Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
mis küte majja??
 
naiska 08. august 2006, kl 20.32
otsustasime lasta ehitada umbes 100m2 maja,kuid nüüd on mure,et mis küte tuleks kõige kasulikum?kuna meest mul kodus pole siis pean ise kõik kalkulatsioonid tegema.ise mõtlesin tahkeküttekatla peale-kas keegi on sellise endale pannud?sinna tuleks siis panna veel ka soojuspump(oli vist)et maja ikka soojana püsiks.ja äkki keegi oskab siis öelda mis sinna veel on vaja ja kui palju kogu see kupatus maksma võiks minna-materjalid ainult.või äkki keegi hoopis oskab midagi paremat soovitada.ise mõtlesin veel sellist asja,ei tea kas see on võimalik aga igaks-juhuks küsin ikka,et tavaline pioneerpliit siis ja radikad taha ühendada-ja kas sellisele süsteemile saab seda soojust hoidvat seadeldist vahele panna.mul endal mõistus nii otsas-palun aidake!!!!!!
 
mees 08. august 2006, kl 21.17
See on üks tõsisemaid valikuid majaehituse juures. Kõigepealt soovitan ehitada hästi soojapidava maja sest energia hinnad kasvavad tohutu kiirusega, kusjuures pikas perspektiivis pole väga suurt vahet millega kütta, sest kütuse tootjad uhtlustavad nii või teisiti hindu.
Hetkel kõige odavam on ehitada elektriradiaatoritest koosnev küttesüsteem. Selle pidamine on aga hetkel kõige kallim aga samas väga mugav.
Mugavuselt ja kalliduselt järmine on õliküte, siis puidu või söeküttel baseeruv keskküttekatlaga süsteem. Veel on ioonkatlad, mis on hästi väikesed ja kasutavad elektrit.
Kui läheduses on gaasitrass siis on soovitav kasutada gaasikatelt.
Kui raha on palju siis võiks soovitada maasoojus või õhksoosjuspumba süsteemi. Ehitada kallis, tarbida peaks olema suhteliselt odav, kuna osa energiat tuleb maast või õhust.
Sellise suuruse maja puhul soovitan elektriradiaatori ja õhkküttekamina kombinatsiooni või siis nn pioneerpliidiga seotud küttesüsteemi.
Küsi firamdelt erinevaid pakkumisi, küllap lõpuks endale sobiva leiad.
 
naiska 08. august 2006, kl 21.51
tänan vastuse eest-oli natuke abi,aga tekkis küsimus,et kas kaminale saab radiaatorid ühendada??ja kas see ka sooja peab???need katlad ,mida kõik kiidavad on ikka liiga kallid(kogu kupatus pidi maksma siis 100 000)!?ok paigaldan õhkkütte kamina,radiaadorid,torud.....mis sinna veel läheb ja kui keegi oskab öelda ka mis võimsus peab olema vms ja mis siis lõppkokkuvõttes hinnaks tuleks!?
 
mees 08. august 2006, kl 21.56
On Sul oma mets. Tahad tingimata puudega kütta?
 
mees 08. august 2006, kl 22.04
Õhkküttekamina külge ei käi mingid veetorud. Õhkkütekamin annab sooja seni kuni tuli koldes põleb. Selles ongi point, et kasutada koos elektriradiaatoreid. Koos toimides hoiad temperatuuri suhteliselt stabiilse ja elektriarved madalad.
 
lee 08. august 2006, kl 22.07
mehe jutt jummalaõige!
Kõigepealt tuleb teha väga hea soojustusega maja.Elektriradikad on odavad ja saad kütta hulk aega selle raha eest, mis muu küttesüsteemi väljaehitamiseks kuluks.Variant on panna nii, et suurema raha korral panna soojuspump( tagab nii umbes 15 kraadi soojust) ja lisaks elektriradikad või siis teha Bullerian tüüpi ahi või malmkamin soojaõhukanalitega ja lisaks niisketesse ruumidesse põrandaküte ja tubadesse täiendav elektriküte. Muud küttesüsteemid on kallimad.Vaja soetada katel, ehitada välja küttesüsteem, lisaks hoolduskulud ja küte ise ka.Räägitagu ,mis tahavad, kuid elekter on odavaim ja lihtsaim.Täiesti hooldusvaba.
 
