Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
kes käinud? Kuremäe Jumalaema Uinumise nunnaklooster
 
Ei tea 19. juuni 2010, kl 10.32
Tere!
Teie, kes olete käinud seal kloostris.. Kas meesterahvaid ka territooriumile lastakse ja mida tuleks meelespidada, teada enne minekut?
 
ja 19. juuni 2010, kl 10.38
Ikka lastakse meesterahvaid ka, aga lühikesed püksid, mobiiltelefonid jmt jäta parem kaasa võtmata. Normaalne pikk riietus (ka meestel).
 
EI tea 19. juuni 2010, kl 11.04
Kas seal pildistada ka ei tohi?
 
siil 19. juuni 2010, kl 11.19
tohib küll pildistada, viisakas on muidugi nunnadelt luba küsida, nad on seal päris lahked.
 
? 19. juuni 2010, kl 13.13
Soovitan soojalt minna,eriti kellel mingid haigused ja muud probleemid!
 
elan 19. juuni 2010, kl 14.52
seal lähedal. võib pildistada, võib meestega käia. viisakas on kirikusse minnes seelikut kanda. enne ei tohtinud kirikusse pükstega minna, kuid raha vajadus on kas elle asja leebemaks muutnud.
mulle isiklikult see koht ei meeldi - venepärane, kuigi korras. asja teeb ebameeldivamaks see, et klooster on ehitatud vene võimu tugipostina eesti pühale hiiemäele. taheti ehitada sinna alul luterlikku kirikut, kuid tsaarivõim otsustas teisiti.
kõik mis tehtud vägivallaga ja anastamise nimel käib mulle hingeliselt vastu. olgu see siis nii religioosne kui tahes.
 
l 19. juuni 2010, kl 15.54
nad suhtuvad inimestesse leebelt, kui on lühikesed püksid ja naistel püksid ja pead katmata siis nad sellest välja ei tee eriti. aga samas nendest põhimõtetest kinnipidamine on viisakuse näitamine nende vastu. aed on neil kena. seal ringi jalutades on palju ilusaid taimi ja üldse kogu see alal on väga korras. pilti lubatakse teha, aga ärge sees jumalateenistuse ajal välguga ometigi klõpsutage. lillede kohta seda, et kui väga lähedalt neid imetleda siis võivad mõned vanemad naised saada pahaseks küll - nad kardavad, et inimesed lõhuvad taimi, sest paljud turistid on nt juurtega lilli välja rebinud jne.
 
muig 19. juuni 2010, kl 17.43
olen seal käinud korduvalt, aga lõpuks sain aru, et see üks mõttetu koht on

1) need omaarust ülireligioossed inimesed ei tea Piiblist mitte midagi
2) nad ootavad küll turistide ja muude külastajate raha, kuid algul kehtestavad nendele omi tingimusi, esitades täiesti põhjendamatuid nõudmisi oma ebajumalakujude ja -piltide suhtes
3) kui neile väljakäidav papp on mega, siis saavad nunnadest üleöö värvitud-mukitud beibed, kellega ida-viru mafioosod valge hobu trahtris metsikuid pidusid panevad. Maffiapomod teevad kahtlasi tehinguid kloostri juhtkonnaga ja pole haruldane, kui kloostri territooriumile peidetakse sarimõrtsukaid ja muid lindpriisid, kelle heroilisuses võib ka loll kahelda
4) nende lihasuretamine on eluviisilt ülim mõttetus ja enesepiinamine, mida Jeesus küll ei käskinud oma järelkäijatel teha5) kui läheks lahti sõda venemaaga, oleks see klooster esimene koht, kuhu venemaa oma relvad smugeldaks ja sealtkaudu eestit püüaks enesele allutada - ja muidugi ülima religioossuse võltssildi all
 
maia 19. juuni 2010, kl 18.19
Minul sealt äärmiselt ebameeldivad kogemused! Nunnad olid ebaviisakad ja üleolevad, mingi tähtsam tegelane, kes giidiks oli, käitus meiega nagu kuri koolidirektor õpilastega. Väga vastik mulje ja kogemus!
 
elan 19. juuni 2010, kl 18.27
maia ja muig
täiesti võimalik. ise pole nendega eriti suhelnud. aga külalistega oleme seal niisama jalutamas käinud. olen samuti kohanud üpris ebaviisaka käitumisega nunnasid. siis veel see püha allikas, kus venelased mulistamas käivad - üldiselt on ilus allikas rikutud, võiks öelda rüvetatud - tsementkasti valatud, putka peale ehitatud. vastik!
 
mingi mutt 20. juuni 2010, kl 14.56
Mina olen seal paar nädalat isegi elanud:)
Selles majakeses värava juures, nö väljas territooriumilt.

