Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
ETV lastelaulustuudio ettevalmistus
 
Huviline 25. märts 2002, kl 12.05
Meie lasteaias käis Aarne Saluveer ja valis välja lapsi ETV lastelaulustuudio ettevalmistusrühma. Kursus on kahekuuline ja selle lõpus valitakse parimad lapsed lastelaulustuudiosse laulma. Minu 4.a. laps käib juba Musamaris ja talle meeldib seal väga. On siin keegi, kelle laps käiks ETV laulustuudios laulmas? Kuidas rahul olete ja kas on mõtet nn. firmat vahetada, kas laps saab selle läbi parema muusikalise ettevalmistuse? Lisan veel, et lapse vanemad on laulu koha pealt tumbu-jumbud ja kodus kaasa aidata-arendada eriti ei suuda. Aga lapsele meeldib praegu veel väga laulda.
 
sandra 25. märts 2002, kl 12.10
No mul täpselt sama lugu.
 
seitsmes aasta 25. märts 2002, kl 17.55
Minu tütar laulab ETV laulustuudios 7. aastat ja olen väga rahul õpetuse tasemega. Tänu koorile on ta saanud reisida rohkem kui ise unistanudki olen. Tõsi, see kõik pole kuigi odav lõbu, aga kuna mul on võimalus olnud kuulata nii Musamari kui ETV laululapsi, siis julgen viimast soovitada (mitte et ma Musamari tegemisi ei hindaks). Aga tuleb end valmis panna päris tõsiseks tööks.
Jõudu ja edu!
 
Kats 26. märts 2002, kl 09.32
Njah, minu laps tuli sealt ära. Üks asi see, et kallis (kuutasu, reisid ja riided), teiseks pole seal õhkkond kõige parem. Et seal ellu jääda, peaks laps vist päris tugev isiksus olema.
 
Karin 26. märts 2002, kl 12.17
To Kats:

Mul ka laps minemas ettevalmistusrühma. Kirjutad ehk lähemalt mida pidasid silmas mitte hea õhkkonaga ja kui suur seal see kuutasu on ja riiete maksumus ja reiside kulud, mis on teil olnud.
 
Heli 26. märts 2002, kl 12.37
Kas sinna ettevalmistusrühma võib niisama ka lapse viia? Meie lasteaias ei ole keegi mingeid katseid teinud, samas on tüdruk (4 a) ise hirmsasti huvitatud.

Kes oskab infot anda, võib meilida.
 
Mari 26. märts 2002, kl 20.49
Minu laps(6 aastane) läks ka Musamarjast Lasteekraani laulustuudiosse ja pean ütlema, et ma natuke kahetsen. Kuutasu, mis on üle 500 krooni + esinemisriided, elan ma üle, aga selle raha eest ei ole ma saanud mingit õpetajate poolset hinnangut oma lapse arengu kohta. Tekib selline tunne, et mult võetakse lihtsalt aasta aega raha ja siis öeldakse, et teie laps ei ole meie jaoks piisavalt andekas. Kui laps Musamarjas käies laulis kodus meelsasti, siis nüüd ei taha ta enam üldse laulda. Üksi esinema lastakse seal ainult kõige andekamaid, ülejäänud ei tohi kusagil esineda, ega ise konkurssidest osa võtta, ilma Saluveeri loata. Üldse laulab seal stuudios üle 200 lapse ja kindlasti ei jõuta kõikidele võrdset tähelepanu pöörata. Mis aga puutub tasemesse, siis viimasel Laulukarusellil esines Musamarjast nii mõnigi laps, aga Lasteekraani omast ainult üks.
Tõenäoliselt on Lasteekraani laulustuudio parim koht kui sa tahad lapsest professionaalset koorilauljat kasvatada.
 
Kats 27. märts 2002, kl 10.25
Karinile:

kuutasu jah 525 ja esinemisriided olid ettevalmistuse lastel mingi 200 krooni. Vanemates rühmades muidugi kallimad. Ja selge see, et ega need kõige väiksemad ei reisi kuhugi, pidasin pikemat perspektiivi silmas :) Mari kirjast tuli juba osa probleeme välja... on jah nii, et õpetajaid vähe ja lapse jaoks pole tihtipeale aega ja pealegi ei saa nad seal omavahel kuidagi läbi. No tülid peavad ikka ju suured olema, kui nad juba kliendile (lapsevanem seda ju on!)välja paistavad!
 
seitsmes aasta 27. märts 2002, kl 13.54
Sellega olen nõus, et laps peab olema valmis suureks tööks ja et närvikava peab olema suhteliselt tugev. Lahkhelid on aga pea igal pool, kus tipptulemusi taga aetakse (kahjuks), aga kõigli stuudio kooridel on ette näidata päris kõrgeid tulemusi. Kui tahta lapsest kasvatada solisti, siis pole see tõesti parim valik, ehkki päris mitu tuntud solisti on just laulustuudiost välja kasvanud. Aga see, et laulustuudio lapsed ise Laulukarussellil suhteliselt vähe esinevad, ei näita mitte nende nõrka taset, vaid hõivatust - lisaks muusikastuudiole tuleb üldjuhul ka muusikakoolis käia ja tavakoolis õppida nagunii. Mina igatahes pole kahetsenud ja lapse muusikaline areng on olnud tohutu.
 
+++ 27. märts 2002, kl 14.47
soovitaksin veel Ellerheina mudilaskoori. Anu Tali juhatab ja on väga tore. Huvikeskus "Kullos"
 
pealtnägija 07. aprill 2002, kl 02.38
ETV laulustuudios on Saluveer igati OK. Aga see naisterahvas, kes seal lapsi õpetab, on ikka väga litsakas naine - nagu mõnda kobedamat meest näeb, on lapsed kohe meelest läinud. Ja kohutavalt ropu ja labase suuvärgiga on ta ka, kui arvab, et inimesi, kellest tema heaolu selles ametis sõltub, kuuldekaugusel pole. Üldiselt üks väga silmakirjalik naine. Oma last sinna enam ei paneks. Nii suure summa eest peaksid ikka heas mõttes isiksused lastele õpetust andma, paraku on isiksus vaid Saluveer.
 
Imestaja 15. aprill 2002, kl 10.39
Kui on tõsine soov et laps laulmise selgeks saab,peab ka kõvasti vaeva nägema. Last võib kodus ka arendada, kui on soov lihtsalt laulda.
Soovitan soojalt Ellerheina koori, kus on küll palju tööd ja kõvasti närvipinget aga kui tahate oma lapsele kindlat ja professinaalset huviringi siis kindlasti usaldada ta proffide kätte, kui lihtsalt mingisse tilu-lilu kohta panna.
Olen ise Ellerheinas käinud ja see on loomulik et ainult parimad saavad solistid olla. Kõik ei olegi loodud solistideks.
Kui midagi teha, siis juba hästi. Arvan, et ka hr.Saluveer on piisavalt suur proff ja kui on tegemist ikkagi laulukooriga, miks peakski laps saama koguaeg üksi esineda? Terve elu on üks võistlus, juba see on suur asi kui nad suudavad nendes koorides sees püsida. Jõudu Teile õigete otsuste tegemisel.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!