Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
Pesumasina pesemine
 
Pesunaine 31. oktoober 2008, kl 17.33
Tere!
Mul on pealtlaetav automaatpesumasin. Tahaks teda veidi kasida, kõik käeulatuses olevad nurgad ja avaused on juba puhtaks tehtud, aga ega ju sisse ligi ei pääse. Olen kuulnud, et võib lausa mingite puhastusvahenditega tööle panna masina. Kuidas see käib? Kas on mingi spetsiaalne pesumasina puhastusvahend? Cillit Bangi vist ikka ei passi sinna kallata? Aga nt vedelat rohelist seepi? Ja kas siis panengi masina lihtsalt tühjalt käima? Ja millise programmi peale, tervet tsüklit ju imelik tühjalt jooksutada, ega see masinale ka vist kasulik ole...? Palun, andke nõu, kes oskab! :)
 
c 31. oktoober 2008, kl 17.52
kas mitte katlakivieemaldiga ei puhastata?
 
... 31. oktoober 2008, kl 18.09
3 pakki sidrunhapet (3 x 30 gr), 90 kraadiga käima
 
mina teen nii 31. oktoober 2008, kl 22.10
spets katlakivi eemaldi. pakil peaks juhend olema
 
nell 01. november 2008, kl 13.24
Ära palun mingit üldpuhastusvahenit küll masinasse kalla, need ju vahutavad ja masin võib hakata ohtralt vahtu välja ajama. Kasuta nt pasumasinatele mõeldud katlekivieelmaldid, sidrunihapet või kasvõi äädikat ja pese masin max. temperatuuriga läbi.
 
ka pesija 01. november 2008, kl 22.07
Pese valged köögiratid või voodilinad Domestosega 90 kraadiga
 
pehkind känd 02. november 2008, kl 12.57
Na kas sa magad kah domestosega pestud linadel või? Petad ennast, kui arvad, et välja loputab.
 
Pesunaine 02. november 2008, kl 14.53
Oot, nüüd ma ei saa aru: miks valged voodilinad? Need siis käivad nagu puhastuslapi eest ja pärast tuleb ära visata või? Aa, see vist on mingi nali minu kulul, et alguses küsisin kas või puhastusvahendit sisse kallata... :) Väga huvitav jah, pese pesumasin voodilinadega puhtaks! Thanks, tõesti!
 
ka pesija 02. november 2008, kl 15.35
Domestos valgendab ja desinfitseerib nii pesu, kui masina korraga. Pesumasinas pole ju mingit kõntsa, pesed ju seda koguaeg ja loputad. Aeg-ajalt peab masinas üle 60 kraadi pesema ja deinf., et bakterid ei areneks.
Kui kasutad pidevalt pesu loputust, siis see on küll kõnts, mida välja ei saa ja bakterid elavad selles hästi.
Domestosega pestes ära liialda,loputa topelt.
 
nägin 13. november 2008, kl 10.42
Nägin kuidas meil firmas pesumasinaparandaja seda tegi. kasutas migi eesti tootja katlakivieemaldajat (kaasas oli 5L) ja pesi läbi masina 2x
 
! 13. november 2008, kl 12.25
mul krt ei saagi avada pesuvahendi ,loputusvedeliku sahtlit.Õudukas lausa,nagu hallitaks seest ligi ei pääse kuidagi(Wihrlpool,kasut 8a)kasutan 4a,vedelat pesuvahendit,aga loputusvahendit ikka ,nüüd vaatasin pidin infarkti saama,Miski ei pese seda vahet puhtaks!!!Mida veel teha-parandusse!!
 
Liis 07. aprill 2010, kl 16.04
tere ,mul on mure mul pesumasinas on hallitus sees,millega või mis vahediga saax seda eemaldada?
 
aga 07. aprill 2010, kl 16.43
Pese ACEga läbi, tihendid nühi sama lahusega lapiga üle.
 
n43 07. aprill 2010, kl 17.07
ma lasen aastas korra pudeli äädikat masinasse,keeran poolele pesukogusele ja 90 kraadiga tööle.
hallitust peaks eemaldama mingi spets vahend, tööl olles sai kasutatud, kodus pole vajadust olnud. aga nime ei mäleta. arvan, et suuremates poekettides ringi vaadata kodukeemia alt
 
zxc 07. aprill 2010, kl 18.12
minu arust pesuvahendi sahtel on igal masinal eemaldatav detail mida siis saab hõlpsalt puhastada. hallituse tekkest ma ka aru ei saa, kas te siis hoiate ust/kaant kinni sel ajal kui masin ei pese parasjagu? see võib ju ometi lahti olla, masin tuuldub ja kuivab. mul pole ükski pesumasin kunagi hallitanud ega haisenud aga siin loen pidevalt, et sellised hädad on olemas.
ja ärge kartke panna pesuvahendit otse trumlisse pesuga koos, sel juhul jääb juba räpase pesuvahendisahtli probleem ära!
 
