Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Homode laste pihtimused
 
to kesiganes 08. märts 2015, kl 11.40
"Ära topi oma nina igale poole! See ei aja mind mitte närvi, vaid ma tahan, et tõde valitseks. Sellised võtted on isegi haige inimese poolt väga alatud. Sellepärast tuleb need paljastada. Ta kõigest hingest püüab kahjustada nii kooseluseaduse vastaste kui ka EKRE mainet. Ja selline tegevus tuleb paljastada. Kui veel korra teeb, siis teen avalduse politseisse. Tapmisähvardus on kriminaalkorras karistatav. Ma tunnen ta käekirja kohe ära. Nii et püsi moosimao poolel või muidu pannakse sulle üldse keeld siin sõna võtta." Hullarisse oled mõelnud pöörduda, ehk saad abi.
 
nk mu 08. märts 2015, kl 11.46
Aga sama pika joru probleemidest saaks kui võtta teemaks heterodest vanemad, kellel on homost laps. Kuidas see laps ei tohi mitte mingil juhul oma orientatsoonist rääkida ja teda üritatakse ümber heteroks kujundada. Kõige levinumaks pereprobleemiks maailmas on endisel ikkagi üksikema ja jalga lasknud isa.
 
huvitav 08. märts 2015, kl 12.29
Miks sa arvad, et heterodest vanemad oma homost lapse suhtes kuidagi halvad automaatselt peaksid olema?
moosimadu 08. märts 2015, kl 12.49
nk mu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Aga sama pika joru probleemidest saaks kui võtta t
> eemaks heterodest vanemad, kellel on homost laps.
> Kuidas see laps ei tohi mitte mingil juhul oma ori
> entatsoonist rääkida ja teda üritatakse ümber hete
> roks kujundada. Kõige levinumaks pereprobleemiks m
> aailmas on endisel ikkagi üksikema ja jalga lasknu
> d isa.

Absoluutselt igast asjast annab ju probleemi üles puhuda. Ma olen ennegi seda maininud ja usun, et kes vähegi viitsib kaasa mõelda on sellega nõus, et halbu inimesi leidub nii homode kui heterote hulgas.
Võimalik, et "halb inimene" ei ole kõige täpsem sõna, enamasti soovivad vanemad oma lapsele head, äärmusliku näitena ja pisut teemast mööda võiks tuua näite praegu aktuaalse äärmusislami tavast lapseeas tüdrukuid ümber lõigata. Valus (sest seda tehakse reeglina tuimestuseta), räpane ja sandistav operatsioon, mida teevad naised - emad, vanaemad - sest "nii on kombeks".
Alati ei ole lapse jaoks parim see, mis on kombeks. Lapsevanemast sõltub, kas ta taipab, millal ta teeb lapsele head ja millal ta sandistab lapse keha või hinge.

Natuke jamaks läheb asi siis, kui üksiku viltukasvanud lapse põhjal hakatakse tegema üldistusi mingi muu iseloomustava omaduse kohta.


Eelmise lehekülje viimane kommentaator võiks, muide, tõesti juba oma vandenõuteooriatest üle saada. (Ja vaata oma voodi alla, ma olen seal... bugibugibugi..)
Aa, ekstra sulle mõeldes:
:D:D:D
 
eelmise lehe viimane 08. märts 2015, kl 13.10
su tõeline identiteet on ju ammu paljastatud. Lihtsalt siia pole mõtet seda kirjutada, kuna kustutad selle ju kahe minuti jooksul ära.
moosimadu 08. märts 2015, kl 13.12
eelmise lehe viimane Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> su tõeline identiteet on ju ammu paljastatud. Liht
> salt siia pole mõtet seda kirjutada, kuna kustutad
> selle ju kahe minuti jooksul ära.


Jään huviga ootama, ausalt. Siit kommentaariumist ei ole mitte ridagi kustutatud, muide.
 
ja sa väidad seda nii kindlalt 08. märts 2015, kl 14.57
sest sa ise oled üks kodanik, kes modereerib seda foorumit.
moosimadu 08. märts 2015, kl 17.20
ja sa väidad seda nii kindlalt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> sest sa ise oled üks kodanik, kes modereerib seda
> foorumit.


100% mööda.
 
resümee 08. märts 2015, kl 18.19
Siin teemas on „keegi“ so teema algataja, kes ühtlasi esineb kümnete muude nimede all. See on vulgaarne, õel, võib-olla elus pettunud ja sotsiaalselt alaarenenud persoon.

Teine põhiosaleja on moosimadu, kes püüab selgitada, maailma värvilisust (mitmes mõttes), on näha tema huvi teema vastu ja püüdlust esile tuua erinevaid seisukohti.

Ülejäänud üksikud kommenteerijad on ajutiselt ilmunud sõna sekka ütlema, ühtlasi on neid momentaanselt tembeldatud haigeteks, RE (? halvustavalt) pooldajateks, homodeks või moosimao pooldajaiks.
 
yeah right 08. märts 2015, kl 19.50
sina moosimadu oled muidugi hea tupsulilleke, kes ainsana näeb maailma värvilisust ja kõik teised on pahad ja halvad.
 
huvitav 08. märts 2015, kl 20.22
moosimadu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ja sa väidad seda nii kindlalt Kirjutas:
> ------
> -------------------------------------------------
>
> > sest sa ise oled üks kodanik, kes modereerib
> seda
> > foorumit.
>
>
> 100% mööda.


