Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
elektri kulu kütmisel + muu 70 m2 korteris ?
 
Mirjam 03. veebruar 2016, kl 15.58
mõõdus suht külm jaanuar. kui suur oli teile elektri kulu kokku kwH-des , kui teil on elektriküte ,pluss soe vesi elektriga, pluss elektripliit , lisaks pesumasin, valgustus jms. ?
 
30 m2 03. veebruar 2016, kl 16.39
päev 170 kw/h
öö 156 kw/h
kokku 326 kw/h

Soojapump, elektripliit, pesumasin, boiler 80 l, jm
Maaks 03. veebruar 2016, kl 16.59
Targutan üldise haritustaseme tõstmise eesmärgil.
Vale on energia kulu tähistada "kw/h"! Õige on "kWh".
Tähistus kW/h viitab selgelt tunnis tarbitud võimsusele, mis antud kontekstis on suht võimatud :-)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Maaks 03.02.2016 16.59.
 
Mirjam 03. veebruar 2016, kl 17.34
sinul -30m2 siis suht vähe.... soojapump on soodsam ka kui minul konvektorid, tube mul 3 m2 ka enam kui 2 x rohkem...
mul lajatas päeva ja öö näit kokku 1809 ! põrgu päralt:)
 
30 m2 03. veebruar 2016, kl 18.07
Tänan, Maaks.

Põrandakütet ei ole. Boilerist (mis keldris) tuleb kööki ja duširuumi soe vesi. Meeleheitlikult kokku ei hoia, siiski LED-lambid on igal pool. TV, video, dvd on ooterežiimil. Ise arvan, et kiirkeetja on ka "paharet", seda kasutan pidevalt.

Kui on jahe, siis panen puhuri tööle lisaks (õuest tulles). Mina ei vingu, kuigi mõned tuttavad räägivad, et kulutame palju.
 
oh sa sade 03. veebruar 2016, kl 19.23
nii palju? mina kergitan kulmu juba kui 600 ringi tuleb:) no mul pole el kütet aga pump ikka töötab ja bolier on 200l.
 
piia 03. veebruar 2016, kl 19.27
Meil kontoris sama pind, arvutid töötavad, valgustus on hea, el. põrandaküte ja õhkpump. elektrit läheb 1000 kw kanti.
 
vist on ökonoomne 03. veebruar 2016, kl 21.39
see soojapump?

Tükkis täiega läheb maksma alla 1500€, oma töö teevat
ta hästi, jagab äkki veel keegi kogemusi?
 
On 04. veebruar 2016, kl 10.03
3 toaline korter, elektripliit, boiler, õhksoojuspump, valgustus.Jaanuaris 700kWh, tõsi, väga külmal perioodil ei suutnud soojuspump ikkagi tuba päris soojaks kütta.Uued pumbad, millega saab kütta ka -30 kraadi juures, saavad ehk sellega hakkama, meie 7 aasta vanune mitte.Tegelikult olen väga rahul selle pumbaga.
 
:) 04. veebruar 2016, kl 20.19
Mirjam Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> sinul -30m2 siis suht vähe.... soojapump on soodsa
> m ka kui minul konvektorid, tube mul 3 m2 ka enam
> kui 2 x rohkem...
> mul lajatas päeva ja öö näit
> kokku 1809 ! põrgu päralt:)
-----------
Mul majake. Põrandaküte on pesuruumis kogu aeg sees. Jaanuaris oli 2 nädalal ka köögipõranda all järel.
Ühes toas elektriradikas, mis annab ahjule lisa.
Boiler 80 liitrit, elektripliit (väga palju kasutame praeahju), vesi tuleb elektriga majja, kuuris ja saunas valgustus, tubades kõikvõimalikud vidinad ooterežiimil.
Js pesu peseme tihti!
Jaanuaris kulus 1760 kW.
Krt, pea 200 eurot.
 
Mari 04. veebruar 2016, kl 20.22
2-toaline, dušš, wc, väike köök, esik. Õhksoojuspump, el. boiler, külmkapp, pesumasin, kiirkeetja, muu olmetehnika+valgustus.
Puumaja ja on puuküttega pliit, mida kütame ainult alla -25 kraadise pakasega ja siis on toidutegemine seal.
Kõik soojem aeg on toiduvalmistus elektripliidil. Oleme mugavad ja kütet ei varu, see on tagavaravõimalus nn avariipuhuks.
Jaanuarikuu arvelt loen: 223 kWh päevane, 294 kWh öine kulu. Kokku jaanuaris 517 kWh. Kindel pakett ja 69.28€.
 
Mari 04. veebruar 2016, kl 20.32
Ütlen veel, et õhksoojuspump töötab 24/7, ka siis kui pliiti saab köetud (see pole eriti mugav, kõik see puudetassimine ja tuhamöll, korstnapühkija käib iga suvi). Boiler on ka 80 l. Ja kui on kiire samaaegselt külmaga lisandub ka el.puhur.
 
Mirjam 04. veebruar 2016, kl 21.14
sinul- :) ehk siis naeratusel, kulus enam vähem samapalju kui minul, lohutus seegi, arvasin juba et voolumõõtja valetab :)
 
Hm 05. veebruar 2016, kl 17.51
Meil õhksoojuspump kah,80l boiler. Jaanuar oli 850kw.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!