Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
võõrad lapsed mängimas
 
vanaema 02. mai 2017, kl 14.34
nii lihtne Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> pane oma aiavärav lukku ja asi korras
> enda laps
> ed ju võivad ka muidu tänavale auto alla sattuda

oh, ei ole lihtne, lukk on ju loomale, on olnud jah värav lukus, aga kuna võrkaed siis mis see üle ronida pole?
 
Ikka lihtne 02. mai 2017, kl 15.08
Kui tuleb lahtisest väravast, on üks asi, lubatud tee moodi. Kui ronib üle aia, hoopis teine asi, keelatud tegu.
 
Värviga 02. mai 2017, kl 16.33
Aastaid tagasi oli meie ümbruskonnas grupp lapsi 7-14 a, 7-8 tk, kes lusti pärast ronisid võõrastesse aedadesse ja tegid „pätti“.

Narrisid koeri, loopisid kividega (killustikuga) nii koeri, õunapuid, ka lapsevankrit (killustikuga kaetud naaberõuest, kus omanikku polnud kohal ja mille ümber oli 4 eramute aeda), karjusid ja panid lõkerdades plehku, kui keegi täiskasvanu välja läks, aga tulid paari tunni pärast jälle, see kestis umbes nädala, siis sai otsa, sest mina võtsin radikaalsed abinõud tarvitusele.

Muidugi olin vihane, sest ei julenud enam vankrit aeda jätta ega 5-aastast õue lubada. Võtsin 10 l pritsi, lahustasin sisse villast-, sünteetilist-, linast- ja puuvillast riidevärvi, pumpasin vajaliku surve sisse, peitsin „tulistamisvalmis“ pritsi kuuri taha aia äärde põõsastesse – ootele.

Kui punt kohale tuli ja uljalt kive loopima hakkas, lasin nad kõik selle udupeene värviga üle. Ainult üks emme tuli koos oma u 10-se lapsega protestima, et olin riided rikkunud. Küsisin, et kas oleksin pidanud kividega (samaväärne relv) lapsi vastu loopima? Ja enam seda kampa ma ei näinud, nüüd on nad juba suured, ka tookordne killustikuõu on asustatud ja hooldatud.

Mida teie arvate?
 
kahyxvanaema 02. mai 2017, kl 21.07
Tulevad tõesti külmavärinad peale siin mõne kätsataja kurja juttu lugedes. Inimene küsib ja on mures ja siis mõni paneb vastuseks ikka täitsa segast.
Täpselt sealt see mure ja jama algabki, et tibuemmedel on vaid üks-kaks "maailmaimet", kellele muud inimesed ei tohi otsagi vaadata, märkuse tegemisest rääkimata.
Ühiskonna toimimisest saabki laps aru sedasi, nagu on olnud aegade algusest peale - KÜLA kasvatas. Just nõnda, nagu eelmine kirjeldas. Süüdlased (ja NB! ka nende vanemad!) said väga hästi tehtud sigadustest aru.
Kahjuks tänases nihkes ühiskonnas tõesti ei imestaks, kui värvija mõne üliagara kanaema poolt kohtusse kaevataks.
 
Peab salvestama 02. mai 2017, kl 21.19
Tänapäeval tuleb pildistada, filmida kõik salvestada, ilma faktilise tõestuseta, ainult jutt - ei maksa midagi.
 
tuttav-lugu 02. mai 2017, kl 23.37
Võin oma esimesele postitusele veel seda lisada, et kuna oli üldteada, et lapsed meie õue trügisid, siis mingi periood oli selline, kus lapsevanemad hankisid mingeid kummalisi teid pidi minu telefoninumbri ja kui nende võsukene ööpimeduseks koju polnud ilmunud, siis hakati mulle helistama, et kas ta laps on meil, ja kui pole, siis kas ma olen teda näinud.
Nii et üldiselt ei maksa oma õue peale avalikku mänguplatsi tekkida lasta, pärast on jama kui palju, mõni emme tuleb koos politseiga oma last taga otsima, ja siis seleta, et pole käinud, pole näinud.
 
kõik jätame teiste kaela! 03. mai 2017, kl 12.59
Saadame aga julgelt oma lapsed võõrasse aeda mängima ja las võõras inimene valvab neid ja vastutab nende eest. Mis? Ei taha vastutada - kalk ja külm inimene selline! Ja hoidku taevas, kui minu tibukesega seal midagi juhtub - kohtusse kaeban sellise inimese, kes ei valvanud teda!

