Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Naise perekonnanimi abiellumisel
 
Nimi 19. juuni 2010, kl 18.40
Olukord siis järgmine, et tegin elukaaslasele abieluettepaneku. Võeti vastu:) Probleem kerkis kohast kus ma seda kõige vähem ootasin. Naine ei soovi võtta minu perekonnanime. Tal eelmisest abielust laps ja toob põhjenduseks, et ta soovib olla lapsega sama nimega. Eriti imelikuks ja koomiliseks teeb asja minu jaoks see, et plaanime ka ühist last.

Mida sellest olukorrast arvata?
 
jj 19. juuni 2010, kl 18.47
no aga milles probleem? ega nimi siis tee inimest kellegi naiseks või meheks. paljud naised jätavad ju oma nime või võtavad liitnime vms.
 
riki 19. juuni 2010, kl 19.29
miks sa seda naisega ei aruta? arvan, et liitnimi võiks sel juhul olla kõige mõistlikum.

tule taevas appi
mul on tõsiselt kahju, et agressiivsetel isiksusehäiretega inimestel on ka lapsed. loodame, et lastele on ehk su mehe geenid sattunud, kui ta sust vähe tervem on juhtunud.
juhul, kui mees sinu juurest peaks jalga laskma, siis oled sina ju kahekordne li.ts. kas oled sellele võimalusele ka mõelnud?:))
kui mehel vähegi mõistust on, siis teeb ta seda üsna varsti.
 
Murka 19. juuni 2010, kl 19.37
Ma näen ka väikest probleemi. Miks naine eelistab eelmise abikaasa nime? Planeerite ühist last. Selle lapse vanematel saab olema siis erinevad perekonnanimed. Eelmise lapse vanematel ühesugused nimed aga teie lapsel erinevad. Natuke imelik suhtumine küll naise poolt.
 
jj 19. juuni 2010, kl 19.42
kui naine on juba korra abiellunud ja lahutanud, siis ehk ta lihtsalt kardab ja ei taha enam nime muuta. mõni mjudkui vahetab nimesid ja lõpuks ei saa ise ka enam aru, kes ta on või kelle nimega lapsed on
 
hmm 19. juuni 2010, kl 19.43
Parim lahendus on tõesti naisele liitnimi, eriti kui veel last soovite saada.

Kui ta aga sellega nõus ei ole ja tahab oma eelmise mehe nime kanda ning teie lapsele on nõus sinu perekonna nime panema, siis on asi väga kahtlane.
 
riki 19. juuni 2010, kl 20.37
naine kidlasti ei tule selle pealegi, et sinule sedasi haiget teeb. tundub, et väheke halb inimestetundja on su naine. võiksid meie vastuseid oma naisele näidata.
kahju, et see "tule taevas appi" räuskamine on mõistliku arutelu ära rikkunud. selliseid kommentaare on piinlik oma kallile inimesele näidata.
 
mp 19. juuni 2010, kl 21.40
ehk talle lihtsalt meeldib oma senine nimi rohkem? On nt praegu Täherand, aga sinu perekonnanimi on Lomp või Muda? Või siis praegune sobib eesnimega? On see ta neiupõlvenimi v eelmisest abielust? Ja kui ta praegu on oma lapsega ühe nimega, siis mõtleb ehk ka lapsele - eks sellel oleks ju uues peres üsna vilets ainsana teise nimega olla. Saate ühise lapse, see saab sinu nimele ja ongi teid 2+2 - võrdsus!
Vahel on mõnel asjal üsna lihtne põhjus, ei pea sealt tagant mingit metsikut teooriat aretama.
 
riki 19. juuni 2010, kl 21.54
mp
väga loogiline.
mees võiks asju naisega ilusti rahulikult arutada. paljud suured tülid algavadki tühistest asjadest ja sellest, et vastaspool arvab, et teine peab olema telepaat ning ise seda kaugeltki olemata.
 
45 19. juuni 2010, kl 22.15
Kui naine ei tahtnud oma esimese lapse isaga koos elada nagu perekond, siis milleks ta peaks tahtma uue mehega igavesti koos elada?
Nähtud küll neid naisi, kellel on 3 (või rohkemgi) last 3 erineva mehega. Kõikidega on "armastus surmani", aga tegelikult on kohe, kui uus ja huvitavam isane silmapiirile ilmub, armastus otsas. Kes oma esimesest mehest lahku on läinud, see ei saa enam elu lõpuni oma elu korda. Uue mehega uus laps, siis hakkab pidev "sinu laps - meie laps" võitlus, tülid, tülid, tülid, jälle uus mees, mingi vangist tulnud jorrs võetakse majja, sest "lastel on ju isa vaja"...

Te võite ju rääkida mis tahes, aga tõde on see, et litsnaisest korralikku naist ei saa mitte kunagi! Iga mees loodab, et "rohkem mu naine enam litsi ei löö, sest tal on ju MINA", aga see kõik on tühi unistus, varem või hiljem saab mees valusalt kõrvetada.
 
pipi 19. juuni 2010, kl 22.18
meil ka minu nimi,sest mehe perenimega inimesi terve meie küla täis. meil pole sellest küll kunagi probleemi olnud. saan muidugi aru mehest, kes abielludes ei taha naise endise mehe nime. aga äkki oli naisel eelmises abielus ka enda nimi.
 
