Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Mees pühade ajal eksnaise juures
 
Liina 21. detsember 2015, kl 20.24
Tere! Küsin teie arvamust, sest mulle tundub, et olen hakanud täiesti üle mõtlema ja vahel tundub, et ei mõtle üldse. Teema ajab mind hulluks ja on järgnev:
meie kaks pole pikka aega koos olnud, tuttavad alla aasta ja koos elanud vaid mõned kuud. Siiski oleme jõudnud koos otsusele, et oleme kindlas suhtes. Mees leppis juba suvel kokku oma endise naisega, et sõidab talle jõulude ja aastavahetuse ajaks külla. Endine naine elab tuhandete km kaugusel (veel praegu,varsti peaks Eestisse tagasi tulema). Nende kokkulepe sai tehtud siis, kui meil mehega asjad veel nii tõsised ei olnud ja koos ei elanud. Vahepeal on aga palju juhtunud (meie kokku kolimine ja otsusele jõudmine, et oleme suhtes) aga mees ei kavatsegi paarinädalast reisi ära jätta. Ta on minult küsinud, et kas ma tahan, et ta ei läheks aga olen mitu korda öelnud ei,et mine kui soovid. Mees ei ole minu laps,et teda keelata ja käskida ja mõnes mõttes ma mõistan, et kallid lennupiletid ongi ostetud, puhkus planeeritud. Samas on koguaeg on olnud hinges väike lootus, et mees tuleb ise selle peale, et tahaks meie esimesed jõulud koos veeta ja uue aasta vastu võtta. Tema endise naisega olen ma suhelnud, minuga proovib ta hästi läbi saada (kas südamest või mõttest, et hoia sõbrad lähemal aga vaenlased veel lähemal- seda ma ei tea) ja näha on, et naisel on mingi alarm tööle löönud, et mehel peale nende lahkuminekut esimene tõsisem suhe alanud. Nad suhtlevad muidu pidevalt ja oleme kõik koos ka omavahel rääkinud niisama aga ma näen, et kõik ei ole päris nii lihtne, et ainult sõbrad.
Nüüd ma ei teagi mida teha- vahepeal olen kõigest nii väsinud, et tahaks asjad kokku pakkida ja lõpetada selle asja. Olen mehele konkreetselt öelnud ka, et ma ei rõõmusta selle üle kui ta läheb aga ma ei saa keelata, olen lihtsalt südames pettunud. Samas vahepeal mõtlen, et kui mul oleks endise mehega ammu planeeritud reis soojale maale, siis ehk isegi ei jätaks ära, sest meie saame tõesti läbi nagu väga head sõbrad ja mingeid vanu asju üleval ei ole.
Olen täiesti stressis kogu selle teema pärast tegelikult ja ei tea enam mida teha. Ei oska ka siit mingit nõu küsida, ju oli lihtsalt vaja see endast välja kirjutada. Küsiks siis, et kallid naised, mida teie arvate sellisest olukorrast?
 
RR Wraith 21. detsember 2015, kl 20.38
Hea Liina,

Mehena ma vabandan .. aga sellist "jama" ma loen esimest korda !!

Hmm .. ma ei taha olla halva sõnumi tooja .. aga teil ei ole mingit suhet .. see on ilmselge.

Mina isiklikult mehena ei jookseks evernever oma armsaima ja kallima naise juurest ära .. eriti veel sellistel pühadel. Aga, lausa ennekuulmatuks teeb Sinu loo asjaolu, et ta jookseb oma eksi juurde ??!!

Sry, aga Sa muretsed täiesti põhjusega.

See, et piletid said juba varem ära ostetud - see on naeruväärne vabandus! See mees ei hooli Sinust !!

Anna andeks ja paluks alandlikult halva sõnumi toojat mitte "mutta tampida" .. ee .. ja võimalusel, paluks ka näkku mitte lüüa ;)

Kõike ilusat Sulle Liina !
 
RR Wraith 21. detsember 2015, kl 20.39
ahh .. uhh .. !!

Vabandust, see küssa oli juu hoopis naisolevustele suunatud :)
 
Liina 21. detsember 2015, kl 21.00
Halva sõnumi toojat mutta ei tambi ja näkku ka ei löö- aksepteerin Sinu arvamust täielikult. Ootangi ju erinevaid seisukohti, et saada asjale teisi vaatenurki, mis aitaks mul antud olukorda ja inimeste käitumist paremini mõista.
Fakt on see, et mul on valus. Tunnen ennast solvatuna ja ma ei tea kas seda tunnet aksepteerida, läbi elada ja kui mees tagasi, siis vaataks kuidas edasi või pakkida tema ärasõidu ajal oma asjad ja lasta tal tulla tagasi tühja koju. Sest ennast teades- andestamine on lihtne, sest ma armastan teda...unustamine aga mitte. Ausalt, kui neil oleks selline suhe nagu mul oma eksiga, siis mul ei pilguks silm ka mitte, kui ta läheks.
 