naiska 08. august 2006, kl 22.15
aga mismoodi selle kaminahjuga lood on??kas ka mingi teine kütte variant veel lisaks??
 
erakas 08. august 2006, kl 23.42
vesipõrandaküte: põranda alla (sisse) pannakse veevoolikud ja kütad tavalist katelt, ükskõik kas briketi või puudega. kõige lihtsam ja odavam.
elektrikütet küll mitte mingil juhul panna, esiteks on see kallis, teiseks tervistkahjustav, kolmandaks kui talvel on 25 kraadi külma ja tuiskab ja lumi tõmbab elektriliinid puruks (või puu kukub liinidele), siis oled täielikus külmas, eriti kui üldse mingit ahju üheski toas ei ole
 
on üks kah 08. august 2006, kl 23.53
kas see katla peal küte siis läheb tõesti nii kalliks ,kui igal poole ehitus foorumites räägitakse,et siis 100 000,-???kui katel ise maksab 13 000,+siis mingi mahuti või pump(ei te täpselt)26 000?mis veel siis otsa tuleb,et lõpuks selline hind saada??utoopiline mu meelest--sul tegelt tasub seda varianti ikka uurida äkki saab odavamalt!endal ka tegelt sama seis,et varsti tuleks ära otsustada,mis küte tuleb.ega talv pole enam mägede taga!!!!!
 
saepuru sass 09. august 2006, kl 00.15
imelik natuke,et ahju keegi eipaku ültse .no ahi on kaminast küll kümme korda parem.eks targad siis teavad.kamin annab sooja seni kui köeb,ahi kaks päeva.
 
naiska 09. august 2006, kl 00.20
sa mõtled siis nii,et ahi ja pluss siis ülejäänud tubadesse radikad(siis ahjuga ühenduses)??ja ahi siis klaasuksega,et oleks ka ilus vaadata?!kui nii siis see mõte isegi meeldib!aga palju selline kompl.maksma läheks??
 
saepuru sass 09. august 2006, kl 00.38
ahjule võid klaasukse vabalt panna,ka mulle meeldib.osta tuleb ainult õige firma oma,et katki ei läheks.kullake,soojust tuleb salvestada,mitte kaminaga korstent kütta.kamina võid teha ilu pärast kas sauna eesruumi või õue katuse alla.see on asi millega on aega,enne ikka soe majja.hea ahi maksab koos materjaliga ehk 40t.vaja ainult hea potsepp otsida ,teha tuleb telliskivi ahi,tee ja sa ei kahetse
 
saepuru sass 09. august 2006, kl 00.47
korralik ahi kütab vähemalt 60 ruutu +pliit ja soemüür kui sulle meeldib nii elektri radikad võid panna no lisaks kuhu ahi ei ulatu.nende panek lihtne aga elekter väga kallis.ma ei tea kui rikka prouaga on tegu.kui raha palju siis 2,5 tonni kuu kütab elektriga ära kui maja uus ja soe.
 
naiska 09. august 2006, kl 00.50
ok,praegu tekkis selline mõte,et osta pioneerpliit(neid on selliseid väiksemaid ka-mitte nagu need vene valged)ühendada see radikatega,vahele panna siis isoleeritud akumulatsioonipaak(hoiab soojust)!kiitke või laitke palun!kas ikka peab sooja ja kui kaua?
 
naiska 09. august 2006, kl 00.55
asi on selles,et ma ei taha pliiti ja soojamüüre-vanematel on ja mulle ei meeldi lihtsalt(võtavad palju ruumi)ok üks korralik ja ilus ahi võib ja olla aga muu on vist välistatud.tean,et ühel tuttaval oli ka pioneerpliit ja ühendatud radikatega aga akumulatsioonipaaki polnud,kuid sellegipoolest pidas sooja-mitu korda päevas ei pidanud kütma-kuigi jah ta elas korteris,mis on väiksem aga erinevad vimsused on selleks puhuks vist-olenevalt ruutmeetritest.issand mul juhe nii koos sellest otsimisest ja mõtlemisest.
 
