Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
viinamäe teod
 
albert 15. juuni 2005, kl 11.44
Kas on kellelgi kogemusi, mida teha viinamäe tigudega? Terve Lääne-Eesti on neid paksult täis. Kunagi Kreekas ja Türgis sai neid söödud, hirmus maitsvad olid.
Või oskate ehk viidata mõnele leheküljele, kus selliste elukate moorimisest juttu tehakse.
Aitäh!
 
... 15. juuni 2005, kl 11.45
eesti tigusid ei sööda!
 
una 15. juuni 2005, kl 11.55
Olen isegi sellele välja läinud, et muretsesin muskuspardid.Õnneks olid nad "koolitatud" ja peenarde peale ei läinud ja minu teod kadusid. Noored veel ise ei tee teokarpi katki, aga suuremad saavad ise hakkama ja pärast kõlbavad need pardid potti panna, nii olidki üheks suveks!
 
albert 15. juuni 2005, kl 11.57
aga miks ei sööda? ühed viinamäeteod ju kõik.
 
maie 15. juuni 2005, kl 12.14
Mälestused Ahvenamaa teokasvandusest: viinamäetigusid süüakse küll, aga tegemine on nii pikk ja vaevaline, et ma ei viitsinud meelde jätta. Külmutati ja küpsetati jne, enne olid spetsdieedil, st tavalist rohtu ei antud, serveeriti küüslauguvõiga, erilist maitset nagu ei olnud.
 
nell 15. juuni 2005, kl 13.14
ainsad eesti teod mida süüakse ongi viinamäeteod, tean et nt saarel pannakse need äädikavette et karbid küljest tuleks ja siis praetakse või miskit, pidada süüa kõlbama küll
 
kuulukse 15. juuni 2005, kl 13.20
Seoses lokkava loomapiinamisega peab uute euronormatiivide järgi tigude tapmiseks (enne söömist soovitatav) olema vastava sisustusega tapamaja. Eestis paraku vastav tapamaja puudub ja seega tohib süüa vaid imporditud tigusid:(
 
... 15. juuni 2005, kl 13.45
olen kuulnud, et enne "tarvitamist" tuleb neid mõned päevad näljas hoida - et nad oma sooled tühjendaks... muud ei tea :)
 
jaa 15. juuni 2005, kl 14.30
minuteada peaks viinamäe teod looduskaitse all olema eestis
 
anna-maria 15. juuni 2005, kl 14.58
Issand, ja sul käsi tõuseb? Tigu vaatab sind suurte hirmunud silmadega, liigutab armsalt sarvekesi - ja siis sina...
 
albert 15. juuni 2005, kl 15.26
... ja siis mina oma kollaste puseriti hammastega, millede vahel ripnevad küüslaugu ribad, järan armsa teokese karbiserva. Kõri sügavustest kostab võigast ja kähedat naeru. Karvane keel lakub ahnelt lõhenenud huuli- kõik viitab armsa teo peatsele hukule.
 
lugeja 15. juuni 2005, kl 16.39
muide viinamäe teod ei tee taimedela halba,sest söövad kõdu.pealegi on nad tõesti looduskaitse all.Minu vanemad peavad aiandit,pole viinamäe teod veel midagi nahka pistnud.
 
ö 15. juuni 2005, kl 17.57
ka looduskaitsealused asjad kõlbavad süüa: karulauk, teod, säga
 
Öak 16. juuni 2005, kl 06.53
Üldiselt on rõve, kui need teod aias igal pool on. Paljajalu ei saagi suvel siis käia.
 
teadja vanainimene 18. juuni 2005, kl 12.03
Need mis aias on ei ole viinam2e teod,kuigi kuskilt lugesin,et k6lbavad ka syya.Viinam2e teod on need suured,olen Saaremaal n2inud.
 
kats 20. juuni 2005, kl 20.33
ostsin neid eestimaa omasid mõni aeg tagasi kaupsist- olid või-tilliga pealt täidetud ja maitsesid täitsa ökk. pariisis sai söödud nii, et ila tilkus
 
elvis 17. august 2010, kl 11.23
Kas kellegil täpset repsepti on kuskil mis moodi viinamäedigusid teha :) me proovisime panna keevasse veini sisse ja hoida paar minutit aga suht rõvedad nägid välja :D
 
k 17. august 2010, kl 14.59
keeduvein ise kõleb juba suht rõvedalt..
 
tarkur 17. august 2010, kl 18.51
Kunagi hallil ajal mungad tõid eestisse viinamäeteod et oma toidulauda rikastada. Mungad liha süüa ei tohtinud, tigu pole liha, neid võisid süüa. Kloostritest siis need teod eesti peale laiali jooksidki kui mungad hukati ja laiali aeti. Küsige praegustelt munkadelt, nunnadelt, nemad ehk teavad veel kuidas vanasti tehti.
 
* 17. august 2010, kl 20.20
Meie oleme ka kunagi hoidnud äädika sees ja siis soolvees. Aga ma ei mäleta, kuidas neid enne puhastati, kas ka jahuga?
 
alkohoolik 20. veebruar 2023, kl 22.21
hõõgvein ehk keeduvein on vastik ve? ja tigu on puhas proteiin :P
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!