Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
3/4 klaasi
 
pips 26. september 2008, kl 14.21
Tere!
hakkasin kooki tegema ja nägin, et vaja on 3/4 klaasi piima. Palju see siis on? 3 klaasi ja peale?
Aitäh
 
t 26. september 2008, kl 14.30
 
Pille 26. september 2008, kl 14.36
3/4 klaasi = kolmveerand klaasi.

Klaas on enamasti 2 kuni 2,5 detsiliitrit ehk 200-250 milliliitrit. Mina olen aluseks võtnud, et Eesti päritolu retseptides 1 klaas = 2 dl = 200 ml.

Kolmveerand on siis 1,5 dl ehk 150 ml.
 
pips 26. september 2008, kl 14.40
aitäh:) Ma hakkasin ise ka loogiliselt mõtlema, et ikka kolmveerand peaks olema, muidu oleks märgitud 3 1/2 kui oleks ntx 3 klaasi ja peale olnud. Oh mind küll:) Saite naerda vähemalt. matemaatika ei olnud mu kõige tugevam külg:D
suured tänud!!
 
ei oleeeeeeeee 26. september 2008, kl 15.03
no pole võimalik, et nii ajuvabad inimesed on olemas.. kas ikka koolis kohe midagi meelde ei jäänud? kas igasugune loogiline mõtlemine puudub? päriselt mõtlen vahel, et kuidas sellised inimesed üldse oma asjadega hakkama saavad.. eluga.. oh jah..
 
veel 26. september 2008, kl 15.03
aga äkki on Sul vaid 1/2 aju?
 
pole võimalik 26. september 2008, kl 15.07
pole võimalik,et nii totu inimene olemas on.Matemaatikast on ta küll väga-väga kaugele hoidnud,et kogemata midagi külge ei jääks.
 
n 26. september 2008, kl 15.27
no mis te nüüd teemaalgatajat nii kõvasti sõimate. Ikka vahel juhtub, et mõistus puhkab :)
Kunagi ühel teismelisel koolilapsel oli vaja kodutöö tegemiseks mõõta õhutemperatuuri, vähemalt see teada saada. Oli september. Neil kraadiklaasi polnud, tuli meile, küsis mu emalt. Ema vastas, et 14 kraadi. 13-14a. plika küsis siiralt vastu: kas sooja või külma?

a meeldetuletuseks matemaatikast: kaldkriips arvude vahel tähistab murdarvu (3/4 kolm neljandikku, 7/12 seitse kaheteistkümnendikku)
sidekriips arvude vahel tähendab "kuni" 3-5 (kolm kuni viis).
 
pips 26. september 2008, kl 15.34
Muide, gümnaasiumi lõpetasin neljade-viitega, usun, et mul poole vaid 1/2 aju:)
Lihtsalt blond hetk oli:P
Aga ma õnneks ei lange nii madalale, et hakkan teid vastu sõimama:)
 
j 26. september 2008, kl 16.06
... ei saanud ka aru sellest sõimamisest !!
 
oh 26. september 2008, kl 17.43
No eks nad seepärast sõima, et neid on iga asja puhul sõimatud ja nad ei teagi, et asju saab ka viisakalt ajada.Kompleksis inimesed.
 
no ei usu 26. september 2008, kl 17.52
siis on küll viga tehtud, kui Sulle keskkooli lõõputunnistus on välja kirjutatud selliste teadmiste juures. lammaste eest ostsid?
 
... 26. september 2008, kl 18.25
to no ei usu:kas sulle müüdi lammaste eest eest lõputunnistus?
 
sipsik 26. september 2008, kl 19.30
Issand, teema on ammendatud juba. Kook valmis ja imehea. Mida enam heietada sellest?
to no ei usu: Kui sa juhuslikult ei tea, siis see aeg on möödas kui niimoodi kaubeldi. Mine oma kolhoosi tagasi ja lõpeta see näägutamine.
 
Monsa 26. september 2008, kl 20.02
Paluksin jätkuvalt vingujatel köögifoorumist eemale hoida. Siin ei iriseta.
 
To ei oleeeeeeeee 01. veebruar 2014, kl 21.17
Sinu viha õhutavast kirjalaadist jääb mulje, et sul on endal mingi vajakajäämine olnud elus, mis on sind muutnud veidi kibestunuks ja õelaks? Kuidas sa ise keskkooli lõpetasid, kui sul algavad isegi laused väikese tähega? Kõva targutaja siin. Sa tõenäoliselt ei tunnegi seda inimest, kes algse küsimuse esitas, kohe kukud lahmima ja oma matemaatilisi teadmisi tõestama. Häbi sulle, külvad siin intriige nagu mingi algharidusega laadaline, ise pead end ei tea mis kõrgeks mõtlejaks...
 
2008 01. veebruar 2014, kl 23.09
vaataks aastaarvu kah enne, kui kedagi siin sõimama hakkad.
 
asd 08. märts 2021, kl 09.32
SA PAKS KURADI VÄRDIAS
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!