Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
isetehtud kaltsuvaip
 
Beegi 26. november 2001, kl 11.50
Kui teie kodus mõni vaibake puudu või väikseksjäänud ja kulunud riietega midagi mõistlikku peale ei oska hakata, siis mina avastasin kohakese, kus niisama sahtlitäitest saab midagi kasulikku nikerdada :)

Pärnu mnt., ARSi majas on avatud käsitöötuba, kus ka kõige kobanäpulisem (pidasin silmas isenda kogenematust) käsitööhuviline asjaliku juhendamise all vinge vaiba kokku võib kududa. Soovitan soojalt.

Perenaiseks on Kristel ja telefon 6558444.
Muuseas, eelnev kogemus pole oluline.
 
Kats 26. november 2001, kl 14.16
Aga kuulge, kustkohast kaltsuvaipa OSTA saab? Endal kududa pole aega, aga tuppa tahaks teist küll. Kas äkki sealtsamast käsitöötoast??? Ja kas hinnad on väga hullud?
 
marie 26. november 2001, kl 14.18
Mul hoopis selline mure, et kuidas kaltsuvaipa pesta saab?On teine päris värviline.
 
Just 26. november 2001, kl 14.34
Katsile. Väga ilusaid kaltsuvaipu teeb ka minu vanaema, ta müüks neid ka, sest teinud on ta neid rohkem, kui on põrandapinda. Ja kallid pole nad ka, vähemalt temal. Kui soovi on jäta, tel.nr. ja saab midagi kokku leppida. Ta vist teeks tellimise peale ka.
 
Naine 26. november 2001, kl 14.57
To: Just.
Mina oleksin küll Sinu vanaema kaltsuvaipadest väga huvitatud, kuid ma ei soovi siia jätta oma telefoninumbrit. Kas oleks võimalik, et saadad mulle e-maili kontaktandmetega? Tänan ette.
 
tolerant 26. november 2001, kl 15.12
to just:
meilgi oleks vajadus veel paari kaltsuvaiba järele. sama asi, et numbrit eriti jätta ei tahaks. kui sinu pakkumine on jõus, siis meili aadressini saab klikates.
 
Beegi 26. november 2001, kl 15.15
Põhimõtteliselt saab ka sealt käsitöökojast endale kaltsukat tellida. Telefoni juba jätsin.

Kindlasti võib sealt ka pesemise kohta ühte-teist küsida. Mul ka kodus üks juba olemas - puuvillane. Toppisin ta lihtsalt pesumasiasse ja 40 kraadi juures sain kenasti puhtaks. Aga kuna too on niigi kirju (põhitooniks sinine), siis isegi kui läks midagi laiali, siis silma ei hakka:)
 
n24 26. november 2001, kl 15.26
Aga ~hinnad?
 
Beegi 26. november 2001, kl 15.46
Ise ju ei ostnud, mistõttu ei oska valmistehtud vaiba hinda öelda. Helistage sinna. Sõltub ju materjalist ja suurusest.

Age neile, kes isekudumisest/õppimisest huvitatud, siis tööpäeviti on 80.- EEK päev ja nädalavahetusel 100.-EEK päeva. Koo nii palju kui jaksad :)

Ok iga kootud meetri pealt lisandub veel 12.- EEK lõimeraha. Need on need kangaste vahele juba ülespandud niidid.

Kes ise ei viitsi kaltse lõikuda saab ka materjali kohapealt osta. Siis lisadnub veel selle hind.
 
Õnnelik 27. november 2001, kl 19.31
Olen ostnud omad kaltsuvaibad Eesti käsitööseltsi poest, üks neist asub Demini kaubamaja keldrikorrusel, teine Rocc-al-Mare vabaõhumuuseumi väravas. Eriti heade toonidega olid kellegi Reeda kootud vaibad, meie 2,2*1m tekk maksis 700.- EEK.

pesta sai tõesti pesumasinas, 40 kraadi juures ning värvilise pesu pulbriga. Kuna vaibad kootakse korduvalt pestud riidetükkidest, siis värvi nad ei anna (sama Reeda-nimelise kangakuduja õpetus).
 
pisike 28. november 2001, kl 14.06
To Just:

Sama lugu, mis mitmel eelpool kirjutajal - oleks ka Sinu vanaema kaltsuvaipadest huvitatud. Äkki Sa viitsid vastata (kas siis kõigile avalikult või mulle meilides)?
Millistes suurustes Su vanaema vaipu pakub? (tahaks sellist laiemat)
Kas ta oleks nõus ka tellimuse alusel (tellija kaltsudest) vaipu kuduma?
Ja mis hindadega vaibad on?

Tänud ette!
 
Tree 29. november 2001, kl 10.22

To Beegi

Kui kaua ühe vaiba kudumine aega võtab? Kaua sul võttis? Kui suure vaiba sa tegid?
 
Beegi 29. november 2001, kl 14.54
Mina kui täielik võhik käsitööalal sain esmakordselt kangastelgedega kokku puutudes päevaga valmis
vaibakese 1.10 * 85.

Päevaga tähendab, et sel ajal kui töötuba lahti oli - 9-17.00. Võtke maha väiksed kohvipausid :)

Kellel juba kogemust või muidu osavnäpud - need kudugu või mitu vaipa. Makstakse ju päeva eest.

Aga igal juhul on uhke tunne päris OMA ASJA vaadata ja näidata:)
Nüüd lõigun vanu riideid järgmise vaiba jaoks:)
 
roosi 29. november 2001, kl 22.08
Ma tean seda kohta.Seal oli tavaline kaltsuvaip 120,-m2 + materjal või midagi sellist.
 
marimutt 30. november 2001, kl 20.13
kõik head asjad paistavad Tallinnas olevat. Kas keegi Tartus ka midagi sellisest isetegemise võimalusest on kuulnud? Teeks heameelega ka nii, et viiks oma kaltsud tegijale ja läheks hiljem vaibale järgi:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!