Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
naabri suured puud-valgust pole
 
mida teha? 21. mai 2006, kl 21.28
Jah ma tean, et see ei ole viisakas küsimus, aga...
Mu naabril on aias hiidkask ja suur tamm. Muidugi tema krundil on päeva läbi päike, kuid et ta puud minu aiast valguse ära võtavad, ta aru ei saa. Rääkimata sügisesest lehesajust... Kuidas sellist olukorda lahendada? Kas on mingi keskkonna politsei, kes aitaks või äkki teab keegi mingit mürki nende puude hävitamiseks? Normaalselt kahjuks selle naabriga rääkida ei saa ja mul on juba sellest jamast villand.
Kõik ettepanekud oodatud.
 
kats 21. mai 2006, kl 21.49
oot-oot, sa päris tõsiselt mõtledki naabri vanade väärikate puude kallale minna? Ma tean küll ühte tõhusat moodust puid mürgitada, aga ei näe ühtegi põhjust, miks ma peaksin seesugusele mõrvale kaasa aitama. Kas neid puid siis ei olnud, kui maja ostsid? Või äkki kolid kuhugi lagedama peale elama?

Asjaõigusseadusest:
§ 149. Üle piiri ulatuvad juured, oksad ja viljad
(1) Kinnisasja omanikul on õigus ära lõigata ja endale võtta naaberkinnisasjalt tema kinnisasjale ulatuvad puude ja põõsaste juured, oksad ja viljad, kui need kahjustavad kinnisasja kasutamist ja naaber ei ole neid hoiatusele vaatamata selleks vajaliku aja jooksul kõrvaldanud.
(2) Kui kinnisasja omanik lubab alles jätta tema kinnisasjale ulatuvaid oksi, on tal õigus nende okste viljadele tema kinnisasja piirides oleva oksa ulatuses.
(3) Kinnisasja omanikul on õigus viljadele, mis on kukkunud tema kinnisasjale naaberkinnisasjalt kasvavalt puult või põõsalt.
(4) Kinnisasja piiril kasvava puu vili, samuti puu maharaiumisel või mahalangemisel ka puu ise kuulub naabritele võrdsetes osades. Paragrahv 150. Piiril kasvavad puud ja põõsad Piiril kasvavad puud ja põõsad on naabrite kaasomandis.
 
X 21. mai 2006, kl 22.45
KUULE ,MIDA TEHA-SIIN IKKA NÄEN KUI LOLLE INIMESI ON -APPI
 
hiie 21. mai 2006, kl 23.31
No tegelikult on ikka piin elada küll, kui väljas on ilus päikseline päev, aga sinu toas vilu ja pime. Ja nii aastast aastasse. kas inimeste masendus on väärt mõnda puud? Kindlasti mitte. Seega oleks õigustatud nende puude likvideerimine. Aga kuidas? Olen kuulnud, et kallatakse juurtele kanget soolvett pidevalt, siis kuivavad ära.
 
puu 22. mai 2006, kl 00.10
Sellisel juhul on õigustatud nende inimeste ära kolimine.
 
kuri 22. mai 2006, kl 08.52
No kuulge. Mul endal maal ja ka kodus sama situatsioon. Naabril mölakas kastan ja maal kask. Mäletan, et väiksena päike veel paistis maja ette kuid nüüd mitte tuhkagi. Ükski viljapuu ja marjapõõsas ei kasva vaid jäävad kiduma, kuna juured on nii laiali aetud et ükski teine taim sealt toitu kätte ei saa.

Tundub, et linnaga on lihtsam asju ajada ja tänavalt vanad saarepuud maha võtta kui naabriga. Sest tänavalt on puud maha võetud, ja mis tuli välja, et pea pooled olid seest juba õõnsaks mädanenud ning poleks kaua läinud, kuid oleksid ise ümber kukkunud, kuid siis oleksid need palju rohkem kahju teinud. Kuid ega naabrit huvita, et kase juured on juba tükimat aega tagasi vundamendile prao sisse kergitanud ning ühel aknal on juba tükimat aega pragu sees. Nad on isegi paar korda klaasi vahetanud. No mida sest vahetada, kui maja on kõver. Kuid puud maha ei võta.
 
