Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
rõdulilled
 
S. 12. aprill 2002, kl 17.25
mis lilled sobiksid rõdukasti? millal neid külvata/istutada?
sooviksin, et õied oleksid terve suve.
 
Pirts 12. aprill 2002, kl 18.12
Kõige lollikindlamad (aga piisavalt dekoratiivsed) on kressid. Kasvavad seemnest üsna ruttu, õitsevad mehiselt ja kogu suve. Madalad sordid on kõige lollikindlamad, kõrgemate puhul peaks neile väänlemisvõimaluste loomiseks vertikaalseid niite-traate-paelu paigaldama.
Pisemaõielistest on üsna lollikindlad ka lobeeliad.
 
lilleke 13. aprill 2002, kl 00.02
varjulisse kohta sobivad virk-liisu,peiulill,lobeelia;päikese kätte petuunia,peiulill.kui koht on väga tuuline,siis ei soovita rippuvaid lilli.suvelilli istutatakse tavaliselt siis,kui püsivad külmad ööd on möödas(umbes mai keskel).kui rõdukast asub lodzal või kinnisel rõdul,siis tunduvalt varem.kõige lollikindlam on peiulill,mis kannatab nii kuiva ,tuult,kõrvetavat päikest kui varju.ilus on mungalille põõsasvorm,mis kasvades voogab üle kastiserva alla nagu ülekerkind pärmitainas.praegu külvates hakkab enamus kasvuhoonesse ettekülvatavatest suvelilledest kahjuks alles kesk-suvel õitsema.kui see aga probleem pole,siis tuleb kiirustada.
 
lill 15. aprill 2002, kl 08.48
Mina olen juba mitu aastat kasvatanud petuunijaid. Väga ilusad on firma Benary tumepunased hübriidpetuunijad. Pakk seemneid(11-12 tk) maksab umbes 50 kr. Kuid seemnest on nüüd vist veidi hilja kasvatada. Minu mitmeaastane kogemus on näidanud, et ilusad on nad kastis siis, kui neid pea iga päev kasta, vähemalt kord nädalas lilleväetisega väetada ja juba õitsenud õied ära korjata.
 
Tirts 15. aprill 2002, kl 10.19
Kas soovitate ka võõrasemasid istutada?
 
arina 15. aprill 2002, kl 10.28
mul tekkis ka seoses rõdulillendusega küsimus,et kas kui toalilled rõdule viia,ei ähvarada neid mingi putukaoht? et pärast on muld mingeid putukaid täis?
 
lilleke 15. aprill 2002, kl 12.22
võõrasemad on head jaheda ilma lilled.niipea,kui soojaks läheb,kukuvad nad venima ja enne jaanipäeva tuleb ikka suvelilled asemele istutada.
to arina:ei,aga igat toalille ei tohi rõdule viia.
 
Sippsikk 15. aprill 2002, kl 12.34
Petuuniad, lobeeliad on väga kenad. Põõsaskress on midagi uut ja huvitavat. Katsetan ära. aga üldiselt koht peaks olema tuulevaikne. Viimasel ajal on näha olnud ka väga kauneid ripppelargooniaid ja rippbegooniaid. Seemnest ja sibulast on hilja kasvatama hakata, olen ostnud maikuus juba väikesed õitsevad taimed ja neid väetanud.
Tahaks teiste lillede vahele panna väikeste õitega valgeid lilli, nime ei tea aga meenutavad karikakraid. Ja kasvavad läbi suve kuni sügiseni ilusad. Kas keegi teab nende nime.
Mida rohkem vanu äraõitsenud õisi ära võtta, seda kaunimad on. See põhjusmõte kehtib kõikide lillede kohta.
 
Sippsikk 15. aprill 2002, kl 12.37
Petuuniad, lobeeliad on väga kenad. Põõsaskress on midagi uut ja huvitavat. Katsetan ära. aga üldiselt koht peaks olema tuulevaikne. Viimasel ajal on näha olnud ka väga kauneid ripppelargooniaid ja rippbegooniaid. Seemnest ja sibulast on hilja kasvatama hakata, olen ostnud maikuus juba väikesed õitsevad taimed ja neid väetanud.
Tahaks teiste lillede vahele panna väikeste õitega valgeid lilli, nime ei tea aga meenutavad karikakraid. Ja kasvavad läbi suve kuni sügiseni ilusad. Kas keegi teab nende nime.
Mida rohkem vanu äraõitsenud õisi ära võtta, seda kaunimad on. See põhjusmõte kehtib kõikide lillede kohta.
 
Minake 15. aprill 2002, kl 13.55
Kasvatasin eelmisel aastal ja nüüd juba külvatud lillhernes - ilusad värvilised õied ja hea lõhn.
 
lilleke 15. aprill 2002, kl 14.10
to sippsikk:arvatavasti on tegemist argyranthemumiga ehk põõsas-hõbekakraga.
 
Pirts 15. aprill 2002, kl 20.22
Tirtsule: Võõrasemad on küll ka väga kaunid, aga tuule suhtes hapravõitu ja mitte just kõige pikema õitsemisperioodiga. Ei talu ka tugevat päikest.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!