Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Ema ajab kodust välja
 
tütar 29. august 2013, kl 12.57
Tere

Olen meeleheitel... Minu ema ajab mind koos minu alaealise lapsega korterist valja,kuna tema ei tahtnud,et ma sünnitaks.

Kas tal on õigust ajada meid valja,laps pealegi veel alaealine?
 
eieiei 29. august 2013, kl 13.05
ei ole õigust. see on ka sinu kodu. söö ta ise välja, too mees majja, ükskõik milline ja hakka sellele mõrrale vastu.
 
aga 29. august 2013, kl 13.05
Koli siis lapse isa juurde.
 
mida? 29. august 2013, kl 13.09
sina said juhusliku tite ja sinu ema peab kannatama? kui on ema korter, siis on ema otsus ja sina kao oma äbaraga varjupaika, kui ei osanud jalgu koos hoida õigel ajal.
 
eksole 29. august 2013, kl 13.15
Laps veel alaealine...

Alaealine on kuni 18-aastane inimene. Teemaalgataja võib siis vabalt neljakümnene tütarlaps olla. ;)

Aga keelata vist ei saa - ema tuba, ema luba, st. et kui kinnisvara omanik on tema, siis tema saab otsustada küll. Ürita suhteid siluda, kui sa ikka is epole võimeline endale katust pea kohale saama. Aga kui oled, siis võiksid siiski minna. Saad ka omas kodus ise peremees olla.
 
aga 29. august 2013, kl 13.20
alaealisel lapsel on ema, loodetavasti mitte alaealine, ja korteri omanik otsustab, kes tema katuse all elab.
Kogud raha ja otsid üürika, mis selles nii imelikku on?
 
eieiei 29. august 2013, kl 13.25
ei pea sa kuhugi minema. pole sellel emal mingeid õigusi. kui kasvatas su selliseks, siis söögu oma vilju. mitte ühegi valemiga ei saa ta sind välja visata. see on sinu kodu. kui sa ise vihastades välja kolid, siis hiljem kahetsed. ehk on see nn ema ise sinu sellisel moel saanud nagu sina oma lapse.
ela oma kogus edasi ja saada parem oma ema su isa juurde elama.
 
to eieiei 29. august 2013, kl 13.39
Mis mõttes "kasvatus su selliseks"? Ema oli ju vastu, et tütar saab vallaslapse!! Mehest pole ju juttugi, järelikult vallasema/ üksikema. Mina ütleksin ka tütrest lahti, kui saab lapse, aga lapsel isa pole. Sellist häbiplekki meie korralikus perekonnas küll vaja pole!
 
??? 29. august 2013, kl 13.40
kas sa kommunaale maksad? toitu koju ostad? koristada aitad?
ja miks sa üleüldse koos oma võsukeseda ema krae vahel oled?
 
d 29. august 2013, kl 13.45
ainult kohtu kaudu saab välja tõsta ta sind
 
Kuulnud 29. august 2013, kl 13.56
Oled sinna sisse kirjutatud? Alaealise lapsega ei tohi sind tänavale tõsta.
 
imelikud arvamused siin! 29. august 2013, kl 14.00
Täiskasvanud inimene ei oma enam mingit vääramatut õigust oma ema pinnal elada. Kui ema on nõus - palun väga! Kui emale ei meeldi, siis võib iga kell välja tõsta. Juhul muidugi, kui ema on elamispinna omanik.
Teemaalgataja oleks pidanud meeleheitel olema siis, kui lapse tegi ilma et endal elamispinda oleks. Nüüd on hilja meelt heita.
 
vildakad seadused 29. august 2013, kl 14.03
Alaealise lapsega ei tohi isegi üürikorterist välja ajada, sellepärast korteriomanikud kardavadki noori naisi, et need võivad "ootamatult" lapse saada, ja siis ei saagi teda enam välja.
 
