Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Gümnaasiumi valik
 
Inks 21. märts 2002, kl 11.49
Kas oskab keegi anda soovitusi gümnaasiumi valikul. Laps õpib praegu 9. klassis reaalkallakuga koolis. Talle aga istub silmnähtavalt rohkem humanitaar. Osad eksamid on praeguseks juba läbi. Jäänud veel 21.kk (parematest koolidest) ja siis ka teised koolid. TIK-i ta arvas ise, et pole mõtet minna, nagunii ei saa sisse, kardan ka, et 21.-sse on suur konkurents. Tal on üle keskmise hea inglise keel ja üldse andekas keeltele, matemaatika seevastu nõrk. Äkki soovitab keegi mõne hea kooli, lihtsalt ise ei ole kursis ja ei tea.
 
tsinna 21. märts 2002, kl 12.13
Westholm on vist rohkem humanitaarkallakuga, aga täpselt ei tea. On lihtsalt selline mulje jäänud. Vanasti oli hea eesti keele ja kirjanduskallakuga kool vana 20.KK (Pärnu mnt kohe enne viadukti vasakul), praegu vist Tln Ühisgümn, aga viimastel aastatel pole sellest koolist midagi kuulnud. Üks neist Õismäe koolidest on ka päris tipp-topp, humanitaaria au sees ja kõrgkoolidesse sissesaamise % kõrge.
 
kass 21. märts 2002, kl 12.18
Ühisgümnaasiumi kohta räägitakse, et pidid olema suured probleemid narkootikumidega ja muidu distsipliiniga. Mu oma laps käib seal (küll algkoolis), aga ei ole mina küll kuulnud, et midagi hirmsamat oleks, kui teistes koolides. Eks probleeme on igal pool (eilse järgi otsustades ka "rikaste ja ilusate" koolides-võibolla isegi hullemaid, kui tavalises koolis) nii et midagi erilist ma küll ei tea. Küll aga on sealt võrsunud mõnedki ajakirjanikud ja muidu keele-kirjanduse inimesed, mis peaks Sinu lapsele just hästi sobima.
 
põssa 21. märts 2002, kl 13.14
aga kas laps kaugemale minna ei taha? noarootsi gümnaasium on hea humanitaarkallakuga kool, ühtlasi õpib iseseisvust.
 
Inks 21. märts 2002, kl 13.36
Kas oskab keegi öelda midagi ka näiteks Tondiraba Gümnaasiumi, Lilleküla Gümnaasiumi või näiteks Kopli Kunstigümnaasiumi kohta.
 
Norija 21. märts 2002, kl 14.13
Mõtelge ka sellele, kas raasike reaalainetele omast lähenemist siiski kasuks ei tule? Keskkooli matemaatika ei ole siiski eriti raske, kui asja tõsiselt võtta, siis saab aru küll. Loogiline mõtlemine või ütleme piiridest kinnipidava mõtlemise oskus ei jookse ka humanitaaril mitte mööda külgi maha.
Humanitaarpoolt on lihtsam ka ise ja omal algatusel kõrvale õppida. Seda enam, kui huvi on. Puudu ei jää reaalkallakuga koolis õppides midagi, pigem saab midagi natuke enamat juurde. Hiljem võib sellest teiste humanitaaride hulgas kõvasti kasu olla. Pealegi ei saa tänapäeval paljudes humanitaarainetes ilma korraliku matemaatikaoskuseta nagunii läbi. Statistilisi meetodid kasutatakse nii ajaloos, politoloogias, filoloogias kui mujalgi.
Küll ülikooli ajal jõuab spetsialiseeruda, keskkoolist on vaja üldharidust.
 
mupsik 21. märts 2002, kl 14.38
Tondiraba ei soovita, kui mina veel Laagna Gümnaasiumiõpilane olin (u 5 aastat tagasi), läksid meie viletsama õppeedukusega lapsed just Tondirappa ja Sikupillisse.
 
mm 21. märts 2002, kl 20.04
Tondiraba on tõesti mõttetu valik, kuulsin, et sealt gümnaasiumiosa varsti üldse ära kaotatakse. Kopli koolis on vaba meeleolu - ülikooli saamisega võib probleeme tekkida.
Tuttav lõpetas see aasta 20. KK ja siiamaani räägib, et õpetajad on seal liigkarmid - kool tahab liiga palju eliitkool olla.
Vaata, kas Gustav Adolfis on katsed veel ees, sinna soovitaks proovida ikka vähemalt
 
käbi 22. märts 2002, kl 12.37
Katsed on läbi Reaalkoolis, GAGis, Westholmis.
GAG-i ja Westholmi katsed olid mõlemad 21.märtsil. Kahju.
Aprillis on katsed 21.keskoolis ja Ühisgümnaasiumis, mõlema kooli humanitaarharu on tugev, nii et tasub poovida.
 
Inks 22. märts 2002, kl 13.53
Kas Ühisgümnaasiumi kohta mitte ei räägitud kusagil, et seal on narkoprobleemid?
Kas teab keegi sellest midagi rääkida.
Ja kas on muljeid Lilleküla Gümnaasiumi kohta?
 
kris 22. märts 2002, kl 14.33
kui otsite humanitaarkallakuga kooli, siis on kindlasrti üks parimaid ja õpilasesõbralikumaid vanalinna hariduskollegium
 
Merle 22. märts 2002, kl 17.06
Kui minu ema oleks mulle keskkooli valima hakanud, siis oleks ta ilma pikemata kukele saatnud! 9-klassi laps võiks ikka ise otsustada või enam-vähem teada, mida ta tahab. Miks Sina tema eest otsustada tahad?
 
Inks 22. märts 2002, kl 17.28
Ei taha otsustada, vaid osata soovitada. Niikuinii teeb ta mitmesse kooli eksamid. Tuleb siiski nõu anda, mis kool on mis.
 
noarootsi abiturient 31. märts 2002, kl 20.43
tehke mis tahate a ärge oma last sinna kooli kyll pange..kui kedagi rohkem uvitap võin pikemalt rääkida.. õnnex saan ise sealt kohekohe minema!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!