Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Kuidas tekitada ebamugavusi soovimatutele inimestele.
 
eva 29. jaanuar 2011, kl 11.46
eelmine kommentaar ei pea just alati paika
- 27a tagasi tutvusin mehega kes ta enda sõnul üksik ja ka tema ema ja sugulased ütlesid, et vanapoiss, aga no elas kellegagi, aga see keegi sai teis mehega tite ja läks selle mehega ka minema, aga näe mehe korteri ja pangaarve tegi tühjaks.
- tõesti oli korter täiseti tühi, seda nägin ka ise. see selleks, aasta pärast kolisime kokku ja selle aast ajooskul ei olnud näha mingeid naisi ega ka lapsi ,et mehel oleks olnud. Aasta hioljem sündis siis ka meil laps ja siis algasid üllatused. Kui meie laps oli 2 kuune ilmus välja uudis, et mehel siiski on juba üks laps ja kuu aega hiljem sõna otseses mõttes lükati ukse vahelt sisse 7a poiss ja 4a tüdruk...
- selgus, et mehel ikka on laps, aga kas teine ka on selle kohta jäid jutud väga kahtlaseks, et ikka vist ei ole jne.
-nii käisid need lapsed meil igal suvel, igal koolivaheajal ja ka siis kui nad haiged olid toodi nad meile ja kuna noorem laps ei tahtnud lasteaias käia siis tema elaski kuni kooliminekuni meil
meil olid mehega võrdsed palgad, minu palk kulus pere ülalpidamiseks, mehe palgast nagu ei jätkunud, sest temal oli vaja maksta alimente ja kulusid laste trantspordiks jne.
-sain vanaonult päranduseks raha, mille eest ostsime maakodu, rajasime majapidamise, et oma perele paremaid tingimusi luua.
siis tuli see talupidamise periood, talu oli aga kusagil registreeritud polnud, kuigi loomapidamine oli palju suurem kui mitmeski ametlikus talus. Olid head siisetulekud, raha läks arve peale, et kord oma elamine korda saaks tehtud.
-ja need esimesed lapsed said ilusti oma jao alati kätte, said veel lisagi ja ka noorema lapse osa laekus kenasti ema arvele, kuigi laps ise elas meil.
- nüüd on mees surnud, need lapsed suured ja saadavad mulle aastaid samasisulisi kirju, süüdistavad mind ja minu lapsi selles, et neil pol eolnud selliseid võimalusi kui on olnu dminu lastel, et neid ei ole piisavalt toetatud ja neil pole olnud võimalust edasi õppida.
- olgu suvi või talv, kevad või sügis kirjad muudkui tulevad ja tulevad ja neil on üks ja sama sisu enajaolt - süüdiatavad mind et nende vanemad lahku läksid, et ma olen teinud nad paljaks, et nemad ie ole saanud midagi, aga näe minu lastel on korterid, majad, autod, head töökohad ja käivad ka välismaal.... Jah nii see on, aga ega siis mina saanud neid lapsi kooli sundida kui neile see ei meeldinud...
.. ag akirjad muudkui tulevad ja tulevad ja vahel riputatakse neid isegi avalikele saitidele koos nime ja elukohtaga üles..
Pole juba mitu aastat nende saadetud meilidele vastanud..
 
mutt 29. jaanuar 2011, kl 23.12
naabrimehe katuselt tuleb lumi alla ja otse meie aeda ja meie aiatee peale. nüüdseks seal juba jäämägi ja meie siis ronime sealt kuidagimoogi üle,et kuuri minna. on talle öldud juba möödunud aastal ,sel aastal ei saa ma eneseuhkusest üle ,et talle meelde tuletada,ei ole mina ise võimeline nii käituma oma baabriga ega ei saa üldse aru ,kuidas nii saab , üks tuttav soovitas konstaabli juurde minna,et see siis aitab mul on häbi seda tehagi. olen valmis talle millegi taolisega vastama aga pole millest kinni võtta.ise ta veel meie vallavalitsuses palgalisel ametipostil ja omab oma firmat.vaat nüüd tahaks küll kuulda mida ette võtta niisuguse inimesega, millist alatut nippi oleks ta väärt ja paneks ta labida kätte võtmaja tee vabaks tegema. anke häid soovitusi,ehk saame mõne alatu nipiga meiegi hakkama oleme pensionärid ja ei oska ise neid võtteid.aga ma olen juba väga vihane ja naudiksin tasategemist.
 
