Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
korteri müük?
 
Huviline 21. juuli 2010, kl 16.46
Kas keegi viimasel ajal korterit on müünud? Huvitab, kaua müük võiks aega võtta ehkki tõenäoliselt see vist üsna prognoosimatu.
Oleks hea teada teiste müüjate kogemusi. Tegu täiesti tavalise kahetoalise paneelika korteriga Viimsis. Asukoht tegelikult hea.
Olen uurinud kinnisvaraportaalidest, seal hinnad ikka väga seinast seina. Ootan huviga vastukaja!
 
j2nes 22. juuli 2010, kl 08.51
to huviline: kas müüd ise või kinnisvara kaudu? endal sama plaan (korter Tartus).
 
huviline 22. juuli 2010, kl 12.08
to jänes: Polegi veel müüki pannud. Mõtlen veel ja uurin maad.
 
mina 22. juuli 2010, kl 13.14
huvitav, miks mu postitused tihti kohale ei jõua? ma ei tahaks uskuda, et keegi kustutab, eriti kui ma kirjutan, et olen aasta aega müünud ja huvi on vaid korra tuntud. hind ehk liiga kõrge, samas asukoht on hea, kesklinna piiril. a hinda alla ei taha lasta, sisi pole üldse mõtet müüa. ilmselt 400 000 saaks lahti, a seda liiga vähe... a siiski, miks mu kommentaarid kohale ei lähe enamustel kordadel, on kellelgi sama juhtunud?
 
on 22. juuli 2010, kl 13.16
müügiks kuluv aeg on tõepoolest prognoosimatu.Tean korterit,millele oli üüriline leitud ja ka temaga juba leping tehtud 4 tundi pärast kuulutuse ilmumist.Kuigi üürikuulutusi väga palju ja selle korteri üürimise hind oli ka harju keskmine,mitte kõige odavam ega ka mitte kõige kallim.
 
variant 22. juuli 2010, kl 13.54
Kui müüja annaks võimaluse näiteks algselt korter üürida ja hiljem kui üürilisele meeldib, siis ka ostuvõimaluse mitte kohustuse, oleks ju super. Kindlasti peaks asuma korter uues majas. Ega ju praegu kinnisvara müüa praegu kerge pole - pangad ei anna alenu ja sissemaksu raha pole paljudel kuskilt võtta.
 
Huviline 22. juuli 2010, kl 14.00
to: mina
kas see kesklinna piiril olev on sul ka kahetoaline? ja kui saladus pole, siis palju sa hinda küsid, et vaid korra huvi tunti?
aga jah,kõik, kellega olen nõu pidanud, ütlevad sama, et müük on prognoosimatu. aga ikkagi, kas keegi oskab pakkuda, mis võiks kahetoalise Viimsi korteri hind olla, et näiteks aasta jooksul ka keegi ära ostaks.
ega muidu ei müükski, aga plaanis on maja osta lähiajal. Maja hind on ülisoodne ja pakkumine hea, aga selle soetamiseks on vaja korterist lahti saada aasta jooksul. Kuid päris riski peale ei julge minna, ikka väga ebakindel aeg on ju just hindade suhtes.
 
mhm 22. juuli 2010, kl 14.24
Nagu sa ise kirjutasid on hinnad seinast seina. Ja seda sellepärast, et kahetoaline korter võib olla väga erinev. Kõik loeb: ruutmeetrid, täpne asukoht, akende suund päikese suhtes, remonditase ja maitsekus, rõdu ja keldri olemasolu, auto parkimise võimalus, ühistranspordi lähedus. Koolid, poed ja rand. Maja ümbrus, maja üldseisukord, kommunaalmaksud ja ühistu olemasolu jne jne. Ei ole ju mõtet kirjutada, et paku hinnaga 700k, kui pole aimugi, mis korteriga tegu on. Käi kasvõi ümberkaudsed müüdavad korterid läbi ja võrdle enda omaga ning määra siis hind, kui muidu ei oska. Õiglase hinnaga võid kaubast lahti saada, kui paned natuke peale, siis müük kindlasti venib.
 