Kui mööda, siis mille alusel sa kindlalt väidad, et pole ühtegi kustutatud?
 
ja sina yeah right 08. märts 2015, kl 20.37
oled - keegi
 
ja sina huvitav 08. märts 2015, kl 20.40
oled keegi
 
keegi 08. märts 2015, kl 20.49
moosimadu ära valeta Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sa ei austa ju teiste arvamusi ja kui mõni arvamus
> eriti valusalt tabab, siis hakkad inimesi mõnitam
> a.

Ühinen selle arvamusega.
 
keegi 08. märts 2015, kl 20.53
ja sina yeah right Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> oled - keegi

Ilmselt valmistan sulle pettumuse, aga tegemist on erinevate inimestega, ka "huvitav", keda sa "keegiks" pead, ei ole "keegi". Ei tea küll miks see su jaoks tähtis või vajalik on, aga kui on, siis palun väga!
 
küsimus 08. märts 2015, kl 20.55
Millal moosimadu vabandab rassistlike märkuste eest?
 
ja sina küsimus 08. märts 2015, kl 21.07
oled keegi
 
teine küsimus 08. märts 2015, kl 22.13
Noh moos, ei julge jälle registreeritult kirjutada?
 
ja sina teine küsimus 08. märts 2015, kl 22.29
oled keegi
 
Miks 08. märts 2015, kl 22.30
Erki Nool välja jäi? Homo?
moosimadu 08. märts 2015, kl 23.52
Muig... ja TEEMASSE taas mitte sõnagi.
Aga ilus päev oli täna, kas pole? Loodan, et ka teil oli tore.

Mis puutub sellesse, kas siit on vahepealt midagi kustutatud või ei - ega ma tõesti täiesti kindel ei saa olla. Mõnes muus teemas olen teinekord oma püsika staatust kasutades saatnud modedele palve mõne nilbe kommentaari kustutamiseks (näiteks selle kommentaatori omi, kes kõigil naabrimehe ukse taha soovitab loivata jne.). Mode ma pole.
Need on teie endi fantaasiad, musirullid.
 
teemasse 09. märts 2015, kl 09.03
et mida te ütlete heterod kui teie laps osutub homoks!
on juba nagu öeldud Vooglaiu poolt väga ilusasti - püüan aidata, lahti ma temast kindlasti ei ütle kuid püüan kõigi vahenditega aidata
aga homoringkondadele see vastus ju ei sobi, vaja tähele panemata jätta ja oma mullikesi edasi puhuda,
homondus on täielikult ravitav hormonaalne häire
ja omalt poolt lisan veel kord - ärge söötke lastele sojat, ärge tarvitage pestitsiididega mürgitatud õunu ja kartuleid ning ärge jooge plastpudelitest
 
wow 09. märts 2015, kl 09.40
Esimest korda näen, et moosimadu möönab oma eksimust. Ei teagi kohe kuhu selle risti ära peaks tegema.
 
Küsimus 09. märts 2015, kl 09.59
Mitmenimeline (09.30.), seega tunnistad sa praegu Vooglaiu tsitaati näiteks tuues, et kuna isegi Vooglaid ei eita gayst lapse sündimise võimalust kristlikkusse perre on siiski võimalik, et homoks ei saada vaid sünnitakse?
Wowitaja, ma olen moosika enesekriitikat ennegi korduvalt näinud, sulle on prille vaja.
 
keegi 09. märts 2015, kl 10.21
Küsimus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mitmenimeline (09.30.), seega tunnistad sa praegu
> Vooglaiu tsitaati näiteks tuues, et kuna isegi Voo
> glaid ei eita gayst lapse sündimise võimalust kris
> tlikkusse perre on siiski võimalik, et homoks ei s
> aada vaid sünnitakse?
> Wowitaja, ma olen moosika
> enesekriitikat ennegi korduvalt näinud, sulle on
> prille vaja.

Ära demagoogitse. Kui tahad sellele küsimusele vastust saada, siis kuula ära saade "Pealtnägija" kust saad kindla vastuse. Selline küsimustega teise nurka surumine on demagoogia ja teise inimese arusaamadest ja arvamustest üle sõitmine.
 
ja sina Küsimus 09. märts 2015, kl 11.55
oled keegi
 
keegi 09. märts 2015, kl 12.13
ja sina Küsimus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> oled keegi

Ei ole. Jäta üksord see korrutamine juba! Kui sul on sundmõtted ja teod, siis anna endale sellest aru ja taltsuta neid!
 
