Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koduabi
kust olete ostnud diivani?
 
moira 26. september 2010, kl 16.24
plaan oma diivan + 2 tugitooli vahetada välja nurgadiivani vastu (võtab vähem ruumi). esialgu poodides vähe käinud, vaatan rohkem netist.
pildi ja jutu järgi enavähem sama, ainult et osad maksavad 6000-8000 ja samas nt askos alla 10000 ei olegi. kas vahe on poes ja firmas? või on tõesti kvaliteet nii erinev. odavamatel on sageli juures märge 'eesti tootja'. see nagu meeldiks rohkem, ikkagi eesti majandust toetada. samas on need siis mingid nökad?

kust te olete ostnud (juhul kui hiljuti) ja kas olete jäänud rahule?
 
moira 26. september 2010, kl 16.42
just vaatan, nt askos ja siis firmas arpolstermööbel. kirjade järgi ei saa aru mis erineb. karkass mõlemal puidust ja vineerist, mingid siksak vedrud istumise all, padjakatted vahetatavad, mõõdud samad, aga hind askos 21900 ja arpostris 7000 midagi. arpolstri omal on veel pesukast ka. mingit jama ka päris osta ei taha.
 
mina 26. september 2010, kl 19.56
mööbel sinule,,nii googeldagi,hind vastab kvaliteedile.
 
Mia 27. september 2010, kl 11.34
Pead ikka poodi vaatama minema, pildi pealt ei saa aru, mis kvaliteet on. 6 tuhande eest ei saa kvaliteetset suurt diivanit. Mina ostsin Mööbliaidast, küll mitte nurgadiivani, vaid 3+2+1.
 
diivan 28. september 2010, kl 15.29
Eestis toodetud diivanid on soodsamad, kuna ei pea Eestisse toomise eest maksma.
vaata www.4home.ee
 
k 28. september 2010, kl 15.37
no eestlaste Meka on ju Ikea.
meie ostsime 3 + 2 pehmed plüüssohvad Sotkast (mingi 600+€), ja kahe mehhanismiga nurgadiivani Suomisoffast (oli üle 1000€, aga soodiukas 70%).
 
to k 28. september 2010, kl 15.43
misasi on kahe mehhanismiga nurgadiivan?
 
hele 28. september 2010, kl 18.30
toetasin ka Eesti majandust ja ostsin Belluse nurgadiivani. edasimüüja oli Isku. Belluse kodulehel on 150 diivani mudelit, mitukümmend nurgaga varianti ka. lisaks saad kanga valida sellise, millise tahad. ja kui katetega midagi juhtub (rebeneb, määrdub väga ära ja enam puhtaks ei saa), teed uue remondi ja endist värvi/mustriga diivan enam ei sobi või tüdined lihtsalt ära, saad lasta õmmelda uued katted.
Belluse diivanid on suht pehmed ka ja raamile garantii 2 aastat.
 
Aavo 30. september 2010, kl 11.30
Hind kujuneb tavaliselt tootjahinnast, vahendaja hinnast, jaemüügi hinnast.Tootja saab lõpphinnast keskmiselt 40%. 21000 kroonise diivani puhul ca. 8500 krooni. Suurtel kettidel nagu näitek Asko või Sotka on juurdehindlus 2 - 3 kordne, seetõttu saavad nad teha ka 70% lisi hinnaalandus kampaaniaid.
Oleme kunagi valmistanud Sotkale diivanvoodit, mille tootmishind oli 2200 krooni - poe hind aga 12000 krooni !!. Suure hinna tõttu ei muutunud kvaliteet, ega midagi mis tootmises tehti.
Kergema nurgadiivanvoodi, kus on kasutatud keskmise hinnaga riiet, puitu, porolooni, vedrusid ja kus on ka pesukast, tõste mehhanism saab toota Eesti tingimustes suhteliselt soodsalt. Hinna klass on 5000 kroonist 8000 kroonini. Samas sarnaseid diivaneid tuuakse maale näiteks Hiinast ostuhinnaga 2500 krooni, kus sageli karkass on laastplaadist, porolooni peal minimaalselt, katteriie väga õhuke ja habras, müügihinnaks aga võib kujuneda isegi 10000 krooni.
Tugevama polstriga ja suuremad nurgadiivanvoodid Eestis valmistatuna, kus on sees vedrud, patjades suled, polster paksem ja mõõdud suuremad jäävad hinnaklassi alates 8000 kroonist kuni 15000 kroonini. Hind sõltubki rohkem mõõtudest ja katteriide hinnast. Sageli ostab välisostja aga Eestist tooteid kuhu pannakse vähe ja madala tihedusega porolooni, katteriie on habras Microsuede või õhuke puuvill, patjades purustatud porolooni jäätmed. Sellised tooted ei pea üle paari aasta vastu kuigi on odavad, poes aga siiki üle 10000 krooni.
AR Polstermöbel siiski vastutab oma kvaliteedi eest ja on alati valmis tutvustama tootmises kuidas ja millest tooteid valmistatakse, mis on ühe või teise materjali eelis ning vastupidavus.
Tootja aga saab jaemüüjast alati soodsama hinnaga müüa, sellest ka suured hinnavahed.
Kui on soovi saada lisa informatsiooni vastan meeleldi 56503607.
 