Liinakene 21. detsember 2015, kl 21.07
aktsepteerima.
 
RR Wraith 21. detsember 2015, kl 21.10
Ma tean, et ma ehk ei tohiks Sind "mõtlematutele" tegudele nö. "kihutada".

Aga, ma näen asja nö. "läbi enda pilgu".

Ka mind solvaks hingepõhjani selline olukord. (Ja, õigupoolest ongi solvanud).

Tausta & asjaolusid teadmata jääb hetkel mulje, et Su kaaslasel on olnud Sinuga hea .. ütleme "et a'la oma igavust peletada".

Aga, kui mees läheb oma eksiga jõule ja aastavahetust tähistama .. anna andeks, aga see ei ole juu normaalne Sinu suhtes. Tal näikse olevat "pohh" mida Sina sellest tegelikult hinges arvad ja mõtled. Kui mees ise ei "raali" seda välja, et selline käitumine võib Sulle haiget teha, siis .. sry, aga sellise mehega Sa "kaugele" ei jõua.

Ilusat õhtut Sulle ja mõtle positiivselt !

Parimat ka !
 
Liina 21. detsember 2015, kl 21.11
Siiras vabandus. Selle ühe tähe puudumine ilmselt muudab kogu mu jutu arusaamatuks.
 
Mees 56 21. detsember 2015, kl 21.11
 
Liina 21. detsember 2015, kl 21.17
Tegelikult on nii, et see mees hoolib minust väga, selles ma ei kahtle. Aga tihtipeale ainult sellest ei piisa, et suhe oleks jätkusuutlik. Mina näen seda asja nii, et kuna endine naine jättis mehe maha, siis mees on justkui kõrvust tõstetud, et too tema vastu jälle huvi üles näitab. Kahjuks mees ei oska näha, et see huvi ei ole just kõige tervislikumat laadi ja siiras.
 
kas sind 21. detsember 2015, kl 21.19
panemine huvitab?
 
seebiooper 21. detsember 2015, kl 21.20
mees läheb oma endise naise juurde "külla" ja sina oled rahulikult kodus ja ootad, kuna see külastaja sinu juurde koju tuleb... No andke andeks, "mis sul viga on". Kuhu jääb eneseväärikus ja eneseaustus, mina tõesti nii ei suudaks, vabandust...
 
Sina ütle 21. detsember 2015, kl 21.29
"Oi, kui tore, mina leppisin ka oma eksiga kokku, meie oleme samuti kõik koos!"
 
Liinale 21. detsember 2015, kl 21.35
palun kirjuta oma vanus, et saaks natuke aimu inimese elukogemusest, sest suur vahe on, kas naine on 15 või 55, õpime koos oma kogemustest :(
 
Liina 21. detsember 2015, kl 21.52
Olen 26, mees on 34. Eneseaustus ja eneseväärikus on täiesti olemas, küsimus on selles, kas teine pool ka mind austab ja väärtustab. See et suhe ei ole kaua kestnud, ei tee seda vähem suhteks ja samuti ei anna õigust ühel osapoolel olla niiöelda poole kohaga suhtes. Minu arvates on see väga teretulnud, kui endised armastajad omavahel hästi läbi saavad. Minu 15 aastat tagasi lahtatud vanemad saavad omavahel suurepäraselt läbi ja mina ise saan ka enda eksiga väga hästi läbi. Kõik kes on kunagi koos olnud, on ju üksteist omal moel armastanud ning mina armastan ka oma eksmeest- sõbratasandil. Olen teda alati valmis toetama, aitama, kuulama, see ei tähenda et sooviksin temaga füüsiliselt läbi käia, abielluda ja lapsi saada.
Kui ma saaksin olla kindel, et mehe ja tema eksi vaheline läbisaamine on selline nagu mina seda ideaalis näen, siis mul ei oleks valu ega pettumust. Ma ei arva, et kõik paarid peaksid suure raksuga tülli minema, pärast üksteist vihkama ja kättemaksu hauduma- mille jaoks? Aga sellesse olukorda praegu minu süda ei luba rahulikult suhtuda. Ego tõstab pead ja küsib, et MIS MÕTTES eelistatakse eksnaist jõuluõhtul minule?
 
