Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Miks ämm ei oska lähedane olla?
 
ang to ämm 01. aprill 2014, kl 16.47
Ei saa aru. Kuidas saab selline asi armastava paari lahku ajada?
 
laisale sekkujale 01. aprill 2014, kl 18.22
sekkuja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui naine teenib (teeniks) rohkem, siis see näitab
> otseselt, et midagi on väga mäda. Haridus ja kõrg
> epalgalised töökohad jäägu siiski meestele. Kui na
> ine valib hea palga (mis reeglina tähendab ka palj
> u tööd), siis lihtsalt selline naine ei sobigi per
> eeluks. Las töötab ja "teostab" ennast, kuni 40-se
> lt avastab, et "issake, ma pole elus mitte midagi
> saavutanud", pidades silmas mehe ja laste puudumis
> t. Eks igaüks teeb oma valikud ise, aga FAKT on se
> e, et ööpäevas on 24 tundi, ja inimene - antud juh
> ul naissoost inimene - ei jaksa 24 tundi jalgel ol
> la. Kes ikka seab kodu ja pere esikohale, see ei a
> nna ju endast töö juures 100%. Kes annab endast tö
> öl 100% ja rohkem, selle kodu ei saa iialgi korras
> olla ega mees rahul ning lapsed kasitud. See liht
> salt pole võimalik. Kindlasti leidub miljoni kohta
> üks üli-naine, aga me räägime siin siiski keskmis
> est üleväsinud ja ületöötanud eesti naisest.

Saab küll ennast teostada ja ka normaalse pereelu. Ainult laisk ja mugav inimene väidab et see pole võimalik. See on hea vabandus teise kulul elamiseks. Olen 40-ne 2 teismelise ja 1 koolieeliku ema. Abielus pea 19 aastat. Kõrgharidusega. Normaalse palgaga keskastmejuht. Meil on maja ja aed. Majapidamine ja aed on hoolitsetud ja korras. Pühendan sellele väga palju aega.
Mees ei nõua erldi poputamist, teeb sammuti palju tööd ja teenib hästi. Tema eeldab pigem, et ma panustan pere finantspoolde töölkäimisega sama palju kui tema, mitte ei käi tal lapiga järel. Ta oskab ise ka süüa teha ja koristada. Ja oskab teha ka neid nn "meestetöid"
Lapsed õpivad headele hinnetele. Samas käib üks neist gümnaasiumi kõrvalt pisut ka tööl ja teenib endale ise taskuraha. Mõlemad teismelised aitavad kodutöödes kaasa, koristavad ja teevad süüa. Mina ei pea olema nende teenijatüdruk. Lapsed peavad õppima ise enda järgi koristamist ja mitte külmkapi kõrvale nälga surema.
Saan praegu anda endast kodus ja ka tööl 100%. Ma ei suuda mõista, mida mul oleks ainult kodus teha või passida 24/7. Ka koolieeliku eest hoolitsemine ei suudaks ju täita kogu mu päeva.Ja talle meeldib lasteaias.
Ma ei ole kindlasti mitte mingisugune ülinaine. Ja ei ole ka üleväsinud ega ületöötanud. Kõiges saab leida tasakaalu.
Pea täiskasvanud laste kodune ema kes väidab et tema elu missioon ongi lihtsalt kodus ilus olemine, on minu silmis lihtsalt laisk. Inimene kes ei ole viitsinud koolis käia ja siis maandunud mehe kaelale oma "naiselikku missiooni" täitma. Väga mugav põhjendus, aga 21. sajadil lootusetult iganenud. Mida teed sa siis kui mees ühel hetkel mingil põhjusel kõrvalt kaob?
 
sekkuja 01. aprill 2014, kl 23.24
18.22
Palun tsiteeri mulle seda kohta või lauset, kus ma kirjutasin, et elan mehe kulul, mul endal ei õnnestunud oma kommentaaridest sellist lauset leida. Kui sa tingimata tahad seda väljendit kasutada, siis palun: jah, ma elan oma 2 vanaema ja 2 vanaisa "kulul", kes kõik surid juba 40-30 aastat tagasi.
See, et ma koju jäin ja kodus olen, on eelkõige mehe soov. Kui lapsed sündisid, ei tulnud mehe jaoks kõne allagi, et lapsed peaksid lasteaeda minema või et mina hakkaksin tööl käima. Ma käisin tööl, ma käisin enne laste sündimist 11 aastat tööl, 11 aastat järjest ühes ja samas asutuses. Koju jäin alles siis, kui laps(ed) sündisid.
Nüüd, kui ma vahel ettevaatlikult olen mehega juttu teinud, et "võibolla vaatan ka endale mõne töökoha", on mees ikka täiega ära kohkunud, et mis nüüd siis lahti, kas sa ei armastagi mind enam. Ma vahel lihtsalt kontrollin tema reaktsiooni, mul kodus tööd ülepea, ma tõesti ei jaksaks tööl käia. Laisk?! Nojah, kui sa nii arvad.
 
