Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
kuidas teha head hernesuppi?
 
tigu 29. jaanuar 2007, kl 14.09
Nii, ostan herned, panen need vee sisse "tõmbama/paisuma".
Tean et supi see o nvist ka riivitud porgand ja natuke sibulat.

Aga kui kaua seda keeta?

Ja mis veel: minaei leia meie poodidest seda õiget head hästi suitsust liha :( Kust te seda ostate? tln-s.
 
Lili 29. jaanuar 2007, kl 14.18
Vot mina teen singiribiga maal ahjus, pole pliidi peal kunagi teinud. Panen ahju ja OK.
 
aga 29. jaanuar 2007, kl 14.23
mina teen suitsukondist.
 
tigu 29. jaanuar 2007, kl 14.27
Aga avalda sisi mulle ,kust sa seda suitsukonti ostad?
 
una 29. jaanuar 2007, kl 15.06
Kui suitsukonti pole, siis ostan suitsuribi, seda igal pool müüa, pruunistan enne liha ja sibula. Herneid ei leota, panen lihtsalt keema, lisan ka natuke kruupe, porgandit, hiljem lisan sibula+liha. Vaikselt keeda tahab ikka paar tundi, ehmatan ka külma veega, et herned laguneksid.Mina panen ka kartulit.
 
* 29. jaanuar 2007, kl 15.12
Teen nii, nagu Salvesti suitsulihaga hernesupi õpetuses kirjas:) "Täitsa ise" ei hakka üritamagi - niikuinii paremat teha ei suuda...
 
katariina 29. jaanuar 2007, kl 15.26
ei pane sibulat iial hernesupi sisse. mingi suituline seliha/kondi tükk poti põhja, paar klaasi herneid ja vesi peale, keema läinud siis veel paar tervet porgandit ja kui on mõni maitsejuurikas lisaks, paar supilusikat soola kah ja nüüd podiseb paar tunnikest vaikselt. kui hernes pehme õngitsen liha ja porgandid välja, tükeldan, riivin ja tagasi supisse. peale puistan peterselli.
 
Helga 29. jaanuar 2007, kl 15.55
Ma lasen sibula ja porgandi enne pannil üle, siis annab mõnusama maitse.
 
mann 29. jaanuar 2007, kl 16.09
ja kindlasti peab tegema rohelistest hernestest, nende kollastega ei tule pooltki nii hea
 
karmen 29. jaanuar 2007, kl 16.22
Sinepit ka!
 
memm 29. jaanuar 2007, kl 17.24
praetud sibul peab kohe kindlasti ka sees olema, see annab õige meki! suitsulihast- kondist rääkimata...
 
suslik 29. jaanuar 2007, kl 17.27
Poolikutest kollastest hernestest saab parema maitsega. Mina panen ka tiba tangu hulka. No ja muidugi läbi kuumutatud sibula ja porgandi.Enne keemise lõppu ka paar loorberilehte. Need korjan aga keetmise lõppedes välja.
 
sibulafänn 29. jaanuar 2007, kl 17.55
ilma sibulata ei saagi suppi teha ju! no ok, lumepallisuppi ehk..
 
n 29. jaanuar 2007, kl 18.15
Suitsukonte, kus ohtralt liha küljes müüakse Säästuka külmletis. Tegin nendest hernesuppi väga hea tuli.
 
katariina 29. jaanuar 2007, kl 19.00
http://www.kokaraamat.ee/retsept.php?cat=3&id=294
 
uba 29. jaanuar 2007, kl 19.04
Hernel ja hernel on vahe. Mõni keeb ruttu pehmeks, mõni roheline hernes jällegi tuleb koore seest välja, kuid ise veel natu-natuke kõva.
Herneid tuleb hoolega passida, kui just ei tahagi hernepudru(püree) suppi saada. Soomlastel see pudrune supp just rahvustoit, nad imestavad, et meil herned supis terved.

Ise olen terveid herneid eelistanud supi sisse panna, aga eks see ole maitse asi ja erinevaid valikuid proovides kujuneb lõpuks lemmik välja.
 
* 29. jaanuar 2007, kl 19.09
mina keedan ka herned sodiks ja porgandi riivin keemise lõpupoole sisse. tangu ei pane kunagi.
 
lee 29. jaanuar 2007, kl 20.08
mulle meeldib jälle selline pudrune, milles ka terveid herneid sees. keedan suitsuribiga, osad herned panen koos lihaga keema, teise osa koos kruupidega mingi pool tundi hiljem. porgandit ja sibulat ka. valmis supile tilli nii, et rohetab.
 
muti 29. jaanuar 2007, kl 20.26
Mina ostan tavaliselt roheliste ja kollaste herneste segu ja ikka koorimata hernestest teen ja odrakruupi panen ka, Suitsukondiga.
 
