Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
Kuidas hooldada potiroosi????
 
Roos 25. oktoober 2004, kl 14.27
Mulle kingiti ilus potiroos. Noh nagu need poodides ikka on, mida müüakse.
Aga kuidas ma teda hooldan, peab tal olema valge, kas peab ümber istutama, kui suurde potti a kui tihti peab kastma?

Ma tõesti sooviks, et see potiroos hästi kasvaks ja vastu peaks, sest see on erilise väärtusega eriliselt inimeselt :)
 
lis 25. oktoober 2004, kl 15.46
istuta kohe suuremasse potti, muud nõu ei oska anda, enda roosike läks talveunne ja enam ei ärganud, pidanuks ja uneperioodil iganädal kastma, aga ununes. Edu!
 
Lynn 25. oktoober 2004, kl 20.59
see pisikene, jah? istuta ümber jah, ja armastab otsest päikest ka. kastmine nagu ikka, et ära ei kuivaks. ei midagi erilist niiskuse suhtes.
 
yllekas 25. oktoober 2004, kl 21.34
Mina soovitaksin peale õitsemist tagasi lõigata ja kui kipub kolletuma,ning lehti langetama,siis panna mõneks ajaks talvituma
s.t. jahedamasse pimedamasse kohta ning vähe kasta(et ära ei kuiva)
Kevadel,kui hakkavad uued võsud tulema,siis tõsta aknalauale ja kasta mõõdukalt(alates mai kuust võib ka väetist panna)
Juunis,kui öökylmi enam karta pole, võib võimaluse korral aeda istutada. Mul on aias juba kolm erinevat värvi potiroosi,mis
õitsevad ohjeldamatult ning on märksa suuremate õitega,kui potis.
 
sas 26. oktoober 2004, kl 08.34
Kui võimalus, istuta kevadel õue. Mul siiani kõik potis välja läinud:(
 
m 26. oktoober 2004, kl 11.05
minul on potiroos aasta toas akna peal ja minu arust ta küll väga päikest ei taha, on hoopiski aknal kuhu ei paista päike. vanad õie nupud olen ära lõiganud natukese tagavaraga ja õitseb pidevalt, suvel istutasin suuremasse potti. saab hakkama ka toas kasvatamisega, kasta on vaja normaalselt ja lõigata tagasi - aga mitte väga palju. minu roosil olid algul roosakad õied ja nüüd sii ilusad tumepunased, nii et hoolitseda on vaja, väeta ka.
 
sas 26. oktoober 2004, kl 11.50
Võibolla tõesti ümberistutamine aitab. Poest ostes ta ju suht väikses potis. Mina ei istutanud kohe ümber ja kõik surid välja :( Tegin küll kõik, mis suutsin aga ei miskit. Juba nädal peale ostmist vajusid longu ja lehed hakkasid ära kukkuma. Õie kaelad läksid mustaks ja pungad kukkusid ka ära, oksad läksid mustaks. Mõne aja pärast hakkasid uued lehed tulema aga need kukkusid ka maha. Hoidsin siis mõnda aega pimedamas ja jahedamas kohas aga ei hakanud enam kasvama. Samas tuttavad, kes roosi õue istutasid, neil kasvavad ilusti. Aga neil olid ka natuke suuremad roosid, mul aga need päris pisikesed.
 
Roos 26. oktoober 2004, kl 15.56
aga mis see tagasilõikamine tähendab?
et nagu lõikan natuke kõiki oksi - nagu pügamine?
 
whyme 26. oktoober 2004, kl 20.23
Need roosid tuleb kohe kindlasti ümber istutada, kui on soov neid kauem kasvatada. Seda mitte ainult poti suuruse pärast vaid seetõttu, et algne mul on jubedalt väetist täis ja see otse öelduna lihtsalt tapab lille ära.
 
mannu 27. oktoober 2004, kl 11.29
kui roos ära õitseb ja lehti hakkab maha ajama,püga ja pane talvituma,aegajalt kasta,kevadel kasvab uus ja uhkem...endal kaks potiroosi õues kasvamas.
 
S. 27. oktoober 2004, kl 19.21
mu ema on kõik potiroosid peenrasse istutanud- õitsevad mitmenadt aastat ja välja pole läinud ükski. talvel katab kuuseokstega. potiroosid armastavad kohvipaksu ja kalavett.
 
aivar 16. märts 2014, kl 11.36
minul on see potiroos seitsme aastane,õied nagu "ingrid bergmanil",punased ja hästi lõhnavad,õitseb kolm kuni neli korda aastas,suveks välja trepi peale,loomulikult kasta korralikult ja väetada pealt(kanakaka 1:1),õisi tuleb palju,praegugi neid 26,iga taim-olgu see porgand,peet,õunapuu,roos või.....tahab et temaga räägid ja hooldad,siis ta on ka sulle truu ja te mõlemad naudite teineteist,kui ära õitseb siis lõikan tagasi ja jälle hakkab õitsema,talveks panen keldri potiga koos ja vaata et ta seal kuivaks ei jää,keskküttega keldris tuleb eriti hoolas olla!
eestlannake 13. mai 2021, kl 08.21
Tahaks teada, kas kingitud roosipotil võib ümberoleva ilupaberi eemaldada või on see parem alles jätta? Kui paber jääb ümber, siis paistavad roosil välja ainult ladvaõied aga kui olen paberi eemaldanud, siis kipuvad alumised lehed kolletuma.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!