Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Jõulukingid
 
jõuluvana abiline 23. detsember 2015, kl 22.12
Meil on olnud traditsiooniks, et jõulude ajal tulevad vennad ja õde oma peredega meile. Tulevad meile seepärast, et siin elab ka meie ema.
Kui oli see maade tagastamine siis ema sai tagasi suured maad ja majad, loomad. Kuna mina olin selleks ajaks juba abielus ja meil oli mehega oma kodu. Ostsime vana talumaja ja seda siis tasapisi kõpitsesime.
Siis ema oli otsustanud, et kuna mina juba olen järje peal, et mul pere, mees, maja, ja - no et mina olen rikas niigi.
siis ema müüs kõik saadud vara maha ja andis raha mu vendadele, et nad said endile linnas korterid osta.
Õde käis veel koolis aga ühel päeval tuli ema jutuga, et näe tema nüüd vana ja üksi ikka õnnetu olla, et koliks siis meile elama, vaataks lapsi ja puha.
Et müüks oma elamise maha ja aitaks noorema õe ka järje peale siis võib tema süda rahus olla, et kõigil lastel läheb hästi.

Seda kui palju jamida täpselt see tagastamine ja rahade kantimine toimus, ma ei teadnudki ja pol euurinud ka. Kord ema lihtsalt jutu sees poetas, et oleks oodanud ja nüüd müünud oleks rohkem saanud.
Ühesõmaga kolis ema siis meile elama ja nüüd on suveti ja jõulude ja koolivaheaegadel kõik ta lapselapsed meil

Jõulude ajal siis koos peredega ja eeldatakse, et ikka jõuluvana ka käib.
Nii olengi teinud igaks jõuluks pakid kõigile, aga endal epakki tegema pole hakanud ja teised keegi pole ka märganud, et ma pakki ei saa.

Nüüd oma lapsed märkasid ja küsisid, et miks mulle pakki ei too jõuluvana.

Nüüd mõtlengi, et kas teha endale ka ise pakk?
 
küsin 23. detsember 2015, kl 22.36
Aga kas need, kes külla tulevad,Sulle siis pakki ei too? Meil oli kunagi samamoodi, et vanaema kolm last oma peredega tulid kokku ja siis küll tegime nii, et iga pere poolt olid teiste perede liikmetele ja vanaemale pakid. Kui teil sellist üleüldist kommet pole, siis pole sina ka kohustatud jõuluvana abiline olema ja kõigile pakke tegema.
 
:) 23. detsember 2015, kl 22.40
Miks sa oma vendade-õega juttu ei tee, et jagaks lastele rõõmutegemise võrdselt ära?
Palju suguvõsasid ju käib koos pühade ajal, ka meie oma. Kõik suhtlevad omavahel, kuidas asja korraldada, et kõigil mõnus ja vahva oleks. Su oma lähedased ju - räägi nendega ometi, foorum ei aita kuidagi pereliikmete suhteid tegelikus elus korraldada.
 
jõuluvana abiline 23. detsember 2015, kl 23.32
oi oi, juttu on olnud ja neil ikka selline arusaamine, et nemad on külalised, nemad tulevad külla ja ka ema õigustab, et ikkagi külalised. selle peale, et nad ise kaasavõtaks - teate, linnas on ju ikka elu niivõrd kalis et ei jaksa kõigile osta ja no lapsed jälle harjunud et vanaema juures käib jõuluvana ja ega see pakkide kaasa toomine ka ei minevat läbi, sest lapsed panevad tähele
Kuna nad on terve pühade aja meil siis ega see ka ei sobi, et teennüüd omadele pakid ja teised lapsed on õnnetud.
 
njahh 24. detsember 2015, kl 00.06
no mida suguvõsa? Ka meil saab suguvõsa kokku ja pakid toovad kõik kõigile. Ei ole nii, et üks hangib kõigile teistele kingitused, teeb söögid ja kasib-koristab.
Kuidagi nii uskumatu lugu, et tundub väljamõeldisena. Isegi kui oleksid olemas nii nahhaalsed vennad-õed, siis nii lolli kingitegijat ei saa ju ometi olla.
 