Liina 21. detsember 2015, kl 21.56
Kusjuures ma olen mõelnud, et vot lähengi ja veedan ka oma jõuluõhtu ja aastavahetuse enda eksiga, sest temal ei ole uut suhet. Et siis äkki mees tunneb samasugust pettumust nagu mina. Samas see ei vähendaks minu valu ja kuidas see mind ja minu meest peaks suhtes edasi aitama kui kaasata sinna veel negatiivseid emotsioone?
 
liinale 21. detsember 2015, kl 22.05
ma 46, tule kaissu
 
RR Wraith 21. detsember 2015, kl 22.12
Liinakene,

Anna andeks, ära pahanda, aga Sa oled sutsu naljanina ;)

On ikka kohe kaks väga iseasja:
1. Kui endine paar normaalselt elus edasi suhtleb - oki;
2. Kui see endine paar veedab koos jõulud ja aastavahetuse ja Sina tunned end petetuna ja solvatuna.

Jah, Sa võid juu üritada ka oma eksiga "veeta koos" aastavahetuse .. aga, sellega Sa jätad ka oma eksile vale signaali .. Ka selline käitumine ei oleks aus.

Kullake, ma arvan, et Sa pead võtma endale nüüd natu aega, et seda "olukorda" endale selgeks "seedida" ..

Loodetavasti on sul häid ja toredaid sõbrantse, kellega aastavahetus koos veeta .. või siis .. hmm ..tutvumissaite on ka vist, millede vahendusel on võimalik "hea sõber" aastavahetuseks .. äkki isegi kauemaks leida & sebida .. Delfist ei soovita ;))

Aga, kui Sa selle olukorra & hetke situatsiooni nö. sellisena "alla neelad" ja nõustud .. siis, vabanda mind - aga Su armastus on "pime". Seda nimetatakse vist "ühepoolseks".

Õige mees hoiab alati ikka naise poole, kes on talle kõige kallim ja armsaim. Siit järeldus - kui Sinu elukaaslane läheb tõesti aastavahetust tähistama oma eksi juures .. sry, aga ma vist ei pea jätkama.

Ole tubli !
 
Nneka 21. detsember 2015, kl 22.20
Ei ole ainult ühest asjast aru saad, et mis see "mine, kui tahad" sinna puutub? Kui ise tunnistad, et sinu jaoks on asi probleemne ja teeb haiget, siis kas ei saa otse välja öeldud, et kui mees läheb, siis pead seda petmiseks?

Meie leppisime uues suhtes kokku, et ei mingeid (s)eksitamisi, ei suhtle kumbki ühegi isikuga, kelle vastu varasemalt romantilisi tundeid oli ja ongi lihtsam elu.
 
eksole 21. detsember 2015, kl 22.21
naiivsus kuubis
 
kokku võib 21. detsember 2015, kl 22.25
ju leppida, aga kas mõlemad pooled sellistest kokkulepetest kinni peavad, see on iseasi.
Meie ka leppisime kokku, aga teine pool ei pidanud kokkuleppest kinni :(
 
ära muretse 21. detsember 2015, kl 22.35
Mees tahab vahepeal oma riista eksnaise vulvas leotada. Tuleb tagasi ja olete õnnelik pere edasi.
 
ehh 21. detsember 2015, kl 22.53
Selliseid kokkuleppeid olen mina ise ka varasemalt teinud ja näinud, pole keegi kinni pidanud nendest ja ma ise kaasaarvatud. Vot see on naiivsus kui usutakse, et lepitakse kokku mitte suhtlemises ja ei suheldagi. Minu arvates on see ka okei, et inimesed suhtlevad normaalselt. Normaalse alla muidugi ei käi koos jõulude veetmine.
 
aseaine 21. detsember 2015, kl 22.58
Tundub,et oled talle aseaine, või ka asenaine, kuidas soovid. Kuna tema eks praegu Eestis ei ela, siis väga suure tõenäosusega kolivad nad uuesti kokku peale eksi Eestisse naasmist.Sulle ta pidi muidugi kinnitama, et teil on tõeline suhe, muidu sa poleks ju nõus olnud koos elama. Aga tema poolt praegu selline käitumine on alatuse tipp.
 