Teine mutt 29. jaanuar 2011, kl 23.53
meil sama lugu, elame kitsas tupiktänavas ja tänava alguses ühe pere majakatuselt langes lumi tänavale nii, et sulges kogu tänava, ainult selle maja inimestel oli väljapääs sealt tänavalt, kui palusime, et nad lume ära koristaksid siis saatsid pikalt.
jäänudki siis muud üle kui paluda traktorit appi ja.... traktor lükkas selle lume selle sama maja hoovile nii, et nüüd on tänav vaba, aga nemad pidid endale ise tee kaevama sellest lumehunnikust läbi.. oi nad olid tigedad..
 
ikka lumi 30. jaanuar 2011, kl 11.28
ja näe, meil ka lumega probleem. Naaber juba teist aastat ISE ajab oma maja katuselt lume meie hoovi. Tema maja on väga piiri ääres ja katus meie aia poole kaldega ja nii siis ongi lund kergem meie aeda lükata. No aga minu vaarikad, mille alles sinna aia äärde istutasin, olid juba eelmisel aastal poolsurnud ja sel aastal ilmselt ongi nendega kõik, lihtsalt puhas plats ja vaarikatega jokk.
Nii olen mõelnud, et miks ta selline on; sest ise mul poleks südant teise hoovi ja pealegi veel teise põõsastele või taimedele sihilikult lund peale kühveldada. Eriti veel sellisel juhul, kui ma möödunud suvel talle vaikselt näitasin, et näe kuidas vaarikad on kehvad ja peaaegu surnud, et ilmselt oli lund neil palju peal. Ta vaatas siis ja ütles, et mis siis teha, kui lund oli talvel palju. Nüüd aga on lumekuhi üle kolme meetri kõrge ja no ei sula see jaanipäevakski.
 
lumi jah 30. jaanuar 2011, kl 13.21
meil on ka naabriga lumeprobleem. tänav suht kitsas ja naabril pole oma õue sõidu teelt lund mitte kusagile panna. eelmisel aastal loopis meie hekist üle, sel sügisel tegi hekile nn katuse peale, et hekki ei rikuks..
 
tiina 30. jaanuar 2011, kl 16.58
Ei kavatse su südant sulatama hakata, aga viha või vaen kellegi vastu ussistab sind ennast lihtsat seestpoolt ja halba teed eelkõige iseendale. Usu, kättemaks ei too südamerahu, südamerahu toob rahu tegemine vihaga. Mina lihtsalt ei suhtle inimestega, kes mulle ei meeldi või mingil moel mulle halba teinud on. Unusta nad ja ela oma elu edasi. Sest tegelikult inimesed kes teisi üht või teist moodi kahjustavad või halvustavad on tavaliselt ise suurte probleemide küüsis.
 
teemategijale 31. jaanuar 2011, kl 10.07
isoleeri enda elust ja räägi alati neist halba
 
to ikka lumi 31. jaanuar 2011, kl 19.34
kui mina oleksin sinu naaber, siis ma küll ei oleks sinu vihjest aru saanud, et mina olen kuidagi süüdi sinu vaarikate surmas.
sa pole vist naabrile otse öelnud, et ta sinu aeda katuselt lund ei lükkaks`? kui sinu aeda oleks lähem visata ja inimeste kõnniteele ega autoteele lumi ei maanduks, siis ma ka ei saaks aru, et üldse midagi valesti olen teinud. palun ütle oma naabrile otse, mis sind häirib ja ära tee vihjeid.

appi, järsku keegi on mulle ka mingeid vihjeid teinud ja ma polegi aru saanud ja vihkab mind juba aastaid...
 
ikka lumi 31. jaanuar 2011, kl 19.51
19:34

Kas tõesti lugesid välja, et ma oma naabrit vihkan?
Me ikka rääkisime, et katuselumi, mille ta eelmisel talvel ajas mu vaarikatele, tegi oma töö. Pole tal kuskil kõrval sõiduteed, mida lumi oleks segama hakanud, aga hoopis mugavam oli lükata meie aeda, sest katus pisut kaldu meie poole.Talle ei lähegi korda, kas seal on vaarikad või muud põõsad, tema plats on tühi ja lage ja kui kuskilt mõni taimeke pistabki nina välja, siis niiduk selle kohe maatasa teeb ja mulle ka soovitas lõpetada see taimedega jamamine, sest poest kõike saada ju.
 