juu 29. jaanuar 2007, kl 20.47
mulle meeldib veel valmis supile piima peale panna, väga hea. Aga millised herned siis paremad on, kas kollased või rohelised, olen küll mõlemist suppi teinud, kas kollased pehmenevad kiiremini või?
 
sibul 30. jaanuar 2007, kl 09.36
Mina panen hoolega pestud aga koorimata sibula tervelt hernesupi sisse keema ja kui valmis, õngitsen sibula välja, annab ilusa värvi ja hea maitse.
 
maiu 30. jaanuar 2007, kl 11.09
kooritud hernestest tuleb parem supp, kestad jäävad supile hõljuma nagu päästeparved...
ja mulle meeldib selline supp, kus herned on lagunenud. ja et herned paremini laguneks, selleks pannakse suppi sisse natuke soodat.
 
Tiina 30. jaanuar 2007, kl 13.38
Püüan nüüd anda sellist õpetust,mille järgi ma ise seda suppi keedan ja mu kliendid söövad seda hea isuga ja on rahul.Töötan kokana.
Pane 400g. hernest(roheline)ja 0,5(pool klaasi)tangu(Lõuna-Eesti)likku,võid seda teha ka eelmisel õhtul.
Hommikul pese hernes ja tang ning pane külma vette keema.Siis pane lihamaterjal(suitsukondid,sobivad ka suitsukana koivad/kintsud).
Kui aga kasutad suitsupeekonit,siis pead selle lisama hiljem.
Nüüd pese,puhasta porgand,tükelda kuubikuteks.
Koori,pese ja tükelda sibul.
Võta pann,pane sellesse sorts õli ja tükike võid.
Kui või sulanud ja õli soe,siis pane porgans,sega ja kuumuta 2-3 minutit,nüüd lisa sibul sega läbi ja kuumuta veel 2-4 minutit(kui porgand on muutunud veidi heledamaks ja sibul klaasjaseks.
Kui teed suppi suitsupeekoniga,siis nüüd on õige aeg lisada peekoni kuubilku ka pannile,sega läbi ja lase veidi praadida.

Kui teed suppi aga kontidest,siis jälgi,et vaht sisse ei keeks.
Nüüd lase supil vaikselt "podiseda",maitsesta(soola,terapipra ja loorberiga).
Kui liha on pehme,tõsta see vahukulbiga taldrikule jahtuma,et hiljem seeksid ära puhastada ja supile sisse tagasi panna(koibadelt/kintsudelt võta ära ka nahk).
Maitse herneid ja tangu,kui need on peaaegu pehmed,lisa porgand ja sibul.
Jälgi supi paksust,kui on väga paks,lisa vett või puljongit ja lase läbi keeda.


Loodan,et said mu õpetusest (tuli kuidagi segane ja pikk)ikka aru.

Soovin Sulle head kokkamist.

Kui ka edaspidi soovid millegi kohda teavet,siis kirjuta aadresile:tintsvel@hot.ee
Juhendan meeleldi

Tiina
 
rusikareegel 30. jaanuar 2007, kl 18.40
leotatud herned pannakse keema külma veega(eelistatult leotamisvedelikuga) ja leotamata herned puistatakse keeva puljongi sisse
 
joobert 15. oktoober 2018, kl 10.53
Hakkasin nüüd siis ise ka elu esimest hernesuppi keetma ja lugesin läbi kõik soovitused. Neid ma eriti kuulda ei võtnud, aga umbe hää tuli välja. Ilmselt algaja õnn.

Panin suitsukondid keema, kui keema tõusis, virutasin ühe juttiga sisse 2 klaasi herneid (mingid segaherned olid, muist rohelised, aga mõni ka kollane) ja 1 klaasi kruupe. Keerasin tule väikseks, et vaikselt podiseks kuni tunni aja pärast meenus, et võiks ka sibulat panna. Vot siis võtsin ühe siinkirjutaja nõuannet kuulda ja ei hakanud mingi hakkimisega jantima, vaid koorisin ühe suure sibula ära, lõikasin neljaks ja ka potti. Siis podises veel mingi umbes tund-poolteist ja valmis ta oligi.
 
Jauram 14. veebruar 2023, kl 13.51
,,Vaeslapse hernesupp" suitsu sea-peaga, suitsu sea-jalgadega ....koot on juba luxus ! Kollased herned päevaks punduma, vesi ära valada ja sõelal läbi loputada. Liha-herned keema, vaht ära riisuda, 3cm pikkused imepeened porgandi-ribad, 1 sibul !!!, looma-sea puljongi kuubik !
Vene kroonus lisati veel kartuli rattad, super ! Möni lisab riisi, pidavat ,,mingi" maitse ära võtma, söödud-proovitud, ka Super ! Head isu !!! Veerand tundi tagasi lõpetasin hernesupi laari lõpetamast.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!