Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Lapse huvid elatisraha maksmisel
 
hoolimatule 17. detsember 2014, kl 14.06
> ??
> K
> uidas saab ema keelata kui ta ei teagi mis lapse k
> ontol toimub. Ükski pank ei anna lapse konto koht
> a teavet lapsevanemale.

Võta laps käekõrvale ja uuri lapsega koos järgi, on nii raske 5min aega leida uute meeste kõrvalt?
 
kurjale mutile 17. detsember 2014, kl 17.36
no kuri mutile ütleks, et ta mehele, sellele sexcondhänd mehele oli lapse murtesemine ja ajkulu nõudev ja mõelda vaid, isegi raha tuleb maksta.

ja kuri mutt ei peaks ju lastega mehi taga ajama, võtku üksik, lastetu, siis kaob see kaeblemise põhjus ju ka ära.
ja laste isa, kes lastekavatusrahade võrra ise rikkam on. on ju exnaise ja oma laste suhtes vägivallatseja..seesama perekiusaja.. Uus naine, kes mehe sissetulekuid varjata aitab on ka vägivallatseja ja kiusaja.Mõelda kui julm, kiusab iseenda lapsi, uue naise õhutusel,et need viletuses üles kasvaks.
kui julm peab siis inimene olema, et tunneb naudingut, kui ta lastel tema enda süü tõttu halvasti läheb ja exnaine rohkem rabeleda ei jaksa. Kui julm võib siis selline exmees olla?
see ka perevägivald, millest peaks rohkem ja rohkem rääkima.
 
nopjaa 17. detsember 2014, kl 18.07
hoolimatule Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> > ??
> > K
> > uidas saab ema keelata kui ta ei
> teagi mis lapse k
> > ontol toimub. Ükski pank ei
> anna lapse konto koht
> > a teavet lapsevanemal
> e.
>
> Võta laps käekõrvale ja uuri lapsega ko
> os järgi, on nii raske 5min aega leida uute meeste
> kõrvalt?

aga vaat kui isa on teinud lapsele selgeks, et see on tema raha ja ta võib sellega teha mida tahab ja et ema peab muude asjade eest muretsema siis ei ole see kuidagi võimalik teismelisele selgeks teha, et sellesama raha eest tuleb talle osta näiteks talvejope.
ja see elatise raha, 150 eur oli meil - ei ole ju mingi suur summa, selle jaksab laps kenasti ära kulutada. Laps arvestas ilusti, et se eon tema taskuraha , igaks päevaks 3 eur ja ema peaks omalt poolt ka juurde andma veel, sest teised lapsed saavad rohkem taskuraha
 
kohvikus emmed 17. detsember 2014, kl 18.09
Ema peaks enda juures elavat last kasvatama. Mis ta siis võttis lapse endale, nüüd kasvatagu ja tehku lapsele selgeks. Laps peab õppima rahaga ringi käima.
 
lastetu 17. detsember 2014, kl 18.11
Lihtsalt kommentaariks nendele nn laste pangakontodele. Kuni laps on alaealine on vanemal õigus saada ligipääs tema kontole. Isegi kui lahuselav vanem on selle konto avanud, siis teisel lapsevanemal vaja ainult minna panka ja võtta kaasa lapse ja enda dokument. Tööpäevadel minnes pole vaja isegi lapse sünnitunnistust kaasa võtta. Ja kohe saab ligipääsu lapse kontole. See avaneb netipanka sisselogides nagu oma konto. Sealt arvelt on lapsevanemal õigus teha ülekandeid või sinna raha kanda. Samuti on mõlemal lapsevanemal õigus panna piiranguid sellele lastekaardi või noortekaardi kasutamisele. Seega ei ole üldse põhjendatud see jutt, et emal ei ole ülevaadet lapse kontost. Rumalust muidugi ei vabanda miski :)
 
50 ja 50 protsenti 17. detsember 2014, kl 19.17
lapse kasvatamisega 50 % peab ikka lapse isa tegelema. kes talle siis andis õiguse keelduda oma poole tööst lapse kasvatamisel. ega see 170 euri lapsele ja lapse emale näkku visates ka last ei KASVATA.
 
moor 17. detsember 2014, kl 22.06
Mul Swed-is küll laste kontod enda internetipangas olemas. Kui 18 saavad, siis otsustavad ise, kas jätavad minule ka näha või enam mitte.
Kui normaalsele teismelisele ei ole võimalik selgeks teha, et raha ei "kasva puu otsas", on midagi ikka väga viltu. Siin toodud näitel on tütar lihtsalt emale totaalselt pähe astunud.
 
teismeölise neiu ema 18. detsember 2014, kl 09.41
kohvikus emmed Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ema peaks enda juures elavat last kasvatama. Mis t
> a siis võttis lapse endale, nüüd kasvatagu ja tehk
> u lapsele selgeks. Laps peab õppima rahaga ringi k
> äima.