ema 29. august 2013, kl 14.11
olgem nüüd ausad, kas keegi teist tahaks olla selle ema rollis, kus vastu tema tahtmist elab koos temaga korteris tema laps ja veel keegi alaealine laps.
Miks te näete ainult seda poolt nagu teie tahate näha. Minu meelest on siin hoopis ühe ema ehk siis vanaema elamispinna kuritarvitamine.
Mina ei saa aru, miks mõni inimene arvab, et temal on ainult õigused ja kohustusi tal nagu polegi. Et kui tema on saanud kunagi lapse, kes on veel alaealine, sisi temal ongi õigus oma ema korteris edasi peesitada. ühel päeval saab see lapselaps ka lapse ja siis on juba neli põlvkonda ühel pinnal, sest kõigil on sünnijärgne õigus seal elada.
Sellel emal on selles korteris ju ika ka mingid õigused, kasvõi õigus eraelu puutumatusele ja oma kodus rahulikule elule.
Kuigi ega siit suurt sotti küll ei saa, kes neist see alaealine on- lapse saanud laps või siis ikkagi see kolmas põlvkond-lapselaps.
 
maale 29. august 2013, kl 14.16
No milles küsimus- Päinurmes või kuskil Kapa-Kohilas ju lausa antakse tasuta kortereid. Kasva suureks
 
juura 29. august 2013, kl 14.22
vildakad seadused Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Alaealise lapsega ei tohi isegi üürikorterist välj
> a ajada, sellepärast korteriomanikud kardavadki no
> ori naisi, et need võivad "ootamatult" lapse saada
> , ja siis ei saagi teda enam välja.


Viidet seadusele paluks...
 
hmm 29. august 2013, kl 14.30
Kui sa oled alaealine, siis vahet pole, et sul on laps, seadus kohustab su ema sind täiskasvanuks saamiseni üleval pidama. Katsu seni õppida ja mingi töö leida, et sa ei oleks lollis olukorras, kui 18 saad ja ta sind välja viskab.
 
!rr 29. august 2013, kl 15.04
vildakad seadused
29. august 2013, kl 14.03
Alaealise lapsega ei tohi isegi üürikorterist välja ajada, sellepärast korteriomanikud kardavadki noori naisi, et need võivad "ootamatult" lapse saada, ja siis ei saagi teda enam välja.


Viita siis sellele seadusele! Või on see seadus ainult lapsega tüdrukute peas?
 
tütar 29. august 2013, kl 15.18
Mehega oli kõik korras,elasime mõnda ega koos,kuid uhel hetkel ta hakkas jõhkralt mind ja last peksma,kui too alles pisike oli( hetkel on 3).Kolisin ema juurde elama.

Siin ka oli nii,ema koguaeg karjus,solvas,kaskis mida võib panna lapsele selga mida mitte jne.
 
eieiei 29. august 2013, kl 15.28
vaene laps, sa oled tõsises hädas. kui juba oma ema idioot, siis kus kohast sa vaeseke abi saad. mine küsi abi sotsosakonnast kov-ist ja kindlasti nõu, kuidas end kaitsta vägivaldse ema eest. ole tugev!
 
Omaette on alati parem 29. august 2013, kl 15.30
Aga miks omaette elama ei koli?
 
tütar 29. august 2013, kl 16.11
heameelega koliks,kuid keegi ei anna üürile üksikemale ja oma elamispinda soetamiseks pole sellist raha praegu.

Mul ei ole endast kahju,vaid lapsest,tema pole millestki süüdi.

Ja kui ema nõudis,et ma aborti teeks,ma ei saanud seda teha,kartsin,et jaangi lastetuks,pealegi lapseisa oli nendel aegadel normaalne...vähemalt siis ei näinud midagi.

Aga nüüd jaab loota,et nende kahe p'evaga,ema muudab oma meelt,kuna kõik ,kelle kaest olen kusinud toa üürile,ei taha lapsega kedagi
 
aal 29. august 2013, kl 16.54
Olen kindel, et see'vaene laps' ei maksa üüri, elab sotstoetustest ja ihaleb korterit järjekordse poldiga lapse tegemiseks. Emal sai lihtsalt mõõt täis, kaua võib!
 
klaabu 29. august 2013, kl 17.00
Olen sama meelt, et küllap tütar elab veendunult ema rahakotil, koikul ja söögilauas. On laisk ja lohakas ja ei otsigi mingeid võimalusi iseseisva elu elamiseks.
Veel. Kui vana on "tütar" ja nö. alaealine laps. Ei pruugi ju olla 20-aastane rinnalapsega. Alaealine on 16 aastane ka.
Nii et, marss tööle ja hakka ise vastutama, kulla tütar.
 