Paar päeva võid niisama tshillida, siis võiks hakata ka tegema miskit. Mind küll ei sunnitud, aga sain asjast aru, koorisin kartuleid ( jubedad tuhlised, nii mädad, suurest osast sai väikese toiduks ainult) ja muidu aitasin süüa teha.
Hommikul kell 6 ja õhtul samuti kell 6 ( äkki 7 ja 7?) oli jumalateenistus, seal käisin siis korralikult ka.
Tegelikult sai muid protseduure ka täidetud, aga miks ja kuidas, läheks pikale:)

Kui otsustasin koju sõita, siis juba bussipeatuses panin suitsu ette, seal olles millegipärast ei isutanud.

Huvitav oli see elu seal tegelikult. Avastasin miskit uue nurga alt.
Aga lugupidamine peab ikka ja alati olema, kuhu sa võõrasse kohta ka ei satuks! Austada reegleid ja huvituda arusaamadest, selline kultuurielamus mul siis. Küll ca 10 a tagasi.
 
hea kogemus 21. juuni 2010, kl 10.12
Olen korduvalt käinud ja saanud väga meeldiva kohtlemise osaliseks. Nii et kui kedagi on ebasõbralikult koheldud, siis ehk otsiks viga enda juurest. Aga ega sellised muidugi selle peale tule, et ehk kutsus nende endi käitumine ebasõbralikuse esile. Kui oled väljakutsuvalt riides või ronid käpuli nende pühapiltidele, siis mida ootad? Ja üleüldse - mida sinna siis kipute, kui kõik nii vale ja halb tundub?

Pükstes ei ole jah naistel viisakas sinna minaa - see ju nunnade kodu ja neile külla minnes on kena arvestada sealsete kommetega. Ja no üks seelik on ikka igal naisel ometi olemas või mis? Nii et see ei tohiks küll probleem olla. Tõepoolest - seal, kus müüakse meeneid, kette ristidega ja kirjandust ning muud sellist, ei lubata näiteks käsi ega oma rahakotte letile pühapiltide peale asetada. No seda tuleb mõista - nende jaoks on need pildid tõesti pühad. Läksid nende territooriumile - ära siis kuku sigatsema.
Aga giididena on nunnad väga lahked, saavad aru arusaamade erinevusest ja aktsepteerivad seda. Selgitavad ilusasti kõike, mida küsida ega pane pahaks, kui küsimus nende jaoks tobe tundub.
 
ei tea asjast midagi aga... 21. juuni 2010, kl 10.47
tegu ju õigeusu kloostriga?
teate mida see "õige austamine"(õigem tõlge) tegelikult tähendab?
pole mõtet midagi ebajumalatest ja puuslikest rääkida kui sedagi ei tea mis ida kirik lääne omast lahku läks ja mida see õigeusk endast kujutab...
neil omad kombed ja neile külla minnes võiks ikka "pererahva" kombeid ja tundeid austada.
muidu pole mõtet sinna ju minnagi...

endal pole antud kohaga tegemist olnud aga veidi olen kokku puutunud nii vene kui kreeka õigeuskliku kirikuga.


* mis jutt see on, et vene mafioosnike, mõravreid ja retse kuskil varjatakse.
ei lükka ümber, sest ise ju ei tea aga huvitav-huvitav, kus teie seda teate ? muig...
 
..... 21. juuni 2010, kl 14.19
Autor: muig
Aeg: 06-19-10 17:43

olen seal käinud korduvalt, aga lõpuks sain aru, et see üks mõttetu koht on


Eks muidugi see, millest mõistus üle ei käi, tundub ikka mõttetu....
 
hiireke 21. juuni 2010, kl 14.26
to muig: Ära sõima peeglit, kui endal lõust viltune. (Vene vanasõna.)
 
rott 21. juuni 2010, kl 16.55
hea kogemus
ah soo - nii et ebaviiskalt kaitutakse ainult ebaviisakatega!
vot see on kyll uudis.
kas said nyyd siin oma paremust naidata ja et neile, kellele koht ei meeldi, need on kohe ise milleski syydi?
v6iksid maailma natuke laiemalt naha ja mitte kohe teisi arvamuse avaldajaid halvustama hakata. ei naita just su enese k6rget arengutaset.
 
krrrr 24. juuni 2010, kl 11.48
Sai kunagi klassiga käidud.
Ükskõikseks ei jätnud,kuigi meie hingedesse ei jõudnud midagi- tüüpilised pubekad nagu me olime.Muljet avaldas seal siiski nii mõnigi asi.

Hea meelega läheks nüüd 12 aastat hiljem,täiskasvanuna ka.
 
mari 24. juuni 2010, kl 19.23
teismelise tüdrukuga kellel oli õlapaeltega pluus, kukuti pragama, et kuidas ta julgeb niimoodi tulla.
 