Kui lapse isa tegi konto lapsega koos ja lapsele on isa poolt tehtud selgeks, et isa kannab sinna raha ja see on ainult lapse raha.
Isa ei soovi last enda perre elama, sest seal on uued lapsed ja ruumi vähe, ei võta last isegi sinna korterisse mitte. Kohtuvad väljaspool kodu.

Kuidas saan ma hakata lapse ja isa vahelisi asju segi ajama, kui neil on selline kokkulepe siis on. See oleks isa autoriteedi õõnestamine kui lähen seda 150 eur, mis mees lapse kontole kannab nn ära kiskuma.

Esitasin hagi kohtusse, kohus määras elatise 170 eur kuus ja seda 150 eur mis mees lapse kontole kannab luges lihtsalt et mees võib seda edasi kanda või mitte kanda, et isa võib alati oma lapsele raha anda ja kanda kui soovib
 
kuri 18. detsember 2014, kl 12.49
eelmine, loe oma jutt nuud labi ja motle...motle kes keda nuud oonestab...ja selliseid naisi ma ei kannatagi...opeta siis oma lapsele, mida osta, kuidas jne ja kasvata...kasvata teda ja kontrolli....muidugi laps ja mees tegid lepingu aga sinule see leping ei sobi...oh mul juba keerab...meil sai ka uks lastest raha enda kaardile...ja ta ostiski riideid ja asju mida vajas....sest tanu sellele voimalusele ta sai oma asjad korda aetud....muiud poleks, sest ema kaardilt nii naljalt raha lastele tagasi ei laheks...
...ja mulle moeldud kommis utlen, et vaga hea just on omada seda meest....tubli tookas ja jouab exnaist ja ta lapsi ka uleval pidada...jah ja tulebki tool kaia ja enda ja kodu ja laste eest vaadata...ongi normaalne...seda ei pea maksustama...ma tegin ka tood ja kasvatasin lapsi...ma pole mingi sangar, et seda ise tegin aga sellist haledust ja nuttu ei joua koguaeg ara kuulata...
 
hmm 18. detsember 2014, kl 15.29
kuri Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kui ma oleksin saanud oma laste isalt 177 euri kuus oleksin ma
> elanud kui kuninga kass...mu lapsed oleksid kainud
> riides hasti, neil oleks veel rohkem voimalusi om
> a soprasega kaia valjas, kaia kontsertidel jne...a
> ga nad ei ole ka midagi kaotanud....

Lapse talveriided- jope 100 eur, talvepüksid 60 eur, talvesaapad 60 eur, kindad 15 eur, müts 30 eur. Ma räägin siis hästi riides käimisest, mitte kaltsukatest vett läbilaskvaid kasutatud asju ostmisest. Ehk kui palju jääb siis muudeks asjadeks? Kevadel uus voor kevadasju jne. Ehk ainuüksi 4 x aastas peab lapsel olema võimalus hästi riides käia, nii, et püksid pole kukekad ja riided on kvaliteetsed. Pealegi jutt ei ole vaid õueriietest, midagi peab ju ka toas kandma.
 
kuri on tõesti kuri 18. detsember 2014, kl 17.00
kui need mehe makstavada lasterahad exlastele nii hirmasti närvidele käivad, järsku peaks mehe rahule jätma ja võtma mõne kohustsutevaba?

jah ja kingitusi võib mees loomulikult oma lastele teha lisaks laste elaturahale.
 
kuri 18. detsember 2014, kl 18.10
mulle ei kai narvidele, et mu mees oma lastele elatist maksab....mulle kaib narvidele, kuidas see naine ei suuda elatise eest midagi lastele muretseda.....kuidas neil on koguaeg pidev puudus...
palju sa neid riideid ostad mutse mitu , saapaid mitu paari...kui tahad veel paremaid ja rohkem riideid lastele panusta siis ise...ema...ma ei moista mis te puuate raakida ja selgeks teha, et selle raha eest kui kaks panustavad ei tulda riiete ostmise ja maksudega toime....uhele lapsele..kahele lapsele kulub 708 euri raha kuus.;) ;) ahjaa ema ju ei pea panustama nn raha oma rahakotist....temale jaab nn kasvatava vanema kohus mis on juba rahasse umber motteliselt arvutatud...puha jumal.....teised koik kaasa arvatud pensionarid peavad joudma selle eest maksta kommunaalid jne....sellest raagin...mul on matemaatikaga koik korras , oman juhtumis ka kahte last...asi jah pole kadeduses...annan isegi oma panuse aga seda lihtsamalt laseb see ema veel minna ;)
 
teismilise tütre ema 18. detsember 2014, kl 18.42
kuule kuri!