ang 02. aprill 2014, kl 00.22
Paistab, et su mehel on probleeme pereliikmete iseseisvuse ja sotsialiseerumisega. Naine tahab tööle minna ja mees arvab, et siis teda enam ei armastatagi? Vabanda, aga miskit on mäda.

Kusjuures see on minu arust ikka eriti jabur, et sa elad vanavanemate pärandusest, kui ometi oled täie kohaga perenaine ning seega peakski mees sind ülal pidama.

Küsiks sellist asja ka: ütled, et see oli eelkõige mehe soov, et sa koju jääks ja lapsed lasteaeda ei saaks. Mis sinu enda soov oli?
 
sekkuja 02. aprill 2014, kl 00.43
Et mis mõttes nagu, et lasen päranduseks saadud korteritel niisama tühjalt seista, kusjuures remondifondi ja küttekulu pean nagunii maksma, selle asemel, et võtan üürilised ja küsin 3x madalamat üüri, kui tegelikult nende korterite eest saaks. Ma ei röövi kedagi, aga ma ei taha ka, et korter seisab 20-30 aastat täiesti tühjana.
Loomulikult suurem osa tuleb ikka "mehe taskust", aga minu vajadused on lihtsalt niivõrd väiksed, et see, mis mulle vaja on, selle jaoks leian raha ise.
Tollal, kui laps sündis, siis ma loomulikult tahtsin koju jääda, kolisime ljust siis linnast korterist Nõmmele eramajja, ja loomulikult ma tahtsin koju jääda. Ja see ei tulnud minu jaoks üldse kõne allagi, et laps lasteaeda läheks, mul endal on oma lasteaiaõudused siiamaani veel meeles.
Kas ma tahan tööle minna? Ütlen ausalt - ei taha! Veel mitte. KUI kunagi mees jääb pensionile, SIIS otsin omale lihtsa töö, osalise tööajaga, näiteks hakkan hommikul vara lehti laiali kandma. Näiteks. Ma ei tea.
 
ang 02. aprill 2014, kl 01.36
Vaata nüüd, sekkuja, sina paistad olevat endale sellise elu valinud. Vanavanemad panid kõrvad pea alla ja ilmselt vanemad polnud päranduse väärilised või olid nemadki lahkunud ning vanavanematel rohkem lapsi ega lapselapsi polnudki, kui sina, nii et kõik nende maine vara jäi sulle. Tore ju. Sellest saad oma väikesed vajadused kaetud ja on aega kellelegi täiskohaga koduabiliseks olla. Sinu lasteaed oli õudus? Kurb küll. Enamusele lastele meeldib omaealistega mängida.

Kas sinu tütrel saab ka selline seljatagune olema, et on, mida üürida ja mida müüa, kui mees juhtub peksa andma ja abielu karile jookseb? Peab ta sinu surma selleks ära ootama või oled talle kuhugi ikka midagi kõrvale pannud?

Ma ei märganud, aga kas sa vastasid juba mu küsimusele, et mida te sis õhtuti teete ka, no peale seda, kui mees töölt tuleb ja mis plaanid pensioneaks on, peale selle, et sa ehk siis osa ajaga tööle lähed?

Ja kes valib su lastele kaasad?
 
sirje 02. aprill 2014, kl 08.31
Miks ollakse nii õelad teiste elude üle otsustades? See on väga väiklane, ang. Kui inimene on oma eluga ja valikutega rahul, siis on tema perekond hea ja õnnelik paik. Teiste kritiseerimine näitab enamasti kibestumist ja ebaõnnestumisi iseenda elus. On tõesti selliseid mehi, kes suudavad perekonda väga hästi üleval pidada ja selliseid naisi, kes oskavad ja tahavad olla eelkõige abikaasad ja emad. Ja kuidagi labane on võhivõõral seda halvustada.
 
sekkuja 02. aprill 2014, kl 08.36
01.36
Kas sa ise nagu üldse ei leia, et lähed oma küsimustega liiale? Minul oleks sinu asemel küll häbi.
Mis me õhtuti teeme? Kuna mees on päev läbi tööl, siis tahab tema õhtul midagi õues teha. Ja kuna ma tean, et ta on päevasest suhtlemisest väsinud, siis lasen tal suurima rõõmuga üksi aias tegutseda. Loomulikult kuulub ka mõni õhtune seebikas nagu "Viimane võmm" või "Kerge elu" meie ühiselt veedetud aja hulka.

