Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
jõulusöögid
 
säuhh 02. detsember 2006, kl 18.01
eriti räige ajupesu on see reklaam, kus mingil kuusel saetakse alt oksad, et ikka rohkem nänni ja kinke kuuse alla mahuks.
ja siis lambad vaatavad ja punnitavad higimull otsaees, et ikka samasugused telekajõulud tuleks neil ka, panevad kella kuueks hommikul tirisema, seovad põllekese ette ja kukuvad rabelema.
irw
 
ella 02. detsember 2006, kl 20.34
Paks kass - räägi mulle pannidest! Ma tunnen juba pikka aega, et mul on mingi eriti mõnus pann puudu. St olemas on vanaaegne malmpann, siis see ruuduline (ka nõuka ajast pärit) ja mingi defloninärakas. Süüa teha mulle meeldib ja kuigi ma ei ole just selline osavkäpp nagi Sina, on pere rahul. Eriti rikas ka pole, nii et panni ost on kõvasti kalkuleerimist väärt. Soovita, et kui ostan, siis oleks ka asja eest!
 
Liis valtna 25. detsember 2010, kl 09.42
No ma täpselt ei teagi kuidsas se juhtus aga üks päev nägin ma hästi hästi hästi tillukest päkkapikk. Ta andis igale väikesele kommi.Ja siis ma sain katsuda habe või ma ei tea mis asi se oli . SEE OLI PÄRIS.Aga ma ie tahtud eriti seda uksuda
 
epp viires 16. november 2016, kl 09.31
Jah!!!Ega midagi!!!Jõulud on ju ikka Jõulud ja alati on nii, et iga eestlane tahab ju jõulude ajal süüa!!!
Nii, et miks siis mitte nii nagu alati head ja paremat jõulul lauale panna. nii nagu ikka on olnud eestlastele kombeks... Ikka verivorst ja hapukapsas ja palju muudki...piparkoogid ja pohla moos jm.
koogid ja salatid.
 
kärsitu 17. november 2016, kl 19.55
minagi mõtlen juba vaikselt läbi, mida ja kuidas pakkuda, lootes, et nii jõuavad Jõulud rutem.:)
traditsioonilised toidud teen 24. õhtuks, aga kuna pühad on pikad, siis jõuab nende päevade jooksul veel ka teistsuguseid hõrgutisi maitsta. las olla see üks päev aastas ikka selline nagu on alati olnud. traditsioonid ühendavad ja tekitavad turvalise tunde maailma püsivusest. kõige tähtsam on see, et nende ilusate pühade ajal tunneksid ennast ühteviisi hästi ja mõnusalt nii traditsioonide austajad kui teisitimõtlejad.
 
just 18. november 2016, kl 07.11
ja lõpuks pole jõulude mõte ei söömises ega kingitustes, pigem ikka lähedastega koosolemises.
 
appike 22. november 2016, kl 16.29
öelge palun ruttu, millega piparkookidesse neid auke teete et saaks pärast üles riputada? aitäh, kes ei hakka riidlema vaid vastab küsimusele.:)
 
noojahh 22. november 2016, kl 17.23
eks ikka pobediit-osaga akutrelliga, või???
 
Ülla-ülla 23. november 2016, kl 17.30
Kasvõi noa käepideme või pliiatsi nüri otsaga, vahet pole, mis ümmarguse otsaga asi sul peos on. Aga need tehakse ENNE piparkoogi ahjupanekut, sest kui ta küpse on, võid augutegemisega terve piparkoogi ära lõhkuda.
 
Ahti Järvekülg 29. november 2016, kl 17.46
10.at vana teema,aga noh

sült,verivorstid ,hane v pardipraad,hapukapsas,
seapraadi kohe kindlasti ei tee..
 
uu 30. november 2016, kl 11.53
kle appike,
kõigepealt küpsetatakse augud valmis ja siis kompunnitakse ülejäänu piparkoogiglasuuri abil sinna külge:)
jõululaua teen niisuguse, nagu vanadel headel "kõhuorjuse" aegadel kombeks oli. siis oli ka niisugune toost: et meil kogu järgmine aasta samasugune "nälg" valitseks nagu täna õhtul. mis tähendas seda, et kuigi mitte kusagil mitte midagi saada ei olnud, oli pühadelaud väga rikkalik.
 