kui mees tegi lapsele selgeks, et see raha mis tütre kontole läheb on tütre oma ja võib ise teha sellega mida soovib, ei pea ema kuulama jne ja et ema peaks ka veel samapalju andma lapsele.
150 eur pole nii suur summa, et sellest ei tea mida laristada annaks. 3 eur päeva peale. Mis saab 3 eur eest poest? Mida noored ostavad.
kui varem kandsin ise lapsele taskurahaks sdamasuure summa siis nüüd ma seda lihtsalt enam ei tee, see raha jääbmul lihtsalt alles ja on võtta kui peaks vaja olema, kui nt ekskursiooniraha vaja või mingi suurem ost teha, remontida midagi.

Laps on täielikult minu ülalpidamisel ja saaks hakkam aka ilma mehe elatiseta, aga kui hakkas niimoodi läbi lapse õelutsema siis maksku ka elatist. elatise arvestamisel on muide arvesse võetud, et mees annab lapsele traskuraha 3 eur päevas..
 
kuri 18. detsember 2014, kl 22.06
Aitahh aga ma ei viitsi enam. Arvan, et said aru mida ma silmas pidasin ja konkreetselt Sinust ja sellest Sinu loost ma ei raagi. Raagin uleuldiselt. Ma ei hakka siin oma motteid valja utlema, need nagunii ei sobi ja seda moistetakse nuud kadeduse nime all.
Sinu kohalt arvan nuud, et eks vast ole oma suu, kui pole suutnud selgeks teha oma tutrele, kuidas rahaga umber kaia. 150 euri eest midagi ikka saab. Kahju, et pole sobinud lapse arvele elatise raha, kui ise ei ole suutnud asju paika saada ja nuud siis loetakse seda automaatselt taskurahaks...;) ;) muidugi emale jaab ikka oigus, isegi isa on maksnud..;)
 
teismelise tütre ema 19. detsember 2014, kl 09.46
no ma tahaks näha mis moodi neid asju paika pannakse?
üks lapsevanem kannab raha ja ütleb, et see ainult lapse raha, et võib teha mida tahab. Laps oli muide kohtus kaasas ja ütles seal ka seda. Seepeale kohtunik ütleski, et see siis elatisraha alla ei käi, et isa võib igal ajal oma lapsele raha kanda ja kingitusi teha. Ja isal on ka õigus ja võimalus seda raha enam mitte kanda. Kui isa käiks näiteks ise koos lapsega ja osta midagi vajaliku, tasuks telefoniarve, trenni, huviringi eest siis poleks probleem seda elatiseks lugeda.
Varem sai laps minult 150 eur taskuraha kuus, nüüd enam mitte. Või arvate te et laps peaks saama ka ema poolt 150 eur ja see teeks kokku 300 eur taskuraha ja lisaks elatamine ja ülalpidamine, trennid, ringid jms kulud ema poolt?
 
muidugi mitte 19. detsember 2014, kl 18.06
jah, see isa antud raha oligi tema poolt makstud taskuraha, mis ei lähegi elatusraha alla.

milles küsimus? loomulikult on elaturaha eraldi lapse isal vaja maksta.
 
kuri 19. detsember 2014, kl 19.45
teismelise tutre emale...
loomulikult ei pea isa enam kopikatik nuud ture arvele kandma...selgita siis ise oma tutrele, et miks isa peab elatise sinu arvele kandma ja tema enam isalt raha ei saa...utle siis kohe, et su oma viga , et ei kasutanud raha otstarbekalt..
isa las maksab elatist ja sina vota ka oma elatise osa ja siis maksa arved, osta riided ja mida koike sulle sellest 300st siis teha jaab....nii lihtne see ongi edaspidi...
 
teismilise tütre ema 19. detsember 2014, kl 20.02
to kuri

kas sa üldse ei süvene? mul kulub lapsele kõvasti rohkem kui 300 eur, sest lapse huviringid ja trennid on kulukad (peotants kuus ise juba 200 eur ja sinna jurde kostüümid mis pole odavad. Esitasin tsekid ja väljavõtted kulude kohta ja ise küsisin mehelt miinimumi. Arvestasin, et mehel uus pere ja seal peres uuel naisel ka 2 last, ke spole küll mehe omad ja naine töötu ise.
Sellele vaatamata hakkas mees protesteerima
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!