ega 22. mai 2006, kl 09.16
see puude mahavõtmine niisama lihtsalt käi, isegi kui ta on sinu enda krundil, pead linnavalitsusest loa saama, me ostsime krundi, kus oli hunnik suuri mände, selgus, et ei tohtinud ühtegi maha võtta, kuigi põhjus oli olemas, kästi nurgeline maja projekteerida, asi kiskus nii jaburaks, et müüsime krundi maha, uus omanik hakkas puid soolaga kõrvetama, sai trahvi(võeti mulla proovid)
 
. 22. mai 2006, kl 09.41
ISE KATSETANUD EI OLE.
kuid olen kuulnud sellist varianti soolaga - juurele puuriga auk sisse, auku soolalahus ja prunt ette.
 
hmmm 22. mai 2006, kl 11.22
huvitav, kas see soolaga mõjutamine ka vanadele õunapuukändudele aitaks???
ja kui kiiresti?
võtsime eelmisel aastal oma 800 ruuduselt krundil maha ligi kolmandik muinsusaegseid õunapuid (looduskaitsjatele: järgi jäi neid veel paarkümmend tk) ja kümmekond kreegijäledikku, nüüd on justkui ruumi juba hingata ja päikest näeb kohati kah, aga need krrrdi kännud on kogu aeg risti-põiki ees...
 
tipp 22. mai 2006, kl 11.33
sama mure mitu suurt pärna on naabriaias,tahaks ka kuidagi lahti saada varjavad õhtuse päikese ja jurakad juured on meie aias,kas sool on ikka nii tõhus?
 
riugas 22. mai 2006, kl 12.16
nafta veel tõhusam aga see võib minna pinnavette,soola kõige parem panna talvel või vara kevadel otse lumele ja jämesoola,mida rohkem seda uhkem,naaber ka aru ei saa kui lumi veel maas.siis saad järgmiseks kevadeks platsi puhtaks
 
jätkuks 22. mai 2006, kl 12.27
ja kopsaka trahvi, kui naaber palub uurida miks puud ära kuivasid
 
Monsa 22. mai 2006, kl 14.06
Kas siis, kui sa sinna kolisid, neid puid ei olnud? Hiidsuureks kasvamine peaks ühel puul ikka ca 50 aastat võtma?
Mina ei võtaks ka ilusaid suuri puid oma aiast maha, sest naaber nii tahab. Ei ole ju võimalik, et kaks puud võtavad kogu päikese!
Alati on ju võimalus kõrghaljastusega rajoonist kuhugi põllu peale kolida.
 
on küll 22. mai 2006, kl 14.25
to Monsa:on võimalik,et isegi üks suur tammepuu naabri aias,teeb sinu 600 m2 aiast suhteliselt pimeda aia.Saan teemaalgataja murest hästi aru.Kuid korteris elavatel inimestel on teised vaated suurtele puudele ja nendega vaidlema ei hakka.
 
a 22. mai 2006, kl 14.43
 
?! 22. mai 2006, kl 15.10
Aga puud on ju ilusad, seda enam, kui iidsed. Ei saa aru inimestest, kes lähevad kallale millelegi, mis juba enne nende sündi olemas oli ja oleks olemas ka kõvasti peale nende maise teekonna lõppu. Saagige ja raiuge aga maha, ja siis tuleb järgmine häda, et liiga palav, ja varju pole kuskile minna, ja õhk heitgaasidest aias paks. Alumisi oksi saagides saab ka valgust juurde, ei usu, et naabril midagi selle vastu oleks.
 
Monsa 22. mai 2006, kl 16.23
No kui 600 m2, siis võib-olla tõesti. Kuigi, minu loogika järgi paistab päike ju päeva jooksul erinevatest kohtadest. Mul endal varjavad suured puud päikest ca 2 tundi päevas ja mina selles küll traagikat ei näe.
Samas saan ka naabrist aru, tema jaoks on need puud võib-olla tema aia ehteks, miks peaks ta kellegi teise mugavuse nimel ohvri tooma ja need maha võtma? Pealegi ei pruugi selleks tõepoolest ka omavalitsusest luba saada, loata suurte puude mahanüsimine aga on karistatav. Ja sügisese lehesaju üle irisemine on üldse naljakas - kui sellised asjad närvi ajavad, siis tuleb korterisse kolida.
Kellegi teise puude ümber mingi soola või roundupiga manipuleerimine teeb aga kodanikust lihtlabase päti, nii et maitseasi, kas hakata seda ette võtma või mitte.
 