45-le ja teistele 19. juuni 2010, kl 22.36
aga teie väiksesse peasse ei jõua, et lahku võib minna väga mitmel põhjusel? mees osutub petjaks, vägivaldseks, võib-olla hoopis sureb, mida iganes võib juhtuda. ja naine peab siis elu lõpuni musta kandma ja ühiskonnast eralduma?
kui te kõik nii õnnelikud ja oma eluga rahul olete, siis millest ometi see viha teiste (oma elu teisiti elavate) suhtes? õnnelik inimene teisi ei arvusta. kui teisi maha teete, siis ju on teie elus midagi puudu
 
45 19. juuni 2010, kl 22.46
Kui mees on surnud - noorelt surnud - siis armastav lesk leinab ja püüab lastele olla nii isa kui ema eest. Uue mehe otsa tormamine on küll viimane, mis väikse lapsega leskprouale pähe tuleb!

Suhtest suhtesse jooksevad just sellised vastutustundetud naised, kellel perekond suurt korda ei lähe. Kohe kui probleem tekib, visatakse laps üle ukse ema või sõbranna kätte ja minnakse pubisse uut meest lantima.
 
huvituja 20. juuni 2010, kl 00.18
Autor, mõtle ikka hoolega, kas tahad sellise naisega last, kellel on juba eelnevast kooselust laps olemas? Kas sul on mingi viga küljes, et sa endale korralikku naist ei leia? Teise mehe vana - tead ise, sõbrad-perekond, kõik vaatavad ju viltu. Häbi on.
 
siinsetele 20. juuni 2010, kl 09.47
Naine oli abielus nagu teemaalgataja ütles. Nii et li.. pole.
Võib-olla ei meeldi lihtsalt uue mehe perekonnanimi?
Aga see on mehele küll tähtis, et ta naine ja laps oleksid temaga ühisel nimel, see on kõigile meestele, kes oma järglastest natukenegi hoolivad, tähtis.
 
ka naine (ei ole l*ts) 20. juuni 2010, kl 15.25
Uskumatu, milliseid keskaegseid pinnapealseid ja silmaklappidega puritaane veel ilmas leidub - kord abielus olnud lapsega naist kohe l*tsiks nimetama... :(

Aga probleem selle nimega on täitsa olemas, kusjuures mõlemal, nii mehel kui naisel on omamoodi õigus. Mõistetav, et naine ei taha, et tema laps nö. autsaideriks jääks, kui ta ise Sinu nime võtab. Teisalt, kui plaanite ühist last, siis kumma perekonnanime tema saaks, kas Sinu (siis oleks naine ikka lapsest erineva nimega) või saab laps ema perekonnanime (mis on ju tegelikultr hoopis teise mehe nimi)? Liitnimi on veel eriline totrus (et nagu kõikide meeste nimed, kellega abielus olnud, pannakse sidekriipsudega ritta - tore "ajalugu" küll!)

Mulle tundub, et praeguses olukorras oleks kõige mõistlikum, et naine abielludes Sinu nime võtab ja tema laps jääba oma isa (see pole üldse tähtsusetu asjaolu!) nime kandma. Nii alustab naine justkui puhtalt lehelt. Tean mitmeid teist korda abiellunud naisi, kes nimemuutuse tõttu on lastest erineva perekonnanimega ja see ei ole mingi probleem!
Lapsed ju kasvavad, täisealisel (18a) lapsel on täiesti suva, kas tal on emaga sama nimi või mitte, küll aga ei ole suva, et paaril, kes on plaaninud surmani koos elada (30-40 aastat) oleks sama perekonnanimi.

See peakski põhiline argument olema! Tuleb vaadata otse ette, tuleviku poole, mitte jääda kinni minevikku. Elu läheb ju edasi, mitte tagasi.
 
to45 ja teised 20. juuni 2010, kl 15.40
mul on ka kolm last erinevate isadega ja litsiks ennast ei pea.Tegemist on erinevate elutsüklitega, lastel aastased vanusevahed.Abielus 1 kord, hiljuti siis.
Algataja peres võiks naine võtta uue mehe nime, mis osas nõustun viimase " ka naine" kirjutisega.
 
maia 20. juuni 2010, kl 17.28
Aga sa tee naisele ettepanek, et annad ka tema lapsele enda perekonnanime, siis oleksite kõik terve pesakond ilusasti ühe nimega! Selleks peab muidugi seaduse järgi olema lapse bioloogilise isa nõusolek, juhul kui ta elus on.
 
t 20. juuni 2010, kl 17.35
no kui lastel aastased vanusevahed ja erinevad isad (ehk "eri elutsüklid"), siis se tähendab, et naine teeb iga vähegi lähedasema mehega kohe lapse ja see mees siis kaob kohe pärast lapse sündi, et uuele mehele ruumi teha. selline elu eriline kangelastegu küll ei ole. ei mingit perekonda ega turvalisust lastel
 
enna 20. juuni 2010, kl 18.01
Arvan, et see on ainult naise otsustada ja et see ongi ainuõige otsus. Üldse oleks juba viimane aeg lõpetada see aegunud ja tänapäeval mõistetamatu tava, et pärast abiellumist peaks naine mehe nime võtma. Meeste roll on ju absoluutselt muutunud. Nad ei taha enam olla pere toitjad ega pere eest vastutajad.Miks peaks siis äkki mehe nimi nii väga oluline olema?!
 