jõuluvana abiline 24. detsember 2015, kl 07.27
arutasime seda teemat veel hilisõhtul abikaasaga ja kuna tõesti hirnus kiire aeg olnud senini pole olnud aega kinke valimas käia siis lihtsalt kingime raha seekord kõigile siis nad ei jää oma oodatud kinkidest ilma ja saavad ise valida mis meeldib.

loodame, et ehk see sundsesiu panek reguleerib ka probleemi.
Oma lapsed ja ema saavad muidugi kingid juba ärgates kätte täna hommikul

Ilusaid rahulike jõule!
 
see on 24. detsember 2015, kl 08.27
Kui enne veel oli kahtlus, siis viimase postituse järgi võttes on see teema kõige ehtsam liba.
 
tuulepesa 24. detsember 2015, kl 09.34
Sellised inimesed on nii ebameeldivad, kes seljataga susivad, silme ees lipitsevad.
Milles on probleem...teie perel käis hommikul jõuluvana ära, ongi kogu lugu. Õhtul lihtsalt enam jõuluvanast juttu ei tee...vähemalt pereliikmed mitte.
Kui keegi küsib, vastadki nii, et jõuluvana käis juba hommikul.
 
jahh 24. detsember 2015, kl 09.49
tõesti uskumatu, et selliseid inimesi üldse saab olemas olla. Tuulepesa soovitus on kõige õigem.
 
jõuluvana abiline 24. detsember 2015, kl 10.08
aga lapsed väikesed tulevad ja ootavad kinke, nad harjunud, et jõuluvana käib.
Igale lapsele sai 5 eur ja täiskasvanule 10 eur pakikesse ja selleks korraks korras - eks nad järgmine aasta siis juba arvestavad, et jõuluvanal pold aega kinke ostma minna. Tegelikult ega ei olegi kunagi nii odavalt saanud kinke
 
Ise tekitatud probleem 24. detsember 2015, kl 12.34
Minu arust teemaalgataja enda viga, et ta on lasknud asjadel nii minna. Täiskasvanud inimene räägiks oma sugulastega asjad läbi ning laseks neil endal kingid teha ja kohale tuua või siis pangaülekandega selleks raha saata. Aga mõnele kohe meeldib millegipärast märtrit mängida, ju siis selleks on põhjus või vajadus.
 
euro 24. detsember 2015, kl 12.57
Vot see on alles tase-jõuluks raha kinkida.
 
jõuluvana abiline 24. detsember 2015, kl 13.37
Raha kinkimisel asja mõte just oligi selles ja ka vastav kiri igas pakis, et kahjuks kiired ajad ja saab ise kingi osta.
... et siis nagu vihje

Ja samas ega selle 5 eur eest lapsele ei saagi mingit normaalset kinki. Lapse jaoks aga see suur raha.
Järgmine aasta enam ei pane ka seda 5 eurot ja oma lapsed juba nii suured, et neile anname ise kingid üle.
 
Uitaja 25. detsember 2015, kl 11.29
Minu meelest täielik nahhaalsus teema tegija poolt jätta lapsed jõuluröömust ilma
 
Õiglaneee 25. detsember 2015, kl 13.32
Ütle otse, et meie enam kinke ei tee ja kõik. Et see aasta oli viimane selle rahaga. Elu on kallis, ka teile. Oma jõuluvana las käia hommikul jah. Kui sina võõrustad ja katad laua, siis kingid peaksid kindlasti olema külaliste poolt. Sina oled juba niigi palju teinud: võõrustad, toidad ja koristad. Kui emale ei meeldi, siis koligu mõne teise lapse juurde.
 
