Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
30-aastase mehe vanematele/sõpradele
 
Mia 03. oktoober 2010, kl 22.47
Mida Teie arvaksite ja soovitaksite, kui 30-aastane mees ütleks, et loob suhte 20-aastase naisega :)
 
kalev 03. oktoober 2010, kl 22.52
Soovitaks tite ja pulmadega mitte kiirustada.
 
esiteks 03. oktoober 2010, kl 23.08
kas see on tal mingi hajune tulevikuplaan, või eksisteerib see piiga ka tegelikkuses?
kui lihtsalt plaan, tekib küsimus, miks 30ne mees vanust nii oluliseks peab. järelikult ebaküps tüüp.
 
Mia 03. oktoober 2010, kl 23.10
Neiu eksisteerib ka reaalsuses...Ehk siis mina.Mõtlen lihtsalt, et kui tõsi võib mehel taga olla ja natukene ise muretsen.
 
LadyRed 04. oktoober 2010, kl 15.33
10 aastat ei ole nüüd küll mingi eriline vanusevahe, kui kõik õige tundub. Minu meelest enamusel meestest alles 30ndates mehemõtted ja pereplaan tekivadki. Või mehed, kas eksin siinkohal? Iseasi on nüüd see, et kas sina ka valmis oled ennast 20 aastaselt lõplikult siduma - abielluma, lapsi saama ja loobuma kõigest, mida teistel meestel maailmas veel pakkuda oleks. Ehk oled sa endal ikka sarved korralikult maha jooksnud või avastad 4-5 aasta pärast, et pagan küll, oleks ikka tahtnud tegelikult veel ringi vaadata ja siis teed ühele inimesele väga haiget?
 
fakt 04. oktoober 2010, kl 21.55
1. Mõnedele meestele ei saabu mõistus ka kolmekümneselt mitte....
2. Kui meest 30-selt pole veel keegi tahtnud, siis on mingi "kala" asjas...
3. Osad mehed vaatavadki endast tunduvalt noorenmaid, sest eneseealiste jaoks on nad lihtsalt äpud...
4. Üks sort arvab, et suudab "enda käe järgi" naise vormida siis
5. Ja teine sort arvab, et väga noor naine on piisavalt loll, et tõelisest temast(mehest) ja ta vigadest saada...
 
Minu arust... 04. oktoober 2010, kl 21.58
on 20 ja 30 aastasel VÄGA SUUR vanusevahe. Jah, 10 aastat iseenesest pole pikk aeg, nt kui tegu oleks 40 ja 50 aastasega, aga 20ndates eluaastates toimub selline üleskasvamine ja eneseleidmine, et 30 aastane, kes tahab 20 aastast millekski muuks kui lihtsaks lõbusuhteks peab ikka väga loll/ebakindel inimene olema.
 
gwendolyn 04. oktoober 2010, kl 22.15
Vaidleksin viimasele vastu - 10 a võib olla väga suur vanusevahe, aga ei pruugi. Sest olgem ausad, 20-aastasel ja 20-aastasel võib ikka päris suur vahe olla.

Nt inimene, kes lõpetab 22-aastaselt magistri (ja neid on) versus inimene, kes lõpetab 20-aastaselt keskkooli (ja neid on ka), on 20 ja isegi 25 saades täiesti erinevates arenguastmetes oma elus. Ega number polegi nii oluline, pigem loevad elukogemused ja suhtumine.

Samamoodi on on ka 30-aastasel ja 30-aastasel vahe.
 
Minu arust... 04. oktoober 2010, kl 23.09
Nojah, aga kas see pole enam vähem sama, mis mina ütlesin? On jah eri suguseid 30 aastaseid ja see, kes tahab püsisuhet 20 aastasega on see lolli lapsmehe tüüpi, ükskõik kui "täiskasvanud" see 20 aastane ka poleks. Oleks sinu näitega rohkem nõus kui tegu oleks sama vanusevahega, aga 25 ja 35 aastasega, sest jah, 25 aastasena võivad olla selja taga juba iseseisev elamine, kõrgharidus, seljakoti reis läbi India, mis iganes, aga kammoon, tõeliselt küps 20 aastane on nii harv juhus, et selle järgi küll ei hakkaks anonüümsele inimesele soovitama pea ees suhtesse hüpata. See pole iseseisva elu peal olnudki, heal juhul ühikas aasta-paar elanud, pluss millegi pärast kipub haridust omandava naise koolitee suhte pärast masendavalt tihti katkema, nii et see lisarisk siis ka veel. Nii et minu meelest on 20 ja 30 aastase vaheline siduv suhe (laps, abielu, ühine laen jne) ikka täiesti out. Enne enda kellegi teisega sidumist võiks teada, kes sa ise oled. 22 pole arenenud maailmas viimane taks juba päris pikka aega olnud.
 
