Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
tõeliselt hea pärmitaigen
 
b 13. aprill 2009, kl 09.42
Pärast nädalavahetuse katastroofi pärmitaignaga paluksin kõvadelt käppadelt pärmitaigna alal nende parimaid retsepte. Kindlalt järele proovitud ja maitsvaid taignaid. Aitäh ette!
 
ssille 13. aprill 2009, kl 11.55
Kiidan seda eelkergitusega pärmitaigna retsepti: http://toidupildid.blogspot.com/2007/04/prmitaignast-kpsetised.html
 
:-))) 13. aprill 2009, kl 13.25
olen teinud lihapirukate jaoks alati kylmkapi-pärmitaignat. see pole kunagi untsu läinud, on kohev, ei lähe k6vaks ka teisel päeval ja on ka munaga määrimata kuldsed :)
retsept on raamatust "Pirukad"

1 klaas hapupiima (ka keefir sobib)
100gr pärmi
3/4 klaasi suhkrut
1/2 tl soola
300 - 340gr margariini
6 muna
7 klaasi jahu

pärm, hapupiim ja suhkur segada ilusti läbi. kloppida munad lahti soolaga ja juurde segada. lisada sulatatud margariin (mitte kuum!) ja hakata osade kaupa jahu juurde segama. taigen jääb ysna pehme. paned kausile kaane peale ja t6stad kaheks tunniks kylmkappi.
rullid jahuga lahti, vormid pirukad ja v6id ahjuplaadil 10-15 minutit veel kerkida lasta. päris pisikestel polegi vaja oodata, pane aga ahju.

sellest saab 5 liitrisesse kaussi paras ports (u3 -4 suurt plaaditäit väikeseid pirukaid), väiksemale perele v6ib pool kogust teha.
 
lah 13. aprill 2009, kl 18.26
See esimesena mainitud Sille eelkergitusega pärmitaigen on minu absoluutne lemmik. ALATI on suurepäraselt välja tulnud, kuigi on niuke vedelapoolne et natuke keeruline on voolida... See-eest küpsetised on super - pehmed ja mõnusad veel mitme päeva pärast. Olen sellega teinud nii soolaseid pirukaid kui magusaid stritsleid. :)
 
kurr 13. aprill 2009, kl 20.29
`to :-))) kas tõesti 100g.pärmi?
 
lah 13. aprill 2009, kl 22.25
kurr vaata peale pärmikoguse ka kõike muud - suur kogus tainast on see. ;)

ja kui ma nüüd uurima hakkan, siis kui see retsept on pärit tollest tillukeseformaadilisest kõvade kaantega raamatust, siis see on ka välja tulnud. :) lihtsalt Sille retsept on mulle rohkem meeldima hakanud. ja kuidagi veider on pärmitaigent külmikus teha. :p
 
:-))) 13. aprill 2009, kl 23.07
taignakogus tuleb suur jah. kusjuures ise ka algul imestasin pärmi koguse yle. aga ka täidist arvestan u 1kg.
retsept on t6esti sellest pisikesest raamatust ja siiani ikka kenasti välja tulnud. need on meil töö-juures-synnipäev-pirukad ja paar nädalat ette tullakse meelde tuletama, et pirukaid ikka tuleks teha :)
ise proovin kindlasti ka Sille retsepti :)
 
putukas 14. aprill 2009, kl 16.26
Kiidan ka seda ssille pärmitaigna retsepti. Olen teinud pitsakringlit ja nüüd nädalavahetusel tegin Moskva saiakesi.
Kes kurdavad, et pärmitaigen ei õnnestu, siis ajage näpuga retseptis järge ja selle retsepti järgi õnnestub küll.
 
ti 14. aprill 2009, kl 16.55
aga kui mul on kuivparm? kas siis segan enne selle jahuga labi ja siis segan alles piima juurde?
 
Kait P 07. juuli 2017, kl 16.01
Mul pole 30 aasta jooksul kordagi pärmitaigen enne SEDA retsepti siin välja tulnud !!! Soovitan.
 
tahaksteha 25. november 2017, kl 12.37
kumb retsept siis parem on?seda hapupiimaga retsepti vist palju lihtsam teha
 
tõesti 09. detsember 2017, kl 21.56
see külmkapi retsept on tõsiselt hea
 
Vaatan 11. jaanuar 2018, kl 14.21
Mõlemas retseptis on üsna suures koguses suhkrut. Kahtlemata maitseb magus rohkem, aga kas me ei liialda kõikvõimalikesse kohtadesse suhkru lisamisega. Pärmi ergutamiseks piisab ju ühest lusikatäiest. Mul ei ole muret olnud pärmitainaga, ma arvan, et oluline on mõnus soe käärimiskoht. Olen praeahju 30-40 kraadi peale soojendanud, seal kerkib hästi. Olen vaadanud ka, et ei maksa kogu tainast köögilauale korraga kallata, viimane ots tainast läheb kõvaks ja vintskeks. Panengi rullimiseks just niipalju korraga, et saab ühe plaaditäie, siis tõstan järgmise portsu tainast lauale.
 
kai 29. jaanuar 2018, kl 15.23
Tegin kah selle retsepti järgi lihapirukaid.Tõesti super head ning kolmas päev ja nagu oleks täna teinud,nii pehmed ja maitsvad.Hakangi selle retsepti järgi tegema.
 
