Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
peres kasvamas puudega laps, millised õigused mul??
 
jelle>>> 24. mai 2008, kl 18.31
lapsel avastati diabeet. millised õigused minul, kui lapse emal? millised soodustused. laps 10 aastane. käin tööl. aitäh!!
 
ei tea 24. mai 2008, kl 18.39
aga miks sa seda arstilt, sotsiaaltöötajatelt jne ei küsi?
 
n 24. mai 2008, kl 19.22
diabeet on ju haigus mitte puue :/
 
einoh 24. mai 2008, kl 19.43
Diabeediga laps nüüd puudega lapseks tembeldada....tule taevas appi?
Emana on sul õigus oma last edasi armastada, teda hoida ja ravida, et ta saaks täisväärtuslikku elu elada.
Puudega...jessas....
 
ei tea 24. mai 2008, kl 19.48
sel teemaalgatajal näikse justkui hea meel olema, et tal laps haige.
mõtle, mis õigused ja võimalused nüüd küll kõik avaneda võivad!
"puudega" - issand jumal küll!
 
:... 24. mai 2008, kl 19.57
Diabeet on haigus, mitte puue. Jääb mulje,et algataja tahab vaid õigusi,jättes kõrvale kohustused lapse ees , mis tal ka nagu oleksid.
Perekonnaseaduses õigused ja kohustused sees.
 
puue ikka! 24. mai 2008, kl 21.43
Loomulikult põhjustab diabeet puude. Diabeetik on ju erivajadustega, olgu ta laps või täiskasvanu. Ja minu teada makstakse talle ka riiklikku pensioni (või on selle raha nimi puudetoetus?).
 
link jäi lisamata 24. mai 2008, kl 21.48
ehk on siin midagi lugeda
http://www.diabetes.ee/Eesti-Diabeediliit.php
 
Dia 24. mai 2008, kl 22.33
Diabeet on haigus, mitte puue.
.............................................
Kas siis inimene on eluaeg haige? Ikka puue, sest kõhunäärme funktsioon puudu, see asendatakse süstidega. Puudetoetust saavad lapsed vastavalt sellele, palju kõrvalabi vajavad: on kerge, keskmine ja raske puue. Mida väiksem laps, seda raskem, sest sõltub abistajast. Emal õigus ühele vabale päevale kuus(tagantjärele ega ette ei saa), mis tasustatakse keskmise palga järgi sotsrahadest, mitte palgafondist.Kui 8 aastat alaealist puudelist kasvatatud, saab 5 aastat varem pensionile. Aga need asjad räägitakse REHA-komisjonis kõik ära. Jõudu! Saatusekaaslane, staaž lapse kõrval 14 aastat.
 
totu kuul 24. mai 2008, kl 22.34
nüüd tuli küll vastustest välja üldine intelligentsitase siin kanalas. nii et puue ja haigus on täiesti erinevad asjad? huvitav, millest tekib siinsete kanade arvates puue?
 
led jah totu 24. mai 2008, kl 22.42
Pole nad ka üks ja sama asi.
 
ema 24. mai 2008, kl 23.01
Mina küll oma dibeedi diagnoosiga last küll puudega lapseks ei nimeta, võib-olla on see eitamine, aga sõna puue on juba iseenest selline, et silme ette tuleb füüsilise väärarenguga laps.
Astma haiget ei nimetaks ka puudega inimeseks.
Las need olla ikka haigused, on vähe ilusam ja ühele sellise haigusega lapse emale ning lapsele endale parem kuulata:P
Teemaalgatajale:
Oleksin pannud siia just selle lingi, mille üks eelpool kommenteerija pani.
Omaltpoolt soovitan sulle, et ära võta seda nagu puuet või haigust vaid lapse omapära:).Nii on lihtsam:)
Kõigil lastel on ju midagi, milles nad tuge ja abi vajavad. Sinu lapsel ka:)
 
totu maal 24. mai 2008, kl 23.08
Et siis gripp on ka puue või?
Hea küll, mõni asisem variant...kas allergia on puue või?
 
irw 25. mai 2008, kl 10.07
otse loomulikult pole haigus puue ja puue pole haigus

puue on omadus
haigus on see, mida ravitakse
 
jaah 25. mai 2008, kl 21.21
Teemaalgataja küsimus oli konkreetne ja keegi eespool andis ka vastuse.Ta on ilmselt emotsionaalse poole endale ammu selgeks teinud, küsimus oli õigustest, sest ega arst ei pruugi ka kõike teada.Kui on püsiv kahjustus ,mis vajab pidevat materiaalset tuge, siis vastavalt sellele ka toetust jne. saab, selle määrab komisjon. Sõna "puue" ei ole hirmutav ja puudeid on nii täiskasvanutel kui lastel väga erinevaid.Pealegi ei ole väärarenguga sündinud laps ka "väärakas" vaid perele ikka oma armas laps, kes keskmisest rohkem abi vajab.Selgituseks:olen olnud puuetega lastele 10 aastat õpetaja.
 