mutt 31. jaanuar 2011, kl 22.46
no nii lihtsast asjast kui ,et lund ikka naabri aeda ei lükata peaks iga vähegi mõistusega inimene aru saama ,vihjed on sel juhul lihtsalt viisakas meeldetuletus.austus naabri vastu tagab turvalise ja pingevaba elu.kas on siis raske aru saada ,et liigse lume all taimed surevad, see selleks, aga siililegi selge ,et naabri aeda ju prahti ei visata.kui tahad viska oma aeda ,kui prügikasti ei viitsi viia. see on näide arusaamatutele, aga ikka kuidas teha siis nii,et naaber hakkaks aru saama ,ilma vihjeteta.visata tema katuselt teerajale kukkunud lumi talle trepi peale. kas nii võiks teha.
 
tiinale 01. veebruar 2011, kl 07.05
Mittesuhtlemine on tõepoolest ääretult mugav ja lihtne variant.

Kui aga mittesuhtlemine ärritajaga pole võimalik (näiteks on tegu kolleegiga, lähisugulasega)? On sul ka selliseid kogemusi?
 
tiina 01. veebruar 2011, kl 09.30
Eks viha on ju meie sees ja kui me seda kuidagi leevendada ei saa, siis ta käärib ja käärib, seda just juhul, kui ärritav faktor pidevalt orbiidil on, siis aitab ehk 7 korda rahulikult sissehingamine ja probleemide korral sellelt inimeselt aru pärimine. Eks pahasoovlikkusel on ju ka alati mingi põhjus, kolleegide vaheline hõõrumine on tavaliselt tingitud kas siis kadedusest ( teine on edukam, rikkam, ilusama ) või siis tõesti ka sellest, et keegi peab pidevalt teiste eest töid tegema, nende järel koristama vm. Lähisugulastega on natuke keerulisem, aga on ka võimalus mõni eriti negatiivne sugulane oma elust välja kirjutada või siis temaga võimalikult vähe suhelda. Aga alati on oluline mõsta tagamaid - miks ta nii käitub? miks ta nii räägib? miks ta nii teeb? Ja siis saad juba vastavalt sellele käituda, kas tõesti kasuta strateegiat " ühest kõrvast sisse - teisest välja ", võib-olla on vaja rääkida ja selgitada oma põhimõtteid, manipuleerimise korral lihtsalt enesele kindlaks jääda. Eks iga olukord on erinev ja ma ei kujuta küll ette, mis see nii hirmus olema peaks, et on vaja kättemaksu. Vat minu jaoks on keeruline see, kui keegi teeb halba minu lähedastele ja siis on küll selline jõuetuse tunne, et tahaks aidata, aga tihti ei ole see võimalik ja on ka juhuseid kus seda abi ei tahetagi, eks see ka õige ole " ei saa santi sundida, kui sant ei taha kõndida ".
 
rahunege maha 01. veebruar 2011, kl 11.54
Tõesti, tõesti, inimene palub siin väga konkreetselt nõu ja ometi tuleb kamp kibestunuid kirjaoskamatuid kes ei oska lihtsalt VAIT olla. Kas tõesti arvate et autor teie soovituste peale nüüd 'ingliks' hakkab? Väga naiivne.
Arvan nii nagu eelmine postitaja kl 00.32 - tõesti parim kättemaks on apaatsus. Toimib ebameeldivate tuttavate või sugulaste puhul, muidugi mitte tülikate naabrite, sest nad oleksid vist suht õnnelikud kui neid ignoreeritaks.
On kogemus ebameeldiva sugulasega kellega lõpetasin igasugused suhted ja teda ajas see närvi küll et mind enam 'kätte' ei saanud.
Praegu mõtlen isegi kuidas tülikate naabritega toime tulla, siin aitab kas lubatud ajal muusikakasvatus või välja kolimine :P
 
tiinale 01. veebruar 2011, kl 12.26
Elus on palju huvitavamat ja sisukamat teha kui vaevata end sellega et miks varastav, vassiv, sahkerdav, nuhkiv ja psüühikahäirete all kannatav teeb nii/naa.
Igal inimesel on alati neid lähedasi kellega meeldiv koos aega veeta ja ebameeldivad otsigu suhtlemiseks endasarnased.
Eks psüühikahäirete all kannatavatega on keerulisem sest nad ei taha esialgselt aru saada et on jäädavalt elust välja visatud. Siis aitab järjepidevus ja kindlus.
 