Uitaja 25. detsember 2015, kl 13.44
aga võib olla teised lapsed on havlemal järjel kui teema algataja?
ja lisaks elab ju ema sinuga, aitab sind annab oma panuse, ema saab ehk ka pensioni või on koguni veel tööl käija inimene.
Loomulikuks pean, et teistel lastel, su õdel ja vendadel on õigus oma ema juures külas käia ja aega veeta koos
Usun, et ema aitas sindki elamise muretsemisel ja elu sisse seadmisel ja nüüd oled kade et teised ka saavad
 
noojahh 25. detsember 2015, kl 14.17
las käivad siis ema juures külas. ise minge mujale külla või reisile. (minge mõnele külla, laske end sööta ja poputada, nõudke ka kinke ise vastu tegemata. esiteks, teie ei suudaks iialgi kellelegi niimoodi teha, kui üritaksite, lendaksite sealt kiiremini kui s... lehma ihust, sest niisuguseid lolle nagu teie naljalt mujalt ei leia.)
 
uitaja'le lugemiseks 25. detsember 2015, kl 14.59
Sa loe kogu lugu läbi, siis saad aru autori ja tema sugulaste olukorrast ja kes kelle rahaga enda perele elamise muretses.
 
jõuluvana abiline 25. detsember 2015, kl 15.14
Tegelikult on jõulud rahu ja vaikuse aeg, sõbralikuse, andestamise ja hästi läbi saamise aeg ja ega ei taha ka seepärast riielda.
On saanud tõesti juttu tehtud ja räägitud, et teeme siis ühiselt kui te tahate meile tulla ja et võtame loosi, kes kelle lastele pakid teeb.
Ei see ei sobi. Vennad ja õde eldavad et aga nad ju tulevad külla.
Tulevad külla ja kaasa toovad paki kommi, kilo mandarine, mingi magusa karastusjoogi, ehk teinekord keegi toob ka stritsli või natuke suurema koogitüki - aga need ikka tuuakse emale.
Lapselapsed ki ütlevad, et nemad tulid vanaema juurde ja täna hommikul kui olin venna tütre ja poja mahutanud ühele diivanile magama siis hommikul poiss 8 aastane küsis, et miks Sa elad vanaema juures, miks sa endale oma kodu ei osta...

Jõulud kestavad meil ikka tavaliselt mitu päeva ja vaja ju vaaritada ja koristada.
 
kle jõuluvana abiline 25. detsember 2015, kl 15.23
sa anna ikka teistele ka võimalus sõbralik, andestav ja lahke olla.
 
teele 25. detsember 2015, kl 16.23
"hommikul poiss 8 aastane küsis, et miks Sa elad vanaema juures, miks sa endale oma kodu ei osta..."

no ja ütlesid siis lapsele, et mitte sina ei ela vanaema juures, vaid vanaema sinu juures?
 
jõuluvana abiline 25. detsember 2015, kl 17.02
jah rääkisin lapsega, aga eks lapsele on jäänud arusaamine, et kui tema tuleb vanaema juurde siis see on ikka vanaema kodu.

Väike alles, kui suremaks saab siis mõistab.
 
tegelikus 26. detsember 2015, kl 12.13
Teema agataja jätab kindlasti palju asju rääkimata. Ema elab ju tema juures ja tõenäoliselt pole veel muldvana, vaid tööealine inimene. Kindlasti on emal oma sissetulek ja panustab ka sellest teemataja ellu oma osa
 
Lelu 26. detsember 2015, kl 13.21
Tööealine ja endaga hakkama saav ema peaks elama omaette, lastet eraldi. Meil kõigil on OMA elu, eksole? Ela ise ja lase teistel ka elada.
 
maret 26. detsember 2015, kl 20.28
Aga ema ja mees - kas nemad ei tee siis sulle endale kingitust?