Eesti inimesed on ikka kalgid - ei taha võõraid lapsi kantseldada. Ja kui minu laps ütles, et läheb selle vanaema aeda mängima, aga õhtul ma teda sealt ei leia, siis otsigu see võõras vanaema mu tibuke üles!
Ja kui minu tibuke ka midagi nii teeb, nagu sellele vanaemale ei meeldi, siis ei tohi ometi mu lapsele märkusi teha. Tema on meil vabakasvatusega ja teab ise, mida teeb. Iga vanaema ei õienda! Lastekaitsesse teatan, et käitub lapsega inetult.

Ja nii võiks lõputult jätkata. Ning tibuemmed ei leiaks selles kirjutises mitte midagi imelikku. Nii ju peabki - teised kasvatagu mu last, mina ainult esitan nõudmisi.
 
2 viimasele 03. mai 2017, kl 16.08
saate ise ka lastekaitse võõrastele lastele järgi kutsuda... vaata kas siis veel mõni mögiseb.
 
Tõlgi eesti keelde 03. mai 2017, kl 17.38
2 viimasele Kirjutas:
------------------------------------------------------
> saate ise ka lastekaitse võõrastele lastele järgi
> kutsuda... vaata kas siis veel mõni mögiseb.



Mida sa sellega öelda tahtsid?
 
et kustusdki lastekaitse kohale 03. mai 2017, kl 19.59
kuna võõrad lapsed on omapäi teiste hoovides.
 
Ahhaa 03. mai 2017, kl 20.52
et omanikul on õigus võõrastele (kutsumata) lastele järele kutsuda lastekaitse, sain aru.
 
jõmm 06. mai 2017, kl 09.13
Mul on õnneks väga tark dobermann, kes eksinud ja võõrad lapsed ilusasti oma koju viib. Ma arvan vähemalt...kuigi ma ei ole kunagi nende vanemaid puu otsast ja drenaažikaevust välja tulemas näinud, aga pole ka minu asi oma nina teiste asjadesse toppida.
 
arusaamatuses 06. mai 2017, kl 16.26
Oskab keegi öelda, mis siin Naistekas toimub?
 
oskan! 06. mai 2017, kl 17.03
Lastel vähe õppida ja aega ülearu.
Ei oska nad muud mõistlikku teha, kui täiskasvanuid mängida.
 
päriselt 07. mai 2017, kl 22.52
ei ole vähe õppida. Aega on tänastel lastel vähem kui vanasti, sest kogu ilm on infot täis, kõike ei jõua kinni püüdagi.

Arvan, et lastel on tükk maad stressirohkem elu, kui enne-neti ajal, ka vanematel pole aega, et lastele kõrva-, silma- ja hingerahu anda, kõigil on üks tamp peal. Lisaks veel nõudmised - olla parem, olla parim!

Siis polegi ime, et nad murduvad, need meie lapsed, väsivad ja hakkavad protesteerima kõigi reeglite vastu. Tunnevad endid ebatäiuslikena, nii teevadki rumalusi, milleks saavad sigadusainest videotest, filmidest ja kasvõi YouTubest.

Lastel on raske!
 
vanaema 08. mai 2017, kl 06.53
to päriselt!

kas see võib tõsi olla, et 1 klassi laps juba nii räaitud ja stressis on?

