Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
graniidist valamu
 
mammu 16. jaanuar 2011, kl 12.40
plaanis soetada tume graniidist köögivalamu.siit küsimus,et kellel selline olemas on,kuidas ja millega te seda puhastate?
 
... 16. jaanuar 2011, kl 17.27
Minul beez graniitvalamu ja väga rahul. Mina vahel puhastan cifiga, ostsin nüüd mingi spetsiaalse puhastusvahendi ka, aga seda pole veel proovida jôudnud. Nôusid kraanikausis ei pese selleks nôudepesumasin.
 
Opaal 17. jaanuar 2011, kl 10.19
Mina ei ole rahul. Veest jäävad valged triibud või tuleb kraanikaussi pidevalt kuivatada, mis meie peres ei toimi. Valgete triipudega siis võitlen nädalavahetustel, ehkki sooviksin siis hoopiski puhata. Lisaks on kohvist kraaniakausi põhi tumepruun (kraanikauss ise nn. grafiit) ja seda ei oska ma millegagi puhtaks saada.
Kui kellelgi mõni hea soovitus - andke siiagi teada!
Tuttavatel on helehall ja beez kraanikauss, nemad on väidetavalt rahul.
 
to:Opaal 17. jaanuar 2011, kl 19.41
saan ma õieti aru,et grafiit on musta värvi?ja sinna jääb põhi kohvist pruuniks?mul on tuttavatel hall kraanikauss ja tema leotab aegajalt pesuvalgendaja leotisega kaussi,st laseb vett täis,valgendaja sisse ja laseb liguneda.aga kuidas see musta värvi kraanikausile mõjub,ei oska öelda
 
Opaal 18. jaanuar 2011, kl 17.04
Grafiit on tumehall. Valgendajat pole proovinud. Neid valgeid veetriipe saab küll väga hästi maha sellise vahendiga, mis mõeldud vannitoas katlakivi eemaldamiseks. Iseasi, et seda ei tee iga päev ja nädala sees muutub kraanikauss räpaseks. Seega peaks keemiat kannatama küll.
 
Minul 18. jaanuar 2011, kl 18.17
... on ka beez. Kraanikausi põhi on küll veidi parkunud, aga sellegipoolest olen väga rahul. Muidu pesen ka Cifiga. Nüüd proovin valgendaja ka ära.
 
ilma keemiata 19. jaanuar 2011, kl 00.25
graniidist valamut võib puhastada ka söögisoodaga, siis pole vaja keemiat sageli kasutada. Veeplekid või triibud saab eemaldada ka gaseeritud veega või siis tugevasti! lahjendatud äädikaga (meil müüdav äädikas on liiga kange).
Väga hea tulemuse annab ka valamu puhastamine nõudepesumasina pulbriga, tuleb panna veidi pulbrit niiskele nustikule ja korralikult määrdunud valamu üle nühkida ning loputada puhtaks.
Kohviplekke võib proovida eemaldada ka nii - segada jahu ja nõudepesuvedelik hapukooretaoliseks pastaks ja (valamuava eelnevalt kinni panna) määrida see pasta paksu kihina plekile, seejärel katta kogu kupatus kilega ja kinnitada teibiga, et vältida kuivamist. Jätta 24 tunniks, eemaldada kile ning lasta pastal kuivada. Siis pesta puhtaks, parem tavalise sooja seebiveega.

Põhimõtteliselt kõlbavad sooda ja gaseeritud vesi ka muust materjalist valamutele.
Happelised ained võivad teha graniidi tuhmistada.
Graniiti võib poleerida ka linaõliga.

Igapäevaseks hoolduseks piisab täielikult soojast seebiveest.
 
Minul 19. jaanuar 2011, kl 09.38
Sooda ja muud trikid järgi proovitud, minu kraanikausis ei toimi....
 
kk 20. jaanuar 2011, kl 12.35
Võibolla see on ainult minu kiiks, aga tuttavate juures nähtud tume graniidist kraanikauss jättis kuidagi räpase mulje. Kuigi oli ilmselt piinlikult puhtaks küüritud. Lihtsalt see tume sügavik köögimööbli sees. Heledad toonid seda muljet ei jäta miskipärast.
 
kia 21. jaanuar 2011, kl 00.53
mina soovitaks franke fragraniidist valamut. Endal mul on pool aastat selline olnud: http://www.franke.com/kitchensystems/mi/en/home/products/bymodelrange/sinks/maris/mrg_611/114_0066_567_detail.html

ja olen oma valikuga väga rahul. Ütleksin, et on täiesti hooldusvaba valamu, kogu aeg püsib ilus puhas, kuigi olen üsna suur kokkaja. Ju oleneb veest, mul tekib valgeid rante haruharva, eemaldan need lihtsalt vileda lapiga ja veega. Valamu komplektis oli väike tops pastat ja svamm, mõeldud valamu puhastuseks-poleerimiseks. Korra olen teinud, kuigi mingit erilist vajadust polnud.
Ja hooldusvabadusele lisaks on see konkreetne valamu jube mõnusalt sügav ja avar (ahjupanne hea pesta) kuigi mõõtmetelt ju suht väike.
 
kia 21. jaanuar 2011, kl 00.59
veel: see konkreetne värv (sahara) paistab pildil väga hele, tegelikult on ikka pruun mis pruun. umbes midagi sellist: http://www.vivacolor.ee/?op=body&id=418&img=1167

seega ei paista võimalikud kohviplekid välja, kuigi ma ei kallagi kohvipaksu kraanikaussi.
 
to. kia 21. jaanuar 2011, kl 10.03
Minul ka Franke valamu ainult ümmargune ja sinuga nöus, ei vaja suurt hooldust. Aga Opaal arvan, et sul ei ole päris graniidist valamu. Meile algul ka üritati sellist pähe määrida aga siiski otsustasime Franke graniitvalamu kasuks.
 
