Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Kirikusse minek
 
O 13. märts 2013, kl 23.31
Tere,
pole kunagi väljaspool kooliekskursiooni kirikus käinud, aga nüüd on kuidagi palju probleeme ja tahaks lihtsalt minna maha istuda ja mõtiskleda.
Selline küsimus siis, et kuidas see värk toimib? Et kui jumalateenistust ega midagi pole, siis võib lihtsalt minna ja maha istuda ja keegi imelikult ei vaata, või on see kuidagi keerulisem?
Ettetänades
isemaag 14. märts 2013, kl 00.15
Kui lastakse vaikselt olla, kerikherra ei tule tüütama, küll põrmandu alused kollid miski nõksu leiavad. Kerkosse minnes ütle endale: Tervena tulin, tervena lähen!
 
kk 14. märts 2013, kl 00.41
hmm ei oska öelda, ma ükskord läksin kui uksed lahti olid, uksed enamasti kinni olnud, kui proovinud. läksime sõbrannaga sisse vaatasin maali ja tegin paari pilti( ei tea kas tohtis) :D
 
Liisu 14. märts 2013, kl 01.57
Kui kirik on avatud, võid julgelt minna. Linnades suuremad kirikud enamasti iga päev avatud (kellaaegu saab enamasti stendilt vaadata). Väiksemates kohtades on keerulisem, seal enamasti kirik avatud vaid teenistuse ajal. Segamist ja juurdetulemist ei tasu karta - enamasti seal polegi kedagi, või siis mõni turist/uudistaja/küünlasüütaja. Hea rahulik paik, olen isegi paar korda kirikus maha istunud ja vaikust nautinud, kuigi ennast usklikuks ei loe.
 
KOGUDUSE LIIGE 14. märts 2013, kl 05.46
OLEN MEES JA VIIN PALAMUSE KIRIKUT TUTVUSTAMA,, KUS VÕIB LAPSED RISTIDA JA ISEGI LEERITUNNID VÕTTA!! SIIS ON ASI KOHE SELGE,,
AGA ISTUDA VÕIME KA KOOS,, JA RÄÄKIDA SAAME KÕIGEST ,,MIS SIND HUVITAB!
 
ehh 14. märts 2013, kl 07.29
Koguduse liige peab ikka kuidagi eriliselt tungivalt enda usku peale suruma, kasvõi naistekas röökides.
 
izemaag 14. märts 2013, kl 07.38
isemaag Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui lastakse vaikselt olla, kerikherra ei tule tüü
> tama, küll põrmandu alused kollid miski nõksu leia
> vad. Kerkosse minnes ütle endale: Tervena tulin, t
> ervena lähen!
--------

Seda va pervot ja sooja ning pehme pakkujat küll ärge kirikusse laske!
 
Triinu 14. märts 2013, kl 09.03
Kas kellelgi oleks pakkuda nr 52/54 riideid?
 
austrias 14. märts 2013, kl 09.27
Seal oli palvemaja parklas.Selline pisike putka.Mina käisin sees mees ei julgenud.Seal olid lilled ja jumala pilt.Armas,et inimesed hoolivad ja hoiavad.Meil oleks see ammu täis s.i.t...
 
ära pelga! 14. märts 2013, kl 13.27
Kui kiriku uksed ei ole lukustatud, siis järelikult ongi kirik kõikidele avatud ja igaüks võib sisse astuda. Just nii, nagu sa kirjutad: kui jumalateenistust ei ole, siis saab seal vaikselt omaette istuda ja mõtiskleda. Selleks ju kirik avatud ongi. Ei ole küll kunagi kuulnud, et mõtisklejat seal segataks. Muidugi - kui ikka näiteks keegi seal pingil omaette lohutamatult nutab, siis võib küll kirikuõpetaja juurde astuda ja küsida, kas ta saab kuidagi aidata. Ja on valmis mures inimest ära kuulama.
 
