Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Soovin minna kirikusse
 
vanem eit 12. veebruar 2015, kl 10.53
öeldakse veel, et küsija suu peale ei lööda.

olen täheldanud, et usklikud ongi rumalad, ega nad ise ka päris täpselt ei tea, mida usuvad. ei nad tea vastuseid küsimustele, sest on lihtsalt üks pime USK.
peale oma ülikõrge mooraali muud ei teata, siit ka viha geide jms suhtes. eks see ole ka selge, et rumalat rahvast on vaja kuidagi ohjes hoida, sellep. peetaksegi moraali kõige olulisemaks usu juures.
 
vanasõna 12. veebruar 2015, kl 12.40
Mida vanem eit, seda roosam kleit...
 
n56 12. veebruar 2015, kl 14.03
Teemaalgataja alustab oma teemat sõnadega- vajan abi...jne.
Soovitan alustada teemaga- usklikud on rumalad ja pimedad ja seal aruteluga jätkata.
Mul on teemaalgatajst kahju, elaksin ma Tallinnas, teeksin Sulle ettepaneku koos kirikusse minna ja jutlust kuulata. VAIKUS ON ILUS...
 
teemasse 13. veebruar 2015, kl 01.43
Nõustun n56-ga. kahjuks ei lasta siin foorumis enam heatahtlik vastaja olla, solgitakse kõik teemad ära. n56 poolt oli väga südamlik ja toetav vastus. Kinnitan omalt poolt, et mind on nii usk, Piibel, palve kui ka jutlused väga palju aidanud - st Jumal on aidanud. Vanal ajal ei olnud psühholooge ja inimesed hüüdsid kõige raskematel ja pimedamatel aegadel Jumala poole. Sõjad, küüditamised, vangilaagrid, nälg, vaesus, haigused - kõigi nendega tuli kuidagi hakkama saada ja kui imeline on see kui keegi räägib sellest, kuidas ta kuskil üksikus vangikongis kaugel kodumaast ja sügavas meeleheites, ühel hommikul kui üks päikesekiir kuskilt pisikesest trellitatud aknapraost sisse paistis, leidis seinalt, kuhu see päikesekiir langes, järgmise kirja: "aga Jumal oli Joosepiga". Selle oli sinna kraapinud keegi eelmistest vangidest. Joosep on üks väga tuntud tegelane Piiblist, keda tabas mitmed ülekohtud, üle mõistuse suur ebaõiglus. Ta võis ju iga päev küsida, et mille eest, miks, (ehk küsiski). Ta vennad müüsid kadeduse pärast ta Egiptusesse orjusesse, siis sattus ta vangi, kuigi oli aus ja tubli ja ustav sellele, keda teenis. Aga siis öeldakse Piiblis: aga Jumal oli Joosepiga. Oli kõikjal, siis kui ta vennad ta vastu ülekohtused olid, siis kui ta vangikongis oma elu pidi veetma süütult. Aga viimaks tuli Joosepi ellu lahendus, kus kõik "miks?" küsimused loksusid paika. Ja nii need sõnad vangi seinal: "aga Jumal oli Joosepiga", mõjuvad sellele vangile seal, kes on lapsest saati piiblilugusid kuulnud, kui kõige võrratum lohutus ja julgustus. Ta tunneb, et ta võib oma elu usaldada ka seal pimedas ja külmas vangikongis Jumala hoolde ja ta teab, et ta ei ole ka seal üksi, vaid Jumal on temaga.
 
repliik 13. veebruar 2015, kl 13.33
Eestlane on kirjaoskamatu nagu alati. Mitte 'jehoovatunnistajad', vaid Jehoova tunnistajad. Omastav kääne, pealegi isikunimed kirjutatakse suure tähega. Kes selles juba mööda paneb, see ei saa keerulisemates asjades täkkesse panna.
 
lõpetaks juba teemast kõrvalekaldumise! 13. veebruar 2015, kl 13.40
repliik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Eestlane on kirjaoskamatu nagu alati. Mitte 'jehoo
> vatunnistajad', vaid Jehoova tunnistajad. Omastav
> kääne, pealegi isikunimed kirjutatakse suure täheg
> a. Kes selles juba mööda paneb, see ei saa keeruli
> semates asjades täkkesse panna.

Kui inimene ei oska teemasse kirjutada, vaid otsib teiste kirjavigu, siis see inimene ei tea tegelikult sellest teemast midagi, aga tahab esineda ja tark olla. Rumalus ruulib!