Hiob versus Vooglaid 09. märts 2015, kl 14.43
Nii lihtne on vastamise asemel karjuda 'demagoog! demagoog!'
Hiob: 'samasoo­ihalus ei pruugi olla inimeste enda valida, vaid haarab neid sõltumata nende tahtest, siis on nähtud selles seksuaalse orientatsiooni eripära, mis kaldub kõrvale hetero­seksuaalsusest'
Vooglaid arvab, et homoseksuaalsus on valik.
Üks neist eksib, aga kumb?
 
keegi 09. märts 2015, kl 16.06
Hiob versus Vooglaid Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Nii lihtne on vastamise asemel karjuda 'demagoog!
> demagoog!'
> Hiob: 'samasoo­ihalus ei pruugi oll
> a inimeste enda valida, vaid haarab neid sõltumata
> nende tahtest, siis on nähtud selles seksuaalse o
> rientatsiooni eripära, mis kaldub kõrvale hetero­s
> eksuaalsusest'
> Vooglaid arvab, et homoseksuaals
> us on valik.
> Üks neist eksib, aga kumb?

Sa otsid taga seda, mille järgi su süda igatseb. Jah, pole valik, vaid kiusatus. Ka Hiob on täpselt sama meelt ja seal ta seda räägibki. Sa lõikasid Hiobi tekstist välja vaid osa tema mõttest, seda esiteks. Teiseks ütleb ta seal: "siis on nähtud selles...", mis tähendabki seda, et seda on selliselt tõlgendatud, nii arvatud, kuid see tõlgendus ei pea vett. Kiusatused ei ole meie endi valikud, need tabavad meid kõiki. Nendega tuleb võidelda, mis on muidugi väga raske ja sellest võitlusest saadakse ka homoseksuaalsete sidumiste osas aru, aga pattu ei saa seadustada. Siit tuleb alles kiriku vastuseis väga kindlalt esile st kooseluseaduse puhul. Võtame näiteks igasuguse armumise. Ma ei pea üldse õigeks, et armastust peetakse millekski pühaks. See armastus, mis on püha, on Kristuse armastus, on ohverdav armastus, mitte lihameelne maailmast otsitav inimlik õnn. See viimane ongi väga inimlik nähtus, aga kaugeltki mitte püha, mitte Jumalik. Püha on Jumal ja pühalik on jumalik, mitte inimlik - neil asjadel tuleb vahet teha. Ka armumine on kiusatus sageli, sest kui palju kordi armutakse täiesti valedesse inimestesse ja kui armumine mööda läheb, kuidas siis selle inimese puudused paistavad veel topelt tugevalt silma ja häirivad. See kõik on inimlik, ka homoseksuaalne kiusatus on inimlik. Seepärast ei ole ka Hiob või Vooglaid niiväga homode vastu, vaid kooseluseaduse vastu ja homosid kutsutakse otsima meeleparandust, olema valmis tooma oma ihad ja soovid ohvriks. Nii peavad tegema ka näiteks need vallalised naised või mehed, kes armuvad abielus mehesse või naisesse. Kristuse järel käimine ei ole oma maise elu õnne otsimine, vaid ohvrimeelsus ja loobumisvalmidus, tegelik kodu on alles Jumala juures, koju jõutakse alles pärast surma. Siin tuleb selleks midagi ohvriks tuua, et pälvida igavene elu. Kui sa tahad oma tasu siin kätte saada, siis ei hoia sa seda igaveseks eluks. Kahte lihtsalt ei saa.
Loe üldiselt ise evangeeliumi, väga raske on siin suurt usumüsteeriumit lahti seletada.
Noh näitena toon selle kirjakoha, kus Jeesus teadis, et ta peab ristisurma minema ja kui suur oli tema kiusatus mitte seda teha - see on ju inimlikult mõistetav meile, sest ta kannatas samamoodi nagu iga inimene. Ta ka võitles endaga meeletult, isegi ühes evangeeliumis on kirjutatud, et Ketsemani aias palvetades ta pindmised veresooned lõhkesid otsa ees ja ta laubale ilmus koos higiga veri. See on väga, väga suur pinge, mis selle põhjustas. Aga ya sai võitu endast ja võitjaks sai see püha armastus, mille nimel ta läks ristisurma. Armastus meie vastu, mis annab meile lunastusvõimaluse - õige suri patuste eest, et lunastada neid - et meiegi võiksime igavese elu pälvida.

Joh 12,24 Tõesti, tõesti, ma ütlen teile, kui nisuiva ei lange maasse ega
sure, siis see jääb üksi, aga kui see sureb, siis see kannab palju vilja.
25 Kes oma elu armastab, see kaotab selle, ja kes oma elu vihkab
selles maailmas, see hoiab selle igaveseks eluks.
26 Kes tahab mind teenida, peab järgnema mulle, ja kus olen mina,
sinna saab ka mu teenija. Kes iganes mind teenib, seda austab mu Isa.


27 Nüüd on mu hing ehmunud. Ja mida ma ütlen? Kas ma pean
ütlema: Isa, päästa mind sellest tunnist? Kuid ma olen juba astunud
sellesse tundi.
 
keegi'le 09. märts 2015, kl 17.11
Ühel eelmisel kommentaatoril oli õigus. Faktid usu vastu ei saa. Tuhandeid kordi tõlgitud, ümber tõlgitud, kohitsetud ja erinevatel sajanditel kirjutatud lugudest kokku lapitud juturaamat on osale inimkonnast enam kui tõde.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!