K 30. september 2010, kl 11.49
Jäta meiliaadress, siis saadan Sulle pildi enda nurgadiivanist ja saad teada, kui palju see maksis ja kust ostsin. :)
Tegemist on eesti tootjaga.
 
Aavo 30. september 2010, kl 12.15
arpolster@gmail.com on minu meili aadress ja koduleht pood.sdisain.ee
 
k 30. september 2010, kl 12.30
to to k;

ma ei tea, kuidas seda eesti keeles ja meeles nimetatakse.
nurgadiivan, aga kaks otsapoolset istekohta saab küljepealsest nupust vajutadesnö. pikali lasta nagu lamamistool. tuleb jalgadele alus ja peatugi läheb tahapoole.

naera nüüd seda kirjeldust, aga ma tõesti paremini ei oska.

siin on küll 3 + 2, aga kujuta ette nurgadiivanit, kust kummastki otsast käib diivan ette lahti nagu tugitool. see, mille ostsin on vist otsas (oli ka mõned aastad tagasi).

http://www.suomisoffa.fi/tuotteet/sohvat/mekanismikalusteet_lepotuolit/finlandia_janne_mekanismikalusto.php
 
moira 30. september 2010, kl 14.16
ohoh, tore et tootja ise mu postitusele vastas!
sdisain lehel on aadress Pärnu mnt 158 F,
kas seal on reaalselt pood ka? saaks tulla koha peale vaatama, näidised on väljas?
 
Aavo 30. september 2010, kl 14.33
Antud tooted võivad olla valmiststud ka Eestis, kuid kindlasti ei tohi tootja neid ise ilma edasimüüjata müüja. Selleks on juba konkreetne leping. Kuid tooted on piisavad kallid, et neid saab teha ka Soomes. Nurgadiivanvoodid aga sama müüa puhul on Soomes normaalse hinnaga, Eesti jaoks aga liiga kallid. Pealegi on Nurgadiivanvooditel odav Microsuede, Basic, New Anna kangas, päritoluga hiinast, õhuka ja kergesti purunev. Nurgadiivanite hind ongi 2-3 korda tootja hinnast kallim ja kvaliteedilt mitte kõige paremad. Porolooni puru patjades, istetes õhuke kiht porolooni ja tihedus tavaliselt 25 kg{ m3, kuigi peaks olema 35 kg/m3 , sest 25 ne poroloon lihtsalt vajub kiiremini ära.
Link kus on poroloonide kirjeldused.
http://www.kolumbus.fi/timylihe/vaahtomuovi.htm
 
Aavo 30. september 2010, kl 14.43
Meil on vähe näidiseid, set teeme peamiselt tellimiste peale tooteid. Tellija saab veidi kaasa rääkida diivanite suuruses. Mõnele ei sobi näiteks diivan mille pikkus on 2 meetrit, siis teeme diivani lühema või pikema. Mõõtude muutmine oluliselt hinda ei muuda. Samas saab klient näha ka katteriiet, valida sobiva värvi ja kui on soovi siis suurendada ka poroloonide paksust diivani istmetel.
Plaanis on oktoobri kuu jooksul avada kaks kauplust, tellimiste punkti - üks Rakveres, teine Valgas. Tallinnas on ka plaanis suurendada näidiste väljapanekut.
Kuid pakume ka koostöö võimalust mõnelegi väikesele poele, kes on nõus meie mõned näidised oma müügipinnale panema ja meie ettevõtte teenendust vahendama.
Kui on huvi helistage 56503607.
 
K 30. september 2010, kl 14.53
Moira,

Ootan sinu meiliaadressi.
 