Kas jumalateenistus või Jumala teenistus? Kui jutt on Jumalast, siis on see suure tähega - Jehoova, aga kui jutt on inimesest, siis on see kindlasti väikse tähega nagu jumalasulane, samas kui on mõeldud Jeesust, siis Jumala Tall. Siin on suur täht austusavaldus nagu Teie või Sina.
 
lõpetaks juba teemast kõrvalekaldumise! 13. veebruar 2015, kl 13.49
Ja peale selle ei ole tegu Jehoova tunnistajatega, vaid Jumala (Jehoova) tunnistajad on kõik, kes Jumalasse usuvad ja seda usku tunnistavad. Mõeldud ei ole mitte Jehoova tunnistajaid (st kõiki kristlasi ja judaiste, vaid konkreetse ususekti liikmega, siin on juba tegu mõistega ja õigem on seda kokku kirjutada).
moosimadu 13. veebruar 2015, kl 14.50
Kui nüüd natuke tähenärija olla, siis on tegelik teema seotud teemaalgataja küsimusega, millisesse kirikusse oma haiget saanud hingelohutama minna. Loodan, et ta sai abi, olgu siis kirikus käies või mõnelt healt sõbralt hingele pai.
Kuidas nimetada oma konfessiooni nime grammatiliselr korrektselt nimetada või mismoodi kirjutada oma usutava jumala nime on ilmselt kõrvaline asi. Nagu minu ennistine (siiani vastuseta) küsimuski. Teemaalgataja ei pane ehk pahaks, loodan.
Veelkord temaväliselt- ma ise ei kirjuta neid sõnu meelega suure tähega.
Need on kõigest sõnad, nii jumal kui jehoovatunnistajad, nii piibel kui kristlus. Võite pahaks panna.
 
Kõigest sõnad... 13. veebruar 2015, kl 19.24
Eksitaja-madu on paganpaganpaganpaganpaganpaganpaganpagan.....
paganpaganpaganpaganpaganpaganpaganpagan.....
hahahahahaha...hahahahaha
 
to 13.49 14. veebruar 2015, kl 11.29
kahjuks Jehoova Jumal ei ole samal arvamusel
Jehoova tunnistajaks saab vaid sellesse organisatsiooni kuuludes ja kuulutustööd tehes, Jeesus viitas sellele korduvalt
 
LL 14. veebruar 2015, kl 12.03
kui ei ole kõrva ja südant väga vaikselt öeldud sõnade kuulmiseks siis ei maksa seepärast tagumise poolega neile pähe istuda kes kuulevad ja otsivad,
pigem püüda mõista miks mina ei kuule
ja kui ei mõistaega kuule siis vähemalt austada neid kes tunnevad ja vait olla, sest ülim enesekindlus näitab vaid rumalust, tark püüab mõista
 
13.49 14. veebruar 2015, kl 13.59
to 13.49 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kahjuks Jehoova Jumal ei ole samal arvamusel
> Je
> hoova tunnistajaks saab vaid sellesse organisatsio
> oni kuuludes ja kuulutustööd tehes, Jeesus viitas
> sellele korduvalt

Kui sa nii arvad, siis Jumal sinuga! Tundes ise ka Jumalat ja Temaga igapäevaselt suheldes (osaduses olles), olen teisel seisukohal. Aga aktsepteerin ka endast erinevaid arusaamu ja püüan võtta neid inimesi sellistena nagu nad on, ei hakka vaidlema.
 
Kirikusse kuulama võid minna, 14. veebruar 2015, kl 20.59
kuid kirikuga liitumisel soovitan siiski olla ettevaatlik. Ma ei kahtlegi, et on häid vaimulikke, kuid eriti rõve oli kuulata ühel leinatalitusel kuidas kirikupapp ähvardas siitilmast lahkunut jumala vihaga ning luges usinalt ette Vana Testamenti. Eetika missugune, teadmised ilmselt samal tasemel.
 
kopipaste 14. veebruar 2015, kl 21.31
Tundes ise ka Jumalat ja Temaga igapäevaselt suheldes (osaduses olles),


kui vinge :)))
 
to kopipaste 14. veebruar 2015, kl 22.19
kopipaste Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tundes ise ka Jumalat ja Temaga igapäevaselt suhel
> des (osaduses olles),
>
>
> kui vinge :)))


Tavapärane. Kõik Jumala lapsed tunnevad oma Isa. Muidu ju usk üldse ei olekski elav - see on reaalne igapäevane suhe.