mina 25. mai 2008, kl 22.53
ütlen lihtsalt, et minu laps on astmaatik. Sinu laps on diabeetik. Saan iga kuu toetusraha, mis tõepoolest on kirjas kui keskmine puue, mõni arst õtleb ka teise astme invaliidsus. See ei ole minu, vaid tohtrid kasutavad selliseid väljendeid. Arvatavasti räägiti nii ka teemaalgatajale.
 
jelle>>>> 26. mai 2008, kl 13.27
jah, diabeet on puue. välja antud ka pensionitunnistus. ja iga kuu saab laps riigilt 1360.-
aga äkki on lisaks veel muid soodustusi. nagu bussisõiduga, varem pensinile...jne....
aitäh mõnede viimati lisatud, ja viisakalt vastatud vastuste eest.
 
? 26. mai 2008, kl 18.00
Iga erivajadust ei saa puudeks nimetada, sest ka andekas laps on uuema kasvatusteooria järgi erivajadustega laps, loodetavasti ei tule keegi selle peale, et teda puudega lapseks nimetada. Mu emal on sclerosis multiplex ja ma nimetan teda invaliidiks vaid siis kui küsitakse tema ametit. Kuigi tal on raske puue 80% töövõimetusega ja liikumine väga vaevaline, ei mõtle ma teamst kui invaliidist vaid kui oma lähedasest kallist inimesest. Sina aga ütled kohe rõõmuga, et laps on puudega, andke aga rohkem soodustusi MULLE, lapse soodustuste ja võimaluste küsimine on kuidagi tahaplaanile jäänud ja need SINU soodustused on ka mõeldud ikka selleks, et saaksid lapse eest hoolitseda.
 
Margit 27. mai 2008, kl 04.10
No ma nii täpselt ei tea, aga nii mõnigi krooniline haigus on puue. Ka depressioon võib mõnigatel juhtudel olla puue ja saadakse invaliidusrahasid. Ärge pröögake niipalju. Paha lugeda. Gripp on puue... no on ikka mõnel seda viha niipalju, et ei süvene vähimatki antud teemasse.
 
margitile 27. mai 2008, kl 11.28
depressiooniga saad siis invaliidsuse, kui ka elekterkrampravi ei aita ja antidepressandid kõik tulemusteta äraproovitud. ravin omal juba mitu aastat deprekat, kui ekr-ga nõus pole, seega pole ka lootust invaliidsusele.
 
ee 28. mai 2008, kl 09.41
kuidas su laps 1360 saab? ikka 1260.
bussisõit on tasuta, samuti rongi ja trammi, trolli.
 
Ekku 16. juuli 2016, kl 00.52
Kurb lugeda kui õelad kommentaarid siin on. Ehk inimene tõesti väljendas ennast valesti kuid soodustused ja ms oleneb suuresti puude raskusastmest ja elukohast. Nagu teada on puudega last kasvatava vanema toetamine jagatud riigi ja omavalitsuse vahel ära. Kõige mõtekam on pöörduda ilmselt sots osakonna poole. Jõudu kõigile kel on veidi isemoodi laps.
 
Diabeet 16. juuli 2016, kl 10.56
Liitu Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingusse, sealt saad kõik sind huvitava info. Loe sealt ise ja saad ka küsida

Muide kuna puhkuste aeg siis lapsega lõbustuskohtades käies soovitan seal küsida diabeediga lapsele soovitusi, nt te ei pea järjekorras ootama nii eestis kui ka välismaal, saate VIp staatusega sisse

http://lastediabeet.ee/
 
mhhh 16. juuli 2016, kl 11.36
miks mulle küll tundub, et teemaalgataja on oma vastused ammu-ammu kätte saanud. Teema aastast 2008....

Kust küll tulevad sellised vastajad, kes isegi numbreid pole koolis selgeks suutnud õppida, kes kraabivad üles igivanu teemasid ja siis tões ning vaimus muudkui vastavad neile.
 
ja sul hakkas valus? 16. juuli 2016, kl 19.06
sul eelmine hakkas selletõttu valus vä? et nagu eestimaal oleks erivajaduste ja puudega lapsed otsa saanud?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!