tiina 01. veebruar 2011, kl 12.41
Vabandan, kui ma väljendasin ennast nii " mõstke mõrtsuka hingeelu ja tundke talle kaasa". Pidasin põhjuse juurdlemise all silmas seda, et kui mõistad tema pahasoovlikkuse tagamaid, siis lihtsalt tead kuidas ja kas temaga suhelda. Aga muidugi võib elada " vors-vorsti vastu " strateegia järgi ja oma elu üle rõõmu tundmise asemel kogu aeg vihata ja enesehävitusega tegeleda.
 
Terve 01. veebruar 2011, kl 14.45
Probleem on sellel kellega tegemist ei tehta ja kes iga hinna eest üritab isegi oma eneseväärikusest loobudes külje äärde pugeda. Ega naljalt tutvusi üles ei öelda selleks on midagi pikaajaliselt eelnenud. Need kes oma elust agressiivsed mölakad valja heitnud elavad hästi, sest nad on soovimatust taagast vabanenud ja ümbruse puhtaks teinud.
Küll aga peaks end tuttavaks suruv hakkama järeldusi tegema ja ennast analüüsima et järgmised teda tuttavate listist välja ei viskaks.
 
maasik 04. veebruar 2011, kl 17.56
hangiks ilusa puhta koogikarbi ja paneks hobusepabulaid täis, tuhksuhkruga puuderdaks veel üle!
 
Veloso 08. veebruar 2011, kl 22.32
Nett on keeleoskajale kasulikku infot täis. Võlusõna on "google" ;)

Üks link: http://www.thepayback.com/
 
tiinale 11. veebruar 2011, kl 23.23
kes on sinu meelest psüühikahäire all kannatav ja miks nad peaksid olema elust välja visatud. kas paned ise diagnoosi või pead silmas nt, oma lähedast ,kellel on psühika häiritud mis siis sellest tuleneb et nii on sinu arvates. kui palju on meil üldse terve psüühikaga inimesi, igal normaalsel väike kiiks.no ütlema et sinu oma emal närvid läbi raskest elust tingituna ,mis siis teed ei tunne teda enam või ei pea oma emaks.
 
viimasele 14. veebruar 2011, kl 09.03
ise teema tegija ja teema arendaja. nüüd esitad iseendale ka küsimusi. muig irw
 
tähelepanija 14. veebruar 2011, kl 11.08
soovimatud inimesed???
kes need on?
 
tähelepanija 14. veebruar 2011, kl 11.11
maasik 04. veebruar 2011, kl 17.56
hangiks ilusa puhta koogikarbi ja paneks hobusepabulaid täis, tuhksuhkruga puuderdaks veel üle!
.....................

tundub, et maasik pole hobusepabulaid näinudki, kuidas sa need siis ära tunned?
 
to 23.23 14. veebruar 2011, kl 12.08
pakun et sarnased kiiksutajad sobivad oma vahel väga hästi: valetamise, vassimise, laimamise, nuhkimise, varastamise, kuritegeliku käitumise kiiksuga. sarnane sarnasega. saate koos ropendada, labatseda, vulgaarsusi suust välja ajada. need käivad nende loetletud kiiksudega kaasas
 
ei ole 15. veebruar 2011, kl 21.43
.. mina see teema tegija ,vaid tahtsin T iinale öelda ,et pshüühika häirega inimene ei saa olla elust maha kantud, ta on haige ja jah kiiksuga hea kui on mõistuse juures on.aga tülikas naaber on see ,kes ei arvesta ,et ta ion teiste inimestele NAABER. elagu siis omas majas ja kõrge aia taga omaenda rõõmus .
 
oi neid 15. veebruar 2011, kl 23.06
... ennasttäis "minakesi", kes on teistest paremad - ei nad klatši, ei nad vassi, ei nad nuhi, ei nad tunne haiglast huvi võõra elu vastu, ei nad tee iial endast nõrgemale haiget, on nad ka otsatut õiglust ja ausust täis, ega ole neis komejanditamist ega kasuahnust...

