Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
kus müüakse toiduvärvi?
 
möki 23. veebruar 2008, kl 18.00
Olen käinud otsimas selveris, konsumis, igasugustes marketites, apteegid on läbi tuuseldatud aga seda ei leidu! Kust teie saate seda?
 
aa 23. veebruar 2008, kl 18.48
milleks seda saasta vaja?
 
qsti.blogspot 23. veebruar 2008, kl 19.35
Praegu olevat kõik need Kapa T&T värvid müügilt ära korjatud, ei tea miks.

Ise tellisin just inglismaalt (geelvärvid).
 
aaaa 23. veebruar 2008, kl 19.42
toidupoest, aga seal on valik väike (punane, roheline, kollane) ja värvid ainult vedeliku kujul.
panduro hobby´st, nendel on pastavärvid, rohkem värvitoone, heades väikestes topsikutes ja veel olen sealt ostnud martsipanile kirjutamise pliiatsid.
või mõnest kondiitrite töövahendeid müüvast internetipoest (pulber ja spray), aga kahjuks mitte eestis.


aa´le
värve kasutan nt. martsipani ja suhkrumassi värvimiseks. pole ju just eriti huvitav, kui kõik kaunistused on üht värvi.
 
n 23. veebruar 2008, kl 23.26
oi oi kui kahjulik! punase peediga saab erinevates toonides punast ja rooast vuarvi. sidrunimahlast head maitset jne.
 
to n 24. veebruar 2008, kl 00.25
ära sina siis söö, kui niiiii kahjulik :)
mõistlikes kogustes ja õigeid värve valides pole see asi nii hull ühti.

p.s. tahaks näha, kuidas sa värvid kõike punase peediga ja saad alati ka soovitud värvitooni. kusjuures punase peedi maitse on vastik ja võib kogu hea asja ära rikkuda.
aga näiteks roheline? pressid murust mahla? ja kollane, helesinine? millega sa neid värve saad?
 
qsti.blogspot 24. veebruar 2008, kl 11.23
Tervislik see muidugi pole aga vaevalt, et meist keegi päevast päeva pidevalt toiduvärvidega värvitud/kaunistatud (magus)toite piiramatus koguses tarbib.

Looduslikest värvidest tean mina ainult peet-punane, kakao-pruun, sellest jääb natuke väheks.
 
ee 24. veebruar 2008, kl 16.35
Vanasti saabi rohelist beseed priljantrohelisest.Mis iseenesest on tervisele kahjulik.
 
n 24. veebruar 2008, kl 20.29
minu poolest sööge aga edasi ja olge õnnelikud selle keemia hunnikuga, mis teie välimust kahjustab. need kes nooremad ja paremad välja näevad, teavad toidust ühteteist.
 
Monsa 24. veebruar 2008, kl 23.01
Kas te, nunnukesed, kujutate ette, kui imeväike kogus toiduvärvi kulub näiteks ühe tordi kaunistamiseks? Ei tea kui mitu torti päevas peaks ära sööma, et sealt mingi arvestatav kogus kahjulikke kemikaale kätte saada?

Teemaalgataja, proovi otsida poest suhkrute juurest värvilisi tuhksuhkruid - juhul muidugi, kui magusat asja tahad maitsestada.
 
nojah 25. veebruar 2008, kl 04.15
aga punasei saab ju kõikvõimalike mahladegagi ilma peedi abita. Mina kastan tihti näiteks pohlamoosi ja ka arooniat,ka porgandimahla(kodust)
 
*** 25. veebruar 2008, kl 13.14
kõik kodused mahlad annavad lisamaitse, mis mitte alati ei sobi koogiga.
lisaks on asju, millele ei saa lisada vedelikke.

ja paljud vist ei tea, et lisaks sünteetilistele toiduvärvidele, mida soovitan vältida, on veel ka looduslikud toiduvärvid, mida saadakse taimedest või loomadest.

http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus/artikkel182_165.html
 
t 26. veebruar 2008, kl 13.08
aga toidupoodides on ju ka nt värvilist tuhksuhkrut müügil, sellega mina tegin nt pipargoogivaapa, see peaks koogi sisse ka sobima vist...
 
xxx 26. veebruar 2008, kl 13.22
n´ile
kas sa ikka tead, et toiduvärve lisatakse väga paljudele toidukaupadele ja kõiki neid vältida on päris keeruline.

värve lisatakse nt.:
salatikastmetele, sinepile, maiustustele, margariinidele, kondiitritoodetele, majoneesidele, konservidele, jäätistele, maitsestatud hapupiimatoodetele, karastusjookidele ja paljudele teistele toodetele.