Nojah 28. juuni 2010, kl 00.29
Jah, kes kloostrisse läheb, peaks teadma sealseid tavasid. Kui laps on teismeline, siis on selleks ju vanemad, kes neist asjust midagi teavad. Olen samuti käinud Kuremäe kloostris, kuid minuga on nunnad alati lahkelt suhelnud. Igas kohas on oma reeglid ja kui külla lähed, siis tuleb neist reeglitest kinni pidada.
 
kai 30. juuni 2010, kl 20.15
Kellele unehäired, võtku Kuremäelt püha allikavett. Magate nagu notid. Ei uskunud enne, kui ise ära proovisin. Tasuks ikka külastada seda kohta, kuna see asub Eestimaal, lihtsalt simaringi laiendamise mõttes. See tervendav kümblemise koht asub territoorimilt väljas.
 
map 08. juuli 2010, kl 14.17
ka eelmine suvi käidud. nunnadega küll vestelda ei saanud- nad sebisid seal ringi nagu teisi polekski- kuidagi ükskõiksed ja külmad ja pilgud hallid.
kirikusse saime vaid piiluda, seal mingi suurem tseremonii oli ja ei mahtunud lihtsalt- puudust seal küll ei peaks olema. aed ja puuriidad väga ilusad. enne oli mingi hõbedaks või halliks võõbatud ristidega surnuaed- seal oli kuidagi hingematvalt rusuv halb tunne.
üldmulje samuti rusuv ja sealt tulles oli nagu oleks kuskilt lahti pääsenud... ei oska kirjeldada, enam ei läheks
 
no 09. juuli 2010, kl 00.02
see "püha" allikas on nii inetuks tehtud ja venelaste käe järgi tsementauguks muudetud, mille lähedale veel kümblusputka on ehiatud - ja siis need usklikud mulistavad seal...
ebameeldiv koht.
lihtsalt ilus eesti kohakene venestatud ja rikutud, muud ei midagi.
kuidas saab olla selline koht enam püha?
 
eks 09. juuli 2010, kl 10.37
see üks okupatsionirežiimi kants ja meie püha hiiemäe ja hiieallika varguse ja hävitamise koht ole.
Puhas ta ju võib olla, aga see ei muuda asja.
 
Q 09. juuli 2010, kl 11.55
Eks kirikuteski hakkab paha neil, kes sinna ei sobi, niiet igaühele oma koht ja vähem virisemist. Kuremäe on tõepoolest kaunis Eestimaa paik, kuhu lähen ikka aeg-ajalt, kui kodukanti satun.
 
Ei tea. 09. juuli 2010, kl 16.14
Nyydseks k2inud ja v2ga rahul.
Natuke naljakas kuu;ata, et nunnad ei tea midagi piiblist, kas sina oled piiblit lugenud, to Autor: muig
Aeg: 06-19-10 17:43. Siis peaksid teadma, et piiblit m6istab igayks erinevalt!!!!!!!!!!
Minule igaljuhul see koht meeldis, puhas ja sydamlik! Kuigi sain natuke pahandada - nyyd olen targem! Kna ise olen 6igeusu kirikus ristitud ja ise n.6 6iget usku siis ytlen, et kahju et sinna lastakse mitte ristituid ja mitte nende usku pooldavaid inimesi!
Siinsetele aga soovin rohkem tolerantsust!
Minu kysimustele vastajatele suur t2nud!

PS! Viisakas oleks siiski naistel kanda seelikut, mis katab p6lvi, kaetud 6lad ja pear2tt. meestel samuti kaetud 6lad ja pikad pyksid! Kui on soovi pyha-allika vett kaasa v6ta siis tuleb oma taara kaasa v6tta, kuigi osadel on plastik taara v6iks teada, et pyhavesi s2ilitab oma omadusi vaid klaas taaras ja seda ymber kallata peale t2itmist ei tohi..

Ait2h arutelu eest!
 
saara 12. juuli 2010, kl 00.47
Omajagu eksootiline paik,aeg oleks nagu seisma jäänud.Nunnad on tegelikult toredad . Kui sealset õhustikku tunnetada ,tunnneb et seal valitseb teine atmosfäär.Seda mida selga panna jne. siis arvan et iga endast lugupidav inimene, peab lugu ka teiste inimeste kommetest ja austab nende traditsioone.
 
möh 13. juuli 2010, kl 18.19
kobisege palju tahate....
aga mina lähen sinna elama, kui siin lõpetanud olen.
fakt!
see, et viinamarjad on hapud! onju:) ja millest mõistus ei jaga - seda kohe PEAB! maha tegema. muidu ei kannata edasi elada:)
nägu al-Qaida ajupestud siin!
pommivöödega ei taga kohale lipata wä!
 
möh 13. juuli 2010, kl 18.19
kobisege palju tahate....
aga mina lähen sinna elama, kui siin lõpetanud olen.
fakt!
see, et viinamarjad on hapud! onju:) ja millest mõistus ei jaga - seda kohe PEAB! maha tegema. muidu ei kannata edasi elada:)
nägu al-Qaida ajupestud siin!
pommivöödega ei taha kohale lipata wä!
 
m38 13. juuli 2010, kl 19.16
to möh
ma tuleks ka sinuga paariks päevaks kaasa sinna elama ?
korra proovisin seal läheduses autos ööbida
 
möh 13. juuli 2010, kl 19.55
kullakene m38:D
mis ma oskan ütelda:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!