meil on nii 20. juuni 2010, kl 21.37
Esimesest abielust 3 last, isa nimega, ühine laps - uue mehe nimega, minul - ema neiupõlvenimi. Tahtsin lihtsalt päris oma nime, mitte enam mingeid "kaasavaraks" saaduid... küllalt! Algul oli selgitamist, noh, koolis-lasteaias, aga see oli ainult algul ja rohkem pole probleeme olnud, et selline "kirju" perekond :) Peaasi, et igaüks oma nimega rahul on ja lapsed saavad suureks saades ju ise otsustada, kelle nime nad kanda soovivad.
 
46 21. juuni 2010, kl 16.59
45 ja huvituja
nii haiget juttu pole juba tykk aega lugenud. kohutav, et eksisteerivad sinususgused jubedad inimesed, kes oma musta energiaga 6hku rikuvad. vastik!
loodan, et sul omal lapsi pole. ja kui on, tunnen neile sydamest kaasa.
 
kraas 21. juuni 2010, kl 19.33
Olen 14 aastat abielus, mul on oma nimi, lastel (pojad) on isa perekonnanimi. Lapse klassikaaslastel on pooltel emad-isad erinevate nimedega (tavaliselt isa perekonnanimi), pooled nendest paaridest ka abielus.
Tean ühte päris tuntud ajakirjanikku, kes küll abielus, mõlemad oma perenimega ja õel-vennal eri perekonnanimed, õel ema, vennal isanimi. Lastele ei ole nimi probleem, heal juhul küsivad selle kohta elus korra.
Autor, kui sulle on see tähtis, siis selgitagi naisele, miks on tähtis (lapsenimi ei oleks nt minu jaoks piisav argument). Kui oskad veenvalt ja õigustatult selgitada, siis muudab naine meelt. Kui mitte, siis lepi tema otsusega - ka tema on õigus oma nime üle otsustada.
 
sealsed 21. juuni 2010, kl 20.26
siinsetele
nii et kui naine pole abielus ja tal on laps, siis naine on l.ts?
mine ravile!
 
enna-le 21. juuni 2010, kl 21.01
Kui SINU mees ei taha olla perekonna toitja ja vastutaja, siis see ei tähenda et sellised mehed maapealt kadunud on:)
Mulle kui mehele on soorollid ja oma nimi tähtsad, ka talu, mida lastele pärandada.
 
Enna 22. juuni 2010, kl 07.35
Ära mine isiklikuks, ma räägin siiski üldisemalt. Piisab, kui seda foorumitki lugeda, et sellisele järeldusele tulla. Ehk oled hoopis sina erand?
 
triinu 22. juuni 2010, kl 08.56
Kõigepealt:).Palju õnne Sulle, teemaalgataja, et kohtusid sellise inimesega ! Nime suhtes võta rahulikult. See ei olegi ju kõige olulisem. Aga enne ühise lapse muretsemist küsi naiselt, kas tal on midagi selle vastu kui teie ühine laps saab sinu perekonna nime. Võimalik, et ta muudab oma seisukohta sinu perekonna nime suhtes. Eriti tore kui leiate võimaluse, et kogu pere saab ühiselt nt. sinu nime(eeldades, et naise laps ei ole täiskasvanud inimene). Aga kui naine tõepoolest ei soovi loobuda oma nimest, jäägu talle see võimalus. Põhjus ei olegi ju oluline, armas inimene on.
 
narusk 22. juuni 2010, kl 09.18
ära tee last, kui juba enne on sellised probleemid, niikuinii jääd nii naisest kui lapsest ilma, kuid saad kohustused ja igikestva sõimu.
 
S 22. juuni 2010, kl 09.35
Huvitav, mis ajast lapsega naine l*ts on? Tõesti, mis ajas elate? Suurem enamus ikkagi ei plaani lapsega üksi jääda, aga ülla-ülla, elus juhtub igasuguseid häid ja mitte nii häid asju.
Kelle nimega siis ühine laps tuleks? Mina naisena tahaks, et kõik mu lapsed kannaksid minuga sama nime, vahet pole, kas see on minu enda, mu esimese või teise või kolmanda mehe nimi.
Ilmselt su naise olukorras ma kasutaks liitnime ja muudaks ka esimese lapse nime samaks. Ühine laps siis saaks samuti liitnime.
 
on küll 22. juuni 2010, kl 10.45
Li's lastega öeldi siin selle kohta kes kolme eri mehega lapsed on saanud.
/mul on ka kolm last erinevate isadega ja litsiks ennast ei pea.Tegemist on erinevate elutsüklitega, lastel aastased vanusevahed./
Kui see naine pole li's, siis on tal vaimne arengupeetus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!