Opaal 21. jaanuar 2011, kl 11.49
Jah, sry, ei lugenud täpselt. Tavaliselt öeldakse ja ka hinnakirjades on fragraniidi kohta graniitvalamu. Minul ongi see Franke fragraniit. Teema on ilmselt siiski päris graniidi kohta?
Seega Kia, oota natuke! Ilus on see valamu kauemgi, kui pool aastat, aga ühel hetkel muutub nuhtluseks.
 
andrus 25. veebruar 2011, kl 10.28
Meil must Franke Graniidist. Täiesti ok valamu kui puhastada ja hooldada Franke Twister iga. See on nagu puhastus ja poleeraine moodi, mida tuleb svammi abil valamule kanda, nats seista lasta ja puhtaks pesta ning pärast läigib vastu. Valamu on meil juba 5 -6 aastat. Aga mis peaks ära mainima et valamu põhi on siiski nats määrdunud kohvivärvi.
Selle Franke Twisteri saate igast ehitusmaterjali poest Franke riiulite vahelt.
(Die Intensive pflegekur für alle Franke Spüllen in Edelstahl oder Granit.
 
1 27. veebruar 2011, kl 12.53
mul tumehall franke fragraniit valamu ja ülirahul! meil väga-väga sademerikas vesi ja kord nädalas tõmban 2 minutiga franke puhastuspasta ja svammiga üle ja läigib nagu uus. õiged hooldusvahendid on ilusa ja puhta valamu saladus :)
 
Margus 20. juuni 2012, kl 19.19
Huvitav oleks teada, mis on need põhjused miks üldse ollakse vähegi antud tüüpi valamuga rahul(kuigi peab mitu korda nädalas puhastama, kui ei aita üks pasta aitab teine, ja sellegi poolest päris puhtaks ei saa). Googeldades , millist graniit valamut osta, lugedes antud postitust, on selge , et jätkame roostevabaga.
 
grrr 28. juuni 2012, kl 09.56
meil on valge franke valamu ja praegu näen haigelt vaeva, et seda puhtaks saada, köök on vähem kui pool aastat vana :S
 
kati 30. juuni 2012, kl 00.50
Mul on grafiit, aga ei teagi nüüd, kas päris graniit või see teine? 7 a vana juba, aga põhi on kohvist jms pruunikas. Eriti see ei häiri, aga ära ma seda ka ei saa. Roostevaba kraanikaussi on igaljuhul raskem korras hoida, sest need veeplekid on koledad.
 
eee 01. juuli 2012, kl 15.01
veeplekid on koledad, aga pruuniksläinud valamupõhi ei ole?

Mul tekkis seda teemat lugedes sama küsimus, mis Margusel: miks endale vabatahtlikult lisahäda kaela võtta?
Maksta valamu eest ära hulga raha ja siis hakata ostma hulgi erinevaid puhastusvahendeid, nühkida ja kraapida ja ikka puhtaks ei saa. Jama ju... natukese aja ilu eest.
 
Kaidi 05. juuli 2012, kl 22.19
Ma kord nädalas pesen Twisteriga, aga hullult kraapima, küürima, valgendama ja muud tsirkust küll tegema ei pea. Ilus puhas on, juba aastaid.
Minul on graniitvalamu juba sel põhjusel, et mul tuleb kananahk peale, kui noad-kahvlid-lisukad vastu teist metalli kolisevad :)
 
olen rahul 06. juuli 2012, kl 16.03
mul on ka franke beez valamu. esiteks sobib köögisisustusega värvuse poolest paremini, kui metall ja teiseks on mul väga lubjane vesi. metallvalamuga ma läheks hulluks, sest ma ei talu lubjaplekke, ma ainult kasiks. graniidi tõmban korra nädalas cifi või lihtsalt veega üle ja on korras. kohvi ei joo ja nõusid peseb masin, võibolla sellepärast valamuga vähe vaeva.
 
Nojah 09. juuli 2012, kl 21.24
Aga inimestel on ikka nii toredad küsimused! Miks ostsite kraanikausi, millega on palju vaeva? no kust pidid nad ette teadma, millist vaeva nägema hakkavad! Aga teil, kullakesed on nüüd info võtta, et kolistage aga oma plekk-kausis edasi. Rääkimata teema vanusest..
 
bibi 14. juuli 2012, kl 11.31
Vana teema küll, aga mina olen oma Franke valamuga ülirahul, mul beež ja kohviplekke küll põhja ei jää. Ei kujuta ette kaua seal peab kohvipuru vedelema, et plekid jääks. Roostevabast terasest valamuga oli pidev veeplekkide jama, nüüd tõmban ainult märja lapiga peale nõudepesu korra üle ja cifiga korra kuus vms, kõik on ilus ja puhas. Segisti tahaks küll välja vahetada, sest kuju ei meeldi, aga see ei vähenda mitte kuidagi valamu headust. Soovitan soojalt! Just seda beeži, hallide kohta ei oska midagi öelda.
 
bibi 14. juuli 2012, kl 11.32
Ja nõusid pesen käsitsi ja vähemalt kord päevas, kohvipuru läheb ka valamust alla, no problemo.
 
Janete 29. juuni 2020, kl 12.05
Musta franket pesen twisteriga, aga valgeid rante välja ei saa. Kui midagi valamusse kukub siis kildudeks, va noad ja kahvlid
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!