Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
kingad
 
mary 28. jaanuar 2002, kl 15.46
lugu selline. ostsin kingad. sisemus on nahast (enamasti on ju mingist tekstiilist vm). aga häda selles, et määrivad st see nahast vooder annab värvi ja ikka põhjalikult, et kui kingad jalast võtad, siis on musta-laigulised nagu oleks kuskil poris käinud.
kas kellegil on sama probleemi olnud ja teab äkki mida ette võtta, et kingad enam jalgu ei määriks.
 
kai 28. jaanuar 2002, kl 15.56
Minul olid ka kunagi sellised kingad. Sukad olid mustad, jalad olid mustad ja nii hullusti, et isegi pesemisega ei tulnud kõik maha. Aga õnneks lagunesid enne kätte ära, kui ma ennast totaalselt välja vihastada jõudsin. Ilmselgelt piraattoode. Mida sa sellest ikka saada tahad!!
 
Tree 28. jaanuar 2002, kl 16.02
Kunagi kusagil soovitati kingadesse juukselakki lasta. Ise proovinud pole ja ei oska asjast midagi arvata. Kas äkki pärast kleepuma ei jää?!
 
ehee 28. jaanuar 2002, kl 17.02
jääb kleepuma küll
miski muu ei aita, kui pikaajaline kandmine - soovitavalt samavärvilise suka/sokiga
igakord kingi jalast võttes siis ruttu jalgu pesema ja kingi piirituse või viinaga seest puhastama
 
Sirts 28. jaanuar 2002, kl 17.52
Ma ka mitu korda sellesse ämbrisse astunud. Ega osanud ka muud ette võtta, kui valida nendega kandmiseks musta värvi sukad-sokid. Mingi lahenduse moodi olukord saabus siis, kui kingad suure vihmasaju käes läbimärjaks said ja see märg vist uhtus suurema osa värvi ära. Igatahes hiljem need kingad nii palju ei määrinud...
 
kiisu 29. jaanuar 2002, kl 09.18
sama lugu, et kaks korda üks ämber. parata pole midagi, miski ei aita. mõlemad kingad ostsin kristiinest teiselt korruselt walking poest. teadsin küll, et odavad kingad ei saa suuremad asjad olla aga seal müüakse ikka päris paska, jalad süsimustad...:))
jälle üks pood kuhu kindlasti enam ei lähe..
nüüd vaatan isegi tumeda kontsakinga puhul, et sisu heledast nahast oleks..
 
mona 29. jaanuar 2002, kl 09.40
Mina sain sellised kingad Kaubamajast.
 
kadi 29. jaanuar 2002, kl 12.04
Ostsin kingad Stockmannist, olid allahinnatud ja määrisid mis kole.
 
Elizabeth 29. jaanuar 2002, kl 17.05
Mina ostsin ka sellised heledad kingad kinnised HIRMKALLID.
seest olid heledast seemisnahast.peale esimest kandmist pidin
krambid saama ,sest varbad olid mustad.kujutage nüüd ette ,et üks itaallane mõtles välja ilusad heledad kingad ja kokkuhoiu mõttes pistis sinna ninasse sisse tükikese musta materjali ,et saaks kandjaid traumeerida.keegi soovitas viinaga seest neid kohti hõõruda.veidike sellest oli kasu aga igas olukorras ei julge ma küll neid kingi kanda.kui ikka tean ,et külla minne pean
kingad ära võtma siis ei riskiks.
üles pooks sellised leiutajad
 
Laura 29. jaanuar 2002, kl 17.26
Ise ostsin kallid kingad ja õde ostis ka kord - tuntud tootja omad ja samuti kallid - andsid mõlemad värvi mis kole.
Õe kingad olid suvised ja ilma sukkadeta käies olid tal tallaalused täesti musta värvi! Ja pesus maha ei tulnud. Ainult kuludes.
Ja proovisime mõlemad nii spets vahendeid, mis värvi peaksid kinni võtma, juukselakki ja ma ei tea mida veel - mitte midagi ei aidanud. Minu omad hakkasid kuludes natuke vähem värvi andma, kuid päris ära see ei jäänud. Siis tuli talda auk ja ma viskasin nad ära.
Edaspidi ostan ainult heleda sisuga kingi. Kuigi Elizabethi kogemusele tuginedes, ei saa ka siis kindel olla :(
 
eve 29. jaanuar 2002, kl 19.27
mustus tuleb maha kui pimsskiviga hõõruda ja
kui kingad kallid siis võib proovida tallad ära vahetada.
 
Elizabeth 29. jaanuar 2002, kl 20.32
mida ma seal taldu vahetan ,kui kinga ninas sees oli just ülemine osa seest vooderdatud mingi musta tükikesega .
teadmiseks teile ,et kui ostate kinnist kinga siis ikka pistke
nina päris kinganinasse ka:)muidu on imehead ja mugavad kingad.
Mis aga puutub pimsskiviga nühkimisse ,siis mina küll ei raatsi oma armsaid varbaid mingi pimsskiviga nühkida.
Tegelikult olen kuulnud poole kõrvaga ka mingit juttu ,et kingapoes müüakse mingit vedelikku,mis aitaks.
Äkki ründaks nüüd üheskoos kingamüüjaid ja tooks siis oma kogemused taas siia kokku ,sest varsti ju kevad käes ja tahaks jälle heledat kinga kanda
 
arvamus 30. jaanuar 2002, kl 13.20
kingad tuleb poodi tagasi viia nii ei saa ju neid kanda
 
K 30. jaanuar 2002, kl 15.09
sama siin.. sügisel käisin nädalaid poodides, et endale mõnusaid madalaid musti kingi saada.. lõpuks leidsin ühed.. mitte just ertit odavad.. enne varbad tavavärvi ei läinud, kui talve saabudes kingad saabaste vastu välja vahetasin.

Äkki on see mingi uus trend - mustad varbad :-)))
 
Cathy 30. jaanuar 2002, kl 15.24
huvitav...tavaliselt ju kingadel ja teistel nahkesemetel-niipalju kui mina olen ostnud on hoiatus et voivad värvi anda...teinekord annavad,teinekord taas mitte...läksin ise rihmikutega alt,jäin korra vihma kätte ja jalad olid peale seda triibulised...
 
juta 31. jaanuar 2002, kl 15.41
Kuskil kingapoes nägin hoiatussilti, et naturaalnahast voodriga kingad annavadki värvi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!