küll elu paika paneb 01. detsember 2016, kl 17.11
See rohkem selliste ülinoorte alles koos elama hakanud paaride "protestivaim", mis sunnib igal juhul midagi muud tegema, kui kombeks on. Tahetakse näidata, et ei, mina teen hoopis teisiti. Ja kui siis sellise eristuda tahtva noorproua mees lõpuks koju ema juurde jõuab ja õnnelikult ohkab, et õnneks saab ikka päris jõulusööki, liha, kapsast ja kartulit, siis on hirmus solvunud, et tema sushist ei oldudki vaimustuses.
 
uu 02. detsember 2016, kl 20.03
eelmisele
jah, tuleb tuttav ette. ainus viga, et kui ta lõpuks jõuab, ei pruugi kartulid enam päris soojad olla. aga olgu, lähvad ka niimoodi - ja sült ja seened ja mis iganes.
 
misasja? 03. detsember 2016, kl 16.32
kas üks kord aastas on raske traditsioonilist toitu valmistada? 1 kord aastas! ülejäänud 364 päeva tehku siis kõike muud, milles küsimus ja vaidlemine? noored ei taipa veel, et traditsioonides on jõud ja see ühendab. küll nad ajapikku sellest aru saavad.
 
:) 04. detsember 2016, kl 00.05
kas üks kord aastas on raske traditsioonilist toitu valmistada? 1 kord aastas!
---------------
Nalja teed või?
Meil tehakse ahjuliha-kartul-kapsas+salatid kogu aeg. See pole mingi eriline pidupäevaroog. Lihtne ja praktiline toit, kord nädalas menüüs vähemalt.
Ja kuna jõulude puhul tulevad kõik kokku (ja neid on palju!), siis loomulikult teeme ka siis seda traditsioonilist toitu, kuna suurele seltskonnale on see üks odavamaid ja vähem aeganõudvamaid.

Need noored perenaised, kes tahavad jõuludeks midagi erilist ja teistsugust valmistada, ei ole mingid kosmosetulnukad:)
Nad on pärit MEIE/TEIE oma kodudest. Neist kodudest, kus on eluaeg seda traditsioonilist jõulupraadi tehtud. Ja nüüd nad tahaks midagi teistsugust. Pole mingi ime. Milleks halvustada?

Üks mu väimeestest küsis juba esimesel korral, kui noor pere plaanis koos meiega oma jõululõunat: "kas teil on ka jälle see liha ja kapsas?" Tõsine maapoiss, tema kodus igapäevane toit, ammu juba villand. Ja nüüd me kah kogu aeg muudkui seda teemegi:)

Kuna jõulupühad on pikad ja me tahame kõik võimalikult palju koos olla, siis on meil aastaid juba nii, et 23nda õhtuks sõidame vanaema poole, sööme verivorste. Vanainimene enam suurt muud teha ei viitsigi. Ja ega me ju söögi pärast kohale lähe.
24nda lõuna on meie kodus tõesti traditsiooniline. Koos laste perede ja teiste sugulastega sööme liha ja kapsast ja kartulit. Sest ma olen üsna laisk kokkaja. Ja ega keegi toidu pärast tulegi, sama rooga nad saaks kodus kah.
25ndal oleme ühe lapse kodus koos tema mehe lähedastega ja 26ndal teise lapse pool.
Ja nemad õnneks pakuvad alati midagi erilist ja põnevat, mille valmistamine nõuab aega ja pühendumist.