Lastele jäävad needsamad korterid + ema-isa korter, sest vanemad on juba väga vanad, isa on suht lõpusirgel juba, ja ega ema siis ka pärast enam kaua ei ela, ei pea olema selgeltnägija, et sellest aru saada.
Nii minu ema kui isa suguvõsas on kõigil väga tugevad pered olnud ja elatud koos, kuni "surm meid lahutab". Tõsi - peale ühe erandi: üks mu onudest jäigi vanapoisiks, ta sai 1944. aasta märtsipommitamises haavata, ja sellest jäid talle kergemad vaimsed häired, ja tema peret ei loonudki.
Loomulikult ma ei vali kellelegi ei meest ega naist, meil on kodus minu ja mehe näol piisavalt hea eeskuju olemas, milline on ideaalne pereelu ja usun, et lapsed soovivad samasugust armastust ja hoolimist ka oma peredesse. Nad on oma klassikaaslaste pealt piisavalt palju näinud, mida tähendab, kui lapsel pole isa või ema toob iga aasta uue kasuisa koju. Tütar nutab üle õhtu, kui kuuleb, kuidas tema hea sõbranna räägib talle, kuidas nad elavad nagu mustlased, iga natukese aja tagant otsib ema uue meesterahva, kelle juurde oma teismelise tütrega sisse kolida, siis varsti minnakse tülli, siis elavad kuskil kellegi juures, kuni ema uue ohvri leiab, kuhu siis kiirelt sisse kolida oma tütrega. Olen täiesti veendunud, et meie lapsed sellist elu elada ei taha.
Pensionieaks, plaanid? Kuidas saab teha plaane, kui pooled eesti mehed on juba 70-selt surnud? Või on mul endal 70-selt alzheimer ja elan juba hooldekodus. Ma teen PLAANE pensionieaks? Hea aprillinali.
 
sirjele 02. aprill 2014, kl 09.09
sirje Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Miks ollakse nii õelad teiste elude üle otsustades
> ? See on väga väiklane, ang. Kui inimene on oma el
> uga ja valikutega rahul, siis on tema perekond hea
> ja õnnelik paik. Teiste kritiseerimine näitab ena
> masti kibestumist ja ebaõnnestumisi iseenda elus.
> On tõesti selliseid mehi, kes suudavad perekonda v
> äga hästi üleval pidada ja selliseid naisi, kes os
> kavad ja tahavad olla eelkõige abikaasad ja emad.
> Ja kuidagi labane on võhivõõral seda halvustada.

Keegi ei õelutse teisete elude üle. Sekkuja ise teatas oma esimeses postituses, et tema elustiil -st ainult päevad läbi kokata ja koristada on ainuõige tänapäeva naisele. Ja ka tüdrukuid tulekski kasvatada selles vaimus, et palgatöö ja haridus on halb ja söögitegemise ja koristamise eest ülalpeetav olla on täiesti normaalne. Mina väidan veelkord, et see on mugava ja laisa inimese eluviis, mis ühel hetkel võib krahhiga lõppeda.
 
kas 02. aprill 2014, kl 09.22
mitte iga elu ei või krahhiga lõppeda? Mida edukam ja rikkam ollakse ja mida kõrgemalt lennatakse, seda valusam on kukkumine kui firmat tabab pankrot või inimene satub näiteks mingisse õnnetusse?
Mida madalamal ja märkamatumalt elad, seda kergem on krahh üle elada, kui see peaks juhtuma. või pole see nii?
 
