just seesama pruun merevaik (vist oli merevaik?), mis mulle ka väiksena ei maitsend eriti!!!! Aga nüüd rootsis oli küll hea. Peaks seda popit ostma ja proovima. Äkki keegi teab selle popi kohta rohkem?
 
Urrloom 19. märts 2003, kl 13.37
igatsen tolle maiasmoka järele vahel... aga misasi see põpi on? ja kas keegi Tartus ka seda näinud on?
 
liis 19. märts 2003, kl 14.07
Norras on kuulus kitsejuust, pruun ja magus. Mulle meenutas just seda maiasmokka.
Nii, et sealt Rootsi-Norra poolt tasuks seda otsida.
 
kkk 22. märts 2003, kl 19.35
Muidugi mäletan. Kahju, et enam pragu ei tehta :(
 
jep 06. detsember 2013, kl 00.31
maiasmokk oli nimi, Pärnus tehti
 
Hille 06. detsember 2013, kl 07.40
Proovige Nopri Koorekaramelli, ei ole küll määrdejuust, kuid maiasmokkadele peaks maitsema.
Mina segan sinna hulka paki hapukoort ja kasutan koogikreemina
 
leila 06. detsember 2013, kl 12.21
Mälu ei peta - oli jah sulatatud juust karamelli või kooreiirisega kokku segatud ja maitse poolest oli ta magus, aga mingi omapärane soolane mekk oli ka nagu asjal juures. Päris samasugust enam ei ole. Ma ei kujuta ette, kas kodus saaks teha naturaalse merevaigu ja sulatatud iiristega äkki midagi sarnast...
 
aga 06. detsember 2013, kl 13.30
meil keedeti plekkpurgis kondentspiima kuni muutus paksuks. Kas See polnud ehk kakaoga kondentspiim sedasi keedetult?

Muide, enam pole vaja ise keeta, sama on konservina müügil.
 
Roosmarii 06. detsember 2013, kl 16.21
Aga praegu on ka vist Farmi toorjuust topsis, karamelli ja shokolaadi oma!
 
E. 30. september 2021, kl 21.25
Selle merevaigu taolise maiuse nimi oli "Maiasmokk".ikka unistan sellest...
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!