Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Mees ei taha tööle minna :(
 
arpege 07. november 2013, kl 19.57
Kas kellelgi on sarnast kogemust, et mees ei käi tööl või töötab väga väikese koormusega (ei pea silmas väikest palka) ning ei soovigi põhimõtteliselt olukorda muuta, sest naine teenib üpris palju?

Minul mure järgmine. Olen veidi üle 30. naine, muidu õnnelikus abielus. Eelmisel aastal otsustas abikaasa minna tagasi ülikooli, et kunagi pooleli jäänud õpingud lõpuni viia. Sel hetkel toetasin teda, sest ei uskunud, et sellest selline probleem tekib. Nüüdseks olen juba ligi poolteist aastat peres ainuke tööl käiv inimene mina. Mul ei ole õnneks just väga väike sissetulek, me saame rahaliselt kuidagi hakkama. Kuid iga kuu lõpus on siiski rahaga probleeme ja olen peale oma tavatöö ka endale lisatöö otsinud.

Kuid minu meelest on siiski võimalik ka õpingute kõrvalt tööl käia, kasvõi poole kohaga. Ma pole kunagi eeldanud, et mees peab väga palju teenima, kuid midagi siiski võiks. Paljud temast nooremad tudengid käivad tööl. Tema millegipärast väidab, et suure õppekoormuse tõttu ei saa ja see segaks tema õpinguid. Viimasel ajal on meil selle tõttu nii palju tülisid ja ma ei suuda temasse enam samamoodi suhtuda kui varem.

Kui temaga sellest räägin (ei nääguta), siis tekitan temast depressiooni, kui ei räägi, siis ta ise ka midagi ei tee. Täiesti suletud ring. Korra ütlesin, et nüüd on kõik. Ma ei ole kindel, kas ma suudan veel vähemalt poolteist aastat sellise koormusega tööd teha...
 
lillekesele 07. november 2013, kl 20.06
Millal sul enda elu elamiseks aega jääb? Äkki selleks oledki oma õnnetus üksinduses, et nii agaralt võõraid elusid elad? Hangiksid ehk elu, oleks meil siit midagi huvitavat luheda. Näiteks sellest, muda oled oma naise järel nuhkimisega avastabud või kui nõme ämm sul on ja kuidas ta sind kiusab jne.
 
:) 07. november 2013, kl 20.11
Vabandust lillekesele, aga ma ei saa sinu postitusest aru...
 
Kurb 07. november 2013, kl 20.21
kohutav lausa! Tüüpiline isane, naine lasku 2. töökohal ja tema on hea ja "õpib" ja siis raudselt, kui oma õpingud on lõpetanud, leiab, et tahab veel õppida. Sul on raske, kahtlemata, mees on lohe, muidugi ta võiks endale kasvõi poole kohaga töögi leida. See ei ole normaalne, ütle talle, et lõpetagu oma õpingud juba kiiremini ära, märkasid nüüd, et tahad ka ühtteist õppima minna, et tema kord siis üksi 2. kohal rabada, eks kaeme siis..
 
Naine 07. november 2013, kl 20.25
Kas seda eriala kaugõppes ei saa õppida? Siis oleks küll võimalik tööl käia. Inimesed on väga erinevad. Mina käisin ka kogu aeg intensiivselt tööl ja koolis aga seetõttu venis mu kooliaeg pikemaks. Samas osad suudavad mõlemat teha korralikult.
 
arpege 07. november 2013, kl 20.28
Ma olen ise ka sama mõelnud, et ütleks, et äkki ma tahan ka õppima minna vms. Kurb on jah need nö viimased päris nooruse aastad mööda saata hullumeelselt tööd rügades (eelmisel talvel oli nädalas töötunde ligi 100).

Lisaks ajab närvi ka see, et kuna ta õpib päevases õppes, siis on ta otsustanud võtta osa igasugustest tudengiüritustest ja -asjadest. Need on ka lisaväljaminek, mille mina pean välja maksma. Aga seda võin vähemalt kindla südamega öelda, et ühegi noore tudengineiuga ta mind ei peta - naistemaitse on tal hoopis teistsugune.
 
arpege 07. november 2013, kl 20.29
to Naine. Konkreetset eriala kahjuks kaugõppes õppida ei saa, muidu oleks ta selle variandi valinud.
 