Vaadake, loen siin neid komme ja paha hakkab.

Juba selline mõte, et keegi on kuskil paha ja segab MINU elu, on vastik.

Ehk on probleem hoopis sinus endas, kulla teiste inimeste ignoreerija, süüdimõistja, boikoteerija, risti lööja...?

Ma arvan, et selle asemel, et aina otsida süüdlast, et ennast selle taustal parema inimesena tunda - arene parem ja mõtle, et sinagi oled vaid inimene oma heade ja halbade omadustega. Miks siis teine inimene sinu kõrval peaks olema vigadeta? Sina ju pole ometigi.
Kõik me teeme vigu ja see on inimlik. Vead ongi selleks, et neist õppida, ja areneda läbi õppimise. Inimene, kes ei suuda õppida ja kiilub kinni oma umbmõtetesse, ongi sama, mis umbne roisuvee anum, mis hakkab koledasti lehkama.

Kõik, mis on minus, on ka sinus olemas - me oleme kõik vaid inimesed.
 
viimasele 16. veebruar 2011, kl 08.50
iseäranis paha hakkab sinutaolise kirjapandut lugedes.
otsi oma probleemidele lahendust kui suhtlemine toimub end teistele pealesurumises ja vägivaldsuses.
omasuguste kiiksutajatega suhtlegi siis on hea vastastiku teineteisele lehata, klatsida, vassida, nuhkida, sonkida teiste elus,julmutseda. nii et sarnased omavahel.
miks peab pressima end buldooserina inimese juurde kes sinutaolised manitsejad oma elust välja lülitanud on.
selle kirjapandu järgi oled äärmiselt ebameeldiv ja lehkad halvasti
 
to 23.06-le 16. veebruar 2011, kl 09.12
öösel tavaliselt tegutsevadki kuritegeliku kiiksuga tegelinskid.
 
oi neid 16. veebruar 2011, kl 14.11
Viimasele

Paha või mitte paha, aga selline pidev vigade otsimine teistes, see pidev vastandamine ja enese paremaks pidamine, tekitabki soovi krõbedamaid sõnu kasutada.
Aga ole, palun, kena, ning selgita, mis mõte on aina mõelda, kuidas kellegi elu kibedaks muuta, et keegi kuskil pole piisavalt hea ja viisakas, temaga MINA ei suhtle jne. No ära suhtle, kelle asi ometi. Ega see teine pea siis paha olema, et sina temaga suhelda ei suvatse. Temal ehk sinu suhtes sama tunne, et sina hoopis paha jne....

Kas elu ongi nii tühine siis, et selliste jamade peale ennast ja oma kallist aega kulutada. Eks võid mu suhtes näppu viibutada või kuritegelikuks tituleerida, ega see ei muuda midagi. Elu läheb ikka oma rada ja tegelikud kurikaelad teevad oma "tööd" edasi. Ei see neid loksuta, mis arvad sina minust, mis mina sinust. ...
Selline inimestes halva otsimine viibki vaid põrgu poole enamust.
Pole mõtet isegi rääkida siin enam. Pimedust on liiga palju, kahjuks küll.
 
mutt 16. veebruar 2011, kl 16.06
viimastele. ärge võtke isiklikult. see teema on tehtud ja kes tahab võib oma arvamust avaldada. põhiliseks probleemiks siisi vist inimesed ,kes ei arvesta teiste inimestega ja vaat selle probleemi lahendamiseks pakutakse siin võimalusi ja tegutsemisviise ,et ka seesugustega oleks võimalik kõrvuti ja teineteist segamata elada. nii olen aru saanud. või mis...
 
to 14.11 17. veebruar 2011, kl 12.31
milles asi ei pea ju pahadega kokku puutuma, saadki enesearendusega tegeleda.
olen viimase kui halva oma elust välja visanud ja väga hea ning kerge on elada. häid meeldivaid inimesi on väga palju. nendega jagataksegi oma vaba aega.
paistab et sul endal on probleemiks see et tahad kellelegi külje äärde pugeda aga tee on alatiseks kinni. ela oma elu ja otsi sarnaste kiiksudega isendid.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!