Liina 21. detsember 2015, kl 23.07
Ma olen mehele selgesõnaliselt öelnud, et antud olukord solvab mind hingepõhjani ja minu jaoks on see petmine (sest olgem ausad- aastavahetus,šhampus, endine ja üsna tõenäoliselt kiimas naine, kes tahab uuele naisele niiöelda kohta kätte näidata jne... eks me kõik teame kuhu see viib). Aga ütlesin ka mehele, et mina talle kätt ette ei pane. Ta teab, et ma annan talle andeks, sest ma hoolin temast ja igasuguse viha pidamine teeb halba ainult mulle endale. See, et ma talle andeks annan ei tähenda, et ma olen valmis jätkama temaga suhet ja kooselu.
Reaalsus on see, et mul on 2 varianti: annan andeks ja jätkan suhet (sest tema nii tahaks) või annan andeks ja läheme laiali. Esimene on kindla peale kõvem väljakutse. Samas ma tean, et südames on ta hea mees ja ta ei taha kellegile haiget teha. Kui ta ei läheks, siis oleks tal samamoodi süümekad eksi ees, et plaanid juba pool aastat tagasi kokku lepitud ja nüüd viimasel minutil hüppab alt. Ma proovin seda ka kuidagi teise nurga alt vaadata- sellel naisel võib ka seal raske olla, jõulude ja AV ajal üksi, pere tuhandeid kilomeetreid eemal ja endine mees (kelle vastu on endiselt tunded), on alustanud uut elu ja murrab kokkuleppeid mingi naise pärast,kellega ta on paar kuud koos elanud. Võta siis kinni.
 
suhtes? 21. detsember 2015, kl 23.13
Ma ei tea, mida see "suhtes olemine" tähendab, aga see ei kohusta igatahes mitte milleski. Kui mees oleks sinust huvitatud olnud, siis oleks ta sinuga abiellunud. Aga praegu - mõlemad vabad ja kui ikka himu on, siis võite aega veeta, kellega iganes meeldib. Ei ole kummalgi teisele midagi ette heita.
 
Liina 21. detsember 2015, kl 23.17
Me oleme meie suhet lahanud eksnaise osalusel (sest too eks tahtis minuga väga tuttavaks saada ja hästi läbi saada) skype teel, seega ei ole ta ainult mulle kinnitanud, et meil on tõeline suhe. Ma ei ole kuskil toas varjatud sõprade, vanemate, endiste naiste ja töökaaslaste eest. Sellesmõttes on meil suhe nagu iga teine. Aga ikkagi tuleb sellise "asenaise" tunne peale, kui sind jõulude ajal lihtsalt külmalt üksi jäetakse. Esimesed jõulud ka veel.
 
ahaha 21. detsember 2015, kl 23.21
alati kargab sellisesse teemasse välja mingi kibestunud abielumutt kes arvab et ainult abielu on üksteisele pühendumine. Võta teadmiseks- abielumehed kepivad rohkem ringi kui suhtes olevad mehed. Suhe ongi ju nagu abielu, muidugi oleneb kuidas defineeritud, ainult allkirja pole paberil. Meil küll mehega peale abiellumist tegelikult midagi ei muutunud peale selle, et mõlemal oli sõrmus sõrmes. Ühine kodu ja laps oli meil juba enne abiellumist.
 
aga 21. detsember 2015, kl 23.21
Aga kui sa nii leplik oled ja talle andestad, ehk hakkate kõik kolmekesi koos elama? Kui senini oled leppinud sellega, et nemad pidevalt suhtlevad . Pealegi kui sina ka selle naisega suhtled.
 
RR Wraith 21. detsember 2015, kl 23.26
Liinakene,

Ma arvan, et Sa oled lihtsalt liiga hea selle meesisendi vastu ..

Ja ma olen ka täiest päri siin ühe teise kommentaatoriga (aseaine), et Sinu kirjeldatud olukord sarnanebki olukorrale, mille kohaselt Sa oledki nö. ase(n)aine.

Kurb aga tõsi. Kui Sinu elukaaslase eks plaanib Eestisse tagasi tulla (nagu Sa isegi väitsid) ja Sinu praegune elukaaslane kimab kiimaselt oma eksi juurde .. mis Sa ise arvad ?

Aga, lõppkokkuvõttes teed juu Sa ise omad otsused ja suunad oma elu nii, nagu Sa õigeks pead. Kui Sulle meeldib, et Sulle tehakse haiget, siis lepi sellega (see oleks küll suht masohistlik).

Aga, kui Sul on iseloomu ja Sulle ei meeldi, et Sind solvatakse ja, et Sulle tehakse haiget - siis unusta see alatu tüüp igaveseks !

Aga .. mina lippan nüüd kähku kikusid pesema ja siis kibekiirelt tuttu .. sest Singapur ootab mind .. õigemini .. mina Singapuri ;)

Head ööd kõigile ! :)
 
Liina 21. detsember 2015, kl 23.32
Tänud Sulle, eks seda mul vaja kuulda oligi. Raske endale lihtsalt tunnistada.
Naudi Singapuri, imeline koht :) isegi sattunud sinna paaril korral.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!