saepuru sass 09. august 2006, kl 01.00
kullake mul on see pliit omal.no arvutame.ilus pliit praegu poes 8000.sellega on kõik valmis sinna juurde ei käi miskit.sa ei taha korstna kütta,vaja soemüür.minu oma maksis 3000 tegemine+2000 materjal tegi tuttav,odav.veepaak roostevaba,ei oska hinda öelda.radiaatorid,torud,kraanid ventiilid +töö.ei oska hinda öelda,söbraga panime kahekesi ja ammu.
 
saepuru sass 09. august 2006, kl 01.06
korterit lihtsam kütta kui maja.kui on raha siis elekter.odav panna,kallis pidada.minu naabrimees kütab talvel3000 kuu,puupliit ka on veel.
 
saepuru sass 09. august 2006, kl 01.12
kõik on raha taga.mugavus maksab palju.aga ma juba vanem mees ja soovitan sulle,ära ahju unusta,muu tee nagu sulle meeldib ja kui sul on isa siis pea nõu veel mis ja kuidas.ma ei tunne sind,aga see on minu soovitus sulle.vaata veel www vennad ee sealt saad veel lugeda.kõike head sulle.
 
naiska 09. august 2006, kl 01.25
et siis saab nii-lasen ehitada ahju-sinna lasen ühendada radiaatorid(kas saab?)ja sellest siis nagu piisaks??hoiaks see sooja mitte nii,et kui kütmine lõpetatud siis vaevalt veab hommikuni välja!?või siis lisaks ahjule peab veel pliidi tegema ja hoopis sinna radikad ühendama?kui sellele vastuse saan siis vast on juba lihtsam otsustada!ja aitäh sulle vastamast-ja kõike head sullegi!!
 
keegi n. 09. august 2006, kl 01.25
aga kui kalliks läheks keskküte, mis on pelletitega köetava katlaga saadav. palju süsteemi rajamine ja palju küte kuus?
 
naiska 09. august 2006, kl 01.53
igal pool ehitus foorumites räägitakse et alla 100 000,- pole mõtet arvestada-sellepärast ma siin ka teisi variante kaalun-oh ei tea kohe mida teha!
 
pinchu 09. august 2006, kl 08.41
otsi üles Kodu ja aia eri Meie kodu 1•2006. seal on pikalt arutatud ja ära toodud plussid-miinused erinevate kütteliikide vahel
 
keku 09. august 2006, kl 09.15
Meil ahi ja pliit soojamüüriga. Oleme elanud majas, mida kütsime elektiga, jubedad summad läksid.
Nüüd kütteperioodi maksumus ca 600 EEK kuus. Kust veel nii odavat kütet saada? Ma arvan, et kuskilt.

Sa tee või lase teha kalkulatsioon. Küttekolde maksumus (materjal + tegemine) ja küttematerjal ligikaudu mis kulub kütteperioodis ning jaga see kindlalt tubli 20 aasta peale ära. Võid arvesse võtta ka ruutmeetrid ja leida, mis tuleb ruudu hind. Seda siis näiteks võrdlusega, et kallim keskküte ja suurem maja tuleb kindlasti odavan, kui kallis küte ja väike maja. Sest nii kaua kindlasti elad selles majas või seisab see maja püsti. Võid ka 40 aastat võtta. Saad tasuvuaperioodi. Kui summa läheb ikka väga suureks, siis peaks erinevaid süsteeme mõtlema.