K 30. september 2010, kl 14.54
Aavo,

Teie poolt pakutud diivanid on täpselt poole kallimad, kui see koht, kust mina oma diivani ostsin. :)
 
Aavo 30. september 2010, kl 15.41
Ei usu hästi, et meie toodet poole odavamalt saite osta. Isegi kampaania korras on hind vahest vaid 10% soodsam mitte rohkem. Kui meil maksab näiteks KARL nurgadiivanvoodi 5900 krooni siis 2950 krooniga ei saa sellele diivanile isegi materjali ostetud, töötasust ja kommunaal kuludest rääkimata. Soodsamalt saab osta ainult neid tooteid mis on kuhugi pikaks ajaks seisma jäänud, pankrotivara või siis tõesti väga madala kvaliteediga toodet mille garantii pole kindlasti 10 aastat. Eritellimisel pole võimalik valmistada nurgadiivanvoodit poole odavama hinnaga. Isegi 5900 krooni on tootjale viimane piir, suurte partiide puhul võib hind langeda max. 10 % mitte enam, kuid siis on partii vähemalt 100 diivanit korraga. Näiteks kulub ühele diivanile katteriiet ca 10 jm. Odavaim hind mööbliriidele mida kannatab garanteerida on alates 70 kroonist. Kallimate riiete hinnad on aga 250 - 350 krooni jm. mida kasutatakse tavalisele tootele. Eksklusiivsete mööbli riiete hinnad aga lähevad üle 1000 krooni jm. Kuid kindlasti klientide meelitamiseks nii mõnigi kaupmees müüb üksikuid tooteid väga soodsalt.
 
K 30. september 2010, kl 16.00
Igatahes, mina sain otse töötjalt 3 meetrise nurgadiivani alla 10 000.- kätte. Teie kodulehel maksab sarnane diivan aga 17 900.-
 
K 30. september 2010, kl 16.02
Töötjalt.....TOOTJALT tahtsin ikka kirjutada. :)))
 
Aavo 30. september 2010, kl 16.19
Meie firma tooted on märgistatud logoga, tooted kus logo puudub on vahenduskaup. Antud toode 17 900.- krooni maksev on valmistatud Hiinas ja vähe usutav, et sealt saite otse osta. Maaletooja hind on ka juba palju üle 10000 krooni. Võibolla ostsite analoogse toote, mille hind tootjalt 10000 krooni on täiesti mõistetav.
Vaatasin aga meil valmistatud toodete KARL nurgadiivanvoodi võrdluseks teiste müüjate hindu, ning ei leidnud ühtegi odavama hinnaga samas kvaliteedis toodet.
pood.sdisain.ee on siiski e-pood mitte veel tootja, kuigi seda lehte haldab firma AR Polstermöbel OÜ, tootjana.
Tootjana arvan, et ka ostja peab teadma millest kujuneb tema poolt ostetud kauba hind, ainult sellisel juhul saab ta ostu tegemisel teha õige otsuse, kas ostetav toode on vastav pakutud hinnale või ostab kalli raha eest siiski rämpsu ja põlgab ära odavama toote mis tegelikult oma omahinnalt ja kvaliteedilt on parem ja ausamalt hinnakujunduses.
 
K 30. september 2010, kl 16.24
Saatsin Teile meilile pildi enda diivanist, mis on tellitud Tallinnast, otse tootjalt.
Sellest sain juba isegi aru, et Te ei ole tootja, kes toodab Teie kodukal müügis olevat mööblit.
 
Aavo 30. september 2010, kl 17.19
Täiesti loogiline on selle diivani hind. Meie toodame analoogset diivanit http://pood.sdisain.ee/index.php?op=3&cat_id=0083&status_id=&ob=1&item_id=1128, kus on sulgpadjad mis ei ole nii odavad kui fiberkiud. Peale selle on nurgadiivanil ka voodi ja pesukast, tellija soovi korral istmetes vedruplokid ja diivan maksab 11 000 krooni, nii, et tavaline nurgadiivan ilma sule täidisega padjadeta, ilma voodita ja pesukastiga makstes veidi alla 10000 krooni on õige hind.
Hind koosneb katteriides ca 2000 krooni, polsterdusmaterjalidest ka ca 2000 krooni, töötasudest ca 2000 krooni ja muudest ettevõtte kuludest veel 2000 krooni, millele lisandub käibemaks - teebki hinnaks 9600 krooni.
Vahendaja aga lisab sellele hinnale oma 30% ja jaemüüja tavaliselt 35 %, mis teeb diivani hinnaks ca 17 500 krooni, mis ongi ligi poole kallim tootja hinnast. Eestis saab osta otse tootjalt, kuid näiteks Rootsis on see tootjale keelatud.
 
K 30. september 2010, kl 17.37
Mulle tundub millegipärast, et tegemist on ühe ja sama tootjaga, kuigi minu ostetud nurgadiivan tundub ikka tunduvalt kvaliteetsem välja, kui Teie kodulehel müüdavad diivanid.

ja mina ei näe küll põhjust, miks peaks diivani seljatoe padjad olema suletäidisega...kui klient läheb tootja juurde, siis valib ta ise, kas ja mida ta sinna täidiseks soovib.

