Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
Küsimus neile, kes elavad Ülemistel Peetri külas
 
veel kodutu 26. september 2008, kl 15.38
Nimelt leidsime mehega endale sobiva korteri Peetri külasse ja kuna mulle see kant tundub väga meeldiv ning ka kesklinn on lähedal, siis tundus see otsus mõistlik. Kui teatasin ostuplaanist lähedastele, siis tuli selle kohta päris palju negatiivseid kommentaare stiilis, et seal lendavad lennukid kogu aeg üle ja see müra häirib. Lisaks, et ei saa mulle külla tulla, kuna asukoht on kauge ja ühistransport sinna ei liigu, sportimisvõimalusi pole ja et ka ajakirjanduses on seda kanti palju maha tehtud jne jne.
Tahakski väga teada, kuidas siis tegelikult lood on, mis ma ikka nendega tühja vaidlen. Tuju läheb juba päris ära, kui kuulen jälle, kui halb valik see on:( äkki on neil siiski õigus?
Kõige paremini ilmselt oskavad ikka kirjeldada tegelikkust need, kes seal elavad või elanud, äkki räägite paari sõnaga kuidas olete rahul, millised on head ja halvad kogemused. Jään varsti dekreeti ja huvitab ka, kuidas seal väikeste lastega kodus olevad emad eluga rahul on.
 
kity 26. september 2008, kl 16.32
Tere. Mina töötasin seal Peetri külas 2 peres koduabilisena, mingi u aata-peale seda pidin ära tulema,kuna jäin lapseootele. Lennukid jah sõidavad mööda ja müra on ka kuulda aga sealsed majaaknad on uued ja ei kostu midagi-kui kinni on, aga muidu harjud sellega ära ja ei pane seda tähelegi.-kuidas kellegile. Transport bussiga on olemas nr 2 Mõigu. käivad ka marsad-Vilandert .netis on olemas http://www.vilandert.ee/ Minumeelest hea rahulik koht.
Seal kasvavad majad nagu seeni vihmas...mõningad auklikud kruusateed on aga perenaine kes seal elab ütles et kui teised majad valmis saavad, siis ei sõida ka suuri veokeid läbi ning pannakse asvalt. Väga vaikne koht oli siis, aga inimesed hakkavadki linnast väljapoole elamut vaatama...ültse ei imesta kui see kant on maja, maja otsas kinni. ka ülemiste keskus on ligidal,kust saab kõike osta.
Vargustest pole midagi kuulnud kuna enamus majadest on signadega. minu meelest sealne kant rohkem kikaste rajoon.sinna nagu prükkas ei tule.
 
mnjah 26. september 2008, kl 21.45
Ei tahaks sinna eladeski elama minna. Maja on majas kinni. Mingit privaatsust ei ole. Isegi kõrvalmajas toimuv on kosta. öösiti uhatakse ringi. Ei näe mingit vahet kas elada kesklinnas või Peetri külas.
Rikaste rajoon? Rikkad laenudega küll jah. uusrikkad.
 
kohalik 27. september 2008, kl 13.44
Millisesse majja vaatasid<? Ma ise elan Peetris vägeva teel, suht nõmedad on need kortermajad seal. Vald on nõmeda suhtumisega, nii et olen siiani sissekirjutusega tln linna.
Külas elab venelasi palju, pead mõtlema, kas sobib sulle selline asi. Palju on ilutulestikke mingitel x aegadel...

Linnast kaugus on minu meelest ok. Kui praegu kv turul parem seis oleks, müüks oma putka maha ja läheks päris oma majja kuskile privaatsemasse nurka, aga samasse kanti.
Kui peres auto on, on liiklemine ok, linna sõidad hommikul u 20 minti (vana tartu mnt kaudu), marsaga enam ei sõida, selline surmakarussell minu jaoks.

Lennukivärki kostab kuldala kanti, peetris on ikka väga vaikne. Enne elasin kesklinnas ja ausalt öeldes siis oli seda müra 3-4 x rohkem kui praegu :D

Kui korterit ostad, siis uuri kindlasti küttekulusid! tean, et seal kuldala korterites on väga kallid kommunaalid ja küte on u 2-3000 kr, samas ma oma 100 ruuduse pinnaga ridamajas maksan 1500 kr kuus (oma gaasiküte).
 
mnjah 27. september 2008, kl 13.59
kohalik:
sa elad seal ridakates, kus üle tee kohe kahepereelamud?
Vot seal ongi umbes nii, et ridaka elanikud võivad kõiki sinu tegemisi jälgida, mida sina oma maja TAGA teed.
Isegi kesklinna rõdul on privaatsem.
 