vanem 05. oktoober 2010, kl 16.59
30-nene mees juba teab, mida tahab - selleks ajaks sarved maha jooksnud, nüüd tõsisemad eluplaanid - naine ja lapsed. Et just 20-aastane - ju lihtsalt meeldiv neiu silmapiirile ilmunud ja mis vahet on, kui vana täpselt, kui inimene meeldib ja sobib. 10 aastat pole teab mis suur vahe, no jah, 20-aastasele võib ju tunduda raskelt täiskasvanu ja vana mees juba, kuidas keegi on ja välja paistab. Mehed küpsevad aeglasemalt, naised kiiremini, nii et tegelikkuses ei pruugi see vanusevahe nii suur tundudagi. Ja on ainult hea, kui mees on naisest vanem ja kogenum ja eks ka aastatega midagi hinge taha ka korjanud, ei ole paljas kui püksinööp pereelu alustamiseks.
20-aastaselt ei pruugi kohe ka mehele minna, aega küll sellega. Aga samas, kui on väärt mees, miks mitte. Mu sugulane oli 19, kui abiellus 29-a. mehega ja on elanud õnnelikult temaga ca 25 aastat. mees on olnud peres A ja O, tema teenis, tegi, tõi ja muretses. Naine istus kodus ja kantseldas lapsi. Mõlemale sobis nii. Kõigile ei sobi, eks sõltub inimestest.
 
Mia 05. oktoober 2010, kl 17.45
Aitäh erinevate vaadete eest :)
Ja ega me päris kokku koli ju, niisama pigem uurisin vaateid ja suhtumisi. Lasteni on ka veel mitu aastat aega, sest minu põhimõte on enne abielluda ja siis luua lastega pere..
 
kogenu 07. oktoober 2010, kl 13.48
Vanusevahe polegi nii suur probleem minu arust.
Samas ma pole üldse nõus üldistava väitega, et "30-ne mees juba teab, mida tahab". Ei tarvitse!
Olles ise "vallaliste turul" ringi vaatamas 30+ vanuses meeste järgi, tuleb tunnistada, et hirmutavalt palju on neid, kes on hiljaaaegu (30-selt) isaks saanud, kuid naisest juba lahus, lapsed alles pisikesed. Järelikult - ta ikkagi ei tea täpselt, mida elult tahab, ei osanud naist valida, ei oska suhet hoida, kuigi tal on olnud küllalt aega eneses selgusele jõuda. Muidugi võib olla variante, et naisel hakkas pärast laste sündimist katus sõitma ja seetõttu suhe ei ole pidanud, kuid nende meestega suheldes ja lähemalt tuttavaks saades ma ei arva nii - nad tõepoolest on oma mõtlemises kuidagi eluvõõrad.

Teemaalgatajale. Ära keskendu vanusele ja teie vanusevahele, vaid keskendu mehele. Selgita välja, kuidas ta käitub kriisiolukorras, kuidas saab temaga arusaamatusi lahendada, kas ta on valmis kompromissideks, kas tal on olemas oma isiklik arvamus. Kuidas ta suhtub lastesse, kas talle on oluline fakt, et ta lapse saab või on ta valmis ka lapse eest hoolitsema ja sind aitama. Jne.jne. See on oluline, et sina ei jääks mõne aasta pärast lastega ripakile ja tema ei naaseks vallaliste turule jutuga, et "oma laste emaga ei sobi iseloomud".
 
vanusevahe 12. oktoober 2010, kl 13.26
Minul on abikaasaga 10 aastana vanusevahe. Hetkel mina 26 ja tema 36. Hakkasime koos elama kui mina olin 21 ja ma ei ütleks küll, et see vanus nüüd midagi olulist oleks. Oluline on et inimesed omavahel sobivad ja üksteist aktsepteerivad nii nagu nad on.
 
:) 12. oktoober 2010, kl 21.13
Toon tutavatest n2ite.. vanusevahe 11 aastat.. Mees 32 ja naine 21 - armuvad, armastavad planeerivad last, rasedus, pulmad, suurema korteri ost, laps synnib jne..
Praeguseks naine 26 - omandab magistrid, on kolme lapse ema (viimane just m2rtsis), t66tab osalise ajaga. Mees on temast vanem, 6petab, suunab teda kuid see juures ka armastab.
M6lemad 6nnelikud! :) Vanus ei ole k6ige olulisem!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!