fakt 16. märts 2013, kl 17.01
ristiusu kirik on mõrvarlik organisatsioon, verise ajalooga
 
ene 16. märts 2013, kl 18.39
TO kk
Eestis enamasti lubatakse kirikus pildistada(ka välguga), aga alati on viisakas enne luba küsida. Välismaal on keelav märk nähtava koha peal, kui pildistamine on keelatud.
Kui kiriku uks on avatud võib alati sisse astuda ja istet võtta ning vaikselt mõtiskleda.Keegi ei pane pahaks ega tule ka tülitama.
 
eveliina 17. märts 2013, kl 10.47
Kui uks on lahti, siis võid alati sisse minna. Lahkusuliste pühakodades võib juhtuda, et keegi tuleb vestlema, kuid kui annad märku, et soovid lihtsalt olla, siis eemaldutakse. Pildistamiskeeldu pole.
 
Nojah 17. märts 2013, kl 11.13
Vahel on kirik ka päeva ajal lahti ja ei ole mingit probleemi lihtsalt sisse astuda, istuda mõnel pingil ( Lutheri kirikus, Õigeusu kirikutes pinke pole) ja mõtiskleda. Olen seda isegi teinud ja kogenud head. Keegi pole mind tulnud segama.
 
oijesver 17. märts 2013, kl 19.51
austrias
kui sina kirikusse s..umata jätad, siis ongi kirik puhas.
pole mina veel eestis ühtegi täistehtud kirikut ega palvemaja näinud.
kohutavalt ebameeldivad on sinusugused negatiivsuse pritsijad.
muidugi ei saa eitada, et mida rohekm venelasi, seda räpasemad kohad. või arvad, et austrias alamklass puudub?
ise elan euroopas ja leian, et eesti on vaatamata sisseränannud idahõimule ikkagi puhtam, kui nii mõnigi lääne-euroopa riik.

minu kodulinnas, eestis, on samuti kiriku uksed avatud. mutikesed valvavad seal.
võid sisse minna, istuda ja mõtiskleda. kui tahad teed väikse annetuse ja süütad küünla.

arvestama pead seda, et valvurimutiksed sosistavad ja lobisevad üsna kõva häälega, nii et kui see su mõtisklemist segab siis..:))
vähemalt meie kirikus.
 
Usujünger 23. oktoober 2021, kl 15.51
Nüüd on siis selge miks Vene kirikutes nii hoogsalt laubaga vastu maad pekstakse nemad teavad et Jumal asub maa all punkris. Peab seltsimeestele ateistidele kah ütlema et nood otsivad mingit pikkade juuste ja habemega taati pilve piirilt täiesti asjatult õige koht Jumalat otsida on Moskva lähedal punkris maa all ja Jumal hoopis Jumala kiilakas ilma habemeta ja botoxit silmini täis Tõsi taolised otsingud võivad olla tervisele ütlemata kahjulikud arvestades Vene eriväelaste kombeid Peeter oli Jeesuse jünger Jüri ainult mingi kahtlane katoliku ortodoksi pühak. Muidugi peaks Peetrit eelistama. Nagu pühakiri ütleb, sina Peeter oled kalju ja sellele kaljule tahan ma ehitada riigigümnaasiumi.
 
PATUPUTS 23. oktoober 2021, kl 15.55
Meil siin Vaeste Patuste Alevis palvepaiku piisavalt. Kaks kirikut luteri kants ja vene kerik üks palvela ja va taarausuliste kuivand tüükast kuretootemitaputeivas ka. Pühasi paiku summ ei sääl pole patule paika. Ja aastaid tagasi käis seal altari ees üks süvausklik palverändur kes ka usinasti taarakogumisega tegeles ja palvejorin muutkui ikka mare ja mare. Aga mare on ladina keeli meri ja kui võtta laulust kui see meri oleks õlu siis loksub kõik paika muidugi mitte õlu vesi pigemini. Sest kui palved päris palavaks paisusivad sääl pühakojas ja tekkis tuleoht valgele vabamule siis ühendati voolik kiiresti veevärgiga ja anti patustand palvetajale jahutust ja meelele lohutust
 
Selgitus 22. november 2021, kl 17.04
Vaat mispärast kristlus on kõige levinum. Jeesusel olid paranormaalsed võimed mida Muhamedil ei olnud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!