Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
metallist puupliit?
 
Kiku 26. august 2009, kl 19.18
kas kellelgi on palun kogemust nende romantiliste puupliitidega? kunagi oli suvilas pioneer, läks ruttu soojaks, tore asi. nüüd tahaks maakoju romantilist valget - meil seal pottahjud, kuid köögis selline kole ja suur ja vana puupliit. mõtlesin, et lammutaks selle ja paneks uue valmispliidi asemele. kas on hea või väga halb mõte? või peaks laduma uue? mul seal plaanitud skandinaavialik stiil, valged toonid, tõeline bullerby. tänan ette vastata viitsijaid.
 
piripiiga 26. august 2009, kl 20.32
Metallist pliiti ei saa ühendada soojamüüriga, võid lasta ainult otse korstnasse, aga siis see ei soojenda nii palju. Lase endale pottsepal ehitada parem valgetest glasuurpottidest pliit, minul just kohevarsti säärast hakatakse ehitama, loodan, et tuleb hea ja ilus :)
 
kiku 27. august 2009, kl 09.35
aa, jah, olen ka seda mõelnud. seda ma kartsin, et ei saa soojamüüriga ühendada. suur tänu!
 
saab ikka 27. august 2009, kl 16.34
No miks ei saa ühendada ??- sellist reeglit küll ei ole. Meie küll ühendasime ja mingit probleemi pole.
 
tuleb küsida 27. august 2009, kl 19.57
Soojamüüri ühenduse võimalikkuse kohta tuleb küsida müüjatelt. Mõnda uuemat puupliiti saab ühendada, teist jälle ei saa. Tehnilised näitajad on selleks olemas ja igal firmal veel omad tingmärgid ja selgitused, et kuidas ja kas saab soojamüüri ühendust. Enamus mudeleid seda ei võimalda, aga otsida tasub!
 
piripiiga 27. august 2009, kl 21.26
Müüjaid ei tasu selle koha pealt väga usaldada, saatsid mulle ka küsimise peale vastuse, et saab küll soojamüüriga ühendada. Aga rääkides 2 korstnapühkija ja pottsepaga, mitte kumbki ei soovitanud seda, ütlesid, et ainult vana "Pioneeri"pliit oli säärane, mida sai ühendada. Kui väga tahad metallpliiti, konsulteeri mõne korstnapühkija või pottsepaga, nad seletavad ära, see lõõridevärk, ma ei mäleta enam täpselt, mis oli, miks ei saa.
 
kollu 28. august 2009, kl 01.39
mäletan,et sõber pani kunagi oma majja pioneeri pliiti ja ehitas ise soojamüüri ka. Soendas küll! Miks siis praegustele seda teha ei saa? Soojast seinast kiigub ju läbi õhk ja see soojendab,ega tulekolle soemüüris ole!
 
Pottsepp meelis 01. september 2009, kl 23.06
Sõltub ikka pliidist see tõmbe asi.
Esimene takistus ikka selles,et pliidist väljuv toru on 120- 130 mm. läbimõõdus aga soojamüüri esimene lõõr kaks korda suurem.
Teine põhjus selles,et pliidi väljumis ava on kõrgemal kui soojamüüri sisenemis ava.
Üldiselt,neli olen saanud tõmbama ja kaks mitte.Isegi ei oska põhjust öelda miks see nii on olnud. Kahjuks.
Rohkem inffi 539 66 469 Meelis
 
ma 02. september 2009, kl 16.44
meie ka ühendasime, algul ei tõmmanud, aga tore pottsepp õpetas meest telefoni teel ja nüüd ok.
 
mii 02. september 2009, kl 17.13
Eks kõik siin ilmas ole maitseasi, aga ma ei paneks küll eluilmas oma maakoju metallpliiti. Oli see Pioneer-pliit kole ja on need praegused kah - mingid imelikud pisikesed uksed ja üleüldse veider väljanägemine, romantilisust või hubasust ma nende välimuses küll kuidagi näha ei oska. Korralikus maakodus olgu ikka korralik puupliit, korraliku pottsepa tehtuds, et kütab veerandtunniga köögi soojaks ja kuumutab soojamüüri ja veel leso ka ära, pahistab mõnusalt teekannu, laseb lastel pliidiraual leiba röstida ja lõhnab nagu.... kodu.
 
Pottsepp Meelis 03. september 2009, kl 00.04
miiga täiesti nõus. Proovisin ükskord teha metssea põrsa praadi kahes pliidis korraga. Proovige...puu pliidi praeahjus ja elektri pliidi praeahjus.Andke teada ka teistele.
 
äpu 03. september 2009, kl 09.11
Pioneer pliidi ainuke miinus ongi see, et küttekolde kõrgus on päris suur ja nt vesi ei lähe pliidil kiirelt keema. Peab ikka tükk aega kütma, enne kui toitu saad hakata tegema.
 
kiku 03. september 2009, kl 09.38
mii, olen sinuga tegelikult nõus. otsin parem toreda pottsepa, kes ehitab mulle ilusa pliidi. (tegelikult olen ajakirjadest näinud väga armsaid pliite), valge. mulle meeldib sinu mõttekäik, olen samasugune nagu sina, terve elu lesost unistanud,kuid seda siiski ei taha, talvel kasutame vast vähem maja.
terviseid kõigile vastajatele.
 
maanus 03. september 2009, kl 12.33
mida romantilist neis rauakolakates on?
kutsud pottsepa ja ta teeb sulle korraliku tellistest või pottidest pliidi.
 
Marge 28. veebruar 2020, kl 19.59
Maitseasi ja sõltub rahakoti suurusest

maanus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mida romantilist neis rauakolakates on?
> kutsud pottsepa ja ta teeb sulle korraliku tellistest või
> pottidest pliidi.
 
Kris 01. märts 2020, kl 20.58
Eks valik on ju tänapäeaval suur ja saadaval igasuguseid. Ega kõik metallpliidid pole pioneerpliidid. Ise ostsin kaasaegse disainiga keskküttepliidi. Sobib moodsa köögisisustusega värvilt ja disainilt.
Vaata: https://www.cerbos.ee/et/112-keskkuttepliidid
Keskküttepliidiga saab terve maja kõik toad soojaks sest pliidil on veesärk ja torud ühendatud keskküttega.
! Tavalise tellistest laotud pliidiga ei saa terve maja soojaks.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!