Ma olen 50+ ja ma ootan pikisilmi aega, mil mu lapsed võtavad üle ka suure suguvõsa jõululõuna korraldamise. Ehk saan siis minagi veidi toredamat pühadetoitu nautida.
 
eelmisele 04. detsember 2016, kl 12.40
no näed, ise kirjutad ka, et 24.-ndal on traditsiooniline. pühad on ju pikad, jõuab teistel pühadepäevadel ka muid, uusi ja põnevaid retseptide järgi vaaritada. kui keegi halvustab, siis just noortel on nina vingus -jälle see liha ja kapsas? neile anna kiirmakarone ketšupiga ja friikaid ja nad on häppid. las siis vanad inimesed on häppid oma kartuli-kapsa-ahjulihaga 24-ndal, ülejäänud päevadel vitsutage ööbikukeeli.:)
 
:) 04. detsember 2016, kl 17.32
no näed, ise kirjutad ka, et 24.-ndal on traditsiooniline.
..................
Kirjutasin ka, et 24ndal teeme vaid seepärast, et meil eriti palju rahvast koos ja seda kõige mugavam teha. No et kõigil saaks kõht täis.
Ei tea, kas ma veel vanainimeste kategooriasse kuulun oma 50+ aastaga, aga ma pole eriti häpi:) Mul sest lihast-kapsast täitsa suva, kõige tavalisem toit üldse.
Pidulikuks jõuluroaks ei pea seda enam ammu. Ja arvan, et kogu me seltskond naudiks hea meelega ka vahvamaid roogi. Aga need nõuaks rohkem aega ja raha.
Noored on lihtsalt tüdinud sest lihast ja kartulist. Ausalt, mina kah.
Makaronid ja friikad meie noortele ammu enam ei sobi (pubekana küll), teevad ikka tõesti väga korralikke ja häid toite.
 
taevas hoia 04. detsember 2016, kl 23.03
sööge siis ainult verivorsti pohlamoosiga või kõrvitsasalatiga. ega siis ka, kui laual on liha ja hapukapsad, ei pea ennast tingimata seaks õgima. sööge mõistlikke koguseid ja elate need kapsad ja lihad ka üle.
 
Maitsev 04. detsember 2016, kl 23.26
Sült auravate keedukartulite ja peedisalatiga, verivorst pohla-õunasalati ja marineeritud kõrvitsakuupidega, laual veel marineeritud seened ja mädarõigas, suur ja mure? (lõigatav lõhnav) ahjusai kerge kardemoniga, pealemäärimiseks hapukas ploomimoos, õunad ja mandariinid, soovijaile aromaatne kohv. Kapsad on valmis, need jõuluomad, kartul lihaga läheb ahju jõulupäeval.
 
uu 12. detsember 2016, kl 16.00
maitsev,
just nii teemegi, ainult et saia ei jõua selle kõhutäie peale enam süüa. ega ma ei oska teha ka õieti. mõtlesin, et pakun ehtsat rammusat kuuma šokolaadi. kanget kohvi muidugi ka, vaja ju kaua üleval olla.
 
mhmh 12. detsember 2016, kl 18.18
Mina tunnen samuti, et traditsioonid on toredad, aga ükski traditsiooniline jōulutoit mind ei köida. Ei taha näha verivorste, ei köida tavaline liha, kapsas, kartul. Marineeritud seeni ei taha, kōrvitsat ammugi mitte.
Piparkoogid, küpsised, tordid, kommid jätavad mind külmaks.
Jōuluōhtul tahaks midagi kergemat, samas pidulikku ja head. Ja ise ka ei tea, mida tahan.
Mare Tamm 17. detsember 2016, kl 03.27
Ma just katsetasin parti hapukapsaga, kuna pole varem teinud. Ostsin jahutatud poola pardi, mis pakendit avades tundus kohutavalt rasvane. Maitseaineid panin ikka raskelt, nii et kartsin et äkki tuleb soolapart.
Imehea sai.
Retsepti leiad guugeldades-part hapukapsaga, Ilse retsept.
 
Jõulx 16. detsember 2019, kl 18.22
Juba oktoobri lõpus on see jõulusööt toidutemplites müügil
 
uu 23. detsember 2019, kl 19.26
küll on hea, et ei pea pardiga tõmblema: juba proovitud ja kihva keeratud, mõistagi kehva tooraine pärast:)
teen hoopis vanarahva lemmiktoitu e soolaliha-kartult kaalikate, porgandite ja pastinaakidega. vorstipann ja salatid ka lauale ja kogu lugu. kasukasalatit jätkub ehk kogu pühade ajaks.
aastavahetuseks tuleb mingi kalaroog jm "kergus ja peenus",
uuel aastal vee- ja mahlapäevad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!