õigus 02. aprill 2014, kl 10.08
Krahh võib tulla ja korra elus ta tavaliselt tulebki igaühe jaoks. Küsimus on pigem selles kuidas see üle elatakse ja kas oled võimeline iseseisvalt jalule tõusma. Ainult teiste toe ja ülalpidamisega harjunud inimesel on see väga palju raskem kui iseseisval naisel.
 
vanem eit 02. aprill 2014, kl 10.59
kunagi lugesin ühest vene ajakirjast nimega karavan ühest slaavi neiukesest, kes jutustas, kuidas teda ja tema õde peres kasvatati lapsest saadik tulevasele mehele heaks naiseks. vanemad valisid isegi mehed välja. no ja seal ta siis kirjeldas, mismoodi peab üks õige naine käituma, et peres oleks õnn ja rõõm ja harmoonia. alati pidi naisel hea tuju olema ja mitte kunagi ei tohtinud naine mehelt küsida, kus ta käib või mis ta teeb või miks hilines. see oli kuidagi hirmus võõrastav lugemine, nagu 18, saj või mingi mormoonide pühakiri või ma isegi ei tea, kuidas seda nimetada.

kuna lugesin seda juba päris ammu, siis nii huvitav oleks praegu teada, kas see neiukene on ikka veel sama mehega abielus ja kui õnnelik ta on.

ma ei vaidle, et keegi vbl et ongi sellise elu juures õnnelik, aga see on pigem ikkagi erand, mitte reegel. miks muidu naised ikkagi mässama hakkasid ja feminismi nõudma, kui selline mehele alluv ja meest ümmardav elustiil kõigile nii meeldinud oleks.
 
ang 02. aprill 2014, kl 16.49
Sirje võiks kogu teema läbi lugeda, enne kui kedagi väiklaseks tembeldama hakkab.

Kas sa ise nagu üldse ei leia, et lähed oma küsimustega liiale? Minul oleks sinu asemel küll häbi."

Ei leia, ja ei ole häbi. Sa tõid oma elukorralduse kui ainuõige siia teemasse, ole siis valmis ka, et inimesed huvi üles näitavad.

Ma lihtsalt tahtsin teada, kuidas see elu ühisosa välja näeb. Paistab, et kumbki elab suuresti oma elu ja seebikate vaatamiseks tullakse diivanile kokku. Kui sobib nii, siis miks mitte. Loodetavasti sobib tütrele kah, sest nii teda dresseeritakse. Mul on lapsest kahju, sest tal ei lubata oma elukäiku endal valida. Kui ta ISE tahaks koduperenaiseks saada ilma eluaegse kallutamise ja mõjutamiseta, poleks selles midagi halba.

Lastele kaasade otsimise puhul pani muretsema just see, et tütar veel leiab mehe, kes koduteenijat soovib, aga pojal võib raskeks minna, sest tundes mitmeidki temaealisi noori naisi, tükivad need ikka ülikoolis käima ja asjalikud olema, pole eriti kohanud neid ohvrimeelseid tüüpe viimasel ajal.
 
sirjelt angile 02. aprill 2014, kl 23.11
Ei ole mina oma elukorraldust siia toonud. Kujutasin ette, kui sekkujast saaks angi minia... ei oleks juttugi teemaalgataja murest, et miks ämm ei taha lähedane olla. Läheks kurjaks kakluseks hoopis. Sa ära muretse teiste pärast, katsu oma elu kuidagi joones hoida.
 
ang to sirje 02. aprill 2014, kl 23.48
Sa ei saanud mu vastusest päris õigesti aru. Algas see kommentaariga sulle, edasine jutt oli ellele inimesele, kellega ma siin vestlen. Sina, kui sa ise pole aru saanud, olid lihtsalt vestlusele vahelehõikav tegelane, kes tuli kritiseerima, lugemata kogu teemat.

angi miniat sekkujast ei saaks kohe kuidagi mitte, ang on sekkujaga sama vana. Seda esiteks.
Teiseks ei arva ma, et sinul on õigus siin käsutada, kes tohib millest ja kellega rääkida, nii et võta tuure maha.
 
isomalt 06. aprill 2014, kl 11.19
Kui ämmale on tähtis fassaad ning ta on pidevalt ametis endast parima mulje jätmisega, siis ma pakun, et su ämmal on mingid tugevad kompleksid. Kompleksides inimene kardabki teisi endale lähedale lasta, sest äkki avastatakse siis, et tegelikult on tal nii palju puudusi.
 