Huviline 22. juuli 2010, kl 15.12
to: mhm.
Pole elu sees korterit müünud, olen tõesti rumal ses osas:)
Ruutmeetreid 53, korter läbi maja ehk siis päike paistab kogu aeg, remonditase keskmine, rõdu ja kelder olemas, auto parkimine olemas, sest ruumi küllaga maja ees(suur plats), bussipeatus kohe nurga taga pool minutit minna, viies korrus, üldseisukord keskmine, lähiajal plaanis suured renoveerimistööd, ühistu tegus. rand lähedal, aknast paistab meri, poed ja koolid samuti jalutuskäigu kaugusel. asub Viimsi alevikus vallamaja juures.
nii, et tegelikult kõik eluks vajalik on lühikese jalutuskäigu kaugusel käe-jala juures.
 
müüja 22. juuli 2010, kl 21.30
Just müüsin oma 1-toalise uues majas, müügiperiood oli ca 1,5 kuud, huvilisi oli mitmeid. Hind oli 730000.
 
mhm 23. juuli 2010, kl 09.48
Lifti seal majas vist ei ole? Kas maja ongi 5-kordne, ehk elad viimasel korrusel? See on üldiselt hinda kahandav asjaolu.
Kas keldriboksid on korralikud ja igal ühel oma?
Mis on suvine, mis talvine kommunaal.
Kas majal pole üldse remonti tehtud, puudub laen ka samas?
Mitu tuba jääb lõunase päikese poole ja kas on mitte läbikäidavad? Kui suur on köök?
Teoreetiliselt võiksid saada raha ca 700 k või isegi vähem. Küsima peaksid nõks rohkem nt 800-850 k näiteks. Ja potentsiaalsele ostjale läbirääkimiste käigus tegema allahindlust, nii et talle jääks mulje, et sa teed talle teene.
Fotod, mis üles paned, peavad olema ilusad ja hubased. Kuulutus võimalikult täpne. Kui vaatajd tulevad, hoolitse, et kõik oleks puhas ja korras ja tekitaks positiivse emotsiooni.
Need tähelepanekud on minu kogemustest. Ma ei ole maakler! Olen müünud oma kaks korterit ja ostnud maja, kusjuures ka Viimsi kanti - Haabneeme. Ja sõber ostis pool aastat tagasi Viimsisse, Roosi tn. 3-toalise korteri 650 k eest. Aga ma pole seda näinud (üüris välja), nii, et ei tea võrrelda seisukorda...
 
j2nes 23. juuli 2010, kl 11.17
mul on millegipärast selline tunne, et väga paljud ootavad euro ära ja enne korterit müüki ei panegi. ise müün/ ostan (enda tarbeks) ja kiiret ei ole. tartus näiteks ei saa öelda, et hinnad oleksid odavad (ei mõtle siin Annelinnas müüdavaid kortereid, need on kogu aeg turuhinnast odavamad), samas tahaks osta korterit, kuid mida ei ole, see on korralik korter :(
 
korter müüdud 26. juuli 2010, kl 16.59
müüsin just oma 3-toalise maha. aja kohta ei oskagi öelda, sest kõige kauem võttis aega pankadega asjaajamine. müüki panin märtsis ja esimene potensiaalne ostja tekkis 3 päevaga. kahjuks temaga tehinguks ei läinud, kuigi ajasime kaks kuud asja. siis panin uuesti müüki ja uus ostja tekkis paari nädalaga. asju ajasime samuti kaks kuud ja lõpuks õnnestus.

eks inimesed on kindlasti praegu väga hinnatundlikud. aga kui hind on paigas, siis huvilisi on küllaga. lausa järjekord tekib. mõtekas on otsida välja samaväärsed korterid ja võrrelda nende hindu. müüki peaks panema ikkagi tsipa odavamalt, kui pakutavad samaväärsed korterid. ja tingimist enam eriti ei ole.

edu müügis !
 
niijanaa to teemaalgataja 29. juuli 2010, kl 13.45
kirjutad, et lähiajal plaanis suured renoveerimistööd. see võib aga paljud ära ehmatada, kuna sellisel juhul tõusevad igakuised komm.arved. mu sõbranna ostis korteri, mille komm-d olid täiesti talutavad ja maja renoveerimine suras sinna 1000 otsa. on ikka vahe ju?! seega, 2-toal Viimsis - mnjah, ostaks vb 600 000...
 