kolija 22. mai 2006, kl 16.30
koli ära kui ei meeldi
 
Riin 22. mai 2006, kl 16.36

´Minu elukogemus on selline. Kes naabri puid-põõsaid soolaga hävitab
saab elult karmilt karistada. Ma pole ebausklik ega usklik, kuid
olen näinud mitme sellist tegu teinud inimese rasket elu lõppu
ja ei soovitaks kellelegi.Puid annab kärpida ja kujundada.
 
teema algataja 22. mai 2006, kl 17.52
tänud vastanuile. Võtan soolatamise nüüd ette ning vaevalt mind see Vanapagan karistab. Ma ei vigiseks, aga tõesti need on üliõelad inimesed ning mingit kompromissi nendega ei saa. Vanemadki on nendega ligi 50a jagelenud, aga kuna koht on magus, siis ma alla kah ei kavatse anda.
 
Lisa 22. mai 2006, kl 18.02
Milles nende õelus täpsemalt väljendub? Selles, et nad ei taha teha täpselt nii nagu sina tahad?
Issand, sa näed ja sa ei mürista!
 
oh 22. mai 2006, kl 19.57
teema algataja
Naabrid on üliõelad inimesed? Äkki on nad hoopis ülihead, kes ei tee kärbselegi liiga? Ja sina hakkad nüüd soolatama? Oled ikka kindel, et elu kallale minnes sinu käsi hästi käib? Loodetavasti see sool imbub sulle ja su kaaskondsetele tagasi. Vastik inimene oled.
 
jee 22. mai 2006, kl 20.53
Kas arvad et puu soolatamine jääb saladuseks? Ega ikka ei jää küll. Selle eest saad kõva trahvi ja naabri õigustatud viha elu lõpuni. Ja kui oled tõesti selline hävitaja, siis see on päris paras sulle. Kuivanud puu kättemaks tuleb pealekauba!
 
Hmmm-le 22. mai 2006, kl 21.00
Meil oli sama lugu. Jõud ei hakanud nende kändude peale. Meie siis raiusime kännu pealt hästi katki, et vesi sisse läheks. No võttis ikka mitu aastat, enne kui välja juurida sai. Ja vaadake, et ühtegi võsu ei tuleks, need raiuge kohe ära.
 
huh 23. mai 2006, kl 01.17
Vanapagan muidugi ei karista, tema on just see, kellega sinusugused mestis on...
Ja sa saaksid rahulikult elada pärast seda, kui oled iidse puu ära tapnud, ja veel päikesepaistet nautida?? Võib-olla koguni väidad, et sul on hing olemas??
 
voorlane 23. mai 2006, kl 16.04
Nõuanne. Müü krunt maha kevadel, kui puud veel lehes pole. Enamu inimesi ei orienteeru ilmakaartes ega suuda ennustada, kustkandist päike suvisel päeval paistab. Osta uus elamine ja kasuta oma teadmisi päikese (näivast) liikumisest. Hinda oma hingerahu! Seda puuasja oleks pidanud naabriga juba vähemalt 50 aastat tagasi rahumeelselt arutama, nüüd on ikka hilja.
 
yts 23. mai 2006, kl 23.21
ma ei saa aru. Sulle toodi väljavõte seadusest, mis ütleb, et sul on õigus raiuda oma krundile ulatuvad oksad maha... ja sina lähed ikka soolatama? Ma arvan, et kui mina su naaber oleksin, ma ka ei suudaks sinuga suhelda...
 
õlvik 22. juuli 2015, kl 18.31
ei tea kuidas siis läks ka?aega juba möödas ja peaks puud köetud olema:D
asi on nimelt selles et paljud mulisejad ja "puuarmastajad" pole ise vist ühtegi puud mulda pannud ja näinud kui kiirelt ikka loodus talitab ja miuke on looduse ramm!my ass,mingi põlvest-põlve puu:D
 
õlviku poolt 22. juuli 2015, kl 21.40
 
oioi 26. august 2015, kl 18.30
Vanapagan ongi vist teemaalgatajat karistanud karmi saatusega.........
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!