Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
Elektriarve
 
Elektriarve 02. juuni 2015, kl 21.59
Tere.

Kolisin hiljuti elama Pelgulinnas asuvasse ühetoalisesse korterisse (kogupind on 23m2) ning sain just oma esimese kommunaalide arve. Küte (mida mais ei eksisteerinud) ja elektri kohta oli kokku märgitud 55 eurot. See tundub kuidagi liiga suur, kuna kasutuses on vaid laelamp, telekas, laptop ja pliit ning need ka mitte pidevalt.
Kas on tõesti võimalik, et need seadmed tekitasid sellise arve?
 
foorum 02. juuni 2015, kl 22.28
Oleneb palju pliiti kasutad , see neelab voolu küll . Hakka oma arvestit jälgima .
 
nii 02. juuni 2015, kl 22.48
On päris palju ühistuid, kus küte ongi ära jagatud terve aasta peale, et kulusid ühtlasena hoida ja kütte eest makstakse ka suvel, kui tegelikult kütmist ei ole.
Suhtle naabritega või ühistu juhatusega.
 
aga 02. juuni 2015, kl 22.54
vesi, kanalisatsioon, nende kohta ei ole arvet? prügivedu, remondifond, ekspluatatasioonikulud jne
 
tarbija 02. juuni 2015, kl 22.59
Kütte- ja elektriarve ei saa ju koos olla. Elektri eest maksad ühele firmale, kommunaalide eest teisele (nt.ühistu, maja haldaja jne.). Kui on soe vesi, siis mõnes majas võetakse tasu vee soojendamise eest, see toimub ju ka elektriga, see kuulub kommunaalmaksete alla. Ainult elektri eest tundub jah palju olevat, aga kellelt ostetakse elektrit ja mis hinnaga. Ja maikuu polnud nii soe, et üldse mitte kütta.
 
-.- 02. juuni 2015, kl 23.25
Elektrit maksad tarbimise eest just niipalju, kui tarbid. Selleks pead ise näidu andma ja sealt ju näed, palju tarbid. Teine asi on nö üldelekter (koridorid, kelder), see jagatakse ühistus jah kõigi korterite vahel. Ma olen ka alati imestanud, et see summa nii suur on nagu põleks sada tuld ööpäev läbi. Kütte osas ei oska kommenteerida, tundub tõesti kole kõrge ja pole kuulnud, et Pelgulinnas (elan ise ka seal) mõni ühistu kütte eest ette raha korjaks. Ikka makstakse see summa, mis kuu eest koguneb. Ja mais oli küte täiesti olemas, lihtsalt seda ei olnud palju ehk siis radikad ei olnud soojad (aga ka mitte metallikülmad nagu suvel).
Minul on 40 m2 korteris maikuu kütearve umbes 15 ja üldelekter umbes 2 eurot. Korteri elektritarve tuleb kusagil 9 eurot, aga mul on vannitoas põrandaküte ning telefoni, läpakat ja akuga ruuterit laen ka sageli.
 
Piip 02. juuni 2015, kl 23.50
Kuidas sul küte ja elekter üldse ühel arvel saavad olla tekkis küsimus?
 
Kas arve annab üürika omanik? 03. juuni 2015, kl 01.59
Kus imelinnas ja imemajas see 40 m2 elab , 02. juuni 2015, kl 23.25 ?
Ehk vaatad prillidega uuesti, põrandaküte?
Ja kuidas sul need arvud "UMBES" on, eksimine lubatud ca 20 € või? Igatahes sinu arvud on ulme!

Mul Tartus 28 m2, elan üksi ja gaasipliit. Küte oli siiski 30.89 ja meil see ei ole ära jagatud vaid kulupõhine, oma elekter 10.86 ja üldelekter 0.95.
Järelikult teema-algatajal enam-vähem norm arve ju, pesu ka vast pesed !?
 
Ddr 03. juuni 2015, kl 08.49
Segased olete 50 euro on ikka ilmselt varastamine. Pigem võib
Olla tegemist liiumiarvega.
Kindlasti uuri seda asja.
 