j. 30. juuli 2010, kl 11.07
Mina ka tahaks oma korterit müüa aga sama mure, et kus kohas kuulutada. Olen uurinud ,et kinnisvarafirmad võtavad kuni 5 % müügihinnast.Seda on ikka päris palju.Aga samas nad teevad reklaami ja otsivad ostjaid.Nüüd siis kahevahel-kas odavam on ise tegeleda või leida inimene kes seda teeks.
 
nm 30. juuli 2010, kl 11.52
Mul on tuttav maakler, kes müüs mul pärapõrgus asuva suvila nii, et pani oma osa minu hinnale otsa. Kui keegi pakkus vähem, siis helistas mulle ja uuris, kas ma olen nõus. Ma ei olnud, siis müüs edasi. Kusjuures see summa, mis ta sai oli umbes 3,5 %. Ja selle sees olid kuulutused ja maale kohale sõitmised, et objekti näidata. Ja aega võttis peaaegu aasta, osteti ära keset talve, kui mul lootus kadunud juba oli... Mingit lepingut me ei teinud, seega kui oleksin ise ostja leidnud, poleks ta mingit tulu saanud.
Korterit vist müüks ise, aga peab olema natuke ärisoont ka vist. Temal tuli see suhtlemine hästi välja. Suvilaga oligi just see asi, et ma ei oleks viitsinud kohale sõita iga huvilise peale ja oleks ise kaubeldes tõenäoliselt hinna ikkagi alla lasknud.
 
* 30. juuli 2010, kl 14.41
See, millised on korteri plussid või/ja miinused, oleneb suuresti ka ostjast. Mina näiteks poolteist aastat tagasi otsisin endale korterit ja tahtsin just viimast korrust, et keegi pea kohal ei trambiks (keegi siin enne kirjutas, et viimane korrus on hinda kahandav asjaolu, minul oli prioriteet). Samuti ei tahtnud ma, et läheduses oleks koole-lasteaedu-mänguväljakuid (endal juba lapsed suured ja tahaks nüüd pigem rahu ning vaikust). Oluline oli mulle ka kommunaalmaksete suuruse ees see, et korter oleks soe ja seepärast käisin kortereid vaatamas külmemal perioodil. Samuti vaatasin asukohta selle järgi, et ühendus linnaga oleks kiire ja ühistranspordi osas mugav (näiteks viimsisse ei taha taksod alati sõita, sest teise otsa peavad tühjalt tagasi tulema, või siis küsivad sõidu eest topelttasu).
 
Ohjah 30. juuli 2010, kl 15.54
Mis taksodesse puutub, siis olen Viimsis elades aastaid taksodega sõitnud, kuid pole kunagi täheldanud, et sinna sõita ei tahetaks. See küll vale jutt ju!
 
G 30. juuli 2010, kl 15.56
ja imelik on see, et inimesed reklaamivad, et korteril on rõdu ja siis kui kohale lähed, selgub, et see ongi kinni ehitatud!
 
Õnnelik müüja 31. juuli 2010, kl 20.15
Ka meie müüsime korterit. Tükk aega jamasime ja lõpuks otsustasime siiski maakleri poole pöörduda. Isegi ei tea, miks me alguses maaklerit "kartsime". Ilmselt liigub nende kohta igasugu jutte... Igal juhul jäime väga rahule - tuldi kohale, tehti pildid, promoti igal pool delfi bänneritest Soovini jne., leitin ostja, kõik dokud vormistati kiiresti kuni notari lõpuni ja raha saamiseni. Tasu 3% korteri müügist, aga seda saab kokku leppida. Kui on hea korter võib lihtsalt veits hinda tõsta...aga palju jama jääb vähemaks küll. Meie kinnisvarabüroo Kunde telefon 5516458- soovitame soojalt.
 
