Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Kuidas teha tatraputru?
 
q 13. september 2010, kl 14.23
Pesemine ju nii iseenesest mõistetav, et seda ei nimetanuudki. Aga peale valan ikka keeva vee.
 
ood oot 14. september 2010, kl 18.15
niiet siis pestud tatar pannakse kuuma õli sisse särisema?
 
jah 15. september 2010, kl 12.18
Tänapäeval pole tatratang nii must kui veneajal( oleneb firmast kuid pesema peab ikkagi nagu ka riisi .Kuivatatakse seda ju maas ja aetakse traktori-kühvliga kokku nagu ikka vilja Kruupi pesen juka!
 
;) 17. september 2010, kl 12.32
Minu lemmikuks on tatra-piimasupp. :)
 
mann 17. september 2010, kl 14.07
mulle õpetas mees tatrapudru tegemist ja me kuumutame tatart pannil ilma rasvaineta, peab ainult kogu aeg kergelt segama kõrbema ei läheks. Kui tatar vähe paisunud siis kuuma vee alt läbi ja külma veega keema.
 
Poiss kes on 14 17. september 2010, kl 16.43
Parim viis on siiski tatar ära keeta, seejärel pannil praadida, ja seda süüa koos soja kastmega. Piim sobib kõrvale hästi.
 
e 19. september 2010, kl 10.43
Mina juba mõtlesin, et olen ainuke loll, kes tatart kuumutab kuivalt haudepoti põhjas. Nagu näha, toimivad 21 ja mann sama moodi. Segades kuumutan ja natuke praksub seal potis. Edasi pesen kohe mitme vee alt läbi, sest mulle tundub, et vesi on niivõrd hägune ja tume. Veega läheb keema siis, kui tundub vesi juba läbipaistev olema. Mine võta kinni, kuidas on kõige õigem valmistada.
 
XP 20. september 2010, kl 16.01
Kuna minu suguvõsas olen ma ainus, kes seda putru sööb, siis lõpuks õnnestus ikkagi pereliikmed kah sööma saada ja nõuavad lausa lisa.

Kõigepealt tuleb tatral see "@!#$" välja keeta. Poolpehmeks. Siis läbi sõela pesed külma vee all ilusti puhtaks. Nüüd tuleb kupatus potti tagasi panna ja katta piimaga. Täpselt niipalju, kui on tatart, niipalju ka jääb piima ja hautad seda. Viska sisse kanapuljongit hauta seni, kuni jääb sõmer puder. Njämm. Viib keele alla. :)
 
miia 20. september 2010, kl 17.25
ajasite isu peale. kust tatart saab tallinnas?
 
ANNA 20. september 2010, kl 17.40
Keedan putru proportsioonis 1:2, soola maitse järgi. Enne pesen kuuma veega, siis potti ja keev vesi peale. Lasta podiseda, mida vähem segad seda muredam tuleb. Kui tõstan taldrikusse panen peale oliiv õli(võib ka potti). Õli panen alati(võib ka võid)aga alati valmis tatrale. Tatrale sobib "määrdeaine". Tatart söön erinevate soustitega ja ka magustoiduna:) suhruga!:)Njamm.
 
nii 21. september 2010, kl 19.49

Mina ikka kõigepealt pesen tatra, siis praen võiga ja veega hauduma. Maitsestan.
 
Vanaema 22. september 2010, kl 12.38
1 osa tatart, 2 osa vett ja 1 puljongikuubik (suitsuliha). Kellel võimalus, tooge/ostke tatar Venemaalt (kallim, hind 59.00 rubla) hoopis parem kui siin müüakse.
 
babuum 04. jaanuar 2011, kl 00.47
õliga võib praadida küll enne.. frii-kartuleid küll keegi ainult vees keetmisega ei sööks.
 
pensionär 04. jaanuar 2011, kl 09.50
retsept kahele üheks söögikorraks...võtan 4 spl.tatart ,pisut soola ja vett niipalju et tangud oleks veega kaetud....keeda tasasel tulel , kui juhtub et tatar jääb liiga kuivaks lisa vett juurde....keetmise ajal mida vähem segad seda teralisema pudru saad....maitseks lisa võid....olen teinud ka nii et panen kõik ained termosesse keev vesi peale ja ei mingit keetmist
 
kkk 09. jaanuar 2011, kl 15.53
mina lisan tartapudrule ka päiksekuivatatud tomati tükikesi. ja söön võiga.
 