mees metsast 07. aprill 2010, kl 19.54
ma ei saa aru ,mis häda kogu aeg nende puhastamistega on .Võib-olla need uuemad on nii kapriissed ,aga minu hooldada on 80-ndatest pärit pealtlaetav upo.sellel olen vahetanud mootori ja laagrid,ja vajadusel võtnud vee äravoolupumba küljest vooliku lahti ,et sealt münte välja võtta,muidugi ka luugi vedrusid on tulnud vahetada.Laagrite ja vedru vahetamiseks on tulnud masin laiali võtta ja seal sees pole mingit halba asja olnud,hea küll, küttekeha ümbert olen näpitsatega katlakivi ,või mis iganes see on ,ära mudinud(ei mäleta täpselt aga ehk kord kolme -viie aasta tagant on seda juhtunud).Pulbri või kontsetraadi valan otse trumlile( ei tea kuidas "keegi"teine teeb).Muidugi on see aparaat veel roostevabast metallist trumliga ja tsingitud plekist pesupaagiga,siiani pole vaja olnud erivahendiga keeta- puhastada.Seisab masin kõrvalhoones,mis saab külma ja niiskust,st kõvade külmadega pean jälgima ,et poleks sisenev vesi jääs.Minu mõtteviis ei luba ühtegi tervet asja ära visata ,kuigi, "keegi" ootab pikisilmi uut ,mis tuleks muidugi tubastesse tingimustesse paigaldada.Pesuvahendid on ka pärit meie kaubandusvõrgust ja muutuvad pidevalt.Kasutame seda nädalalõppudel(2-4 korda) ja mingi erilist kuivatamist ja sisepesu pole kunagi teinud.Ehk on mul vedanud,või olen niivõrd laisk,et ei viitsi endale muresid juurde mõtelda!Edu teile!
 
pealtlaetav 08. aprill 2010, kl 10.07
mina pesen kord kvartalis katlakivieemaldajaga läbi. aga tihendid on küll koledad ja loputusvahendi sahtel hallitab. minu masinal (brandt) saab seda välja võtta ja mingil määral puhastada aga mul on maal UPO millel ei saa välja võtta. pesumasina kaas on kogu aeg lahti kui pesu sees pole.
 
kk 08. aprill 2010, kl 12.31
Minu masinal vahetati esimese tööaasta järel küttekeha, kuigi pesin kiidetud katlakivieemaldajaga pesupulbritega + calgon. Niivõrd kare vesi on meie kaevus. Pesumasinamehaanik käskis mõttetu calgoni ära visata ja kord kvartalis pesta masin läbi pudelitäie (500ml) katlakivieemaldajaga 90 kraadiga. Tavaliselt ostan Mayeri katlakivieemaldajat, aga eks kõik sobi. Nüüd on masin probleemideta 7 aastat töötanud, ainult kulunud laagrid tahtsid väljavahetamist. Vesi on nii kare, et näiteks kohvimasinat pean puhastama 2-3 nädala järel.
 
tammetõru 08. aprill 2010, kl 13.55
Mina olen pesnud äädika ja soodaga.
Sinna lahtrisse, kuhu käib pesupulber panen sooda ja siis lisan ka äädika. Ja mõlemat panen ja juba trumlisse. See eemaldab nii katlakivi, kui muud ebameeldivused.
 
krõhva 08. aprill 2010, kl 15.45
to tammetõru: s.t. et peasupulbri lahtrisse paned sooda ja äädika kokku ? ja lisaks veel trumlisse ka? umbes kuipalju sa paned ?

minul ka see pesupulbrisahtel nii must :( kuigi juba ammu ei pane ma sinna pulbrit, vaid otse pesu peale trumlisse ...
 
123 08. aprill 2010, kl 16.34
osta orto katlakivi eemaldaja, see tomib juba 60 kraadiga ja täiesti lõhnatu. Õpetus pudelil.
ka sidrunihape puhastab hästi. Mina pane 2 pakki ja 90 kraadiga pesen tühja masina läbi.
 
ei julge 09. aprill 2010, kl 12.00
teema jätkuks - mis arvate -
minul super hea UPO, mis töötab laitmatult ca 16 aastat, roostevaba ja puha...
Pole kunagi spetsiaalselt puhastanud, ainult Arieliga pesen, see pidavat ka kuidagi katlakivi eemaldama.
Ikkagi mõtlen siin, et peaks ehk masinat puhastama- mis iganes sidrunhappe vms. Aga EI JULGE - äkki keeran nii vana masina tuksi, ei tea ju, mis lekked vm. võivad ilmneda pärast puhastust. Kurvad kogemused kohvimasina ja triikrauaga. Mõlemad hakkasid lekkima pärast katlakivi puhastust. Et teen karuteene järsku - masina sisu ei pääse uurima, puhastatavd pinnad on ok, nagu uus.
 
ära karda 10. aprill 2010, kl 14.23
Millega sa triikrauda ja kohvimasinat puhastasid? Kui kange äädikaga siis ei imesta et pärast tuksis. Osta poest spetsiaalne katlakivieemaldusvahend ja pole karta et midagi untsu läheb, juhend pakendil.
 
tibu 21. juuni 2016, kl 15.45
ära ole rumal ma ju provisin seda katla kivi eemaldit aga mul ei aita oi oleksin peaaegu unustanud minu masina firmaks miele eest laedav pesumasin mesen kul 90 kradidiga ei aita näiteks ära karda
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!