Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
mida teha kaelakarbonaadiga
 
anneli 17. detsember 2009, kl 19.16
Haige lapse t6ttu ise ei saanud poodi minna, äi naasis mingi tohutu juraka sea kaeklakarbonaadi tükiga - see, mida minu meelest pidevalt odavalt müüakse ja mida ma iial ostnud pole, sest ei oska sellega midagi teha ja eriti ei usu, et sellest midagi supermaitsvat saaks valmistada.
Andke n6u, mis ma selle tükiga nüüd teen - kas küljed pannil pruunistada ja siis kuidagi ahjus küpsetada?Kuidas maitsestada?
 
w 17. detsember 2009, kl 19.50
kaelakarbonaad on parim liha (ok, filee konkureerib).
Sellest lihast võid absuluutselt ükskõik mida teha, sobib nii ahju, pannile, karbonaadiks, hakklihaks, lihalõiguks jne jne.
 
minni 17. detsember 2009, kl 19.51
Tee seapraadi as usual
 
jajah 17. detsember 2009, kl 20.11
Kaelakarbonaad on parim osa seast. See,et teda soodukaga müüakse, ei tee seda veel halvemaks. Sobib praeks ideaalselt. Oleks mul ka selline äi:)
 
Piret 17. detsember 2009, kl 22.05
Ostsin ka täna kilose lihatüki. Lõikasin umbes 2 cm paksusteks lõikudeks, vasardasin kergelt, riputasin liha üldmaitseainet ja musta pipart.
Marinaadi valmistasin oliivõlist, 4 pressitud küüslaugust, apelsinimahlast.
Liha ladusin kaussi üksteise peale, vahele kallasin marinaadi.
Homme siis pruunistan kiirelt pannil ja panen ahjuplaadile fooliumi alla järelküpsema.
 
sara 18. detsember 2009, kl 01.27
seakaela karbonaad on yks jubedamaid lihasid yldse.Seda saab ainult siis süüa kui see on mitu tundi marinaaadis olnud ja siis see täiesti puiduks küpsetada,kohutav.
 
kolmas eesti 18. detsember 2009, kl 09.58
mille kuradi pärast on vaja vasardada niigi pehmet liha? saage üle juba on lihahaamritest ja majoneesi-vegeta segudest.
 
anneli 18. detsember 2009, kl 11.54
no just, mulle tundub samamoodi nagu Saralegi, et raske on sealihast midagi maitsvat saada, ikka kipub see puine ja maitsetu olema.
 
*** 18. detsember 2009, kl 12.07
Parim liha! Maitsestatult päeva seisab ja ahju!
 
Piret 18. detsember 2009, kl 12.10
to kolmas eesti :

kes Sulle varba peale astus ? Igaüks teeb ja maitsestab nii nagu tema soovib.

Rahune maha ja ilusat jõuluaega teie peresse !
 
Kärp 18. detsember 2009, kl 13.06
Mina määrisin sellise lihakamaka soola, pipra ja sinepiga paksult kokku.
Kõigepealt küpsetasin kõval kuumusel mingi 30 minutit ja siis HÄSTI madalal kuumusel lausa 3 tundi või isegi kauem. Vahepeal kastsin muidugi kah. Väga hea sai.
 
patsaan 18. detsember 2009, kl 14.27
Sara ja anneli - mitte liha ei ole kehv, vaid Teie teadmised ja oskused koandusest on need, mis liha tuksi keeravad. Karbonaadi liha annab ikka puiseks küpsetada.
 
just 18. detsember 2009, kl 15.50
no kui kehv kokk peab olema, et kaelakrbonaad puiseks küpsetada! jee
 
just 18. detsember 2009, kl 15.50
no kui kehv kokk peab olema, et kaelakrbonaad puiseks küpsetada! jee
 
sara 18. detsember 2009, kl 16.20
oh issand jumal, see oli väljend.
 
köögist 18. detsember 2009, kl 16.26
Maitsestan nagu seapraadi (sool, pipar, sinep, küüslauk) ja küpsetan kotis. Väga mahlane jääb.
 
valulla 18. detsember 2009, kl 17.19
Seakarbonaadist saab ka hõrgutavat ahjukarbonaadi: prae lihaviilud mõlemalt poolt pruuniks, maitsesta pipra-soolaga ja lao küpsetuspaberiga kaetud ahjupannile. Prae endale sobivaid seeni sibula, küüslaugu ja tomatikuubikutega, maitsesta. Lao segu lihaviiludele, puista üle riivjuustuga ning küpseta ahjus kuni juust kuldpruun.
 
anne 19. detsember 2009, kl 16.48
Mina tegin paar nädalat tagasi nii: Lõikasin ca 1 cm viilud, maitsestasin soola ja pipraga, panin ahjuvormi, lõikasin peale sibularõngad, katsin majoneesiga ja lõpuks riivjuustuga. Vormi katsin fooliumiga, küpses umbes tund aega, lõpus eemaldasin fooliumi ja lasin veits pruunistuda. Väga hea oli! Küsiti kas vasikaliha?! :)
 
to anne 21. detsember 2009, kl 09.14
majonees - öäkkkkkk!
 
minni 21. detsember 2009, kl 15.47
to anne - öäkkkkk!

jaksavad ikka mõned oma majoneesijoru lõpmatult ajada :D
 
mannu 21. detsember 2009, kl 23.47
kaelakarbonaad on ainus osa seast,mis tõesti mahlane ja hea saab,ükskõik, mida temast siis teha. Anneli, kas sa pole tõesti siis suvel kasvõi valmistehtud grillliha ostnud?Need on ka ju enamasti kaelakarbonaadi tükid, mis öra maitsestatud. Peale eelpooltoodud soovituste sobib sellest teha ahjus ka nt. sibula-või kooreklopsi(need küll vana aja toidud ja teab, kas nooremad inimesed seda enam teevadki,aga maitsev saab see kaelakarbonaadist küll)
 
k 21. detsember 2009, kl 23.59
mina lõikan u 2 cm paksused viilud, mida katan maitseainesegusse. seejärel ahjuplaadile ja peale praetud sibulat ja juustu.
 
Jänku 08. jaanuar 2024, kl 12.16
Mina näiteks maitsestan ära. Sool, sinep ja pipar. Panen küpsetuskotti koos sibula, küüslaugu ja porgandiga. Alla valan 200 ml vett küpsetuskotti. Lisan puljongi kuubiku ja lükkan ahju. Liha käntsakas 1,6 kg.. küpseb umbes 170 - 180 kraadi kaks tundi ja valmis. Mõnusalt läbi küpsenud ja pehme. Õiget valmistatakse muidugi 150 kraadi juures 6 tundi
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!