Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
Chinchilla
 
Katsetaja 14. detsember 2001, kl 12.29
Tahaks koju omale chinchillat võtta. Olen nende kohta üht-teist lugenud ja kuulnud, kuid äkki oskab keegi nendest rohkem teada anda, kellel kodus see armas loomake on? Milline on nende iseloom, kuidas hooldada jne.?
 
kertu 14. detsember 2001, kl 13.34
Tere !

Meie peres on see loomake juba 2 aastat elanud ja muresid on temaga küll palju vähem kui koeraga .
Olen pannud tähele ,et nende kahe aastaga on meie chinchilla palju julgemaks ja uudishimulikumaks muutunud , kui alguses.
Ta ei ole võib-olla nii suhtleja loom kui koerad - kassid , aga seda pole ka hamstrid ja merisead- Chinchilla plussiks võib , aga vastukaaluks teistele pidada ,seda et nad ei lõhna (ei haise)
üldjuhul ,ainult kui mingi tõbi vms.
Söövad nii kuivtoitu kui ka värsket (oleneb loomast väga palju )
meie oma sööb suurima isuga õuna , salatilehte , pirni , viinamarja proovis , aga põhitoit ikkagi spets.chinchillade toit, mis maksab poes ´a 50-55 EEk u ja peaks jätkuma ühele lahedalt 1 kuni 2 kuud.Magustoiduks pakume oma loomale rosinaid ja päevalilleseemneid , lausa lust on vaadata kuidas ta neid sööb.
Elab meie oma spets.puuris (mis oli küll kallis) aga see eest on seal kõik vajalik olemas - erinevad tasapinnad ja põhiline liikumisruum . Sinna oleme talle pannud ühe tühja karbi , kuhu ta siis oma meelepära järgi uksi ja aknaid närib (muide jube lahedalt) ja tingimata peab puuris olema vann vms.kuhu pannakse
spets.kümblusliiv . Seal hoiab ta oma kasukat korras , liiv maksab umbes 50-60EEk topsik ( meil läheb 1 kuu jooksul)
Nojah heina ja puuri põhja saepuru (kõik poes saadaval ja maksab 20EEku).Olen arvestanud ,et aastas kulub tema peale nii 400-500EEKu.Chinchillat võib lasta ka vabalt joosta ,aga arvestada
tuleb ,et ta siiski näriline on , meil oli puur kord liiga seina lähedal tema kasutas kohe juhust :üks asi veel talle peab ostma närimiskivi , kus ta oma hambaid kulutab - samuti poes müügil ja odav - vastasel korral kasvavad need liiga pikaks !
Igatahes meie perest ei ihalda endale keegi kasukat ja kuidas saakski sellist looma selle pärast tappa !

Äkki oli sellest abi !
 
Katsetaja 14. detsember 2001, kl 13.58
Suur tänu! Selles oli väga palju abi!
Aga üks väike mure on veel. Nimelt mul on praegu kodus isane merisiga ja huvitav oleks teada, kas merisiga ja chinchilla sobivad kokku...? Sellist kavatsust nüüd küll pole, et neid ühte puuri panna, vaid kui nad lahtiselt jooksevad, et ega nad teineteisele liiga ei tee...?
 
kertu 14. detsember 2001, kl 14.18
Üldjuhul ei peaks chinchilla agressiivne olema , aga aeg ajalt hammustab ikka näit.kui olin sunnitud talle nädal aega rohtu
andma - seda pidas ta küll isikuvabaduse piiramiseks ja näksas mind.Eks nende omavaheline läbisaamine tuleb katseeksitus meetodil selgeks teha - igaühel on ju oma iseloom.
Meie koer näit.muutus armukadedaks ja hakkas ka suure hirmuga päevalilleseemneid sööma .
 
Katsetaja 14. detsember 2001, kl 15.13
Eks ma mõtlen natuke veel.
Kas neid saab muidu loomapoodidest osta nagu merisigu ja hamstreidki? Olen kuulnud ka, et mõnikord võivad nad küllaltki jonnaka ja kange iseloomuga olla. Huvitav, kas nende iseloomu annab kuidagi ka muuta ja neid selles mõttes kasvatada?
 
kertu 14. detsember 2001, kl 15.29
Olen neid loomapoodides müügil näinud ,aga alati saab müüalt küsida kui näha pole , neil on omal mingid kontaktid kasvatajatega.Pood võtab muidugi protsenti nii et kasulikum oleks osta otse - sest loom ise muidu poes on kallis nii 1000-1500EEKu - meie saime otse tuttavalt kasvatajalt .
Muide kui viitsimist on siis internetist on võimalik leida päris palju infi,pilte jms. Vist isegi loomade müügikuulutusi .
Elavad nad muide pea 18 aastaseks .Jõudu!!
 
Katsetaja 14. detsember 2001, kl 15.59
Otsisin küll netist, aga ei leidnud ühegi chinchilla kasvataja andmeid.
Kuna sina, Kertu, oled ka ise otse kasvatajalt ostnud, äkki oskad enam-vähem ligikaudse hinna öelda kui sealt osta ning mõned kontaktandmed?
Ette tänades!
 
kertu 14. detsember 2001, kl 16.08
Olen kuulnud hinda 500EEK - kas chinchilla koduleheküljel pole ühtegi pakkumist ? Arvan et 1000EEK võib minna
 
Malle 17. detsember 2001, kl 12.35
Mul oleks pakkuda peatselt kahekuuseks saavad Chinchilla pojad. Maili kui oled huvitatud. Tavaliselt oleme müünud ca 1000 krooni (tingida saab ka!) ja Tallinna piires isegi kohale viinud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!