Naine 07. november 2013, kl 20.35
No aga mingu poole kohaga tööle ja kui ei jõua nominaalajaga lõpetada, siis pole ka ju hullu. Õpib kauem aga sinul on vähemalt kergem. Kool pooleli jätta oleks küll halb variant.
 
arpege 07. november 2013, kl 20.48
Ma ei tahagi, et ta õpingud pooleli jätaks. Tal on kusjuures väga head tulemused ja ma olen selle üle uhke.

Poole kohaga töö oleks väga rahuldav lahendus. Lihtsalt ta ei ole nõus. Kohe kui võtan töö teema jutuks hakkab ta mind ründama. Süüdistab mind igasugustes asjades. Ütleb, et ta ei suuda ülikoolis käia, sest tal on pinge peal.

Ma olen vist ise ka liiga leebe iseloomuga. Oleksin pidanud nõudma, et ta oma kulutusi vähendaks - jätaks suitsetamise maha, ei ostaks kõike mis pähe tuleb. Seda kohe alguses. Kui nüüd selle jutuks võtnud olen, siis tuleb jälle mingi skandaal, tema poolt. Vahel on selline tunne, et minu ülesanne on vait olla ja tööd teha, koju raha tuua ja siis on kõik hästi.
 
uskumatu, kui lolle naisi ikka olemas on 07. november 2013, kl 21.09
õnnitlen, ära sellisest mehest küll lahti lase! selline mees on õnneliku elu alus ju! ja ise oled veel õnnelik :D ikka vähenõudlik peab olema, et selline sigadus õnnelikuks teeb. mees kasutab täiega ära ju.
 
hmm 07. november 2013, kl 21.39
ja kui kool läbi, siis ta soovib lahutust?
 
Maria 07. november 2013, kl 21.43
Minu poeg käib ülikoolis tartus ,maksab ise korteri eest ja teenib nädalavahetustel omale elatusraha ehitustöödel.
 
ninatargake 07. november 2013, kl 21.48
kuule naine... miks sa seda meest yleval pead??? miks???.. kui suudad selle endale ära põhjendada, siis seejärel teed otsused.. õiged otsused.
Teine saab teise raha oma äranägemise järgi kasutada täpselt nii palju, kui see teine sellele ärakasutajale seda raha selleks ärakasutamiseks välja käib. Kurb.. aga tõsi tõde.
 
hm 07. november 2013, kl 22.30
aga see, et mees peab naist üleval -kui see õpib või kasvatab last - seda peetakse normaalseks. Kui palju on naisi, kes tööl ei käia.
Mine lahku, kui ei sobi.
 
hm 07. november 2013, kl 23.05
Kuidagi väga kehva mulje jätab see mehike küll. Naine rabab kahel kohal ja peab veel suitsuraha ka andma... Tundub tõesti, et siin on kokku saanud osav manipuleerija ja kergesti manipuleeritav. Eriti nõrk koht on minu meelest see teise töökoha võtmine. Milleks see? Et kutt saaks ikka kallemaid suitse ja paremaid napse osta? Kas ta sul vähemalt kodutöid aitab teha või neid teed ka sina, sest temal on vaja "õppida"?
Mina alustaks sellest, et loobuksin vähemalt sellest teisest töökohast. Miks sa peaks ennast rihmaks tõmbama, et teisele mugavat äraelamist võimaldada? Rahaga on raske? Aga ongi raske ühe sissetulekuga kahte inimest ülal pidada! Siis tõmbategi kulutused kokku, suitsu ja alkoholi jaoks enam raha ei jää, toiduks on makaronid ja köögiviljasupp! Igaks juhuks soovitan oma palga kohta valetada, teha see veel väiksemaks kui see on, ja vaadata siis, mida härra kostab.
Tegelikult on väga vastik, väga jälk niimoodi teist inimest ära kasutada, ja ma ei usu, et see mees oleks inimene, kellest tasub kümne küünega kinni hoida. Äkki leiad endale ikka kellegi parema, kelle jaoks suhe rajaneb pigem võrdsusel kui kasusaamisel?
 
ants 08. november 2013, kl 03.40
See on õige,et naine töötab palehigis.Peaks kolm kohta olema siis ei jääks aega siin lolli juttu ajada.Tundub nagu energiat jääb üle ,et siin tühjalt määgida.Sina hm teeni ka mõni euro elus ja siis hakka inisema.Respekt sellele mehele.
 