Joh 1.12 Aga kõigile, kes tema vastu võtsid,
andis ta meelevalla saada Jumala lasteks,
neile, kes usuvad tema nimesse,

See ei ole inimese tegu, vaid Jumala tegu "andis ta (st Jumal) meelevalla..." . Uskmatud, kes on täiesti kindlad, et usklikud on lolliks läinud, ei saa sellest aru, sest see on müsteerium, käimine koos Jumalaga, keda keegi ei näe, kuid kes on tunnetatav neile kes Tema on vastu võtnud ja kes Teda armastavad.

Joh.14
15 Kui te armastate mind, siis pidage mu käske!
16 Ja ma palun Isa ja ta annab teile teise Lohutaja, et tema oleks
teiega igavesti:
17 Tõe Vaimu, keda maailm ei saa võtta vastu, sest ta ei näe teda
ega tunne teda ära. Teie tunnete tema ära, sest ta jääb teie juurde
ja on teie sees.
 
Oehh 15. veebruar 2015, kl 00.57
Püüan aidata. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Usuga on (minu isikliku veendumuse järgi) nõnda,
> et seal ei P E A mitte midagi.
>
> Ja kes p
> eale Jumala saaks midagi kontrollida, keelata või
> käskida?
> och
> Iga usuliige on veendunud, et tema usk on see kõige õigem. Seda ei saa ega tohigi
> pahaks panna, sest Ta ju USUB, oleks rumalus tema
> usku väänata või muuta, aga ka maha teha.
>
>
> Budistid on surmkindlal seisukohal, et nende usk o
> n õigeim, sama islamistid, jne jne jne
> Usulahke on palju!

VÄGA, VÄGA RUMAL ja kùùndimatu on väita, et budistid on surmkindlal seisukohal, et nende usk on öigeim.
Budism muide ei välista teisi usundeid ja nende jumalaid, vastupidiselt nii mönelegi muule religioonile...

Ära tule siia oma harimatust näitama, eks.
 
Pliiats 15. veebruar 2015, kl 12.25
Issver kui lollid need jehoovakad ikka on "kuna meiel visatakse kaikaid kodaratesse, siis peab see mida me teeme õige olema"...anna abi
Kordagi ei tule selle peale et te olete SEKT, mitte mingi kirik, need reeglid ja käsud mida te pimesi järgite on selleks, et te tõde ei näeks-et te olete lihtsalt tööriistad-ja mitte jehhoovale vaid neile miljonäridele, kes teie sekti kõrgemas ladvikus istuvad ja teid kontrollivad. Kõik usulahud on rahalised orgaisatsioonid nii ehk naa aga Jehoovakad on ainsad lambad kes sellest ise üldse aru ei saa. Kõik see "värbamine" ja reeglid mis teiel tehtud on, neil pole piibliga mingit pistmist-see on lihtsalt uute t´rahalehmade sekti värbamine. palju te oma palgast iga kuu või kvartal kohustuslikus korras ära maksma peategi? Valgustage mind ka. Pimedusega löödud vaesed orjad olete. Teid kontrollitakse vihkamise ja hirmu kaudu (ära oma pereliikmetega suhtle, kui nad piisavalt targaks saavad ja selle sekti läbi näevad-nad võivad muidu teisi lolle ka nakatada oma tarkusega. Ära pea sünnipäevi, maksa pappi, loll jne) kahju teist kohe...
 
Ludwig Von Nael 15. veebruar 2015, kl 12.47
Jeesus oli üldse mingi random duud ju, vaadake history pealt saadet kus nad otsivad igasugu tõendeid. Tüüp oli risti peal küll aga onu ostis ta Pilatiouselt välja, sellest ka see "ärkamine" 3 päeva pärast ja miks kõik ta sõbrad nii häppid olid kui teda seal koopas külastasid. ta ju ei olnudki surnud. Tavaline rabi oli, kes smuugeldati peale seda jama Prantsusmaale, kus ta may magdaleenaga sai ka lapsi ja vähemalt üks neist oli tütar. Võtke arvesse et piibel on ajas sadu kordi muudetud, katolik kirik on seda kärpinud ja tõlgendanud täpselt nii nagu talle sobis. Naine kui selline oli täitsa ebaoluline ja "patune" elukas, seda ei tohtinud mitte mainida et jeesus ühega abiellus, samuti ei ole see kirikule kasulik-mõelge, äkitselt lõppeks ära ühe tavalise isiku kultus mis on kestnud üle 2000 aasta. Ajalugu on huvitav. Samuti inimloomus, alati on neid kes näevad igasuguste sektide moodustamises üht äraelamise ja rikastumise viisi. Lahtiste silmadega elades on raske mõista, kuidas nii paljud tahavad sinna ajupestute kilda üle minna. Sa võid jumalasse uskuda ka mingit organisatsiooni toetamata.
 