Mina ei tahagi 06. aprill 2014, kl 16.48
lähedaseks saada. Las elavad, kuidas tahavad.
Saad väga lähedaseks, istuvad pähe. Kui hoiad distantsi, siis on võimalus ka oma elu elada, mitte olla nooriku teenija ja igal-ajal-varnast-võtta lapsehoidja.Ärge saage valesti aru. Ma armastan oma noori ja lapselapsi. Kuid mulle sobib, kui eelnevalt lepitakse kokku, kas mul on võimalik lastega olla, aga mitte ei visata üle ukse, kui tahtmine kuhugi minna.
Tänapäeva ämmad käivad ju ka tööl ja väsivad.
 
peaaegu ämm 08. aprill 2014, kl 11.09
ei saa sellest teemapüstitusest aru. Mis erilist lähedust nii väga oodata inimeste vahel, kel suur vanusevahe ja nö kohustuslik seotus? Kui tekib väga lähedane suhe, siis on see suur asi ja äärmiselt armas, aga usutavasti ka üsna harv juhtum.

Piisab, kui ollakse sõbralikes suhetes, austatakse teineteist ja veedetakse vahel koos toredasti aega. Südamepuistamist ei esine enamasti isegi enda emaga, jäägu see sõbrannadele.
Mina pean oma poja elukaaslast kalliks, rõõmustan kui suhtleme või kohtume. Aga kas just südamesaladusi jagaks omavahel...
 
niisama 08. aprill 2014, kl 13.00
Minu ämm oli ja on teatud mõttes praegugi hea ämm kui panna ta võrdluseks ritta teiste ämmadega. Mingid südamesõbrannad me ei ole olnud, aga ühtegi halba sõna pole ka vahetanud.

Minu ema on olnud eriti vastik ämm on võimalikele miniatele, on neile isegi kättpidi kallale läinud ja ka ise nende käest peksa saanud. Poeg on 46 ja lastetu vanapoiss.

Praegu ma ise kellegi jaoks veel või enam ämm ei ole, olen tütre kavaleridele olnud pigem eemalt vaataja ja neutraalne inimene ja eelistan selleks jäädagi kui selleks peaks olukord tekkima. Iga kord kui tal on järjekordne pereelu mängimine läbi saanud, hingan mina kergemalt. Ma tean ja tunnen oma last, temas pole raasugi perekonnainimest. Tütrel peret ei ole ja praegu ei plaanigi ja ongi õige- ilmas on muudki mille läbi ennast teostada.
Igatahes toetan mina oma tütre seisukohta kui ta on otsustanud, et mina ei pea kellegi ämmaks saama
 
emand 22. aprill 2014, kl 16.42
Mõni inimene ei ole üldse võimeline avatud ja armastavaks suhteks. Avatud ja armastav suhe ämmaga on väga haruldane, tähendab paljude asjaolude kokkulangemist: meeldiv inimene, head kombed, huumor, sobivus, valmisolek rääkida ka millestki muust peale iseenda. Ma sain oma ämmast aru juba ammu, et mingit avanemist ei tule. Algul ikka pingutasin rohkem, et ta käiks meil ja meie tema juures, aga nüüd ma ei pinguta enam. Sest mitte midagi ei ole muutunud, tema räägib ikka ainult endast ja sellest, mida ta sööb või süüa teeb ning emotsionaalselt ei huvita teda miski. Ei näe ta ilu, ei näe lastes muud kui et nendega on tüli ja vaeva. Kunagi jättis mees ta kahe pojaga maha, kasvatas üksi ja kasvatas nii tugeva kesta endale ümber, et pole võimalik temas enam ühtegi tunnet avada. Seega loobusin, külas ma ei käi, poeg käib, viisakusest kutsun vahel meile, tuleb, istub, läheb minema. Ükskõiksus siis minu poolt vastu ka, nagu ta soovis. Ma ei tegele temaga, ei mõttes, ei otse. Suhet ei saa muuta ainult üks pool, teine peab ka kaasa tulema ja võimaluse andma.
 
ämmatoss 22. aprill 2014, kl 17.47
minu ämm ütles kohe alguses läbi lillede, et hoiaksin distantsi.
me oleme nii erinevad inimesed, et hoian hea meelega.
 