mia 12. august 2010, kl 15.32
tohoh, 2toalise eest Viimsis ja 600 000? Tartus saab selle hinnaga ühetoalise, kui sedagi. Korralikud 2-3 toalised hakkavad 700-800 tuhandest. Uues majas saab üle milliga 3toalise.
 
to nm, kes suvilat müüs 12. august 2010, kl 16.07
nm, kas sa selle maakleri kontakti saaksid anda, kes su suvila maha müüs ? mul on samuti vaja maamaja müüa, 60 km Tallinnast mere lähedal. kirjuta triibik10 at hotmail punkt com
 
mann 12. august 2010, kl 22.33
Müüsin ka just 1-toalise korteri Tallinnas. Müügiperiood kaks kuud, huvilisi kokku kolm, kaks neist käis kohapeal. Korter ja maja renoveeritud, korterisse jäi kogu mööbel ja tehnika (3 a tagasi soetatud), hea asukoht. Hind alla 400 000. Nii et kui huvi aastaid korterit müügis hoida, siis võite ulmehindu küsida, tehingud tehakse aga ikka teiste hindadega.
Soovitav on vaadata Maaameti kodulehelt reaalseid tehinguhindu.
 
Goib 22. august 2010, kl 22.49
Müüsime just 1 toalise väikse korteri Kalamajas. Korter oli maitsekalt renoveeritud, maja oli vana, renoveerimata. Sisse jäi ainult köögimööbel (odavamat sorti) saime 450000 :) Müünud olime sama hinnaga ligi aasta - vahepeal ei olnud üldse huvilisi, aga nüüd suvel oli ikka päris palju - iga nädal käidi vaatamas ja nüüd siis läks lõpuks ka kaubaks.
 
juhtub ka nii 22. august 2010, kl 23.00
Meie müüsime 3,5 aastat tagasi (buumi tipus) Nõmme majalobudiku 1 päevaga, kusjuures ostja ei käinud isegi mitte vaatamas. Isegi fotosid polnud veel tehtud. Osteti ainult krundi pärast, see oli hea asukohaga ja 1600 ruutmeetrit. Kusjuures hind oli väga soolane.
 
lemps 23. august 2010, kl 10.12
pakun ka et 700 000 oleks veidike liiga palju viimsi kahetoalise vana paneelika eest, eriti veel viimasel korrusel. mõnele võib viimane korrus meeldida, aga tõsi on see et viimane ja esimene korrus on alati kehvemad variandid, seega ka soodsamad. probleeme on mitmeid, kas katus peab vihma, soojust, kui meri selgelt aknast näha, siis külmad meretuuled, oleneb veelgi kas korter maja otsas või keskel, lisaks kui lifti pole siis väga tülikas viiendale jõuda, eriti vanematel või kogukamatel inimestel, jne.
kõik sõltub ka korteri remondi kvaliteedist, mõne jaoks on renoveerimine lihtsalt uus värv ja tapeet, ning mõni palkab kehvad ehitajad kes ei suuda korralikult remonti teha. uued aknad, uus santehnika, uus el.süsteem, uued torud, jne. annab palju juurde. sõltub ka mis küttesüsteem on majas.
aga üldiselt arvesta, et kui tallinnas on paneelika hind 10..16 000 rm, sõltuvalt asukohast ja seisukorrast, siis 700 000 viimsi korteri eest on natuke palju.
samas igale asjale leidub kusagil ostja :D
 
leeni 29. august 2010, kl 09.11
kui palju olete jätnud tingimisruumi oma krt-le hinna määramisel? Kui palju olete ise ostmisel maha tinginud?
 
kala 11. juuni 2011, kl 00.35
mul hetkel maakler tegeleb müügiga, mida te arvate müügi perioodiks?

http://www.kv.ee/korter-asub-maja-keskel-3-rodu-lahtised-pvc-aknad-1728313.html?nr=3&search_key=bd5a6dcfa9dcabb821e78e61df29ca69
 
jakala 11. juuni 2011, kl 00.37
mul hetkel maakler tegeleb müügiga, mida te arvate müügi perioodiks?

www.kv.ee/1728313
 
krisly 11. juuni 2011, kl 17.51
hind tundub, enamvähem paigas. kuuga võiks müüdud saada
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!