Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
"elektri kulu mõõtmine"
 
kes seda teeb 20. märts 2009, kl 13.07
Sry kui valet väljendit kasutan. Mure siis selline, et elektri arve on meeletult suureks läinud ja ei leia põhjust, et miks see nii on. Oleks nüüd vaja eksperti , kes tuleks ja mõõdaks ära meil need asjad ja ütleks, et mis asi meil seda arvet nii tõstavad. Kuid ma ei oska kuskilt sellist inimest leida ja pole aimugi, et kui palju see maksab.
 
helista 20. märts 2009, kl 14.01
 
jaa 21. märts 2009, kl 11.40
kuna ka minu majas on elektrikulu üle mõistuse juba, siis plaanin ise seda luurama hakata, mis kuipalju voolu võtab. selleks peab esmalt lapsed kuhugi maapakku saatma, mehe ka, ja üksi olles saan erinevaid elektritarbijaid seinast välja tõmbama hakata.
 
wqw 21. märts 2009, kl 17.08
palju on üle mõistuse
 
jaa 21. märts 2009, kl 22.08
liiga palju on minu majas- kus kõik on päeval tööl - koolis, õhtul vara magama - 1000 eeku kuu.
kusjuures maja kütan ahju puudega, samuti pliiti, et sooja vett saada. puupliidil teen ka söögid valmis. majas üks telekas ja arvuti. ok, vannitoas on põrandaküte, kuid see on ka poole peale vaid keeratud.
nüüd ostsin uue külmkapi, vaatame, kas hakkavad elektriarved alanema või mitte
 
xx 21. märts 2009, kl 23.40
Üks teler, üks arvuti, pesumasin, 100 l boiler, 1 plaadiga lauaelektripliit, 1 tarbija, kuus 300 krooni ümber.
 
rahu 22. märts 2009, kl 12.39
näiteks veeboiler, mis kaua katlakivist puhastamata, tarbib meeletult
 
... 22. märts 2009, kl 16.47
meil majas 2 telekat, mikrokas, veekeetja, 100L boiler, vahel ka elektri radikas...500.- kuus.
 
elekter 22. märts 2009, kl 18.28
Pakkuda mõõtja millega saab mõõta palju erinevad seadmed
elektrit kulutavad.Saab mõõta ka boilerit,et teada kas võtab
väga palju elektrit ja kas vajaks hooldust. T.58383569
 
st 23. märts 2009, kl 04.33
mitmetes elektroonikapoodides on müügil sellised vahe-pistikud/pesad, mille küljes on võimsuse, voolu või kulutatud voolutarbe näitamise ekraan.
 
tiiu 23. märts 2009, kl 11.25
Kirjutage 2korda päevas üles näit[hommik,õhtu] ja mõelge mida te tegite.Või tõmmake asju ühe kaupa välja 12tunniks.Nii leiate ka suurtarbia üles.
 
elekter 24. märts 2009, kl 11.59
Kes tahab võib laenata elektrikulu mõõtjat.Nii ei pea seda omale ostma.T58383569
 
njh 24. märts 2009, kl 13.13
Sama siin. Tavaliselt oli mul kuus 7-800
Nüüd juba kolmas kuu kui arve 1200
 
murelik 24. märts 2009, kl 16.21
arvuti? kui palju võtab voolu arvuti? mul 2 läpakat ööpäeva ringselt vooluvõrgus. kas väljalogides ja shut downides saaksin kokkuhoida?
 
jamaikalt 24. märts 2009, kl 16.36
800 W radikas näiteks kulutab tunnis 0,8kw, seega 24 h jooksul 19kw, kuus teeb kokku 570kw, rahas u 800.-
nnt veekeetja on 1500 W, kui panna see alati ääreni külma vett täis, kulub oliselt rohkem, kui vajalik kogus sooja vett.
minul 100 l pool aastat vana boiler, pesumasin, telekas, el. pliit, külmik ja läpakas, kuus el. arve u 300-400.-
 
mammi 25. märts 2009, kl 09.23
Jamaikalasele!Kuidas on võimalik,et 300-400 kr.kuus el.arve???Kas elad üksi?No tervele perele süüa keetes ja veel dušši all käies ei tule sellise arvega küll välja!
 
to mammi 26. märts 2009, kl 10.13
kahekesi, aga el.pliiti kasutame harva. põhiline kulu ongi boiler, külmik, pesumasin jne, ja summa täiesti reaalne:)
 
N.N. 26. märts 2009, kl 11.02
Meie arve üle 2000 detsembrist- märtsini vähemalt! Kahekesi- 75 m2, korter elektriküttega + pliit, boiler, arvuti jm. pisi- kodutehnika, veel köögis põrandaküte... Pean ka üle mõistuse suureks!
 
to N N 26. märts 2009, kl 13.38
75 m2 põrandakütet + pliit + boiler ja kaks tonni palju? kullake tule maa peale tagasi, nii eluvõõras ei saa ju olla!
 
juta 26. märts 2009, kl 15.09
Tallinnas, Kadaka tee 38 müüakse sellist aparaati, millega saab elektrikulu mõõta. 6509911 telefon.
 