Aga minu juhtumi puhul võtsin siiski kätte ja jalutasin 300 meetrit ja soovisin rääkida selle kutsumata külalise vanematega. Olin viisakas ja ei öelnud midagi paha omast arust, vaid ettüdruk käib meie hoovis ja meie lapsed veel nii väikesed, et ilmselgelt ei ole enam temale sobivas eas kaaslased ja laste vahel tekivad probleemid ja et kui ta soovib käia sisi oleks kena kui teretab, järtab head aega ja on viisakas ega jäta väravat lahti...

Vastuseks sain loomulikult õigustuse, et vaba maa võib teha ja käia kus soovib.
Ei hakanud vaidlema, tulin koju ja kirjutasin oma palve ka viisakalt lapsevanemate ja vanavanemate FB postkasti
eks näis kas midagi muutub või tuleb teekond lastekaitsesse ette võtta
 
näete siis 08. mai 2017, kl 08.23
kuidas inimene oskab oma elu keeruliseks teha... ise veel vanaema.
 
vbn 08. mai 2017, kl 19.54
päriselt
07. mai 2017, kl 22.52
ei ole vähe õppida. Aega on tänastel lastel vähem kui vanasti, sest kogu ilm on infot täis, kõike ei jõua kinni püüdagi.

Kui jääb aega naistekas kribada, siis ajapuudust küll ei ole.
 
päriselt 08. mai 2017, kl 20.56
vbn 08. mai 2017, kl 19.54:
"Kui jääb aega naistekas kribada, siis ajapuudust küll ei ole."


Jaah? On nüüd kergem? Rahunesid? Mina vastasin sellele:

oskan! 06. mai 2017, kl 17.03
"Lastel vähe õppida ja aega ülearu.
Ei oska nad muud mõistlikku teha, kui täiskasvanuid mängida."


Aga 'oskan!' vastas mõtlematult-süvenematult:
arusaamatuses 06. mai 2017, kl 16.26
"Oskab keegi öelda, mis siin Naistekas toimub?"


Postitaja 'arusaamatuses' kirjutas Naisteka uue (vahepealse) välimuse kohta, mitte teema kohta. Siin vist vastatakse viimast kirjutist lugedes kiiruga kohe sellele, eeldatavalt veel portsu õelusega, vist enda seest sappi välja visates, tehtud! Nojah.:)
 
päriselt 08. mai 2017, kl 21.05
vanaema
08. mai 2017, kl 06.53:
"Vastuseks sain loomulikult õigustuse, et vaba maa võib teha ja käia kus soovib. Ei hakanud vaidlema, tulin koju ja kirjutasin oma palve ka viisakalt lapsevanemate ja vanavanemate FB postkasti eks näis kas midagi muutub või tuleb teekond lastekaitsesse ette võtta"


Eravaldus EI OLE vaba maa, kus võib teha, mida soovib.
Ent kui vanemad nii käituvad, siis pole ka lapsest muud loota. Seega, olen nõus vastajatega, kes soovitavad värav kinni hoida.
 
nojah! 08. mai 2017, kl 22.43
päriselt
08. mai 2017, kl 20.56
vbn 08. mai 2017, kl 19.54:
"Kui jääb aega naistekas kribada, siis ajapuudust küll ei ole."


Jaah? On nüüd kergem? Rahunesid? Mina vastasin sellele:

oskan! 06. mai 2017, kl 17.03
"Lastel vähe õppida ja aega ülearu.
Ei oska nad muud mõistlikku teha, kui täiskasvanuid mängida.

Aga 'oskan!' vastas mõtlematult-süvenematult:
arusaamatuses 06. mai 2017, kl 16.26
"Oskab keegi öelda, mis siin Naistekas toimub?"

Loe nüüd ise läbi, mida kirjutasid. Vaata, kes millelegi vastas:)See viimane tsitaat ei olnud ju kommenteerijalt "oskan":)
 
tohopele! 09. mai 2017, kl 08.57
kas tõesti ühe 7-8 aastase tirtsu ohjamiseks peab ehitama 2 meetrise tara ja raudvärava mitme lukuga? igale pereliikmele oma võti ja väravale kell, et võõraid/külalisi saaks vastu võtta?