to: tütar 29. august 2013, kl 17.14
jätsid sujuvalt vastamata küsimustele kommunaalide maksmise jms kohta? sellest võib järeldada, et eladki nagu parasiit oma ema kukil. ma ka ei taluks sellist täiskasvanud "last" oma katuse all. oled oma lapsega omaette leibkond, hangi omale elamispind, mine tööle ja jäta oma ema rahule.
 
eieiei 29. august 2013, kl 17.19
õige ta on, et mine tööle. laps lasteaeda. kui hakkama ei saa, siis sotsosakonda abi ja nõu saama. kommunaalide pärast ära muretse, sest omanik peab need maksma.
kui laps on abitus olukorras, peab vanem teda toetama ja ülal pidama. kui laps on lapsega, siis seda enam. lapse isalt tuleb elatuisraha välja nõuda. ise kibekiirelt tööle, ükskõik kuhu.
tegutsema tuleb hakata. kui ema on idioot, siis otsi abi riigilt.
 
mnjah 29. august 2013, kl 17.47
Ikka väga imelikud emad siin, kes ei salliks isegi enda last koos pisikese abitu lapselapsega oma katuse all. Ma küll pole oma ema sarnasesse olukorda pannud, aga olen täiesti kindel, et kui oleksin sellises seisus nagu teemaalgatajaga - kuhugile minna pole, väike laps - siis minu ema poleks mind abita jätnud mitte kunagi, ammugi veel kodust välja ajanud. Olen minagi oma ema kohta mõelnud, et ta võiks olla niisugune või teistsugune, aga siinsete "emade" arvamusi lugedes olen oma emale tema armastuse ja hoolimise eest siiralt tänulik.

to eieiei
Arvasin alguses, et teed lihtsalt nalja, aga sinu viimased postitused on reaalselt nõuandvad. Väga erinevad siinsete rongaemade kurjast kraaksumisest.
10+
 
hm 29. august 2013, kl 18.04
minu ema ei ole mind jälle selliselt kasvatanud, et saan suvalise tropiga lapse ning ei ole ei tööd, ei haridust, ei elukohta.
Jah -su ema on korteriomanik ja võib su sealt vabalt välja ajada. Kasvõi vahetab lukud ära ja kõik - peadki leidma elukoha - ei aita sind kohus ega politsei.
Laps on 3.a. - siis ei ole ju mingit takistust oma elu sisseseada.
 
??? 29. august 2013, kl 18.26
eieiei Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> õige ta on, et mine tööle. laps lasteaeda. kui hak
> kama ei saa, siis sotsosakonda abi ja nõu saama. k
> ommunaalide pärast ära muretse, sest omanik peab n
> eed maksma.
> kui laps on abitus olukorras, peab
> vanem teda toetama ja ülal pidama. kui laps on lap
> sega, siis seda enam. lapse isalt tuleb elatuisrah
> a välja nõuda. ise kibekiirelt tööle, ükskõik kuhu
> .
> tegutsema tuleb hakata. kui ema on idioot, s
> iis otsi abi riigilt.

kust krdi kohast tulevad sellised lambad, kes väidavad et omanik peab tasuma kommunaalid ja parasiidi asi on ainult elu nautida? pealegi, vanem EI pea üleval pidama oma täiskasvanud last. kohustus on üleval pidada oma last kuni 18 eluaastani.
 
tütar 29. august 2013, kl 19.15
to:tütar

Ma ei istu päevad otsa naistekas...

Olen 23a,laps on 3a,emale maksan poole kommunalkuludest,koristan ja teen süüa.
Ema lihtsalt vihkab minu last,kuna ma keeldusin aborti tegemast ja sain last mehega,kes oli emale vastumeelt.

Lapse isa maksab mingi 100 eur kätte+lapseraha,sellest ka elamegi. Lasteaed,mis asub kodulahedal,võttab lapse alles jargmine aasta või varem,kui mõni koht vabaneb.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!