... 14. aprill 2015, kl 10.40
Pagan küll, tegin selle teema järgi putru, lugemisega poole peale jõudes panin keema ja siis tulin edasi lugema ning sain teada, et oleks pidanud tatra enne ära ka pesema :(
 
Marttin 14. aprill 2015, kl 12.12
Praen natuke võis või peekoniga sibulat, kallan selle laia ahjukaussi panen sinna peale tatra ja soola ja see kauss ahju, kindlasti ilma kaaneta. 1 osa tatra kohta käib kaks osa vett. Kui vesi on kadunud, siis on tatar valmis!
See erineb keedetud tatrast, sest keetes ja hautades tuleb plöga, aga ahjus tuleb sõmer!
 
kunagi enne kirjutanu 14. aprill 2015, kl 18.24
no iialgi pole tatart enne pudruks tegemist keetnud. eks alati on friike, kes kõike kupatavad ja pesevad, las jäägu see nendele. tatar on ilma pesematagi hea, eriti, kui keegi kohalikelt mahetootjatelt ostab, mida siin pesta. ok, alati võib ju fairyga läbi lasta igaks juhuks :D :D
maitsed on erinevad. kes eelistab tatraputru sousti lisandiga (mis iganes see siis ka on), keedab pudru veega ilma enne kuumutamata. kes tahab tatrast toekat toitu, mida võib ka lisandita süüa, kuumutab enne läbi (kas kuival pannil, õli või võiga, sõltuvalt maitsest) ja/või lisab lõpus võid või õli. igale see, mis talle sobib. aga tatar on hea ja toitev, tasub proovimist.
 
prole 15. aprill 2015, kl 10.34
Tatar,puljongikuubikud ja toiduõlitörts potti, vesi peale. Kui jääb vett väheks, panen juurde. Tihti keedan ka tatart koos tushonkaga(sõjaväe lihakonserv).
 
Mina 15. aprill 2015, kl 13.14
teen tatart nii... Praen paar pannitäit läbikasvanud soolatud liha(no vahest väga isutab) ja sellest tekkinud soolases searasvas lihtsalt kergelt segan ja korraks kuumutan eelnevalt keenud tatra. Sööme praetud lihaga, kõrvale rukkileib ja külm piim. Parim.
 
tatar 15. aprill 2015, kl 22.33
XP jutt jumala õige imo.
Ühe leedu tatra sai vist külma veega ka ära pesta, aga üks tavaline "Tatar 1kg" vajab kuuma veega pesemist- ehk siis poole keetmise ajal läheb vesi nii punaseks, et süüa seda küll kuidagi ei tahaks ja siis peab vana vee ära kallama niipalju kui ilma sõelata saab ja siis uus vesi peale(2 klaasi. alguses 1 klaas tatart 3 klaasi veega, pärast lihtsalt veidi vähem ehk 2tk asemele kallata).
Eraldi küsimus on siis selles, et kas seda poolkeedetud(puhtaks keedetud) tatart ka veel praadida annab või mõtet on.


XP Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuna minu suguvõsas olen ma ainus, kes seda putru
> sööb, siis lõpuks õnnestus ikkagi pereliikmed kah
> sööma saada ja nõuavad lausa lisa.
>
> Kõigepeal
> t tuleb tatral see "@!#$" välja keeta. Poolpehmeks
> . Siis läbi sõela pesed külma vee all ilusti puhta
> ks. Nüüd tuleb kupatus potti tagasi panna ja katta
> piimaga. Täpselt niipalju, kui on tatart, niipalj
> u ka jääb piima ja hautad seda. Viska sisse kanapu
> ljongit hauta seni, kuni jääb sõmer puder. Njämm.
> Viib keele alla. :)
 
sööja 16. aprill 2015, kl 17.59
Mina praen paksu põhjaga potis läbikasvanud lihakuubikud pruuniks,ka sibula.Siis panen sinna tatra (pesemata),kuumutan selle praerasva sees segades ja siis valan vett juurde.Hautan kuni pehme,soola ja pipart ka.Kõrvale tomatisalatit ja kõigil kõhud täis.
 
mahvalda 16. aprill 2015, kl 18.08
Minumeelest on hautatud või keedetud tatar pögane ja vastik, seda ma ei söö.
Tatart tuleb ahjus teha, et ta jääks teraline ja maitsev.
Pesemisega on aga nii, et kui pesta, siis vesi läheb mustaks küll, aga maitsel pole mingit vahet, pesed seda või mitte. Mingi tolm ei ole ohtlik ega kahjulik, kõlbab süüa küll.
 
huh 17. aprill 2015, kl 18.06
Panen tatra eelmisel päeval likku. Kraanivee all sõelas loputatuna. Vett panen palju. Lisan ka korgitäie äädikat. Kui järgmine päev keedan siis eelnevalt pesen sõelal tatra läbi, et äädikamaitset kaotada. Leotama peab enne söömist kõiki teravilju, pähkleid ja seemneid. Tatra, pruuni riisi ja hirsi puhul on hea, et piisab 7 tunnist. Teiste puhul peab vähemalt 24h vees leotama.
Leotatud panen vähese veega keema ja kui vesi on ärakeenud siis on minu jaoks pudru valmis. Soola lisan hiljem. Lisan külmpressitud päevalille õli või vahest ka rafineerimata kookosõli. Veel hakin sisse mugulsibulat. Peale lisan ehk ketsupit. Kõrvale toorest riivitud porgandi ja riivitud peedi salatit mingi õliga.
 
leee 17. aprill 2015, kl 21.40
Pesen tara külma veega, panen 1spl võid pannile, pruunistan veidi pestud tatart pannil, kallan potti, kuum vesi otsa u 2cm üle tatra, soola ja nõrgemal kuumusel nii kaua hautada, kuni vett enam pole. Vahepeal ei sega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!