to 07. november 2013, kl 22.30 08. november 2013, kl 07.56
"aga see, et mees peab naist üleval -kui see õpib või kasvatab last - seda peetakse normaalseks. Kui palju on naisi, kes tööl ei käia.
Mine lahku, kui ei sobi."

võtan sõna!
olin ka kunagi naine,kes tööl ei käinud, kuna kodus oli 3 väikest last.
mees käis tööl. hommikul sõi õhu täis, lõuna ajal käis söömas. õhtul ootas soe toit ja korras kodu, soe vesi katlas pesemiseks olemas

elasime maal ja lisaks 3 lapsele toas oli meil sel ajal laudas 6 lüpsilehma, paarkümmend kana, kümmekond lammast, 2-3 siga...
- ka need elukad olid toimetatud, kasitud, lehmad lüpstud käsitsi, piim jahutatud ja piimaauto peale viidud aiakäruga igal hommikul 120 liitrit ehk siis 40 liitrisi nõuid 3 tükki.
traha mis sest majandamisest maksti laekus mehe nimele, mehe arvele
ja mina istusin kodus niiisama, ei käinud tööl, ei teeninud midagi sisse...

agaära me elasime, mehe palgast läks veel 1/3 elatiseks ka.
 
ei taha ära sõnuda 08. november 2013, kl 13.47
Kunagi tundsin naist, kellel oli sama seis mis sul.Mees õppis kenasti viis aastat pāevases, naise kulul. Ja siis kui ülikool läbi, teatas naisele, et ta läheb nüüd minema teise naise juurde, sest ei taha et ta tulevane laps isata kasvaks.Âra ole kunagi nii kindel, et sinu mehega nii ei juhtu.See naine ei osanud ka midagi kahtlustada, mees oli tudegi kohta küllaltki koduse eluviisiga.
 
seda et 08. november 2013, kl 19.17
igat moodi võib olla.
minul oli ka elus selline seis, et mees ei töötanud päris pikka aega ja elas minu kulul. aga siis juhtus nii, et pidin aastaid elama hoopis ise mehe kulul. sellel ajal oli mul häbi, et mehe kallal kunagi irisesin.

mees ei ole enam nii noor, et jaksaks õppida ja töötada korraga, ma arvan. istuge maha ja arutage, kust kokku annab hoida. kui ei saa nii palju, et asju selgeks rääkida, pole see suhe midagi väärt, järelikult pole see suhe ka hoidmist väärt.
 
olku 09. november 2013, kl 10.03
Õppivat meest, pealegi 30-tes võib ju üleval pidada küll. Paraku on ohumärk see, et ta eeldab seejuures ka kõiki mugavusi ja mitte millestki loobumist ehk siis mitte ühtegi pingutust, et koormat kergendada. Vot sellega ma nõus ei oleks.
 
laisk naine 09. november 2013, kl 11.13
käisime mõlemad tööl, minul lisaks veel kodune majapidamine ja lisatöö mida sain teha kodus vabast ajast

siis jäin rasedaks, saime lapse. olin lapsega kodus,kodune töö + senine lisatöö said tehtud, lisatööd (programmide koostamine) sain teha nüüd isegi rohem ja teenisin enam sellega isegi enam kui oma igapäevatööga

mees nimetas mind muidusööjaks ja laisaks,sellepärast, et ma tööle ei läinud kui laps aastseks sai
 
2 lapse ema 09. november 2013, kl 14.15
mind pidas ka mees nii magistri tegemise ajal , kui 1 lapse ajal üleval (siis ei olnud emapalka) kuni laps sai 3.a. , tänu heale haridusele sain 2. lapse ajal väga head emapalka ja seetõttu kui oli masu, oli mees lapsega kodus paar päeva nädalas ja mina käisin veel emapalgale 2 päeva nädalas tööl (emapalk oli ca 18000 krooni + min. palk)-seega siis pidasin mina peret üleval. Peres ongi nii -maksab see, kellel on raha.
 
vat-vat 09. november 2013, kl 15.28
mu ämm ka ütles, et peres on kõik ühine ja maksab see kel raha on
ehk siis kuna olin säästlik ja kuna ei olnud eriline poodleja
maal elades vaasin poest vaid jahu, soola, suhkrut, leiba , saia tangaineid, lastele jalanõusid
muud asjad õmblesin kudusin ise siis oligi nii, et peamised kulutused tulid minu rahakotist, aga mitte oma pere tarbeks ..
 