k 27. september 2008, kl 16.04
tuttav elab ja seal Kuldalas on ülikõrged küttekulud
 
Elan Peetris 28. september 2008, kl 14.39
Olen terve elu siin kandis elanud. Lapsena Mõisas, siis Peetris, siis Mõigus, nüüd jälle Peetris. Müra ei häiri üldse, sellega harjud ära. Minul on küll oma maja, aga see asub risttee juures ja tõesti nädalavahetusel härib, kui öösel kimatakse ja kumme vilistatakse. Muidu vaikne kant ja linna lähedal. Eile õhtul marssisin jalgsi Tartu maantee viadukti juurest koju poole tunniga ( ei viitsinud lihtsalt bussi oodata ) Kui bussiga käia ,siis nr 2 käib väga korralikult. Peetrist 2 peale lähen jalgsi 20 minutit.Ilutulestik ka häirib, seda lastakse peaaegu igal nädalavahetusel.Peetri on suur. Algab juba Mõigust, nii paremal kui ka vasakul pool Tartu maantest ja siis vana Peetri.
Küttekuludest ei tea midagi. Mina kütan ahju ja lisaks elektriküte.Kauplust ei ole. Kui peres on auto, ei ole see probleemiks.
 
veel kodutu 29. september 2008, kl 11.59
Tänud, neile, kes vastasid. Eks ma lähen vist jalutan paar tundi sealkandis ringi ka ja vaatan, kuidas tundub. Vaatasin korterit varsti valmivasse Otsa kodukanti, see on kohe peale Ülemiste järve, seal valmib hetkel 2 maja. Küttekulude kohta ei osanud arendaja hetkel öelda, kuna majad pole veel valmis. Majades on küll muidu oma katlamaja. See Kuldala kõrge küttehind hirmutas nüüd küll veidi :( Ei teagi, kuidas neid küttekulude suurusi ette teada saaks..
 
Veel et 29. september 2008, kl 14.16
See, et inimene müraga ära harjub, ei ole mingi näitaja, tervisele kahjulik on see ikkagi. Ja see, mida lennukid maandudes õhku ja Ülemiste järve puistavad, ka tervislik ei ole.
 
Liis 29. september 2008, kl 15.54
Minu poeg ehitas just sinna maja.Krunt 1200. Peres 2 last. No kus veel kesklinnale nii lähedal on võimalik oma maja ehitada ja lapsi kooli-trenni vedada.Lennukimüra küll on v ä g a harva.Üllatus endilegi.
 
Jüri 29. september 2008, kl 15.57
Minule tundub, et kõik lennukid tekitavad suurt müra just üle Õismäe lennates.
 
tundub, et.. 29. september 2008, kl 18.05
sellep. küttekulud nii kallid ongi, et oma katlamaja ja selle tarbeks võetud laen vaja tagasi maksta..
 
to mnjah kohalikult 02. oktoober 2008, kl 13.09
Elan jah seal. Aga konks selles, et ridakatel kogu eluke hoopis maja taha suunatud :) Tänava poole vaid saunaaken ja üleval koridori, vannitoa ja pisikese uberiktoa aknad ;) Ja ausalt öeldes ei huvita, mida naabrid teevad.

Ülemiste ligidale elamist ostes arvesta, et suurvesi on ja nii mõnelgi on vundamendiga jamad vist...
 
Lepatäpiline Triin 06. mai 2021, kl 16.18
Näeh nüüd millised kahjurid Kõigepealt soetasid endale kodu siis said riigilt laenuitressilt tulumaksu tagasi ja nüüd ehita neile veel tramm kah, et linna tööle saaks. Korralik ja kuulekas inimene elab aga üürikorteris, investeerib enese koolitamisse ja ei paljune tööl käib jalgrattaga.
 
Pasapeeter 06. mai 2021, kl 16.33
Peetri külast on saanud korralik hädaorg linna ja hästi toimiva valla keskuse vahel. Oma suurest punnitavast uhkusest kitsikusse jäänud peetrikad on hämmastavalt tigedad üksteise ja ümbritseva peale. Kõik mugavusvõimalused on hõbekandikul ette kantud aga need põrsad pole ikka mitte millegagi rahul ja lagastavad enda kodupiirkonda lumehelbetibide kiunumise ja autojõmmide käitumisega. Ei kahetse küll, et sealt ära kolisin. Suur tükk ajab suu lõhki. Vallale soovin edu nendega jagelemisel ja kogu piirkonna eluolu parendamisel
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!