Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
kingisoovid
 
Salme 07. detsember 2016, kl 12.45
Hei, andke nõu. peame jõule ühe perega koos ( kellel ka lapsed 2 tk), sugulased. otsustasime et teeme kingitusi alati ainult lastele. Nüüd teist aastat järjest saadab detsembri keskel teise pere ema mulle kirja kus on kirjas laps A soovib saada seda ( üks konkreetne asi) ja laps B seda. Mind kuidagi kummastab selline kiri: esiteks - ma ei ole abi palunud, mida lastele kinkida ( olen inimene kes mõtleb jõulukinkidele oktoobris - nii on rahaliselt kergem ja mänguasjad tellin tavaliselt internetist mulle odavam), teiseks mind solvab see et ei ole valiku võimalust , näiteks et lapsele meeldivad Pet Shop'id et nendest mõni jne. nüüd olengi dilemma ees mida teha öelda ei mul on omad kingitused ( kindlasti siis need ei meeldi pereemale) või neelata alla ja osta kalli raha eest (Eestis on samad mänguasjad kallimad kui nt Hiinast osta) neile need mida nad nö tellisid.
 
ütlen 07. detsember 2016, kl 13.37
Mina kingiksin ikka oma valitud asju ja sellele emale ütleksin, et sa pole mingi soovide täitmise kontor ja kingi valid oma soovi järgi ise, mitte teise näpunäite järgi. Muidugi sellel emal on hea, üks laps soovib näiteks nutitelefoni, teine tahvelarvutit ja sina lähed kohe vuta- vuta neid ostma.
 
Ei noh 07. detsember 2016, kl 14.17
Aru ma ei saa kuidas saavad koos sugulased jõule veeta, kui omavahel normaalselt suheldud kah ei saa. Rääkige omavahel ja anna teada, et sina ostad vastavalt oma rahakotile kingitused ning see ei ole küll nüüd kellegi asi solvuda kui sa seda ilusti räägid.

Murelikuks teeb mind hoopis see odava Hiina pläma ostmine, olen kuulnud palju õudus lugusid kuidas need odavad kaubad võivad lastele ohtlikud olla või isegi nii hirmus, et põletavad kogu elamise maha, sest ei ole nende asjade valmistamisel kasutatud korralike ohutus nõudeid. Mina isiklikult viskaksin sellised asjad kohe prügikasti.
 
salme 07. detsember 2016, kl 15.41
Viimasele: kõik mänguasjad on tehtud Hiinas! kui Elsa nukk siin Eestis maksab 35.- siis mina ostsin oma lapsele 7.- TÄPSELT SAMA SUGUNE!!! 35.- euro eest ma oma lapsele mänguasju osta ei saaks!! ja miks minu laps peab olema kehvem kui teised? miks ma pean poodide juurde hindlust kinni maksma? See ei ole nii et Hiina värk on jama - enamus maailmatoodangust tuleb Hiinast ja Bangladeshist!
 
udumuna 07. detsember 2016, kl 16.33
jh, enamus nimekat firmakaupa tuleb tglt hiinast.
 
Ei noh 07. detsember 2016, kl 17.15
Ma ei pidanud silmas originaal toodet, mis on ametlikult valmistatud Hiinas vaid järgitehtud kaupa, eriti kui on tegemist elektroonilise või siis sellise mida laps suhu topib.
 
pähh 07. detsember 2016, kl 18.53
Ei noh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma ei pidanud silmas originaal toodet, mis on amet
> likult valmistatud Hiinas vaid järgitehtud kaupa,
> eriti kui on tegemist elektroonilise või siis sell
> ise mida laps suhu topib.

kui sinu rahakott kannatab osta ülikalleid kõige popimaid asju kõige kallimatest poodidest, siis ole lahke. Aga ära ülbitse siin, sest kaugeltki kõik ei suuda kinni maksta peente butiikide ülijuurdehindlusi. Väga palju on neid, kes elavad peost suhu ja on õnnelikud ka selle hiina kauba üle. Üleüldse on praegu täiesti lolliks mindud selle kõige keelamise ja piiramisega. Ja tulemuseks on kõikvõimalike tervisehädade käes kannatavad lapsed ja inimesed. Vanasti ei olnud mingeid kontrollide horde ja keegi ei surnud, kuna pistis mänguasja suhu. Ja enamus praegustest moehaigustest (allergia jms.) olid kah tundmatud.
 
njahh 07. detsember 2016, kl 20.49
oot oot, vanasti ei tuntud ka selliseid mürgiseid aineid, millest tänapäeva odavaid lelusid tehakse.
 
Ei noh to pähh 08. detsember 2016, kl 11.34
Rahune maha, esiteks katsu aru saada, et minu arvamus on ainult minu arvamus ning kui sa arvad, et mul on nii suur mõju jõud, et suudan kedagi siit delfi foorumist keelata ja piirata no siis on sul minust ikka eriti hea arvamus. Hoiatada kedagi võimaliku ohu eest pole vähemalt minu arusaamist mööda ülbus?!

Kas ei oleks parem mitte minna selle hullusega kaasa ja osta lastele neid odavaid vahest ka ohtlike võlts kaupu vaid hoopis leida midagi kodumaist käsitsi tehtuid mänguasju mille. Või ise teha midagi toredat või kinkida elamusi, mis pikaks ajaks meelde jääb. Kasvatuses on asi aga tänapäeval on inimesed nii laisad ja ei viitsi natuke mõleda ja vaeva näha vaid minnakse kergema vastupanu teed ja hiljem süüdistatakse ikka teisi oma vigades.
 
vanasti 08. detsember 2016, kl 12.20
Oli laste suremus ikka kõrgem kui täna. Moehaigusi ei tuntud, kuna neid ei suudetud diagnoosida.
 
Nõuandja 09. detsember 2016, kl 15.58
Siin on ju tegemist omavahelise suhtlemispuudusega. Ütled kenasti, et tänan soovituste eest, kuid sul on juba asjad ostetud. Lisa juurde ka märkus, et mis põhjusel sul pole võimalik või sa ei soovi neid asju kinkida (rahapuudus, ise valimise soov vm.).

Soovitan pigem siis juba järgmise aasta oktoobris maad kuulata, et mida lapsed võiksid tahta. Oma maitse/mõistuse järgi ostes võib täiega ämbrisse panna ja lastele ei pruugi asjad meeldidagi.
 
ma 09. detsember 2016, kl 17.49
ma kingiks ikka oma valitud asjad lastele, aga nimekirjas olnud asjad ostaks ka ära ja annaks koos ostutsekiga pereema kätte, et said aru, nagu tal endal poleks neid poest võimalikleida ja tulid vastu
 
no -mida-juttu? 10. detsember 2016, kl 12.10
.. need lapsepättakad olgu rahul sellega et üldse kingitusi saavad ja kui vanaisa-vanaema kingitud kingid ei , kõlba siis suu lukku?Nemad võivad ju igatseda endale ulme-hinnailsi kingitusi, aga kus kohast mina vanaemana saan ulmepalkka? või hakkan kodus valeraha trükkima? Suu tuleb siiski seada sekki mööda...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!