Ja ei usu mina et see peab, lapsed armastavad ronida ja küllap üle turnitakse kui kindel soov

Ühesõnaga, tahtsin öelda, et need on küll rumalad soovitused
 
peab muidugi 09. mai 2017, kl 09.04
kui oskad väikese probleemi nii suureks lumepalliks kokku veeretada. edasi tuleb kindlus ehitada ja kahurid valmis panna.
 
päriselt 10. mai 2017, kl 20.11
nojah! Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> päriselt > 08. mai 2017, kl 20.56 > vbn 08. mai > 2017, kl 19.54: > "Kui jääb aega naistekas kribada, siis ajapuudust küll ei ole."
>
>
> Jaah?
> On nüüd kergem? Rahunesid? Mina vastasin sellele:
(NB! 'oskanile'!!!! VASTASIN, KES KIRJUTAS:)
>
>
> oskan! 06. mai 2017, kl 17.03 > "Lastel vähe õppida ja aega ülearu. > Ei oska nad muud mõis
> tlikku teha, kui täiskasvanuid mängida.
(NB! JUST SELLELE TEKSTILE VASTASIN, et lastel on küll palju õppida!!!)
>
>
> Aga > 'oskan!' vastas mõtlematult-süvenematult: > arusaamatuses 06. mai 2017, kl 16.26
> "Oskab keegi öelda, mis siin Naistekas toimub?"
(NB! LOE ISE TAGANTJÄRELE (originaalis) arusaamatuses kirjutas: OSKAB KEEGI.... järgmisena postitas 'oskan'.
VEELKORD a) ütleb - oskab keegi...? millele vastab b) oskan!, et lastel...
SAAD ARU? IKKA EI SAA?)
>
>
> Loe nüüd ise läbi, mida kirjutasid. Vaata, kes millelegi vastas:)See viimane tsitaat ei olnud ju kommenteerijalt "oskan":)


ENAM SELGEMALT MA SELETADA EI OSKA, kui ikka üldse kohe aru saada ei taha.
Nagu Oudeki Loone, seleta talle ükskõik-mis-keeles no, EI SAA ARU!!!!!
 
tere! 10. mai 2017, kl 22.52
Kui on soovi, et võõras laps teretaks, tereta ise ennem, tehes seda loomulikult vabal toonil, mitte nõudval toonil. laps teretabki vastu. Nii harjub ära, et sellele tädile tuleb tere öelda. Tihti on nii, et nad ei oska või julge seda ise teha.
 
kas jälle? 10. mai 2017, kl 23.31
Kas jälle üks vaimuhaige, kes trükitähtedega kirjutab?
 
ooehh 11. mai 2017, kl 03.48
kas jälle ajutegevuse puudulikkus on võrratult suur.
Läbi lugeda - ei viitsi.
Järelikult - ei saa millelegi pihta.
Rääkida tahaks kohe kangesti - nii kirjutabki.
Jutul pole õnneks/õnnetuseks - ei saba ega sarvi.
 
kll 11. mai 2017, kl 09.15
Läbi ehk loetaksegi, aga loetust aru saamine on teine asi. Ja seda ei ole kuidagi selgeks saanud.
Niisiis kribataksegi midagi, aga mida ja millisel eesmärgil.....
 
suud puhtaks 11. mai 2017, kl 22.15
räägiti just laste kasvatamisest, keeruline värk, aga võõraid siiski ei pea kasvatama ja omasid tuleb hoida. :)
 
tere! 11. mai 2017, kl 22.30
Oma lapsi tuleb kasvatada nii, et nad saavad aru, et niisugused ja teistsugused on ka inimesed ja peab leppima sellega , et kõik ei ole ühte moodi viisakalt kasvatatud. Kui nad hakkavad hiljem koolis tajuma, et ongi mõned rumalamad ja sõnakuulmatumad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!