Ma saan aru, miks Te nii agaralt ennast reklaamite, kuid mina ei ole tootja ega müüja, vaid soovitan antud kohta, kui inimene soovib leida head, kvaliteetset ja odavat diivanit.

Samad nurgadiivanid kastiga, mis on ka Teie kodulehel, olid seal samuti odavamad.
 
K 30. september 2010, kl 17.48
Huvitav, kirjutasin pika jutu valmis, aga kuhu see kadus, ei tea.
Aavo, ma ei imestaks, kui tegemist on ühe ja sama tootjaga, kuid minu diivanit ei anna võrrelda Sinu poolt pandud lingil oleva diivaniga.
Ja mis puutub sulepatjadesse, siis klient saab ju ise valida, mida ta sinna sisuks tahab.

Ma saan aru, miks nii agaralt ennast siin reklaamid.
Kuid mina ei ole ei müüja ega tootja, vaid samasugune klient nagu teemaalgataja.
 
moira 30. september 2010, kl 18.12
k,
panin oma meiliaadressi
 
Aavo 30. september 2010, kl 18.18
Millest teete te järelduse kvaliteedi üle. Kas hinnast, kasutatud materjalidest, disainist, konstruktsiooni lahendusest, katteriidest?
Või teete hinnangu kvaliteedi üle esitatud fotost, pildist, mis on pigem fotograafi töö kui tootja oma.
Kahjuks ei saa siia sisetada pilte, muidu saadaksin mõned Hiinas valmistatud diivanite sisudest, kus kvalitedi suudab ära näha ka inimene kes ei tea mööblitootmisest midagi.
Ilus välimus sageli ei ole veel kvaliteet, kuigi on selle eelduseks ja üheks komponendiks. Kvaliteetsel tootel peavad siiski olema ka kasutatud materjalid vastupidavad ja korrektselt paigaldatud.
Üldjuhul valmistatakse Eestis vägagi head mööblit, mida ei saa õelda sisse toodava mööbli kohta. Samas on sageli just sissetoodav mööbel oma hinnalt kallis võrreldes kvaliteediga.
Ma ei oska õelda Eestis küll ühtegi väga halva kvaliteediga tootjat, kuid väljaspoole Eestit küll ja küll.
Kindlasti ma reklaamin ka ennast, see on loomulik, et püüan tutvustada neid võimalusi mida Polstermöbel teeb, aga ei väida, et mujalt pole võimalik head toodet osta soodsa hinnaga, kui viidata just Eesti tootjale.
Mina küll eelistan Eestimaist, sest elan paraku siin ja töötan ning sõltun Eesti majandusest.
 
moira 30. september 2010, kl 18.19
oih, siin kaks k-nimelist. meiliaadressi panin K-ile :)
 
K 30. september 2010, kl 19.06
Mina eelistan ka eestimaist.:)Keegi polegi siin kiitnud hiina toodangut.
Väga naljakas Sinust, Aavo, on see, et mina kirjutasin Sulle meilile, kuid Sina millegipärast vastasid siia. :)
 
Aavo 30. september 2010, kl 19.25
Kas ma peaksin sind isiklikult kuidagi tundma. Minu nimi ja ka firma on avalik, sinust peale K ei tea ma midagi.
Arvan, et see teema kuidas määrata toote kvaliteeti ja õiget hinda ehk huvitab enamat kui mind ja sind, sellepärast ka avalik.
Pilt mille saatsid oli väga ilusast diivanist ja seetõttu andsingi omapoolse arvamuse kuidas selle diivani hind on kujunenud.
Minu firma võib ka pildi järgi diivani valmis teha, saadetud pildil oli üks lihtsaima konstruktsiooniga, suur, laiade käetugedega ning kandiline diivan, mida valmistavad mitmed erinevad ettevõtted. Sellise diivani hinnad ongi tavaliselt 7000 kroonist 15000 kroonini, kõik sõltub müüjast, katteriide hinnast ja vahendus lülidest. Normaalne on vähemalt mööbli puhul, et lõppmüügi hind ei ole kõrgem kui 2,5 korda tootmishinnast. Sageli aga just Soome ettevõtted muuvad tooteid suhtega kuni 5 korda tootmishinnast. Olen ise aastaid Soome mööblit tootnud ja sellepärast ka tean millest räägin.
Kõrge jaemüügihind on aga tootjale nuhtluseks, sest sellisel juhul jäävad tema odava hinnaga valmistatud tootmis mahud väikeseks, jaemüüja võib valida peljude tootjate vahel ning hoida hinnataset kõrgel. Selletõttu, et tootmise hind on liiga madal, ning jaemüügi hind kõrge müüvadki paljud otse oma tooteid kus hinnaks kujuneb selline vahepealne 10000 kroonine hinnatase.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!