Aga teemast: emale ütleksin, et mingu oma koju ja kutsugu seal külalisi nii mitmeks päevaks, kui ise soovib. kui sinu kodu, siis õhtusöögile, palun väga, aga mitte rohkem. või käige kordamööda üksteise juures.

aga tubli, et suutsid end mingilgi määral kehtestada. jõulude ajal ei pea keegi end tuhkatriinuna tundma, kes muudkui teiste lõbustamist korraldab!
 
jõuluvana abiline 27. detsember 2015, kl 11.21
To Lelu - emal ei ole enam kodu kus elada, müüs maha, et aidata noorimat last järjele ja seetõttu tuligi minu juurde (algul ajutiselt, et hiljem siis mujale, aga see ajutiselt on kestnud juba mitu aastat).
Ema on kõik oma vara ja raha laiali jaganud teistele lastele ja kui temaga sellele teemal juttu teha, et ta omaette elaks siis on kisa suur, et ta on 4 last sünnitanud ja nüüd pole teda kellelegi vaja. Ja loomulikult leiab ta et ongi loomulik, et ta elab vanema tütre juures - et kuhu ta siis peab minema?
Jah tõsi on see, et teised lapsed elavad ju eemal, linnades ja ma üksi olen jäänud kodukoha lähedusse maale alevisse.

Jõulukinkidega aga läks nii, et kui olin andnud igale tema ümbriku siis see pandi tasku ja lapsed ütlesid tädile aitäh, õed vennad krimpsutasid muidugi nina et mis mõttes 10 eur.. ja kui ütlesin, et jõuluvana ei saa tulla, palus ise kingid osta siis läks sõda lahti.
Kogu jama lõppes sellega, et ema kamandas mu mehe autoga kaasa ja läksid linna Selverisse kinke ostma. Ema valis kingid ja siis kassas teatas, et mu mees maksku. No ei tahtnud mees tseeni teha ja maksiski kinni kogu tavaari.
Jõuluvana siis seekord ei käinud, aga kingid olid kuuse all kõigile välja arvatud minu mees, mina ja lapsed.
Õnneks oli ostutsekk mehel alles ja siis sai ka temal mõõt täis ja tegi mu õe ja venna lastele selgeks, et jõuluvana ei ole üldse olemaski ja et nad käisid päeval poes vanaemaga ja ostsid kingid, aga vanaemal poolnud raha kaasdas ja nüüd on kõik tema raha eest ostetud, et siis järgmine aasta kui meile tuulete, peate Teie meile kingid kaasa võtma, et meie oleme Teille koguaeg kinke ostnud.
Muidugi oli pettumus suur ja nuttu palju neil lastel kes veel väikesed ja jõuluvanasse uskusid.
Mees tegi ostutsekist koopiad ja andis igale kingi saajale koopia kätte, et nad teaks edaspidi kinke ostes arvestada kui jõuluks tulevad.
Eile öö ajal pidasime mehega plaani ja kuna meil on kõrvalhoones korralik küttega ruum siis mõtlesime, et mu emale võiks sinna omaette väikese köögi ja toa kujundada.

Eks siis näis kuidas edaspidi kujuneb. Igatahes oli siia kirjutamine hea mõte, sest oma juttu lugedes sai endale ka asi selgemaks ja loodan, et ka lahenes.

Ema muidugi maruvihane ja vennad õed sõitsid lastega ka peale seda ajupesu minema
 
ruth 27. detsember 2015, kl 13.19
Kui see nüüd muinasjutt pole, siis su mees on ikka paras toslem küll,laseb ämmal ennast poodi kamandada ja lisaks maksab ämma valitud kingid kinni!!! Poes polekski muud vaja olnud, nui öelnud ämmale, et tal pole ei sularaha ega kaarti kaasas ja punkt.
 
ruthile 27. detsember 2015, kl 13.39
Soovitad valetada? Et valetav mees pole toslem?
 
jõuluvana abiline 27. detsember 2015, kl 14.10
ruth Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui see nüüd muinasjutt pole, siis su mees on ikka
> paras toslem küll,laseb ämmal ennast poodi kamand
> ada ja lisaks maksab ämma valitud kingid kinni!!!
> Poes polekski muud vaja olnud, nui öelnud ämmale,
> et tal pole ei sularaha ega kaarti kaasas ja punkt
> .

Meil väike koht ja kõik tunnevad kõiki, aga mees pani kodus mu ema paika
 
tema 28. detsember 2015, kl 08.51
muhhahaaa et külalised? külalisi kutsutakse külla, kutsumata on kontvõõrad;)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!