03. juuni 2015, kl 10.09
Mõnes ühistus jaotab KÜ elektrit ja arveldab ise elektrifirmaga. Kokku kommunaalkulude eest pole 50 € palju.
Elektriarve võiks rohkem kirjutada andmeid lahti - mitu kilovatt/tundi oli arvelkirjas, soojuse arvestamiseks on ka ühikud olemas.
 
galita 03. juuni 2015, kl 10.42
-.- Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Elektrit maksad tarbimise eest just niipalju, kui
> tarbid. Selleks pead ise näidu andma ja sealt ju n
> äed, palju tarbid. Teine asi on nö üldelekter (kor
> idorid, kelder), see jagatakse ühistus jah kõigi k
> orterite vahel. Ma olen ka alati imestanud, et see
> summa nii suur on nagu põleks sada tuld ööpäev lä
> bi. Kütte osas ei oska kommenteerida, tundub tõest
> i kole kõrge ja pole kuulnud, et Pelgulinnas (elan
> ise ka seal) mõni ühistu kütte eest ette raha kor
> jaks. Ikka makstakse see summa, mis kuu eest kogun
> eb. Ja mais oli küte täiesti olemas, lihtsalt seda
> ei olnud palju ehk siis radikad ei olnud soojad (
> aga ka mitte metallikülmad nagu suvel).
> Minul o
> n 40 m2 korteris maikuu kütearve umbes 15 ja üldel
> ekter umbes 2 eurot. Korteri elektritarve tuleb ku
> sagil 9 eurot, aga mul on vannitoas põrandaküte ni
> ng telefoni, läpakat ja akuga ruuterit laen ka sag
> eli.

Ei pea ise näitu teatama, kauglugeja näitab millal ja kui palju elektrit tarbiti ning vastavalt sellele arvestatakse ka hind, sest elektrihind ju kõigub.
Kui 55€ on ühe inimese kohta küll kuidagi kahtlaselt suur. Vana elektripliidid võtavad rohkem voolu, kuid tänapäevasemad on suht säästlikud ja ega üksi elav inimene ei vaarita iga päev 2 tundi süüa teha.
Elektrimõõtjat tuleb kontrollida ja oma näitu saab ka netist vaadata. Kui oled EE klient, siis tarbimisajalugu saab siit vaadata:
https://www.energia.ee/tarbimisajalugu
Samuti saab tarbimisajalugu vaadata Elektrilevi kodulehelt:
https://www.elektrilevi.ee/et/tarbimisajalugu
 
munitsipaalmaja elanik 03. juuni 2015, kl 10.59
justnimelt on üüriarvel küte ja elekter koos ning maikuu teatisel 35€ kütte eest,kuigi radikad tunduvad juba 2 kuud täiesti külmad olevat . . . :( aprillis küte 50€ . . . :(sega lihtsalt võetakse lollidelt raha;samas ka üldelektri summa mitu korda suurem,kui mu korterisisene,ehkki trepikoda ja koridor korteri ukseni juba pikemat aega täiesti pime
 
tarbija 03. juuni 2015, kl 13.59
Kui see on MUNITSIPAALMAJA, siis on asjad teistmoodi kui tavalises kortermajas, kus on ühistu.Ehk jagatakse siis kogu maja tarbimine mingi skeemi järgi kõigi elanike vahel ära.Sel juhul näiteks elektrilepig ei ole elanikuga , vaid maja valdajaga, st. Tallinna linnaga.
 
Hele Trikk 02. november 2019, kl 17.55
Venemaa elekter üritas Eestisse tungida, aga puud viskusid nagu Matrossovid elektriliinidele ja maandasid vaenlase sissetungi. President peaks andma nendele puudele postuumselt Eesti Vabariigi Kangelase aunimetused Aga ta on ka kaval võib tulla läbi Soome või läbi Leedu-Läti Jah hea, et okupatsiooniväed meile võrgud valmis ehitasid, saame ehk 20 aastat veel elektrivalgel õppida Ma käin küll omakandis metsas rikkeid otsimas kui kõvad alltöövõtjad alajaamas istuvad ja poole tunni tagant lülitit sisse lükkavad, et äkki puu on liinilt maha kukkund. Samas lõunaeestis oleks võinud ju kuperjaanovi metsa saata, oleks vähe trenni eest olnud, rikked ammu leitud, ei oleks see vähendanud kaitsevõimekust vähemalgi määral, ikka mehed kontrolli all, mitte ööseks hulkuma lastud nagu uued plaanid. oleks võinud ka kaitseväe generaatoreid hädalistele anda, neid vedeleb ladudes kindlasti lademes, aga kus sa sellega, pole mina näinud et kaitsevägi eestis hädalisi aitab, ainult küüned omapoole.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!