Meie saame 60 ruutu selle ahju ja soojamüüriga ilusti hakkama. Iga päev tuli alla ja väga viis. Kui sul uus ja korralik ahi, siis võib tõesti ülepäeva kütmisega hakkama saada.
 
jahah 09. august 2006, kl 10.07
Ikka ahjud ja veel kord ahjud.Maalähedasemaks ja inimsõbralikumaks ...
Ahjuga nii,et kui ikka korralik ahi teha lastud(soovitavalt tellistest),siis lahjemal talvel võid üle kahe päeva kütta(a siis tuleb ahi kenasti "soojaks" ajada ja siiber kindlalt õigel ajal kinni vajutada).Krõbeda külmaga tuleb muidugi iga päev kütta.Lase projekt nii teha,et ahi oleks ühte seina pidi igas toas e.siis igasse tuppa jääks üks kuumav ahjusein.Ja kööki lase pliit koos soojamüüriga teha.Teed õhtul süüa pliidi peal,soemüür läheb soojaks ja kütab jällegi kaks ruumi ära.
100 m2 saab niiviisi küll kõetud.Maja tee muidugi hästi sooja ja tuult pidav.Põrandad kindlasti hästi soojustatud.
 
saepuru sass 09. august 2006, kl 10.08
kekule.millega sa hing jagad või korrutad kui hinnad pidevat kahekordistuvad.gaas ,gaas,pange see on odav.see pole meie gaas,venelane tõstab hinna 3kordseks,vaat mis siis maksab.odav on puu,maksab metsast koju toomine.kui omal võimalik ära tuua,pole kallis.ära osta kotti topitud puid MIS 3KORDA KALLIMAD.rikas mees paneb palju kütteid,siis ise valib mis soovib.ma küll selliseid kohti näinud.
 
lee 09. august 2006, kl 10.30
Mul on tilluke maja- no kui on 80 ruutu, siis on hästi. Ja suur klaasuksega ahi on I korrusel. Ning süüa teen puuküttega pliidil.
Niisiis: kulub aastas 10 ruumi puid. Sel aastal ostsin selle koguse 4300 kr eest.
Mõnus.Soe. Ahjukütmine on ka kukepea, kui kuivad puud olemas. Ja saan elavat tuld vaadata.
 
to saepuru sass 09. august 2006, kl 10.42
Ma arvan, et iga vähegi koolis käinud inimene peaks teadma, et hinnaarvutusel koefitsient 0,2 kui järgnevate aastate hinda orienteeruvalt teada saada. Kas just nii palju tõuseb, kuid sellega saab oma kulutusi arvestada.
Kes rääkis kottipakitud puudest? Kuigi hädakorral on ka seda ostetud. Minu arust on kõige ideaalsem kütteliik see mis ei sõltu elektri olemasolust. Nagu eespool mainiti ja ka mida talvel oleme näinud- vool on ära, kuna kuskil tuulega liinid kokkulöönud, puu peale langend või lörts liinid ära jäätand ja raskuse all kateknud. Keskküttekatlad vajavad elektri olemasolu, ahjud mitte. Ja kusjuures olen külmas olnud, kuna elekter oli ära ja gaasikatel andis otsad ju, töömeest polnud kodus ning lõpuks ei jäänud muud üle, kui kaminapuid ostma.
 
saepuru sass 09. august 2006, kl 10.54
sul õigus,olen sinu arvamusega väga nõus.kodu peab saama soojaks siis ka kui voolu pole ja kui vett pole sest voolu pole.
 
Jolkipalki 09. august 2006, kl 11.21
Voolukiviahjud on v.head, kütmine ülepäeva.
 
marta 09. august 2006, kl 11.50
To Saepuru Sass: oskad ehk soovitada, kust sellise osava mehe leiaks, kes radiaatorid-torud-paagi jms. paigaldaks? Lõhkusime vana puupliidi välja ja panime asemele Kalvise katel-pliidi, selle abil peaks vast elamise talveks soojaks saama, aga paigaldustöödega ilmselt ise hakkama ei saa. Küttesüsteeme paigaldavad firmad jälle küsivad hirmkirvest, ainuüksi materjalid ilma paagi ja radikateta 13 tuh.!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!