Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
odavam või kallim presskann?
 
mia 20. august 2009, kl 17.29
Tahan osta umbes liitrist presskannu. Bodumi omad on ilmselt kvaliteetsed, aga väga kallid, samas on müügil ka minule tundmatute firmade paarisajakrooniseid kanne. Kas keegi teab oma kogemusest, on neil siis oluline vahe ja kas Bodum on oma kõrget hinda väärt?
 
2 kannuga 21. august 2009, kl 11.24
Eks ta pigem disaini küsimus ole. Kuuma vett peaksid need klaasist osad kõik kannatama, pigem jah, kannuümbrise välimus maksab. Ise olin kunagi samasuguse probleemi ees, vana kann läks katki ja uus sisu maksis üle saja krooni. Poes jõudsin järeldusele, et sama raha eest saab osta 2 uut odavamat kannu, mida ka tegin. Siiamaani töötavad mõlemad. Kannuümbris on plastist, kuid kohvi teevad nad tegelikult kõik ühtemoodi. Jälgi kindlasti sõela materjali, üleni plastist ei olevat head, metallsõel on parem, kindlasti ka vastupidavam.
 
Naks 21. august 2009, kl 11.50
Mul on eriti hea kogemus teekannudega, 500-kroonine on nii keeruliseks aetud, et 59-kroonises on tee ammu valmis, enne kui kalli kaadervärgi kokku saan kruvitud.
Kohvikannudest tean niipalju, et mõned sõelad lasevad surumise ajal kohvipaksu ka läbi, aga kas see alati hinnaga seotud on...
 
Maarika 21. august 2009, kl 11.58
Tähtis on, et kannust valades kohv mujale ei valguks. Mul on kogemus topeltseinaga kannuga, millest poole valamise peal hakkab mujale kui kruusi minema. Soovitan jälgida valamiskohta. Kas vaatamisest ilma proovimata kasu on, ei tea.
 
üx 21. august 2009, kl 15.44
oluline on ,et kannu klaasosa saaks vahetada , st kui katki läheb.odavamatel ei käi käepide kannu küljest lahti.kallimatel kestab sõel ja sang kaua .mul la caffeterie oma ,klaaskann on teine,kestnud 10a
 
pleektatsu 21. august 2009, kl 16.41
Seisin sama dilemma ees, mis teemaalgatajagi eelmise suveni.
Puhkasin Kreekas, seal aga kohv teadagi kallis ja vilets. Ostsin lähimast supermarketist esimese ettejuhtuva odavapoolse presskannu ja paki Jacobsi kohvi.

Kann osutus heaks ostuks, siiani käigus;)
Räägin seda juttu sellepärast, et samu kanne olen näinud ka meie poodides, hind vist paarisaja ringis. Kannul on ümbris ja sõelad-kaaned-värgid metallist. Vahetuskannu ei eeldagi, sest kui kann katki läheb, saab suurema kahetsuseta uue osta.
 
koff 22. august 2009, kl 20.46
igasuguseid ja kõik meeldivad ja töötavad.Bodum kingitud ja teised ostetud poest ja turult,kaltsukast lausa 20 krooniga - lemmik, muideks. Tähtis pole kassi värv vaid, et püüaks hiiri - ütleks nii.
 
tanta 22. august 2009, kl 21.18
mulle kingiti kena disainiga presskann, klaaskann metallümbrises, hinda muidugi ei tea, aga ilmselt mitte kõige odavam. aga üsna varsti läks sõel katki - see alumine kruvi, mis kogu kaadervärki koos peaks hoidma, lihtsalt "väsis ära" ja kogu sõelamehhanism lagunes laiali. poeg küll püüdis parandada, aga tulutult. siis leidsin kapist ühe vana odava kannu sõela, klaaskann oli katki läinud... õnneks mõõdud klappisid, õnnestus siis see sõel uue kannu kaane külge monteerida, tulemuseks tipp-topp kann...
sellest moraal - miski pole täiuslik...
 
ttt 22. august 2009, kl 21.39
minul on metallist presskann. st et kann ise on ka metallist topeltseinaga(nagu kerge termose-efekt), kaas plastikust. sõbrannadel on sarnased, ühel ümarama fassongiga üleni terasest(ka kaas). ma võin nüüd natuke eksida, aga minu arust oli firma nimi ELADIA. ostsin maksimarketist, aga olen näinud ka selverites. maksis ~300äkki(maht 1 liiter). väga rahul ja juba pikka aega. kui midagi peaks juhtuma, siis on järgmine ka sama firma oma. (kunagi oli ka klaasist sisuga, aga selgus, et uut klaassisu oli kallim osta kui tervet kannu. ja üleüldse see klaaskannon ikka õrn - isegi lõhkusin mitu korda nõusid pestes ära).
 
vinge 23. august 2009, kl 00.49
mul kann, mis maksis mingi 59.- ja no hea kann, et lase aga olla
 
tiiu 23. august 2009, kl 16.24
tähtis on see, et see allasurutav sõel oleks metallist mitte plastmassist. minu jaoks muu rolli ei mängi, mul on mõlemat sorti kannud olnud.
 
deeve 24. august 2009, kl 13.10
minul on ka kahekordne kann (sisemine kann käib seest välja), kohv püsib veidi kauem soe. Kuigi-ega niikuinii ju kohvi ei tee rohkem, kui korraga ära tarbid. Päris odavatel on klaasist anum kuuma veega kokkupuutel katki läinud.
 
üks 24. august 2009, kl 13.30
sarnane, nagu ttt kirjeldas, kõik metallist, hind oli küll krõbedam. väga rahul olen.
 
urr 24. august 2009, kl 13.51
Minul Bodumi kann nii kaua juba, et ei mäleta isegi, millal ta ostud sai. Peab vastu küll seega :) Kui katki läheks ostaks arvatavasti Bodumi asemele ka, hea kogemuse pärast lihtsalt.
 
Linda 03. august 2020, kl 11.53
Kindlasti tasuks soetada endale pigem odavam variant... Maksad muidu puhtalt disaini ja välimuse eest!
Soovitan jäglida vaid seda, et tegu oleks klaasist kannuga, kuna nad on tegelikult vastupidavamad ning neis valmib ka maitsvam kohv.
Huvitav artikkel presskannudest, neile kel huvi:
https://kodujatehnika.wordpress.com/2020/08/03/presskannu-abc/
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!