Kaile 29. jaanuar 2018, kl 19.54
Kas kirjutaksid kuidas täidise tegid ja kas küpsetasid ahjus või õli sees?
 
Kai 13. veebruar 2018, kl 15.47
See külmkapi retsept on tõeliselt hea,tegin selle retsepti järgi lihapirukaid kui ka kodujuustu ja õunapirukat.Teise retsepti jäegi ei tahagi enam teha.
 
kai 19. veebruar 2018, kl 12.36
Hakkliha praadisin ära sibula ja maitseainetega,segasin ka keedetud riisi ja tegin väiksed pirukad ning ahju,mitte õli sees.
Teiseks:vahustasin muna suhkruga,lisasin vaniljesuhkrut,kodujuustu ning õunu.Natuke panin ka tärklist,muidu tuli vedelam.Lasin taignal plaadi peal 15 min veel kerkida ning panin täidise peale ja ahju.Panin kodujuustu mitte kohupiima.Seda retsepti näitas vene kanalis.
 
algaja 19. veebruar 2018, kl 15.41
see jahu kogus 7 klaasi???Üks klaas on 150 ml,teine 250 jne.Kas oleks raske kirjutada,et 500 gr jahu.Ma näiteks ei oska seda õiget jahu kogust panna.
 
Kui palju? 19. veebruar 2018, kl 19.03
Minu meelest 7 klaasi jahu on 1 kg. Sel juhul on ka 100 g pärmi asjakohane. Samas 1 klaas hapupiima on 1kg jahu kohta justkui vähe. Kas siis margariin ja munad annavad nii palju vedelat? Paluksin ka eriti jahu kogust täpsustada.
 
Merit 27. veebruar 2018, kl 10.43
Külmkapi pärmitaignast said väga head pirukad. Ja veel
http://nami-nami.ee/ligikaudne_ainete_vahekord
Seda, et 1 dl = 100ml, teavad kindlasti kõik
 
Veel 27. veebruar 2018, kl 10.46
üks hea tabel
http://toidutare.ee/t%C3%B6%C3%B6riistad/kalkulaatorid_ja_targad_tabelid
 
Kui palju? 27. veebruar 2018, kl 17.18
Nami tabeli järgi, arvestades klaasiks 250 ml, tuleb 7 klaasi jahu kaaluks 959 grammi, veidi vähem kui ma huupi pakkusin. See on ilus kilone jahupakk, kui veidi jätta lauale riputamiseks. Miks ei oleks see võinud kirjas olla, selle asemel, et tegija hakkab klaasiga jahupakist kühveldama. Kuna mitmed on siis teinud selle retseptiga, võiks kommentaarida, kas kulus peaaegu kilo jahu.
 
klassika 27. veebruar 2018, kl 18.47
50 g pärmi, 5 dl vedelikku, 10 dl jahu;
rasvasema taigna korral sama,
aint jahu 7 dl ning vedelikust näiteks 3 osa õli ja 2 piima/vett.
põhiline on pärmi jõud e värskus, see tagab tulemuse ka suurima kobakäpa käes.
 
dl 28. veebruar 2018, kl 13.42
milleks tasside-klaasidega jahmerdada, kui igaüks võib osta poest selle väikse "kopsiku", mille maht on 1 dl e kümnendik osa liitrist.
 
Kai 01. märts 2018, kl 14.39
Mina mõõtsin küll jahu klaasi kaupa,sest mul oli 2 kg-ne jahupakk.Hapupiima ei ole vähe,kuna sinna panin võid ja muna ka.Millegipärast ei kerkinud,kui tegin poole kogusest,siis panin selle kausi sooja vette ja siis kerkis.
 
Kai 01. märts 2018, kl 14.40
Tuli veel meelde.Jahu ma alati sõelun.
 
Kui palju? 02. märts 2018, kl 19.33
Mina ajan praeahju nii 30 või veidi enam kraadi soojaks ja panen taina sinna kerkima.
 
klassika 04. märts 2018, kl 08.59
"Pirukad, saiad..." omal ajal andis soovitusena 35 kraadi, aga parem on kuni 50.
mul on päris pliit, kui see köeb, panengi taigna soemüüri vastu kohe päris sooja kerkima, aint jälgin, kausi põhi pliiti ei puutu. küpsetades aga see asi, et kõike teen tunde järgi, s.t termomeeter puudub.
ekkuema 10. aprill 2021, kl 16.40
juhuslikult sattusin lugema retsepte mida siin pakuti. tegin täna selle keefiriga retsepti järgi pärmitaigna ja olen ülimalt rahul. minu aedvilja-hakkliha-riisipirukad tulid väga hästi välja. taigna retsept ülimalt hea. Tänud ja soovitan proovida!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!