Mr Henry King 19. veebruar 2018, kl 05.38
Hea päev, daam ja härrasmees. Pakume laenu madala intressimääraga 2%. Taotle kiire ja mugavat laenu arvete tasumiseks ja uue ettevõtte loomiseks või oma projektide ümberfinantseerimiseks odavama intressimääraga 2%. Sul on madala krediidiskoori ja teil on raske saada kapitalilaenu kohalikelt pangad ja muud finantsasutused? Siin on teie võimalus saada meie organisatsioonilt laenu. Pakume inimestele laene järgmistel eesmärkidel ja palju muud. Isiklik laen, äritegevuse laiendamine, äritegevuse käivitamine, haridus, võlgade konsolideerimine, rasked rahalised laenud. Võtke meiega täna ühendust e-posti teel:
saurtwinter.at@gmail.com
 
kah ämm 19. veebruar 2018, kl 08.13
eks inimesi on igasuguseid. mõnes peres pole lähedased suhted kombeks ja ega neid siis kusagilt nüüdki võtta ole.
meie peres on väga soojad suhted - kallistame omavahel ja kohtume mitu korda nädalas. miniaga on meil ka lähedased suhted - kallistame kohtudes ja lahkudes ja meil on omad saladused. väimehega saame ka hästi läbi, aga no just kallistama ei kiputundub, et kallistamine on teatud baromeeter - mõõdab suhte soojust :)
 
Aga ämm- Koos sugulastega on see võimalik 21. veebruar 2018, kl 20.00
ang to ämm Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei saa aru. Kuidas saab selline asi armastava paar
> i lahku ajada?
Täpselt nii kunagi ka juhtus ! Meelitati korterist elama muld põrandaga onni ?
Mäletan --alguses lubati kõike ja terve naise sugulaste punt::
Läks 8.kuud mööda --alustas minu Ämm
1, Tead väimees ---sellest Muld---põrandaga onnist saaks kodu ehitada :
Korjasin ka maja katuse raha kokku
aasta oli läbi saanud --Naine ja Ämm võtsid raha ,,kraami ja naine kadus vanaema ja onude poole ,,Ja kähku lõppes ka abielu ......
 
Aga ämm- Koos sugulastega on see võimalik 21. veebruar 2018, kl 21.31
ang to ämm Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei saa aru. Kuidas saab selline asi armastava paar
> i lahku ajada?
Täpselt nii kunagi ka juhtus ! Meelitati korterist elama muld põrandaga onni ?
Mäletan --alguses lubati kõike ja terve naise sugulaste punt::
Läks 8.kuud mööda --alustas minu Ämm
1, Tead väimees ---sellest Muld---põrandaga onnist saaks kodu ehitada :
Korjasin ka maja katuse raha kokku
aasta oli läbi saanud --Naine ja Ämm võtsid raha ,,kraami ja naine kadus vanaema ja onude poole ,,Ja kähku lõppes ka abielu ......
 
Lähedus tuleb koosoldud aastatega 22. veebruar 2018, kl 13.36
Meil on 3 last.
Esimese väimehega oleme koos olnud, tööd teinud, reisinud üle 20 aasta. Ta on nagu oma laps.
Teist väimeest võõrastasin algul väga, aga 10 aastat on oma töö teinud ja nüüd tunneme end üksteise seltskonnas mõnusalt ja vabalt.
Miniat tunneme 5-6 aastat. Suhted on sõbralikud, aga veidi reserveeritud. Tegelikult meeldib ta mulle väga nii välimuselt kui olemuselt, seda enam, et pojal silm särab.
Olen kindel, et aja jooksul läheneme ja tõkked kaovad.
 
Tegelikult :: meestele on ämm lähedasem 23. veebruar 2018, kl 09.32
ang to ämm Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei saa aru. Kuidas saab selline asi armastava paar
> i lahku ajada?
SINU mees ---võib Sinu emale muutuda --- Lähedasex JA Armukeseks
2, On ka abielu jooksul -- juhtunud peres kõike ,,
Et ka sinu võimas Äia--papa --ajab asja ära
 
Global Finance Loan Company 25. jaanuar 2020, kl 14.42
HEAD PÄEVA
 Kui vajate oma rahaliste vajaduste rahuldamiseks kiiret laenu, pakume laene vahemikus 500,00 USD kuni 70 000 000,00 USD. Oleme usaldusväärsed, tõhusad, kiired ja dünaamilised, 100% tagatud laenuga anname ka (eurot, naela, rand, peesot ja dollarit). Kõigi laenude intressimäär on (2%), huvi korral võtke meiega ühendust. Pakutavate teenuste hulka kuulub:
* Koduarendus
* Laenude inventuur
* Võlgade konsolideerimise laen.
* Kommertslaenud
* Isiklikud laenud.E.T.C
Kui olete huvitatud, pöörduge lisateabe saamiseks meie esindaja poole otse meie ettevõtte whatsapp (+2347036746851)
Või võtke meiega ühendust e-posti teel: (globalfinancecompany234@gmail.com)
Aitäh
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!