E 29. märts 2009, kl 10.06
Mul kulub ka palju elektrit. Elan üksi, televiisorit vaatan paar tundi nädalavahetusel, süüa peaaegu ei tee, kasutan ainult veekeetjat hommikul ja õhtul ning mikrokat paar korda nädalas, boilerit pole ja maksan elektri eest ligi 500 kuus. Ostsin nüüd uue külmiku, äkki see lulutas liiga palju.Arvutit muidugi kasutan ka õhtul ja nädalavahetusel.
 
n 30. märts 2009, kl 22.05
elektripliit 10 aastat vana (natuke teen iga päev süüa, õhukesed potid jm energiat säästvad küpsetusvahendid), külmik 10 a vana, pesumasin, 2 lauaarvutit(neist 1 pea terve päeva tööl), telekas, kellraadio, veekeedukann, tolmuimeja. Arved on 250-350 kr ja mu meelest on ka seda palju. Kusjuures ma olen kodune ja palju kulutan päevase tariifi järgi. Valgustites toas on säästupirnid, elanikku.
Põrandaküte on ka sisse ehitatud vannituppa, aga seda ei kasuta juba aastaid, sellega lendaks eelarve lõhki, pigem panen dušši alla plätud jalga, et külm ei oleks.
Asi vist tegelikult ei ole ikka väga hull, kui siin teiste komme loen, ma muidu süüdistan oma vana külmikut ja ähvardan välja vahetada.
 
Appi 31. märts 2009, kl 00.16
Meie pole siis ainukesed. Kahe kuu eest nõutakse 3000!!!! eeki meilt. See on täiesti välistatud ju. Oli mingi jama arvestiga mu arust ja ma helistasingi 1545 ja palusin, et keegi kontrolliks, mis jama see siuke on /ennem arved alla 300krooni nii aasta aega kindlasti) tuldi meie teadmata (lubati ette teatada), võeti arvesti maha, pandi uus arvesti, visati mingi kiri postkasti ja kõnniti minema ja kui küsisin, et mis nüüd saab, öeldi, et helistage kuu aja pärast. Kahe päeva päras lõi korke välja, mees käis vaatamas /ta elektrik mul) tuli välja, e tEE elektrik oli halvasti kontakte seal paigaldanud vms /ma selles võhik/ Ma kannatasin 2 nädalat välja ja helistasin ja küsisin, et mis nüüd saab siis lõpuks ometi ja vastati - tellige ekspertiis vanale arvestile, see maksab 315eeki aga arve makske ära! Samas eelmise aasta lõpus, kui ma näite teatasin oli arve pea -1900 ja uues aastas juba 3000...ma nii närvis. Algul elisa saadab mingeid 2000 arveid (telefoni ei kasutatud) ja kui kirjutasime neile põhjalikku kirja, kus seletasime, mis ja kus ja tõime nende arveid näiteks ka (seal oli tõesti imelik lugu) tuli uus arve 50 krooni 2000 asemele ja ei mingeid vastuseid kirjale, ei mingeid seletusi ja vabandusi... ja nüüd siis EE ka üritab raha välja petta....Närvid läbi, täiega.
 
Appi 31. märts 2009, kl 00.20
seletan veidi - kui ma näite teatasin oli arve pea -1900 loe: miinus 1900eek ja uues aastas juba 3000
 
Sc 31. märts 2009, kl 05.26
Autor: n
Aeg: 03-30-09 22:05

elektripliit 10 aastat vana (natuke teen iga päev süüa, õhukesed potid jm energiat säästvad küpsetusvahendid), külmik 10 a vana, pesumasin, 2 lauaarvutit(neist 1 pea terve päeva tööl), telekas, kellraadio, veekeedukann, tolmuimeja. Arved on 250-350 kr ja mu meelest on ka seda palju.


Selle loetelu kohta on Su arved vägagi väiksed.

Kokku saab hoida arvuti pealt, mille võiks mittekasutamisel stand-by või hibernate olekusse panna. Kui telekas on LCD või plasma, siis võtab ka see rohkem elektrit kui vana kineskoopteler. Säästulambid on muidugi arukas valik, hõõglampidega oleks talvisel ajal arve praegusega võrreldes vähemalt kahekordne.
 
e2e 31. märts 2009, kl 08.23
_hõõglampidega oleks talvisel ajal arve praegusega võrreldes vähemalt kahekordne_

Hõõglampide poolt kasutatud energia ei lähe kuhugi kaduma, lihtsalt muundub soojuseks. Talvisel ajal aitab sellega tuba kütta. Sama säästu võrra peaks siis säästulampide omanik lihtsalt tuba rohkem kütma. Kui toaküte on ka elekter või gaas või õli, siis hinnavahet ega mingit säästu kokkuvõttes ei tulegi.

Suvel on juba teine olukord.
 
Hele Trikk 02. november 2019, kl 17.53
Venemaa elekter üritas Eestisse tungida, aga puud viskusid nagu Matrossovid elektriliinidele ja maandasid vaenlase sissetungi. President peaks andma nendele puudele postuumselt Eesti Vabariigi Kangelase aunimetused Aga ta on ka kaval võib tulla läbi Soome või läbi Leedu-Läti Jah hea, et okupatsiooniväed meile võrgud valmis ehitasid, saame ehk 20 aastat veel elektrivalgel õppida Ma käin küll omakandis metsas rikkeid otsimas kui kõvad alltöövõtjad alajaamas istuvad ja poole tunni tagant lülitit sisse lükkavad, et äkki puu on liinilt maha kukkund. Samas lõunaeestis oleks võinud ju kuperjaanovi metsa saata, oleks vähe trenni eest olnud, rikked ammu leitud, ei oleks see vähendanud kaitsevõimekust vähemalgi määral, ikka mehed kontrolli all, mitte ööseks hulkuma lastud nagu uued plaanid. oleks võinud ka kaitseväe generaatoreid hädalistele anda, neid vedeleb ladudes kindlasti lademes, aga kus sa sellega, pole mina näinud et kaitsevägi eestis hädalisi aitab, ainult küüned omapoole.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!