to pliiats 15. veebruar 2015, kl 15.18
"Teid kontrollitakse vihkamise ja hirmu kaudu (ära oma pereliikmetega suhtle, kui nad piisavalt targaks saavad ja selle sekti läbi näevad-nad võivad muidu teisi lolle ka nakatada oma tarkusega. Ära pea sünnipäevi, maksa pappi, loll jne) kahju teist kohe..."


Sellest sektist on terve internet täis nende endistelt liikmetelt hoiatavaid ja jubedaid lugusid. Sekti "vanemate" koosoleku ees pidid nad isegi oma seksuaalelust aru andma, sest seks enne abielu on keelatud.
 
aff 15. veebruar 2015, kl 17.29
USKLIKEL MINU JUTTU POLE VAJA LUGEDA!!

Ludwig Von Nael
looda sa, et usklik mõnd sellist saadet vaatab.
Mul olid kunagi naabrid, kes vaikselt jehoova tunnistajateks muutuma hakkasid. Esialgu kadusid majast raamatud, siis telekas. Loeti ja lapati hommikust õhtuni piiblit, uksest vooris päevad läbi igasugu karvaseid ja sulelisi, vahet pidamata, peeti mingeid loenguid. Sõideti Tallinnasse seminaridele jne. Kogu elu keerles ainult ümber Jumala.
Sain aru, et naabritel olid mingid omad huvid ja suured ambitsioonid ka mängus, pürgisid niiväga ladvikusse ja kestis see kusagil üle 10 aasta kindlasti ning kui avastasid lõpuks, et mingit karjääri teha ei õnnestu kõikide pingutuste kiuste, lahkusid nad sealt jehoovade kogukonnast ja voilaa, polegi enam usklikud.

Veel tean ühte abielupaari, kes kuulusid adventistide sekti 90ndate alguses, kui olid väga rasked ja näljased ajad. Hiljem mehel vedas, sai hea ametikoha, suure palga ja kohe visati usk põõsasse, sest elu oli lill, Jumalal polnud sinna asja.

Ahjaa, meenub üks juut, kes lasi adventistidel omale remondi teha ja siis pööras nendega tülli ja usk koos adventistidega visati samuti kus kurat.

On veel paar tuttavat õigeusu tunnistajat, no muud juttu ei räägi, kui tsiteerivad piiblit ja pluss hirmus kriitika praeguse maailma ja inimeste eluväärtuste suhtes. /See õigeusk mulle ei passi kohe üldse /

Eks Jumal ole neile, kes teda vajavad. Ma räägin praegu lihtusklikest, kes hierarhias kõige viimasel pulgal.
Küllap sellepärast on neil kusagil organisatsioonis kooris seda teha vaja, et saaks omasugustega koos olla, sellel teemal pidevalt arutleda. On ju vaja ka pidevalt oma usule kinnitust, sest pole tegemist millegi käegakatsutavaga. Mina ja sina ei viitsi ju neid kuulata, hoopis teised huvid, teised jutud, eriti veel siis, kui see on primitiivsel tasandil.