hämmastav 09. november 2013, kl 21.38
arpege
mina käisin täiskohaga tööl, kasvatasin üksinda last ja õppisin õhtuti veel ülikoolis.
ma tõesti ei tea, MIKS sellist laisklooma, nagu sinu mees, kodus pidada.
 
mnjah 09. november 2013, kl 22.57
Keeruline lugu ja ega keegi ei oska öelda, kuhu see viib. Nagu ühel eelkirjutanu, viis ka minul sarnane situatsioon lahkuminekuni. Lihtsalt ühel hetkel mina enam ei jaksanudki, jäin haigeks ning siis kui mina aega ja hoolt vajasin, ei olnud seda kusagilt tulemas. Ma arvan, et peaksid rahulikult oma mehega sellest rääkima, et sa ei jaksa ning kas ta on valmis kõik oma õlule võtma, kui sinuga midagi juhtub (ehk kui üle töötad, läbi põled või lihtsalt sellise haiguse saad, millest 10 päevaga ei paraneta). Ehk ta mõistab, et on sul on tõesti raske ning leiate koos viisi, kuidas edasi minna. Lahku minna on mõnes mõttes kergem kui leida uuesti tee teineteiseni ning teha restart. Soovin teile parimat!
 
apppi 14. november 2013, kl 22.53
tüüpiline lontrus ja puuk eesti mees, anna raisale jalaga munadesse
 
hämmastav 14. november 2013, kl 23.42
apppi
sinusugune rassist ei saa ka välismaalt omale normaalset meest. kuna välismaa on suurem, on seal ka puuke ja lontruseid rohkem. sinule jätkub:))
 
Lawless 15. november 2013, kl 13.02
Minul oli aastaid tagasi nii, et naine õhutas mu juristiks õppima minema. Meil oli mitte nüüd lausa leping aga enam-vähem selge üksmeel, et tema peab mind neli aastat ülal ja kunagi tulevikus saab temast rikka juristi naine (mis paistis olevat tema elu unistus). Kui aga pool aastat või aasta hiljem juhtus nii, et naise tööandja oli rahalistes raskustes ja jättis palga maksmata, sõimas naine mul kodus näo täis, et ma raha ei teeni.

Minu meelest oli see reetmine. Kooselu mõte on selles, et ollakse teineteisele toeks, et oleks kergem ajutised raskused üle elada. Naise selline alatu käitumine oli üks põhjustest, miks ma ta paar aastat hiljem maha jätsin. Mina sain juristiks küll, ja päris jõukakski, aga tema juristi naiseks ei saanud.
 
To: Lawless 15. november 2013, kl 14.48
Jätsid naise paar aastat hiljem maha?
Ehk siis peale seda, kui olid oma õpingud tema kulul lõpetanud?
ja SINUSUGUNE räägib mõistmisest ning toetamisest???
Kus SINU mõistev meel ning toetus siis olid, kui su naisel palk jäi saamata, ning ta teie mõlemi eest rabamisest väsinud oli?
Teemaalgatajale aga- loe "Lawlessi" kommentaari ja mõtle sügavalt järele, kas see su õppurist mees hiljem samuti ei tee. Et kui õpingud läbi, siis tuletab sulle meelde, kuidas sa tema arutuid kulutamisi maksta ei jaksanud, ning lahkub mitte kaks kätt taskus, vaid jupp sinu teenitust ning ka sinu elust näpu otsas.
Kui üks peres õpib, siis muidugi tuleb toetada, aga siin on jutt ju sellest, et naine rabab ennast tööga ogaraks, et aga meheraasu arutuid, mitte mõistlikke kulutusi katta. Tudengipoiss aga laiab naise teenitud rahaga, nagu jaksab.
Lawlessile soovin edaspidiseks aga ikka kõike sedasama, mida ta ise teistelegi.
 
raba jah end ogaraks, kuid mille nimel 15. november 2013, kl 21.36
ei ole üldse mitte haruldus kui naine suurest armastusest oma väikese mehikese järje peale on aidanud või mingist p.sast välja ja ta seejärel kohe maha jäetakse või uue vastu vahetatakse. see nagu mingi eluseadus. ei ole vaja mehele tugevamat poolt etendada. satud väikese mehikese põlguse ning viha alla.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!