pole mõtet materdada kõiki toiduvärve, paljud nendest on looduslikku päritolu ja kasutatud sajandeid.
loe seda artiklit ja saa oma hirmust värvide ees üle :)
 
n 26. veebruar 2008, kl 13.59
ma ei söö ega joo sellist paska, kus on keemilisi toiduvärve sees. kôlab uskumatult, aga tôsi see on. ja juba vähemalt kümme aastat niimoodi. eestis käies on muidugi tegemist, et midagigi ilma margariini vôi suure hulga suhkruta kätte saaks, aga kuna elan rikkas välismaises riigis, pole kodus naturaalse toidu leidmisega probleemi. eks mu kiidetud välimus kinnitab mu valikuid.
 
xxx 26. veebruar 2008, kl 14.25
võimalik, et välimusele mõjub rikkas välismaises riigis naturaalse toidu söömine hästi, aga muus osas on see sulle küll halvasti mõjunud ;D

p.s. paljud toiduvärvid on ka looduslikud, pole mõtet kõike ühte patta panna.
http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus/artikkel182_165.html - või kardad sa isegi lugeda toiduvärvidest ;)
 
möki 27. veebruar 2008, kl 18.01
Vaja just martsipani värvimiseks. Oleksin ônnelik kui saaksin kasvôi tôesti ainult siis punast, rohelist, kollast...aga pole ka neid leidnud. Viimati öeldi et otsa said selverist. Otsin edasi...tea et ka Soomest saaks.
Tänud vastajatele. Ise arvan et see väike kogus ei tee midagi, muudes toitudes on seda hulgalselt rohkem kui kaunistuses.....Ja tôesti, kes neid kaunistusi ikka nii palju jôuab ära süüa.
 
tean 10. oktoober 2012, kl 17.33
solarises on kollane oranz punane.....!:)pulbri kujul ja klaastopsis
 
u 18. oktoober 2012, kl 11.00
soovitate siin "tuunitud" tuhksuhkrut, aga ega seegi pühast vaimust ole värvi vahetanud? selles asjas olen martsipanikunstnikuga ühel meelel: kogused on nii tillukesed ja pealegi teab iga täie aruga tarbija, millega on tegemist (mitte nagu paljude teiste toodete puhul).
 
Kuule "n" 22. oktoober 2012, kl 14.52
Äkki siiski peaksid mõtlema selle pasa söömise-joomise peale, sest Su praegune tervislik toidulaud on muutnud Sind vastikuks targutajaks mutiks. Aga selline elukäsitlus (igal pool õelutseda ja oma tarkust bravuurselt näitada) on tervisele raudselt kahjulikum kui törts toiduvärvi.
 
irw 22. oktoober 2012, kl 19.50
teema aastast 2008 ja mutid viitsivad selle veel 2012 õelutsemiseks avada.
 
Kristiina 10. aprill 2013, kl 16.16
Internet ja solaris niisiis. Teab veel keegi poodi Tallinnas, kus oleks laialdast valikut?
 
... 10. aprill 2013, kl 17.11
Näiteks:
http://suhkrukunst.ee/cms.php?id_cms=10
Suhkrukunsti esinduskauplus asub Tallinnas, Mustamäe tee 5C (sisenemine Mehaanika tänavalt). Kohapeal saab tutvuda ja kaasa osta suurt osa meie tootevalikust. Juhime tähelepanu, et e-poes ja kaupluses olev tootevalik võib erineda.
Tasuda saab sularahas ja pangakaardiga.
Ootame Teid:
E-R 10:00-17:30
L 10:00-15:00
 
e-pood 16. aprill 2013, kl 21.10
Suhkrukunst.ee ja Koogimeister.ee
 
LC 09. oktoober 2014, kl 12.41
Tallinnas Hariduse tänava ja Pärnu mnt. nurgal on Laste Cateringi väike kohvik-kommipood, kus on müügis nii toiduvärvid kui tordikaunistused ja martsipan.
Avatud tööpäevadel 8:30-17:00
 
fvhn 19. detsember 2014, kl 22.48
mis teil viga on
 
kaja kallas 09. aprill 2021, kl 18.39
mis teil teil tõesti viga on
 
kuule n 09. aprill 2021, kl 19.05
kuule n, lõpeta mu twitterisse toiduvärvidest kirjutamine!
 
to kaja kallas 20. aprill 2021, kl 18.29
meil pole midagi viga ise ei ole sul nii palju mõistust, meie teeme mis meie ftahame ja sööme kas vei terve pakki toiduvärvi ära
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!