Sellega olen ma nõus, et piibel on nagu psühholoogia õpik, ükskõik, millises hingehädas inimene võib sealt omale leevendust leida ja seda pooldavad ka psühhiaatrid. Nagu kark, mis aitab liikuda, sama piibli ja kirikuga, peaasi kui aitab.
 
affi jutt 15. veebruar 2015, kl 19.36
on muidugi väga huvitav, ah et kohe lausa sellised kogemused.:) Ei tea, ma ise pole kirikuinimene ja ei oma nii rikkalikke kogemusi mida nad seal teevad ja need vähesed kristlased, keda mina tunnen, on täiesti tavalised inimesed ning oma usku pole nad mulle kunagi pähe määrinud. Lihtsalt austame teineteise privaattsooni. Kuid ma pean sulle kahjuks mainima, et ega olukord teiste uskude (hinduism, budism) esindajatega pole mitte sugugi paremad kui sinu kogemused kristlastega. Sa pole lihtsalt nendega kohtunud. Minul vajus suu kohe ammuli, kui avastasin et sellise ülekiidetud idamaa uskude telgitagustest tuli nähtavale hoopis midagi täiesti uskumatut. Kui oli valida kas mammona või oma usutõed, siis samamoodi viskavad nad oma usu üle parda ning muututakse täiesti tavaliseks inimloomaks. Ja samamoodi kogunevad oma organisatsiooni "pimikusse", kus jututavad oma usust.
moosimadu 15. veebruar 2015, kl 22.23
Usklike hulgas on paju inimesi, kes elavad elu oma reeglite järgi ja ei teo teisi piibliga (ülekantud tähenduses- et keegi nüüd valesti ei mõistaks) lagipähe, õpetades neid elama. Nemad ei käi teiste eludes korda loomas ja ei jutlusta tuhandeaastastest traditsioonidest, ei võta "rahva nimel" suud täis. Nende jumal on püha ja ei ole mitte sõjapidamisvahend teisitimõtlejate vastu, vaid tugi oma muredes.
Hästi head inimesed.
Hoopis teisest puust kui vabatahtlikud jumala kõnemehed ja jumala eest kohut mõistjad, kes on võtnud endale õiguse jagada inimesi õigeteks ja valedeks.
Mitte kunagi ei kuule sa midagi sellist inimese käest, kes tõesti usub. Tema ei pea sõda.
Seepärast on ülekohtune kõiki usklike tampida.
Religioonid kui institutsioonid on muidugi teine teema, aga hereetikute ristisõda usundite vastu on lootusetu võitlus, see on sama lootusetu kui võidelda panganduse vastu. Samasugune äri ja ärakasutamine.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 15.02.2015 22.24.
 
noh 15. veebruar 2015, kl 23.44
Usk ei ole kindlasti häbiasi, millest peaks vaikima ja mida peaks häbenema. Peale pressida muidugi kellelegi ei sobi seda, aga samas võib sellest rääkida täiesti vabalt, ilma kartmata mida keegi sinust arvab. Kui keegi on asjatundmatu ja mingeid "naised saunas rääkisid" jutte vestab sel teemal, siis ei tasu üldse sellele reageerida. Las aga vestab, võib-olla tal polegi millestki muust rääkida. Ise olen usklik, aga absoluutselt aus ja mitte raha- ega ka auahne. Aga kindlasti on mul omad mingid vead või nõrkused, millega mul elus rinda pista tuleb. Õnneks on neid kõigil, ka mitteusklikel, uskuge mind! Kellel rohkem, kellel vähem. Teiste inimeste pattude eest meil Jumala ees aru ei tule anda, ikka ainult enda omade pärast, sellepärast on alati kasulikum näha pigemini enda omi ja nende suhtes midagi ette võtta. Aga muidugi teiste omad hakkavad paremini silma. Tühi loba ja tagarääkimine on ka muideks üks pahedest :)

Usu sügav praktiseerimine rikastab inimese sisemaailma tegelikult tohutult. Kui suurt rikkust ja ilu võib selle läbi kogeda, milliseid sügavaid saladusi teada saada, seda isegi ei oska sõnades edasi anda.
 
noh 16. veebruar 2015, kl 00.05
Mul jehovistidest ei ole rääkida ei head ega halba. Olen lugenud nende kohta, aga päriselus on kokkupuuteid väga vähe.
Üks nendest elab minu majas, on ta füüsilise kui ka kergelt psüühilise puudega, aga jehovistid on käinud teda väga palju aitamas ja viivad teda paljudesse kohtadesse oma autoga. Kuna tegemist on üksikuga ja tal ei ole ka mingisugust vara (elab üürikorteris), siis mulle on küll jäänud mulje, et temal on neist palju kasu olnud. Võib-olla on nad isegi aidanud teda materiaalselt, see pole üldse võimatu.
 
mnjah 16. veebruar 2015, kl 09.42
Ma olen aastaid töötanud koos kolleegiga, teadmata et ta on kristlane ja ma olen aastaid elanud koos naabriga, teadmata et ta on usklik. Ma ei tea kui tihti ta piiblit luges ja mida tegid külalised tema kodus, kas nad rääkisid usust või hoopis ilmast ja naabrinaistest. Mind lihtsalt teiste isiklik elu ei huvita. Kuid ma olen märganud tohutut vihavaenu kristlaste suunas ning selline vihavaen on näidanud mulle palju nende vihkajate endi sisemusest.
Kas varsti jõuame ka niikaugele nagu islamiriikides, et peab varjama oma usku, muidu lüüakse pea maha ja ellu jäetakse ainult enda jaoks "sobivad" usud... ?

http://maailm.postimees.ee/3092605/islamiriik-avaldas-video-21-kristlase-hukkamisest-liibuas
 
ja mina 16. veebruar 2015, kl 19.12
olen aru saanud, et paljud kes usklike suhtes imeliku vaenuga sõna võtavad on ka tegelikult usklikud - saatana uskujad, ei maksa ära unustada , et nende ordu käib riigiga kohut, et end registreerida
annasks Jumal, et see jubedus neil läbi ei läheks
 
niisama 16. veebruar 2015, kl 22.00
kuidas saab väita keegi, et ta tunneb Jumalat, kuid eirab Jeesuse käsku minna ja kuulutada kuningriiki?

kuidas saab keegi väita, et ta tunneb Jumalat, kuid ei tea, mis Ta nimi on või koguni väldib selle kasutamist?

kuidas saab keegi väita, et ta tunneb Jumalat, kuid tal pole ainsatki inimest maailmas, kes suudaks üks-ühele kirjeldada sama usku ülipõhjalikult, mis temalgi on?

huvitav, et vaid Jehoova tunnistajatel on niisugune ühtsus üle kogu maakera

miks teised religioonid seda ei suuda?

seega, millise religiooni Jumal ise heaks kiidab?
moosimadu 16. veebruar 2015, kl 22.04
Kellelt sa seda küsid? Oma konfessioonikaaslastelt? Vastus neilt on ühtne nagu parteikoosolekul, sa tead suurepäraselt, teistsugused vastused pole heakskiidetavad. Küsid seda äkki jumalalt endalt? Ma pole kindel, et ta siia vastama tuleb. Sina oled?
 
noh 16. veebruar 2015, kl 23.17
Kord ütles Jeesus Peetrusele: "Järgne mulle!" (see tähendas samasugust teed ja saatust kui Jeesusel oli). Peetrus pöördus ja nägi nendega koos kaasa tulemas Johannest (jüngrit) ja ütles Jeesusele: „Issand, aga kuidas jääb temaga?” Jeesus vastas: „Mis see sinusse puutub? Sina järgne mulle!”

Nii ongi, me tegeleme jube palju sellega, kuidas teised on ja kas nad on valed või õiged, aga meie hoolde ei ole üldse usaldatud volitusi teiste üle otsustada. Nii tulebki sageli ise endale öelda, et mis see minu asi on oma nina toppida asjadesse, kuhu mul pole seda kästud toppida ja tegeleda kellegi teisega, kellega tegeleb Jumal ise. Iga kingsepp tundku ära oma amet ja volitused ja jäägu oma liistude juurde.
 
to niisama 17. veebruar 2015, kl 08.41
niisama Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kuidas saab väita keegi, et ta tunneb Jumalat, kui
> d eirab Jeesuse käsku minna ja kuulutada kuningrii
> ki?
>
> kuidas saab keegi väita, et ta tunneb J
> umalat, kuid ei tea, mis Ta nimi on või koguni väl
> dib selle kasutamist?
>
> kuidas saab keegi väi
> ta, et ta tunneb Jumalat, kuid tal pole ainsatki i
> nimest maailmas, kes suudaks üks-ühele kirjeldada
> sama usku ülipõhjalikult, mis temalgi on?
>
> h
> uvitav, et vaid Jehoova tunnistajatel on niisugune
> ühtsus üle kogu maakera
>
> miks teised religi
> oonid seda ei suuda?
>
> seega, millise religio
> oni Jumal ise heaks kiidab?



WATCH: Jehovah’s Witnesses threaten kids who don’t pay attention in church with death


http://www.rawstory.com/rs/2015/02/watch-jehovahs-witnesses-threaten-kids-who-dont-pay-attention-in-church-with-death/
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!